Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:00 05.06.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Рискуваме ли с второто дете?  
Автор elimax (оптимист :))
Публикувано25.12.08 07:19



Здравейте!
Отдавна не съм писала - междувременно станах мама за втори път :) Стефан - роди се на 28 октомври :) И понеже с кака му имах доста горчив опит с кърменето, сега се старая доста повече... Стискайте палци да си останем само на кърма дълго време!
Та да си дойда на думата - от десетина дни бедрата му станаха грапави. Който е гледал дете с АД знае какво имам предвид! Няколко дни по-късно се зачерви грапавото, на точки, тук-там на по-големи участъци. Засега мажа с балсама на Тайс - грапавото започна да омеква, все още е червено, но не толкова. Притеснява ме факта обаче, че не дай си Боже и с второто дете кошмара започва :( Странното е, че обикновено АД започва отгоре надолу - поне така съм чела и Калина беше така, а той има само на краката.
Какво би могло да го дразни?? Пера с две изплаквания на пералнята с прах Сано Максима сензитив, гладя дрехите... не ползвам омекотител. Ползвам козметиката на Веледа и съм много доволна. Само сапуна за миене на дупето е на Себамед - едва ли е от неподходяща козметика обривът. Ваксини има само тези в родилното - отлагам дори и тази против Хепатит дето се слага на 1 месец (а и с кака ходеща на детска градина рядко сме здрави вкъщи напълно!) Не знам дали е случайно, но проблемът се появи след като минахме на Памперс номер 2. Купуваме ги от Метро, едва ли са кофти партида, знам ли...
Диета засега не пазя строга - без прясно мляко, кисело много рядко, въобще млечните са инцидентни. Не ям бобови заради колики. Цитруси умерено, ядки - орехи и бадеми, нали уж увеличават лактацията... Да минавам ли на строга диета или няма смисъл? Млякото го спрях заради колики пак, а и нали кака му и АБКМ имаше.
Знам, че ако АД ще се появява, нищо не мога да направя... но какво би го отключило?? И нали уж вторите нямали проблеми :(

Честито Рождество! Бъдете здрави и се обичайте :)
Да завърша с поне нещо празнично...



Тема Re: Рискуваме ли с второто дете?нови [re: elimax]  
Автор Silvita (Up one level)
Публикувано28.12.08 15:06



Първо честито рождество и честита втора рожба, много да е здрав и да слуша! Ти си знаеш за строгите диети, аз с Ния 4 м пазих няма такава диета, но пък ни се размина засега (чук-чук) и дори Маринова каза,че не е алергична (водих я контролно). Стискам палци да е временно и да отшумят проблемите!



Тема Re: Рискуваме ли с второто дете?нови [re: Silvita]  
Автор NikiR ((близнаците))
Публикувано29.12.08 10:11



Здравей Ели!

Аз съм Ники с близнаците (които спаси с невероятният си жест - даде ни Фризопеп, в онези безумни месеци, когато го спряха от здравната каса).
Първо ЧЕСТИТА РОЖБА!
Прекрасно е, че Калина си има малко вързопче - братче у дома. Сигурно е много горда КАКА.
А сега в отговор на терзанието ти - при нас АБКМ бе с обрив и наистина започна от горе на долу.Първо по бузките, обострено по веждите, направо като корички ставаше обрива. После започна по коремчето, гръбчето, раменете НО по краката и ръчичките не сме имали обрив. Може би съм реагирала навреме, преди да стигнем до там. А относно памперсите и ние и други познати са имали проблем с Памперс - само отделни партиди, а не за постоанно. Аз лично предпочетах ПАМПЕРС пред всички останали, особено класическия със синия гел, защото дезата ми бяха сухи и без проблеми скожата. Модела с Лайката, който е и по-ефтин, не ни понесе и се обринахме - от вътрешната страна на крачетата и в слабините. Но и от модела със "синия гел" са ми се оплаквали приятелки.Можеби понякога суровината от която произвеждат памперсите не е със перфектното качество за нежната бебешка кожа.
Пожелавам ти да ви мине скоро и не се притснявай предварително. Моя съвет е да направиш консулт с лекаря, от който си била най-доволна при патилатат си с Калина. Д-р Маринова е светило, аз лично посещавах друга лекарка от която бях доволна, но често при тях се наблюдава прибарзаната констатация АБКМ. Мисля, че майминият ти инстинк ще ти подскаже най-добре кокво да предприемеш. За лично успокоение се консултирай с вещи лица, ние само можем да гадаем, но приеми морабната подкрепа от мен, татко Боби и малчовците Иво и Мартин.

Ще следя развитието на проблема при Вас.
Поздрави на всички у дома.



Тема Re: Рискуваме ли с второто дете?нови [re: elimax]  
Автор ДaфнaМодератор (мама на двама)
Публикувано29.12.08 11:21



Елимакс, честито! Пожелавам ви да не се сблъсквате отново с проблеми от рода на алергии, АД и т.н.
При мен също с второто нямам никакви ядове. Има малко по-нежна кожа, но не е АД. Да чукам на дърво, яде храни, които батко му прояде съвсем скоро.
А колкото до козметиката, напоследък съм скептична към всичко. Дори и изпитана такава си променя качеството. Винаги си имай едно наум.
Съвети няма да ти давам, ти си знаеш :) Само пожелавам да откриш причината и тя да е някаква елементарна- водата, сапуна, омекотителя, топлината :)

Весели празници!



Тема Re: Рискуваме ли с второто дете?нови [re: Дaфнa]  
Автор elimax (оптимист :))
Публикувано29.12.08 12:29



Благодаря момичета, и за пожеланията, и за съветите! :)
Тайс пооправи положението, от време на време се зачервява и по корема, и по гръбчето - чудя се дали да не сменя марката памперси, с Калина бях в пъти по-доволна от Либеро. Но се чудя веднага ли да го направя, или да изчакам съвдем да се оправи??? Днес сме на консултация и трябва да му поставят ваксината против хепатит, която отложихме миналия месец, но ми намирисва, че няма да позволя да му я бият! И без това има сополи на всичко отгоре...
От около три седмици Стеф има слуз - убеждават ме, че е от сополите в носа, т.е. има секрети навсякъде. Тогава още нямаше обриви. Бяха му минали коликите, сега пак го започнаха... уффф... Ще минавам май на по-строга диета :(

А като гледам лентичките, вашите деца колко много са порасналииии - да са много здрави и послушни :))) Ники, не съм ви забравила - радвам се, че пишеш :) И че разбира се не е по повод проблем!
И на вас весели празници, ще пиша пак, дано с хубави новини...



Тема Re: Рискуваме ли с второто дете?нови [re: elimax]  
Автор ДaфнaМодератор (мама на двама)
Публикувано30.12.08 07:11



Ели, наистина е по-добре да се поуспокои малко кожата и тогава да сменяш. Освен, ако наистина не смяташ, че е от памперсите. Ползвам Либеро и съм доволна, но причината не бяха обривите. По-малко пропускат и лепват по тялото на бебока (на баткото също беше така). С Памперс беше едно омазване...не си е работа


Забравих да пиша по-горе, че с баткото имах проблеми с алергиите, а сега с малкото- с кашлиците. Педиатърката е много притеснена да не стане астма, което пък да не казвам мен как ме притеснява. И гледам да избягвам "опасните" храни, въпреки, че от тях няма обриви, диарии и т.н. Ще го пазя, както баткото, докъм 3годинки. Да чукам на дърво, след 3-тата година детето яде от всичко забранено по много и си мисля, че е благодарение на това, че изчаках до сега.

И ние отлагаме често ваксините, но не се притеснявам. Точно заради сополите и кашлицата от тях.
Но пък само 1-2 пъти е имал слузести жилки, което ме кара да се съмнявам, че е от хремата. Въпреки, че и мен ме успокояваха с това.
Забелязала съм и при двамата, че когато са настинали (напр.хрема, болки в ухото, гърлото) имат колики и акото се променя. Явно целият организъм боледува. Не намирам връзка с някоя храна.
Така, че може и при вас да е така.

И аз ви пожеавам весели празници и по-малко притеснения!



Тема Re: Рискуваме ли с второто дете?нови [re: elimax]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано07.01.09 12:15



Честита ти рожба, Ели! Да ви е жив и здрав, да расте палаво и щастливо дете.
А за болестите и алергиите е ясно - надалеч! Но, все пак, ако се случат - ти вече имаш опит. Според мен не е необходимо да ходиш на специалист, особено в това лошо и болно време.
Като чета и се чудя какво да ти кажа. До слузта в акото бях за смяна на памперса и то веднага, не след като изчезне напълно и не знаеш от смяната ли е или от нахкерцен крема.
Обаче слузта - което си е признак, че червата са раздразнени, а не, че си гълта сополите. Което не знам кой лекар е можал да измисли... Но червата се раздразват от коликите, а той е възможно още да ги има. Сигурна ли си, че кака му не го храни с нещо, да не го е захранила с някоя бисквитка, той да е хапнал нещо от пода, от масата. На мен ми прилича на хранително смущение, като отделям кожната реакция да е от памперса. Въпреки че (знам, че много хора не са съгласни, че е възможно), моят Алекс имаше АБКМ, на която реагираше със слуз в акото, но и с обриви, типични за АД. Като спреш мляко и почнеш диета - първо се махна обривът, а със слузта се борим още. Макар че е по-добре.
Та според мен - много ти е тежка диетата, ама по-тежка ще я направя. Махаш тия ядки и почваш ориз, картофи, меса - пиле, заяк, пуйка, свинско, овесени ядки, бирена мая, тестени умерено - хляб (не гадните купени сладкарски изделия), замразени зеленчуци - моркови, броколи и т.н. Ти си знаеш. Ако устискаш така две седмици и махнеш памперсите, дано се оправи. После ще видиш от какво е като сложиш пак същите памперси и после включваш храни.
А и за още нещо се сетих. Алекс като му пуснеше памперса ако по други части извън нормалните - крака, гръб и т.н. и се изприщваще. По-късно лекувах тия пъпки и зачервявания с антимикотичен крем. Оказа се, че по-реактивното му ако разранява, но явно това са гъбички, щото много бързо реагираше обривът. А иначе минаваше много бавно и при следващо пускане - отново се влошаваше...
Още нещо, не бих слагала ваксина, ако детето има сополи, алергична реакция или поне ще дам фенистил (след назначаване от педиатъра). Нас ни скопоса първата ДТК ваксина и едновременно захранване.
Ама сте късметлии - кака, момък... Да ви е жив и здрав и бързо да се оправят.
Дано съм била полезна.



Тема Re: Рискуваме ли с второто дете?нови [re: tswete]  
Автор elimax (оптимист :))
Публикувано10.01.09 14:19



Пак съм аз.
Дафна, а твоето дете постоянно ли кашля? И от сополи ли се получава? Питам, защото каката откакто е на градина се сдоби с точно същото... а вече дори няма сополи. Явно текат назад.
За Стефи - памперсите не съм сменила, а и тия дни ще минаваме на тройка размер. Ако няма промяна после - обрив не дай си боже! - оставаме на тях, докато не ми писне, че много пропускат. Тайс омекоти кожата на краката, но ги мажа почти всеки ден. Ако не с Тайс, с бебешкото му олио (ползвам козметика на Веледа). Но още е леко суха на бедрата... Обаче наистина червеното първо мина!
Аз съм на строга диета една седмица вече. Цвете, с Калина бях доста месеци на същата диета, така че и сега ще стискам зъби. Хляб си правим сами вкъщи, а от тестените изделия нарушавам диетата единствено с обикновени бисквити. Но все нещо трябва да гриза през деня! Чудя се после обаче с какво да пробвам да се захраня аз? Сирене, кисело мляко? Поне мъничко шоколад?? Иска ми се :) За момента стомахчето се успокои, поне не го боли! Има слуз още, но цвета на акото е добър в повечето случаи, а слузта е по-малко. Под слуз разбирам лепкаво!!! Нали?? Преди седмица беше доста по-ужасяваща картинката, но и той ревеше тогава. Не знам дали има колики, те при него минават доста странно от началото на втория месец...
Сополи все още има, месец и половина ще стане вече :( По нова година 4 дни капах Коларгол, нямаше почти никакъв ефект. Освен, че точно тогава в акото се появи нещо тъмно - мислех, че е кръв, но сега се чудя дали е от капките?? - и си изкарах акъла. Правя промивки на нослето, в тоя студ не излизаме, нощем е към 18 градуса в стаята и слагам съд с вода на парното... Да го изследвам ли за бактерии? То че ще намерят е ясно, но има ли лечение без антибиотици после? Или алтернативно някакво? На 19-ти педи иска да го ваксинира против хепатит, че и това още си няма. Но ако още е сополив няма да й позволя.
И като споменах ваксини - Пентаксим ли да слагаме като доживеем и този ден? Аз Калина я подготвях с хомеопатия за всяка ваксина след годинката... но Стефи е малък за гранули и ще говоря с лекарката хомеопат какво ще го правим!
Цвете, сигурна съм, че Калина не го е захранила с нищо, поне за това е много отговорна!

Сега се сещам, че преди месец започнах да му давам на своя глава капки Био Гая... пробиотик, успокоявали деца с колики. Май се успокои наистина, а може и съвпадение да е било. Но факт е, че слузта се усили в този период! Имало е и преди, но инцидентно след много силни колики! Възможно ли е от капките да съм раздразнила стомахчето?? Няма много логика, но чух лоши отзиви после за тия капки и се замислих... Те свършиха в деня, в който аз минах на диета, та пак не мога да разбера сега от кое идва ефекта...

Иначе наистина сме късметлии, че си имаме и момиче, и момче :)
Ето малко снимки -
http://picasaweb.google.bg/stefan.genchev

Определено сте ми полезни, за не знам кой път вече!!! Поздрави, бъдете здрави!



Тема Re: Рискуваме ли с второто дете?нови [re: elimax]  
Автор ДaфнaМодератор (мама на двама)
Публикувано13.01.09 10:10



Ели, ами явно е от секрети, които се стичат назад в гърлото, но бактерии няма.

От ходене по УНГ лекари, да те посъветвам да избягваш капки за нос докъм 1г6м, защото увреждат лигавицата и тя си губи свойствата. Само промивки със Стеримар и отганизма сам се справя.
Ако има бактерии в нослето изписват АБ капки за очи- Тобрекс, Тобрадекс, Сперсадекс, или пък Бактробан маз.

Може от Коларгола да има промяна в цвета на акото.

На моите деца всякакви добавки на пробиотици и т.н.им действат много зле- започват колики и слуз.

Слузта е, като голяма ципа, не знам как да ти го обясня. В началото са едни малки ципички, но после стига до размера на орех или както при нас- на яйце. ППонякога изакваше само топка слуз.

За Вкасините не знам...и с двамата слагам стандартните, които се поемат от ЗК.

Разгледах снимките и ме накарахте да се усмихна :) Страшно мило и красиво семейство сте! :)

Редактирано от Дaфнa на 13.01.09 10:35.



Тема Re: Рискуваме ли с второто дете?нови [re: elimax]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано15.01.09 14:28



Здравей, страхотни сладури сте! Хомеопатичните лекарства могат да са на капки, а също така гранулите могат да се поставят и разтворят в лъжица с вода. Все пак се консултирай с хомеопата ви за точните.
За хремата - на Калоян му се стичаха секретите в гърлото, а през носа не можеше да ги издуха и кашлицата беше само от тях, няма бактерии, няма подути сливици, нищо. С Пулсатила се оправи накрая. Слагай в стаята да кипва вода със сода.



Тема Re: Рискуваме ли с второто дете?нови [re: elimax]  
Автор Ancheto* (на Пепо и Боре)
Публикувано24.01.09 18:18



Ели, честита радост вкъщи. Желая на цялото ви семейство много здраве и късмет.






Тема Re: Рискуваме ли с второто дете?нови [re: Finch!]  
Автор elimax (оптимист :))
Публикувано28.01.09 09:08



Привет и благодаря за хубавите отзиви за снимките и пожеланията :)

Финч, хомеопатката каза да разтварям гранулите в 10-ина мл вода и да давам по схемата в деня на ваксината и 2 дни след това. Каката беше голяма и можеше да ги смучи или по-скоро гълта, но пак сме на Туя, три различни потенции! Само не знам как ще го накарам дори и 10 мл вода да изпие...

Секрети в носа има, но съвсем малко. Педи иска да лекуваме бактерията - има Стафилококи, значително - с Бактробан, мазане 10 дни. Чудя се дали има смисъл? Д-р Мирчев ме посъветва да не го закачам, ако не се дави едва ли не от сополи. И сега не знам да чакам да му минат ли, да мажа ли...
Промивам му носа с физиологичен разтвор и чистя с клечка после, последните дни нищо не изкарвам с клечката, значи е по-добре.

В акото не изолираха бактерии. Все още има лепкави жилки, но не е толкова много слуз както беше преди седмици. За всеки случай на 17-ти февруари сме на преглед при д-р Елена Лазарова, гастроентеролог в болница Токуда. Да си каже мнението лекар, който няма да бърза да дава диагноза АБКМ...
Аз съм все още на строга диета. Опитвам да се захранвам с овче сирене - два дни ям сутрин, той вечерта ака тъмно зелено... третия ден пропускам - няма зелено, на четвъртия ден пак ям - леко зеленикаво и все вечер преди баня. Дали е реакция или съвпадение? Днес опитах козе сирене, ще видим довечера...
Колко време трябва изяденото от мен да мине през кърмата и той да го изака? Не знам как да следя за реакция иначе. Като цяло тия дни стана пак неспокоен, дори и нощем :(
Ваксините все още отлагаме.
Идеи как и дали да се захранвам с опасни храни? Че кърмата ми явно е станала не толкова засищаща и увеличихме броя на храненията... а това хич не ми харесва. Наддал е добре и за третия месец - е, не като втория (1040 гр), но бива, 640 грама. Периода съвпада с диетата ми.
Това е за сега!



Тема Re: Рискуваме ли с второто дете?нови [re: elimax]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано30.01.09 10:20



Привет :) Не пипайте стафилококите за сега, тя Туя-та ще се погрижи и за тях. 10 мл вода е ориентировъчно, в една лъжичка ги разтваряш и изсипваш колкото можеш в устата. Каквото влезе е достатъчно, една капка да е пак е прием, не се притеснявай. Гледай да задържиш кърмата колкото можеш повече и за съжаление не мисля, че е съвпадение зеленото. Знаеш, че всичко минава и не се притеснявай излишно. За ваксините е добре да продължавате да ги отлагате. Виж момент с разстройство и някакъв обрив и сополи в бонус да има още по-добре и отидете на алерголог, по възможност в Александровска, за да ви дадат становище за отлагане или освобождаване от ваксини, което да завериш в ХЕИ и ще сте спокойни.





Тема Re: Рискуваме ли с второто дете?нови [re: Finch!]  
Автор elimax (оптимист :))
Публикувано02.02.09 08:59



Финч, ако го освободя от ваксини ще може ли някога да посещава детска градина, поне частна? И каква е процедурата с ХЕИ?

Той тия дни пак стана доста сополив, нощем се храни трудно :( И сега голямото чудене - не мажа с Бактробан и не го лекувам, дано Туя-та да помогне наистина! Но ако е много хремав пак ще отложа ваксината и няма да има нужда от Туя за подготовка??? На какво да разчитам тогава? Лошото е, че каката пак домъкна вирус и имам чувството, че и той го кара в момента - усилиха се сополите, снощи имаше 37.5, и слузта в акото се увеличи... Както Дафна беше казала - явно целият организъм боледува.

За диетата ми - почти всеки ден си хапвам или овче, или козе сирене сутрин с надеждата, че Стеф ще свикне!!! Последните дни слузта я отдавам на вируса на каката, иначе като че ли той беше понамалил силата на реакциите! Някой ден се надявам и кисело мляко да проям... :)

Финч, според теб има ли смисъл да го водя отсега на хомеопатичен преглед за превенции от алергии? Знам, че думата превенция там не важи, но има ли нещо, което мога да направя?



Тема Re: Рискуваме ли с второто дете?нови [re: elimax]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано02.02.09 10:17



Като имаш разрешение и освобождаване от ваксини заверено в ХЕИ, детето може да посещава всички детски градини, училища и т.н. При мен това беше основното тичане, за да мога да го запиша в предучилищната с непълен имунизационен календар.
Хомеопатията е начин на лечение на целия организъм, не на хрема, не на кашлица, ваксина или каквото се сетиш там, ако сте при класически хомеопат, то ще ви намери вашето лекарство и няма да има нужда от различни, както и от подготовка за ваксина. Картината се определя според конкретните симптоми на детето и смятам, че сега е най-подходящо да отидете. Моят хомеопат би казал да не пазиш диета, а да се водите по детето и промяната в него, за да може още сега да преодолее всички непоносимости.



Тема Re: Рискуваме ли с второто дете?нови [re: Ancheto*]  
Автор pebals_kn (prosto 4ovek)
Публикувано04.02.09 22:09



Здравеи Ели много лошо че така се е получило при вас ,при нас обривите като се замисля започнаха както ти каза когато бяхме на 2 номер памперс.След като ни поставиха диагнозата от тогава сам на строга диета вече 4 месеца .След като запо4нах диетата до 1 седмица всичко изчезна да чукна на дарво вече 2 месеца никакав обрив ,може да пробаш със строга диета.Та за памперсите смених го отдавна тези на памперс сега сме на Молфикс но преди 1 седмица ми сваршиха и му слагах някои ден пак на памперс и следожателно ситни червени папчици навсякаде под памперса и имам чувството че тези Памперс не са хубави поне това е моето мнение.Дано всичко да отшуми барзо пиши как сте.



Тема Re: Рискуваме ли с второто дете?нови [re: Finch!]  
Автор elimax (оптимист :))
Публикувано03.03.09 07:53



Здравейте отново!
Ходихме на преглед при хомеопата ни - детето ми е в много добро здраве и не ни изписаха лекарство :) Но понеже продължаваше да е сополив, от 2 седмици някъде давам Стафилококцинум в малко вода - голяма борба пада... - и вече има ефект! И кърма в нослето капя когато се сетя. За диетата - каза да не пазя, нямало смисъл. Аз 2-3 дни се нахвърлих на какви ли не храни и усилих слузта и стана ревлив той. Та сега съм по-скоро на ограничителен режим на хранене, като изключвам само кравешките продукти и съм ги заместила с кози и овчи, т.е. опитвам какао и ядки в микродози. Газообразуващи храни все още не консумирам...
И гастроентеролог посетихме - и там много го харесаха малчо :))) Слузта най-вероятно идва от дебелото черво, не спомена АБКМ, но ми напомни за силната фамилна обремененост и каза да пазя диета без да прекалявам! И което ми направи най-силно впечатление - казах й че се кърмим много често и нямаме никакъв режим, кимна и не ми разви куп безсмислени лекции за режими и глупости!!! Доволна съм от прегледите и сега се гледаме с малкото без да си внушавам, че е алергичен или страда от някоя трудно лечима болест :) Имам някакво подозрение, че като го захраня с твърда храна всичко ще си дойде на мястото.... Дано де! Има си слузести жилки още, но намаляват, някой път даже няма! А зелените изхождания изчезнаха в момента, когато му обух по-дебели чорапи... много смешно, нали? Вкъщи темп. не пада под 20-21 градуса.
За ваксините още не мога да взема решение какво да правя... той така или иначе си има тези в родилното, пораснал е, ще чакам да минат грипни епидемии и тем подобни и тогава ще реша окончателно. За момента и аз и каката постоянно се разболяваме, така че си имам основателна причина да отлагам.
Засега това е от нас!
Честит национален празник на всички!!!
:)



Тема Re: Рискуваме ли с второто дете?нови [re: pebals_kn]  
Автор elimax (оптимист :))
Публикувано03.03.09 07:56



Минахме с него отдавна на Либеро, за Памперс не искам да чуя по много причини! Обриви да чукна на дърво не е имал освен онзи, за който писах преди време, малко е суха кожата на прасците и през ден-два мажа и сутрин с Тайс, а бузките задължително. Вечер го омазвам от глава до пети :) Бяхме на олиото на Веледа, от днес минаваме на мляко послучай затоплянето ;)
За общото положение писах допълнително подробен постинг :)
поздрави от нас!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.