Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:03 05.06.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Рискуваме ли с второто дете?нови [re: elimax]  
Автор Ancheto* (на Пепо и Боре)
Публикувано24.01.09 18:18



Ели, честита радост вкъщи. Желая на цялото ви семейство много здраве и късмет.






Тема Re: Рискуваме ли с второто дете?нови [re: Finch!]  
Автор elimax (оптимист :))
Публикувано28.01.09 09:08



Привет и благодаря за хубавите отзиви за снимките и пожеланията :)

Финч, хомеопатката каза да разтварям гранулите в 10-ина мл вода и да давам по схемата в деня на ваксината и 2 дни след това. Каката беше голяма и можеше да ги смучи или по-скоро гълта, но пак сме на Туя, три различни потенции! Само не знам как ще го накарам дори и 10 мл вода да изпие...

Секрети в носа има, но съвсем малко. Педи иска да лекуваме бактерията - има Стафилококи, значително - с Бактробан, мазане 10 дни. Чудя се дали има смисъл? Д-р Мирчев ме посъветва да не го закачам, ако не се дави едва ли не от сополи. И сега не знам да чакам да му минат ли, да мажа ли...
Промивам му носа с физиологичен разтвор и чистя с клечка после, последните дни нищо не изкарвам с клечката, значи е по-добре.

В акото не изолираха бактерии. Все още има лепкави жилки, но не е толкова много слуз както беше преди седмици. За всеки случай на 17-ти февруари сме на преглед при д-р Елена Лазарова, гастроентеролог в болница Токуда. Да си каже мнението лекар, който няма да бърза да дава диагноза АБКМ...
Аз съм все още на строга диета. Опитвам да се захранвам с овче сирене - два дни ям сутрин, той вечерта ака тъмно зелено... третия ден пропускам - няма зелено, на четвъртия ден пак ям - леко зеленикаво и все вечер преди баня. Дали е реакция или съвпадение? Днес опитах козе сирене, ще видим довечера...
Колко време трябва изяденото от мен да мине през кърмата и той да го изака? Не знам как да следя за реакция иначе. Като цяло тия дни стана пак неспокоен, дори и нощем :(
Ваксините все още отлагаме.
Идеи как и дали да се захранвам с опасни храни? Че кърмата ми явно е станала не толкова засищаща и увеличихме броя на храненията... а това хич не ми харесва. Наддал е добре и за третия месец - е, не като втория (1040 гр), но бива, 640 грама. Периода съвпада с диетата ми.
Това е за сега!



Тема Re: Рискуваме ли с второто дете?нови [re: elimax]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано30.01.09 10:20



Привет :) Не пипайте стафилококите за сега, тя Туя-та ще се погрижи и за тях. 10 мл вода е ориентировъчно, в една лъжичка ги разтваряш и изсипваш колкото можеш в устата. Каквото влезе е достатъчно, една капка да е пак е прием, не се притеснявай. Гледай да задържиш кърмата колкото можеш повече и за съжаление не мисля, че е съвпадение зеленото. Знаеш, че всичко минава и не се притеснявай излишно. За ваксините е добре да продължавате да ги отлагате. Виж момент с разстройство и някакъв обрив и сополи в бонус да има още по-добре и отидете на алерголог, по възможност в Александровска, за да ви дадат становище за отлагане или освобождаване от ваксини, което да завериш в ХЕИ и ще сте спокойни.





Тема Re: Рискуваме ли с второто дете?нови [re: Finch!]  
Автор elimax (оптимист :))
Публикувано02.02.09 08:59



Финч, ако го освободя от ваксини ще може ли някога да посещава детска градина, поне частна? И каква е процедурата с ХЕИ?

Той тия дни пак стана доста сополив, нощем се храни трудно :( И сега голямото чудене - не мажа с Бактробан и не го лекувам, дано Туя-та да помогне наистина! Но ако е много хремав пак ще отложа ваксината и няма да има нужда от Туя за подготовка??? На какво да разчитам тогава? Лошото е, че каката пак домъкна вирус и имам чувството, че и той го кара в момента - усилиха се сополите, снощи имаше 37.5, и слузта в акото се увеличи... Както Дафна беше казала - явно целият организъм боледува.

За диетата ми - почти всеки ден си хапвам или овче, или козе сирене сутрин с надеждата, че Стеф ще свикне!!! Последните дни слузта я отдавам на вируса на каката, иначе като че ли той беше понамалил силата на реакциите! Някой ден се надявам и кисело мляко да проям... :)

Финч, според теб има ли смисъл да го водя отсега на хомеопатичен преглед за превенции от алергии? Знам, че думата превенция там не важи, но има ли нещо, което мога да направя?



Тема Re: Рискуваме ли с второто дете?нови [re: elimax]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано02.02.09 10:17



Като имаш разрешение и освобождаване от ваксини заверено в ХЕИ, детето може да посещава всички детски градини, училища и т.н. При мен това беше основното тичане, за да мога да го запиша в предучилищната с непълен имунизационен календар.
Хомеопатията е начин на лечение на целия организъм, не на хрема, не на кашлица, ваксина или каквото се сетиш там, ако сте при класически хомеопат, то ще ви намери вашето лекарство и няма да има нужда от различни, както и от подготовка за ваксина. Картината се определя според конкретните симптоми на детето и смятам, че сега е най-подходящо да отидете. Моят хомеопат би казал да не пазиш диета, а да се водите по детето и промяната в него, за да може още сега да преодолее всички непоносимости.



Тема Re: Рискуваме ли с второто дете?нови [re: Ancheto*]  
Автор pebals_kn (prosto 4ovek)
Публикувано04.02.09 22:09



Здравеи Ели много лошо че така се е получило при вас ,при нас обривите като се замисля започнаха както ти каза когато бяхме на 2 номер памперс.След като ни поставиха диагнозата от тогава сам на строга диета вече 4 месеца .След като запо4нах диетата до 1 седмица всичко изчезна да чукна на дарво вече 2 месеца никакав обрив ,може да пробаш със строга диета.Та за памперсите смених го отдавна тези на памперс сега сме на Молфикс но преди 1 седмица ми сваршиха и му слагах някои ден пак на памперс и следожателно ситни червени папчици навсякаде под памперса и имам чувството че тези Памперс не са хубави поне това е моето мнение.Дано всичко да отшуми барзо пиши как сте.



Тема Re: Рискуваме ли с второто дете?нови [re: Finch!]  
Автор elimax (оптимист :))
Публикувано03.03.09 07:53



Здравейте отново!
Ходихме на преглед при хомеопата ни - детето ми е в много добро здраве и не ни изписаха лекарство :) Но понеже продължаваше да е сополив, от 2 седмици някъде давам Стафилококцинум в малко вода - голяма борба пада... - и вече има ефект! И кърма в нослето капя когато се сетя. За диетата - каза да не пазя, нямало смисъл. Аз 2-3 дни се нахвърлих на какви ли не храни и усилих слузта и стана ревлив той. Та сега съм по-скоро на ограничителен режим на хранене, като изключвам само кравешките продукти и съм ги заместила с кози и овчи, т.е. опитвам какао и ядки в микродози. Газообразуващи храни все още не консумирам...
И гастроентеролог посетихме - и там много го харесаха малчо :))) Слузта най-вероятно идва от дебелото черво, не спомена АБКМ, но ми напомни за силната фамилна обремененост и каза да пазя диета без да прекалявам! И което ми направи най-силно впечатление - казах й че се кърмим много често и нямаме никакъв режим, кимна и не ми разви куп безсмислени лекции за режими и глупости!!! Доволна съм от прегледите и сега се гледаме с малкото без да си внушавам, че е алергичен или страда от някоя трудно лечима болест :) Имам някакво подозрение, че като го захраня с твърда храна всичко ще си дойде на мястото.... Дано де! Има си слузести жилки още, но намаляват, някой път даже няма! А зелените изхождания изчезнаха в момента, когато му обух по-дебели чорапи... много смешно, нали? Вкъщи темп. не пада под 20-21 градуса.
За ваксините още не мога да взема решение какво да правя... той така или иначе си има тези в родилното, пораснал е, ще чакам да минат грипни епидемии и тем подобни и тогава ще реша окончателно. За момента и аз и каката постоянно се разболяваме, така че си имам основателна причина да отлагам.
Засега това е от нас!
Честит национален празник на всички!!!
:)



Тема Re: Рискуваме ли с второто дете?нови [re: pebals_kn]  
Автор elimax (оптимист :))
Публикувано03.03.09 07:56



Минахме с него отдавна на Либеро, за Памперс не искам да чуя по много причини! Обриви да чукна на дърво не е имал освен онзи, за който писах преди време, малко е суха кожата на прасците и през ден-два мажа и сутрин с Тайс, а бузките задължително. Вечер го омазвам от глава до пети :) Бяхме на олиото на Веледа, от днес минаваме на мляко послучай затоплянето ;)
За общото положение писах допълнително подробен постинг :)
поздрави от нас!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.