Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:52 11.06.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Изследваниятанови [re: killah]  
Автор bisi.s (неразбрана)
Публикувано23.09.08 18:57



Извинявай,но ти срещал ли си я тази лекарка?
Щом е важно да си направиш този тест ти трябва и компетентно лице,което да ти го назначи,а биопсията не е задължителна,но тя ще покаже доколко са ти увредени вилите в стомаха.Не съм лекар,но след 10г ходене и тичане по доктори съм разбрала и понаучила доста неща.Дъщеря ми е на 12г,а вече 10г. е на диета.Така,че прецени......



Тема Re: Изследваниятанови [re: bisi.s]  
Автор killah (absolut`killah)
Публикувано24.09.08 19:47



всеки сам си решава, пак казвам.
и аз доста съм се лутала по лекари и видях какво е положението и нивотo
+ факта, че се занимава с деца, а аз вече я минах тази възраст

защо се опитваш да ме убедиш, ми е интересно? пък и какво като не споделям твоето мнение?

Карай ТРЕЗВЕН, СПАСИ Човешки Живот!!!


Тема Re: Изследваниятанови [re: killah]  
Автор bisi.s (неразбрана)
Публикувано24.09.08 22:54



Чистосърдечно исках да ти помогна,но щом невъзприемаш,твоя воля!Защо тогава се вкючваш тук и задаваш въпроси?Щом си толкова компетентна оправяй се сама!Пълна глупост е да искаш да си направиш сама теста без да се допиташ до лекар,който да ти го назначи.Ако не си попаднала на подходящия, аз ти бях писала и за такива които се занимават с възрастни.Дадохти светилата в гастроентереологията и каде да ги намериш.Живота си е твой и решаваш как да го живееш и какво да правиш с тялото си!Желая ти успех и здраве!



Тема Re: Изследваниятанови [re: bisi.s]  
АвторM_ниk (Нерегистриран)
Публикувано24.09.08 23:44



Биси, браво че си възобновила този форум! Колкото повече толкова по-добре!


Ще ми се вметна, че ръженото хлебче е с глутен, повечето "царевични" хлебчета, които се продават по пекарните са с 50 % пшенично брашно. Колкото до теста ЕМА, той е единствения 100 % достоверен източник за това дали има целиакия=глутенова ентеропатия (при възрастни над 18 години), прави се обаче при хранещи се с глутен!!! Така че изчакайте с диетата, за да е достоворен. Теста доказва наличието на антитела към глутена, ако си на диета теста ще е отрицателен естествено.



Тема Re: Изследваниятанови [re: M_ниk]  
Автор bisi.s (неразбрана)
Публикувано25.09.08 00:17



Здравей и благодаря Милена!Радвам се че дойде и подкрепи това ново начало и да се надяваме,че живота на нашите деца ще стане по лесен!Виждаш,че има и някой който не иска да приеме и савети даже.
За царевичния и ръжения хляб си права,добре,че и на етикетите пише че съдържат % пшенично брашно.
Целувки на малкия Фили!



Тема Re: Изследваниятанови [re: bisi.s]  
Автор killah (absolut`killah)
Публикувано25.09.08 19:05



Чистосърдечно???? ти се опитваш да ми наложиш мнението си за въпросната докторка!!! И не ми дръж такъв тон!! Далеч си от чистосърдечността. Мислех да подкрепя и организацията ви, но не понасям подобно отношение!!!

Карай ТРЕЗВЕН, СПАСИ Човешки Живот!!!


Тема Re: Изследваниятанови [re: bisi.s]  
Автор killah (absolut`killah)
Публикувано25.09.08 19:08



"Виждаш,че има и някой който не иска да приеме и савети даже. "

нямам думи!!!трогнах се!!!

Карай ТРЕЗВЕН, СПАСИ Човешки Живот!!!


Тема Re: ЧЕСТИТО за новата асоциациянови [re: killah]  
Автор bisi.s (неразбрана)
Публикувано01.04.09 22:38



На 4.04.2009г. ще има среща на новата Българска Асоциация Цьолиакия!

От 10.00 ч. ще бъде срещата на Управителния съвет за решаване на
всички важни и основни въпроси свързани с функционирането ни.

За всички хора които се интересуват и имат желание да се включат с
някаква помощ или просто да обменят идеи, рецепти и др. са добре дошли
от 12.00 ч. в Зала 1 на х-л "Плиска".
Вижте картата ТУК:

http://4.bp.blogspot.com/_5colHUZ2jKM/SdOWFelJGDI/AAAAAAAAAUo/5LpAM6wBUUo/s1600-h/map_big.jpghttp://4.bp.blogspot.com/_5colHUZ2jKM/SdOV_Dbm5UI/AAAAAAAAAUg/rZIlpfKsKIM/s1600-h/хотел+плиска+copy.jpg

Въпроси и уточнения:
0899314834 - Б. Здравкова
e-mail: bistra.s@abv.bg
0887420757 - Б. Димитрова
e-mail: borislana@abv.bg
0896710441 - К. Стайков
e-mail: dietbg@gmail.com

http://glutenfree-bg.blogspot.com/

Редактирано от bisi.s на 01.04.09 22:41.



Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ - Има и други решениянови [re: bisi.s]  
Автор Pell Gordon (bank clerk)
Публикувано14.04.09 15:50



Това е клуб по взаимопомощ на хора, имащи проблеми със здравето.
Мисля, че намесата Ви в този клуб е неуместна и при поредното Ви включване ще получите забрана за достъп.
Не се подигравайте със здравето на хората.

Редактирано от Дaфнa на 17.04.09 13:39.



Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ - Има и други решениянови [re: Pell Gordon]  
Автор chlorel_antiakvasorsov (непознат )
Публикувано28.05.09 03:06



Организацията търси ли начин как непоносимостта към глутен да се подобри.
Хилядите страници световна литература дават такива примери. Недоумявам каква би била ползата от скъпи изследвания, след като достатъчно е за 10 дена да спрете млечните, както и пшеница, ръж овес и ечемик. И едно уточнение което мисля да напиша с големи букви: Фирма МОРЕ Варна не подбира качеството на предлаганата си продукция и към днешна дата клони към четвърто. Ползата от купените от специализиран магазин безглутенови храни е никаква. На пазара е пълно със зеленчуци и плодове, супермаркетите са пълни с поне 10 вида ориз и 2-3 вида картофи. Тези токсични скапани елди, амаранти, просо и царевици, както и брашна от тях ако едно ХЕИ влезе в скапания ви склад с плъхове по големи от Кучета около чувалите........ Но нека не съм тенденциозен имате си и радостни почитатели на опаковките с анатихрана вътре. В началото си мислех че просото горчи, че елгара горчи, че царевицата горчи или пък беления сусам горчи, после се убедих че само продавания от вас горчи защото е старо гранясало и бракувано от някъде.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.