Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:43 19.04.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Тема Захранване на бебе предразположено към алергии  
Автор ninina (минаващ)
Публикувано05.12.07 13:51



Привет на всички. Първо ще ви се представя с няколко думи. Имам дъщеричка на близо 9 месеца и съм бременна с второ в 5 месец. Имам алергии към полени, домашен прах, куче, котка, пух, акари и към някои упойки. Богат набор с две думи.
Питането ми е относно детето. Все още я кърмех когато забременях и кърмата ми намаля. Наложи се дохранване и по съвет на педи дадохме НАН. И заочнаха проблемите. Цялата й кожа, бузки ръчички, гърдички, започна да се лющи, точно като след слънчево изгаряне на цели парцали. Според педи всичко си беше наред. Беше понастинала и отидохме на частен лекар, където хубаво ни се скараха и минахме на Фризопеп. Вече близо два месеца го пие и всичко е ОК. Само веднъж се обрина малко от краве сирене и го спряхме. Сега давам овче, но сме в самото начало и няма реакция още. Моля ви за съвет с какво да продължавам захранването, кога и по колко. Тя папка само домашно приготвени пюрета. Купени безмлечни каши (много беден избор), плодове, а е опитвала и банан и мандарина без някаква реакция.
Ще съм ви безкрайно благодарна за съветите



Тема Re: Захранване на бебе предразположено към алергиинови [re: ninina]  
Автор mamika_anika ()
Публикувано07.12.07 13:40



Ако имаш врема разгледай темите назад, има десетки за захранването.

Безмлечни каши: на Хумана Ябълкова; Грис, на Милупа има няколко /ориз; 3 зърнени; 7 зърнени.../, на Хип Ориз; Елда, Елда с плодове, Фризокрем безмлечните.... Освен това натурално царевично /ако ядете глутен и пшенично/ нишесте с добавена ванилия или плод. На Милупа кашите са без нищо добавено за овкусяване и могат да се правят освен с млякото на детето /+ плод да речем/ и само с вода и мазнина и/или овче сирене.

Промишлено произведените овчи и кози сирена/кашкавали съдържат примеси и от краве мляко, внимавай за реакция.

Обезбелтъчено краве масло е най лесно за приемане като първа кравешка храна /в закованата тема пише как става/.

По принцип трябва 6 месеца от реакцията да не предлагаш продукт от крава /мляко и млечни продукти, месо/, но понякога децата са готови да приемат такава храна малко по - рано /след 3-4 месеца/, както писах обезбелтъченото масло се понася най - добре.

Има голям избор от вносни безмлечни, малокомпонентни месни, плодови и зеленчукови пюрета /Семпер, Хип, Гербер, Бебевита.../, разбира се можеш и сама да приготвяш храната. В тази възраст не им пука дори всеки ден да хапват едно и също.

Бих предложила картоф, тиква, морков, ябълка, синя слива, пилешко, заешко, свинско, пуешко. Внимавай с банана, средната му част съдържа хистамин, предлагай го на първо време бланширан или от готово пюре/каша.

Новото бебе - преупреди в родилния дом изрично да не го захранват с адаптирано мляко. Ако неможеш да закърмиш веднага опитай с донорска кърма, в краен случай с ХА формула.

Успех и ти пожелавам да успееш да кърмиш и двете бебета - най доброто за тях!



Тема Re: Захранване на бебе предразположено към алергиинови [re: ninina]  
Автор nickkaka (непознат )
Публикувано09.01.08 23:05



не се притеснявай моят син получи алергия от кьрмата колкото и невероятно да звучи. понахме фризопеп преди години го изписваха безплатно по 8 кутии. спазвах до 2 години много стриктно да не давам мляко.има много хубави пюрета на хип и алете. след това давах храна от кухня за алергични деца . сега е на 7години и всичко отмина само когато прекали с шоколада се обриваме.най важното е да не бьрзаш с млечни продукти.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.