Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:57 17.05.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Тема Чували ли сте за такава алергия?нови  
Авторsa6a (Нерегистриран)
Публикувано18.05.07 16:20



Здравейте, имам питане и ви моля за помощ.
Настанихме се в панелка.На пода имаше балатум от преди 20 години с някакви странни нишки от долната страна, който се ронеха.Съпругат ми реши да слагаме ламиниран паркет върху него да сме го ползвали като изолация.Започнах да го почиствам преди да сложим паркета и се започна едно дразнене в носа и кихане.Имаше един приятел в къщи да ни помага и той се почувства така.Явно беше че е от балатума.Съпругат ми обаче реши,че като сложим паркета нямало нищо да се усеща и го направиха. Сега сме в къщи по цял ден с детенцето то е на 3 месеца.Мен ме сърби носа,кихам,имам лека хрема - ужасно е.Детето постоянно си търка главичката във възглавницата,маха с ръчички,дере си бузките и киха.Мислих да не е от цъвтежа на дърветат или от препаратите, коита ползваме за пране и къпане, но най много се притеснявам да не е от този балатум.И какво да правим като вече е запечатан, а нямаме възможност за нов ремонт?





Тема Re: Чували ли сте за такава алергия?нови [re: sa6a]  
Автор дeлфинчe (майка на Боби)
Публикувано19.05.07 09:17



Здравей, добре си помислила, че може да е от цъфтежите, защото сега им е сезона. На мен не ми се вярва да е сега от балатума, нали е запечатан с ламинат, ама знам ли - все пак говорим за микроорганизми. Ще следя и аз темата с интерес, защото и моят мъж иска да ползва за изолация мокета и отгоре да сложи ламинат, на мен не ми допада особено идеята, но да видим какво ще кажат другите майки и татковци.





Тема Re: Чували ли сте за такава алергия?нови [re: дeлфинчe]  
Автор elimax (оптимист :))
Публикувано19.05.07 14:26



На мен идеята ми се струва не много добра. На работата ми имаме едно помещение за почивка уж, пушат там хората, та от години не са сменяли мокетите, един върху друг, просто това са тонове прах! Вярно че балатум не е мокет, но щом отделя някакви власинки лично аз бих изхвърлила всичко! По-добре да е по-студено, отколкото да си докарам астма, не дай си Боже!!! А и нали под ламината се слага някаква тънка стелка, мрежичка или нещо подобно беше - не може ли просто да се сложат няколко стелки? Не бяха скъпи, доколкото си спомням.
Моят брат реагира на всякакви мокети! Има астма.



Тема Re: Чували ли сте за такава алергия?нови [re: elimax]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано19.05.07 14:40



Лошото на ламината е, че трябва основата да е много равна, за да не поддава. Тези положки не са достатъчни при неравности, а не могат да се трупат до безкрай. При неравен под е по-голямо отварянето на фуги и разместването. Препоръчително е дъските да са по-малки като размер. Големите се слагат само при идеална равнина. Най-доброто решение е да се махне балатума да се направи изравняваща замазка и да се сложи тогава ламинат или паркет. Лично аз в стаята на детето оставих балатума под ламината, но ние нямаме проблеми, да чукна на дърво. 20-30 години са си много време и лепилото, както и самия балатум изгарят и започват да се ронят. Възможно е да предизвикат алергия, но също така е възможно да е от нещо друго... Имате ли възможност да отидете точно сега на друго място за поне две седмици? Баби? Бих пробвала на принципа на изключването преди да предприема нещо генерално, още повече един ремонт си е много пари, особено при майчинство и малко бебе...
Ако вземете фугиращ силикон и минете отново всички снадки, включително да фугирате със силикон и первазите покрай стената така, че наистина да е запечатано всичко?



Тема Re: Чували ли сте за такава алергия?нови [re: Finch!]  
Авторsa6a (Нерегистриран)
Публикувано19.05.07 20:00



При нас вече ламината е сложен и наистина е много трудно да правим нови ремонти.Много съжалявам, че не настоявах до край да го махнем.Сега ще се опитаме да се поизолираме за няколко дни от вкъщи.И да видим как ще се почувстваме.Дано не е от този балатум, че направо не виждам как ще живеем в апартамента.
Ще предложа идеята на Finch на мъжа ми за фугирането на снадките със силикон,поне дупките да се запушат.Благодаря за съветите.Ще пиша при промяна на положението



Тема Re: Чували ли сте за такава алергия?нови [re: sa6a]  
Автор My Eye (тя)
Публикувано27.05.07 11:44



Не е от балатума. Алергиите се активират в следствие психологическата ни настройка към определени обекти, които считаме за неприемливи. Може да получаваш алергии от зелените храни - чесън, лук, салатки, коприва и т.н., които в момента се консумират усилено...Даже и да не хапваш от тях, достатъчно е да уловиш тънката миризма, носеща се навсякъде из панела, за да се почувстваш некомфортно. Такава асоциация направих с нишките на балатума.





Тема Re: Чували ли сте за такава алергия?нови [re: My Eye]  
Авторwal (Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 15:43



може да е от балатума....Големият ми син се скъсва6е да ка6ля нощем (защото просто през деня бяхме наван - по градинки) в една стая в Студентски град, която обитавахме около 2 месеца. Когато се преместихме - ка6лянето спря.Опитвахме с какво ли не да 4истим, оба4е някаква миризма (?) бе6е пропила в леглата и гаредероба....Проблема бе6е ясен - има6е нещо , което мн го дразне6е в стаята, добре 4е имахме късмет да се махнем оттам.



Тема Re: Чували ли сте за такава алергия? [re: My Eye]  
Автор princ (няма ме)
Публикувано24.06.07 15:28



Изобщо не съм съгласна с теб. Според мен категорично е от балатума. Аз преди време получих след един грип остатъчна кашлица, която забелязах , че се обостря щом вляза в хола. В нас само там има килим, които е ръчна изработка ,много е тежък и не може да се пере на течаща вода. АЗ заради него купих машина с която да го пера на място, но според мен това си е половин хигиена. Махнах килима и няколко дена след това кашлицата ми отшумя. Преди години също бях забелязала , че всяка сутрин ми тече носа и кихам. И така до 12ч. Заминах на море и там нещата спряха на първия ден. Реших естествено че е от климата. Върнах се и нещата продължиха. И един ден просто си смених възглавницата /пухената/ и си сложих противоалергична и нещата спряха.
Разказвам тези примери с мен само за да кажа, че проблемът никак не е за пренебрегване, и че мерките ,който се предлагат няма да свършат работа. Не искам да съм крайна , но според мен балатума трябва да се махне много бързо , да се направи замазка и ламината старателно да бъде почистен от долната страна преди да бъде сложен отново.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.