Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:44 28.04.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Тема медикаментозен ринит  
Автор rtgp (умерен оптимист)
Публикувано12.06.07 22:28



От 1992 г. си капя капки Ксилометазолин и разбира се, имам медикаментозен ринит. Опитвах лечение при алерголог, но не успях да се преборя с този навик. То всъщност си е чиста болест, а не е навик, защото ако не си капна капките, не мога да дишам, а през нощта е направо ужас!!!
Моля, ако някой е имал подобен проблем или пък знаете нещо с което мога да се "избавя" от тази зависимост - моля да ми пише на имейла -всеки съвет е ценен за мен!
Предварително ви благодаря!



Тема Re: медикаментозен ринитнови [re: rtgp]  
Автор aloefenka (непознат )
Публикувано13.06.07 20:35



Кажете си мейла, за да ви изпратя повече информация за това как може да си помогнете



Тема Re: медикаментозен ринитнови [re: aloefenka]  
АвторKиpoвa (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 20:53



оля дайте информация с какво се лекува медикаментозен ринит.Емайла ми еCveti_sl.bg@abv.bg.



Тема Re: медикаментозен ринитнови [re: aloefenka]  
Автор sanidranik (непознат )
Публикувано20.03.10 14:00



Имама същите симптоми на медикаментозен ринит моля помогнете ми e-mail-а ми е sandranik@abv.bg



Тема Re: медикаментозен ринитнови [re: aloefenka]  
Автор silviqqq70 (непознат )
Публикувано31.12.12 22:01



Здарвейте, имам една голяма молба, как да се справя с медикаментозния ринит, имам го от години от капки ксилометазолин. Благодаря ви :)



Тема Re: медикаментозен ринитнови [re: silviqqq70]  
Автор firrst (BIG)
Публикувано13.01.15 16:52



В отговор на:

как да се справя с медикаментозния ринит, имам го от години от капки ксилометазолин




....4.4. Специални противопоказания и специални предупреждения за употреба
• Продължителното прилагане може да доведе до реактивна хиперемия и хроничен оток на носната лигавица ( медикаментозен ринит), в крайните случаи- до атрофия на носната лигавица. В случай на медикаментозно възпаление на лигавицата приемането на поредната доза само в минимална степен отстранява оточността и хиперемията. След прилагане на продукта се отбелязва рецидив на оточността с нарастваща интензивг предизвиква съкращаване паузите между поредните приеми, вторичния оток е свързан, както изглежда, с развитието на дразнещо действие . Пациентите се оплакват от сухота в носа , болезненост и парене. Към усложненията , свързани с медикаментозния оток се отнася атрофията на носната лигавица. Симптомите на медикаментозния оток преминават обикновено за 4-7 дни след прекратяване прилагането, но в началния период след отменянето на продукта се наблюдава повишена интензивност на симптомите. Затова понякога се предлага на I етап да се прекрати прилагането само в едната ноздра. В момента, когато оточността в тази ноздра изчезне, се предлага прекратяване прилагането и в другата ноздра.

Препоръчва се също прилагане на аерозол, съдържащ физиологичен разтвор или кортикостероиди с ниска степен на резорбция от мястото на въвеждане (беклометазон дипропионат, дексаметазон).

Поради опасност от атрофия на носната лигавица, ксилометазолин не се прилага за лечение на хроничен ринит, освен в периодите на обостряне и само под лекарско наблюдение

• Коронарна болест, артериална хипертония, захарен диабет, хипертиреоидизъм, феохромоцитом и хипертрофия на простатата са относителни противопоказания за прилагане. ......


Редактирано от firrst на 13.01.15 16:54.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.