Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:23 30.04.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Добре съм се завърнала...  
Автор queenmabb (shopaholic)
Публикувано04.06.07 15:18



Хора, хора... опровергахме статистиката на неалергичните втори деца...

Първо да ви се похваля все пак - на 27.03 се роди Борис или Бобчо Бобчев

както го нарича грижовната му кака.

Започнахме да се кърмим. Уж щях да пазя диета, ама си викам, то от една лъжица кисело мляко нищо няма да му стане... от едно парче баница с яйца (и овче сирене!) нищо няма да му стане... от едно парче шоколад нищо няма да му стане. Да ама не... Точно след Великден, значи нямаше и един месец, Бобчев се опъпчи като за световно, ама не съм виждала такова чудо, кожа по лицето не се вижда. Както и по гравата. Странното е, че пъпките бяха с връхче. Някои пъпки се спукаха и хванаха жълта кора, други се сляха... Беж при Мустаков. Да ви кажа направо клатеше глава и се чудеше как може такова нещо само от гореизброените ми прегрешения... Лекувахме три дни с Елоком, аз на зверска диета, ама само хляб, маслини и компот ви казвам, забрани ми всички плодове от пазара и всички зеленчуци от парник (нямаше още череши тогава). Бобчо се изчисти идеално, но след седмица пак почна. Че и по гърдичките и гръбчето, крачетата грапави...
Така сме и до днес - само на кърма е, аз съм на гадна диета, мажа го с Др Таис, но имам още куп кремове за 200 кинта, но май най-добре се повлиява от Таис-а. Обривът е много по-добре, но кожичката не е гладка, грапава е, особено се зачервява под веждите, като се напъне да реве, но определено е доста по-добре. Бяхме при Ковачева, заради продължаваща му жълтеница и тя констатира, че е алергичен, ама какво от това... Седна да ми пише бавно и славно как не трябва да ям млечни продукти, ама ми ги изброява едно по едно на един лист, сякаш не си знам добре урока... Пуууу не ми се минаваше още веднъж по този път, толкова ми е терсене, че и тук не ми се пишеше вече цял месец... Чета рецептите от закованата тема и ми се реве, пак ще има да се чудим с какво, кога, колко, редувай и т.н.
Ако се наложи мляко ще му включим Фризопеп (въпреки че Мустаков каза да пробваме първо с Фризо НА, ама ме е страх...). Не се поема от касата, ама това да е проблемът...

Между другото, като четох из нета, хеле за тия пъпки с жълтата кора, на своя глава го изследвах за стафилококи и има - носът му е пълен. Лекувахме го 7 дни с Тобрекс, ама ако съдя по хъркащото носле май няма ефект... Та обривът може и от това да се е усложнил така, доколкото прочетох.

Иначе наддава като за световно - първия месец 1300 гр., втория - 1700! Колики почти няма или ги лекуваме на гърда. С изхождането също няма проблеми - стомахчето изглежда съвсем наред.

Хайде да свършвам, че стана много дълго. Явно не трябваше така да загърбвам клубчето и ви благодаря, че вие проявихте повече толерантност към децата с такива проблеми и останахте да помагате.



Тема Re: Добре съм се завърнала...нови [re: queenmabb]  
Автор dkmd (член)
Публикувано04.06.07 16:06



Здрасти! Влязох случайно и се натъжих като видях поста ти. Със съвети не мога да помагам, че не се чувствам компетентна, но стискам палци да се оправи детенце възможно най-бързо!

Целувки от нас със Захчо!



Тема Re: Добре съм се завърнала...нови [re: queenmabb]  
Автор Teди (обещала)
Публикувано05.06.07 08:47



И на мен ми стана много криво


Емоцията в началото е силна и ми е ясно как се чувстваш, но ти си много опитна мама и ще се справиш на 100% !!!

На по-грапавата коже не й се притеснявай! Мажи с балсама на Тайс и постепенно ще се оправи.
Хубаво е някой лекар да си каже за стафилококите... то след Мустаков и Ковачева направо е грехота да питам дали пък пъпките не са заради бактериална инфекция

Не се притеснявай и за захранването - сега ти е терсене, защото ти предстои. Започнеш ли, нещата ще си дойдат на мястото и бързо ще си спомниш всичко. Моята щерка съм я захранвала като алергично дете, т.е. дори да не беше алергията, пак ви чакаше по-внимателно захранване заради фамлната обремененост. Радвай се, че стомахчето е добре и силно стискам палци там проблеми да нямате!!! Знаеш, че по-трудно се лекува стомахче.

Ние вече сме в новата къща, т.е. би трябвало да сме по-близо до вас
В Майките (в темата Говорилник) се сформира среща за петък 8-ми юни, може да се видим там, ако ти е удобно. Всички майчета от тук са добре дошли



Тема Re: Добре съм се завърнала...нови [re: queenmabb]  
Автор klamerche (щастливо)
Публикувано05.06.07 10:39



queenmabb честита втора звездичка.

Да те радва много и дано бързо да израсте тази неприятна алергия.


Вики 04.10.03
Криси 02.10.05

Тема Re: Добре съм се завърнала...нови [re: klamerche]  
Автор Teди (обещала)
Публикувано05.06.07 12:38



Брех, тази тема направо ме пренесе назад във времето



Кламерче, радвам се да те "видя", с мама dkmd скоро се видяхме и наживо
Що не влизате в Майките, момичета Липсвате ни



Тема Re: Добре съм се завърнала...нови [re: queenmabb]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано05.06.07 12:41



Честит да ти е сина!!! Майстори сте - момиченце и момченце!!! Да са ви живи и здрави и скоро без обриви и хранителни проблеми!


Дано алергията отшуми. Аз мога да споделя каквото знам. Ти знаеш, че ние се кърмихме доста и за мен това много улесни нещата. Сигурно е много трудно дасе запази кърма с такава драстична диета, но идват и сезонните плодове, а с времето ще започнеш да си правиш и по-разнообразно меню. Дано устискате. На мен кърмата ми даваше спокойствие, че каквото и да стане, все имам сигурното ядене и на 7 месеца от захранено бебе, се върнахме само на кърмене и оризова каша.
За продължаващата жълтеница - Алекс имаше такава- 28 дена след раждането, бая яка. Казаха, че е от кърмата, въпреки че късно се изжълти и нямаше никакви изследвания на билирубин от Шейново. Започнахме с много сладка вода, но стойностите на чернодробните ензими хич не бяхадобри и пи малки количества фенобарбитал пет дни. Оправи се за няколко дни и не съм спирала да кърмя.
За стафилококите - има някаква лаборатория Анаста, в БАН, над завод Електроника. Там правят някакви ваксини на деца и възрастни срещу стафилококи. Чела съм доста разнопосочни неща за тия ваксини, вкл. и че са много остарял и опасен метод, особено за бебета. На моя братовчедка момченцето след ваксинирането си докара жестока АБКМ, а преди това е хранено само с АМ. Така че съм много скептична. Мислела съм си, че се получава от вътреболничните бактерии, но Ненов казваше, че във всяко родилно отделение има стафилококи, както и навсякъде околонас и се заразяват само бебетата с по-нисък имунитет (макар че Бобчо Бобчев, с това наддаване, не ми изглежда нездраво бебе, пу да не му е уруки!!! )
Нашият татко има такъв стафилокок в носа (той си има хроничен синузит), но засега Алекс не е прихванал от него, а доста боледуваше от УНГ тая зима, да не чува Господ!
От многото инфо и консултации със специалисти за стафилокока Ауреус сме стигнали до извода, че не е необходимо да се пият непрекъснато антибиотици, щото нашият татко пие, а то си стои или изчезва и пак после се появява. По-добрият вариант е да си го кърмиш, да си излизате по разходки и да му промиваш нослето със стеримар, за да не му пречат сополките. Със времето и доброто състояние на организма стафилококите изчезват. Много деца имат разни бактерии на разни места, но си ходят на градина, имат си сополи и нищо им няма. По-опасни са за останалите, те са си свикнали с тяхната си бактерия. Но, ако ще се мъчите да се борите с лекарства, добре е да се обърнете към добър специалист, за да е последователно лечението, че те стават резистентни.

Стискам палци Борис да хапва все така, да си имаш кърма, да наддава и да спи като едно послушно бебе. А опитът в нашия клуб показва, че тия алергии си отминават, само морят майките
.




Тема Re: Добре съм се завърнала...нови [re: queenmabb]  
Автор mamika_anika ()
Публикувано05.06.07 16:41



Честито момченце!
И ние опровергаваме статистистиката за НЕалергичните втори...
Все пак като си минал веднъж по пътя е по - леко...

Колкото до алергията му - може и да не е към мляко, по - скоро към яйце - баница, шоколад /почти винаги има следи от яйца там/... Съвети за хранителен режим немога да дам, единствено бих те посъветвала водиш подробен дневник за всичко, което ядеш и съответно на поведението и проявите на бебчо.

Стафилококите - сина ми ги има, щерката се размина поне с това. Правили сме Анаста - без ефект /а мн. боли!/. Бактробан? Не е изключено бацилите + алергизираща храна /приета от майката/ да дадат реакция при предразположено към алергия бебе, а може и да има реакция към ендотоксините, отделяни от Стафилококите.

Успех и бързо справяне с проблема!

П.П. Фризо ХА е близко по вкус до Фризопеп-а, само за инфо.



Тема Re: Добре съм се завърнала...нови [re: queenmabb]  
Автор MillenaМодератор (в почивка)
Публикувано06.06.07 09:59



Ей, че ми стана криво само като ти видях темата :(
Но първо - голямо честито за юнака! Проблемите си ги минала, няма да ти тежи толкова този път, защото всичко ти е ясно и няма да се даваш толкова на емоциите.
сигурна съм, че стафилококите са стабилно замесени в картинката. А и са страшно упорити гадини! Надявам се като ги изчистите тях и да се успокои и обрива.
Писали са ти чудесни неща преди мен, а и на печена мама като теб какво друго да кажа освен спокойствие и търпение!!! Да си запазиш кърмата, като гледам как наддава юнака се надявам хич и да не мислиш за формули поне до 1 година!

Навестявай ни да казваш как са нещата.
Пък и да се закрепи времето да си направим срещичка, че ми е домъчняло за всички ви





Тема Re: Добре съм се завърнала...нови [re: queenmabb]  
Автор queenmabb (shopaholic)
Публикувано07.06.07 13:43



Благодаря ви, момичета, много сте мили, вече се чувствам много по-спокойна.
Явно, че бърках нещо и в диетата, Мустаков ми беше казал, че може масло. От десет дни спрях и маслото и дали от това не знам, но кожата на Бобчо е вече мноооого по-добре. Днес бяхме при Ковачева пак заради иктера и според нея обрив по торса вече няма (въпреки че аз си напипвам грапавата кожа).

Цвете, за иктера и на нас ни предписа фенобарбитал, ама честно казано ме е страх да му давам... Иначе каза, че към третия месец ще се изчисти (била жълтеница от майчината кърма). Има вариант да се спре с кърменето за 48 часа и така се изчиствали, ама още не съм се навила да го правя...

Теди, много се радвам, че вече сте комшии! Ама задължително трябва да се видим. Утре няма да мога за срещата, колко жалко, но иначе съм на линия. Къде ходите през деня?

Ох, Милена, за кърменето не знам... В Кърмаческия форум би прозвучало еретично, но направо не ми се кърми сякаш... Той е на поискване и никакъв режим още не си е създал - кога през час, кога през два, понякога ми идва нанагорно... Тия дни и много взе да се върти и да опъва гърдата, ядосва се явно, че не тече бързо, и виси на мен направо с часове, особено вечер. През нощта също яде поне два пъти. Та не знам докога ще изтрая без добавка. На мен лично не ми се струва такова кощунство, така че в това отношение не ми е огромно притеснение. Още не се отказвам де, по-нататък.

В тази тема наистина как се събрахме... Точно за едно време се сетих - ама то сякаш беше вчера. Все едно вчера бях пак на диета заради Стела, все едно вчера висях в коридорите на педиатрията... Разсъждавам философски, че времето тече твърде бързо и притесненията на първите няколко месеца ще отминат бързо.

Целувки на всички ви и ще наминавам вече по-честичко, ще черпя инфо от по-пресните мами (захранвания, режими и т.н.)



Тема Re: Добре съм се завърнала...нови [re: queenmabb]  
Автор MillenaМодератор (в почивка)
Публикувано08.06.07 12:18



Тук спокойно можеш да си споделяш, знаеш го! Дори и супер фен на кърменето като мен си признава, че си е задължаващо и времеемко занимание. Но няма как. А и знаеш, че началото е трудно, после нещата се напасват и има все пак някакъв режим. Много ти е прясно, а и проблемите...

Ще си спретнем срещичка задължително! Само дето от дъжд минаваме на горещина, но няма как.

Радвам се, че сте по-добре! Успех с кърменето и най-вече - спокойствието!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.