Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:35 16.04.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯнови  
Автор Zlatinn ()
Публикувано16.04.07 15:30



Здравейте, искам да попитам дали някой е боледувал от глутенова ентеропатия или целиакия. Защото съм на 17 години и преди 9 месеца ми определиха тази диагноза и съм на безглутенова диета от тогава. Ще бъда много благодарен ако някой, който е боледувал или разбира от този тип заболяване да вземе отношение по въпроса. Благодаря.



Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯнови [re: Zlatinn]  
Авторsneji_73 (Нерегистриран)
Публикувано16.04.07 16:03



Разгледай тук:

http://www.analytica-bg.com/a_shop/pages/gluten_free/



Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯнови [re: sneji_73]  
Автор Zlatinn ()
Публикувано16.04.07 20:01



Благодаря за линк-а

, но и аз имам някакви познания по темата, защото все пак съм болен. Аз търся хора, който са боледували за да споделим мнения, опит и взаимопомощи, но за сега май няма такива



Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ [re: Zlatinn]  
Авторsneji_73 (Нерегистриран)
Публикувано16.04.07 22:05



Много правилен подход - решението на всичко е много информация и споделянето на опит с хора преживели или преживяващи.

Там, където са ти диагностицирали заболяването, дали няма да ти дадат инфо за други като теб ?!?!? навсякъде по света има терапевтични групи, където се събират хората да обменят опит.

Знам и за други хора с такова заболяване - има оправия. Пробвай да потърсиш и по други здравни форуми.

Горе главата и успех! Стискаме палци да е временно състояние и със съответна диета и лечение всичко да се оправи!





Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ [re: Zlatinn]  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано16.04.07 23:42



Бъди по-точен и напиши, какво те интересува във връзка с тази болест.



Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ [re: Zlatinn]  
Автор bisi.s (неразбрана)
Публикувано16.04.07 23:55



Здравей.Детенце ми е на 11г и също е на безглутенова диета със същата диагноза.Пиши какво точно те интересува.Ще се радвам,ако мога да ти помогна с нещо.





Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ [re: bisi.s]  
Автор Zlatinn ()
Публикувано17.04.07 19:47



Значи, толкова много неща имам в главата, че незнам от каде да започна. Първо да уточня, че диагнозата ми е: Глутенова ентеропатия. Хипотония с елонгация на стомаха. Хроничен гастрит. Което означава, че част ресничките по тънкото ми черво(вилите) са скъсени и деформирани от което следва, че не мога да усвоявам не само глутен ами и много други храни като плодове заленчуци, млечни продукти яйца и др. Най-общо казано менюто ми включва царевично, оризово брашно, месо и продукти от съответните съставки.

Преди 4 месеца (от 9 месеца съм на диета) започнаха странни неща, който не мога да си ги обясня. Започна голяма умора, нямам жизненост, а също и добро оросяване. Дали причината е заради неприемането на разнообразна храна или може да е заради нещо друго. Лекарката ми каза, че е заради високият ми ръст (1,90), но аз мисля, че не това е главната причина защото преди съм нямал такув проблем.
И друг възникнал проблем е неусвояване на варени картофи, който по принцип са препоръчани за такава диета. Започнах диетата с тях първите месеци и доста добре ми се отразяваха, но преди 1 месец незнам какво стана опитах и ми се отразиха доста зле. Опитах още няколко пъти и няма подобрение. Искам да питам дали на накой му се е случвало такова нещо. Макар и за всеки човек да е строго индивидуално, моля за вашето мнение. Благодаря





Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ [re: Zlatinn]  
Авторsneji_73 (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 22:44



Здравей отново,

какво имаш предвид под недобро оросяване? Умората не е ясна специфика на това заболяване. изхожданията как бяха? При глутенова ентеропатия обикновено се наблюдават чести разстройства, отслабване, един вид има проблеми с лигавицата на тънките черва, където се усвоява храната. А слуз в изхожданията имаш ли, или само растройство. Моят мъж като яде пица на пещ и тъй като отдолу има брашно, после не мога да го изкарам от тоалетната, уф. Повече не яде.

За картофите - не се безпокой. В момента картофите не са много читави. Стари са, а новите е възможно да са с много нитрати. Не се безпокой, като излязат истинските картофи пак ще си хапваш.

Знам, че по принцип най-краткия срок на възстановяване и диети е 6 месеца, ако няма подобрение даваш още 6 м.

Дано да се оправиш. А пробвал ли си да си подобряваш храносмилането с това:

http://www.enterosan.net/

Дано да успеем да ти помогнем или поне да те успокоим. Няма човек дето да няма някакви храносмилателни проблеми. Споко!



Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ [re: Zlatinn]  
Автор bisi.s (неразбрана)
Публикувано17.04.07 23:15



ЗА картофите-и при нас е така,прекали ли става и тежко на стомахче и малко на разтройство.Отпадналост,умора...- направи си изследвания за имунната система.С тази диета не приемаш достатъчно витамини и минерали,Радост пие бронховаксон по програма,фолиева киселина,цинк и витамини всеки ден. Има и желязодефицитна анемия.Чети тук http://www.angelfire.com/ak3/aaaaaa5/ Можеш да ми оставиш бележка и да се свържем в Skype да поговорим и да обменим информация.Доказаха ли ти непоносимоста към глутена.С каквото мога ще ти помогна.Доста време/години/ се боря с тази диета и всичко свързано с нея.



Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ [re: bisi.s]  
Автор Zlatinn ()
Публикувано18.04.07 16:00



Здравейте!

Първо за оросяването. Имам в предвид, че краката и ръцете ми са студени в по-голямата част от денонощието, а преди не беше така. Като сравнявам с други хора моите са направо лед и за това питам дали причината е диетата. А колкото до разтройствата и аз съм забелязъл, че са чести при това заболяване. А за картофите същото ми каза и майка ми, че съм ял стари картофи и като излязат новите тогава ще трябва пак да опитам.

А пък за ентеросана той ми беше включен първите месеци с още няколко вида хапчета, но от тогава не съм го пил и не мога да се сетя дали ми е помагал.

Bisi доказана ми е непоносимоста към глутена, но проблема е не само в това ами и в неприемането на плодове и зеленчуци, който мисля, че се включват в безглутеновата диета. За това пия Centrum комлекс от витамини на всеки месец по 10 дена.

Вчера излязоха резултатите от изледванията от минала седмица и приказвах с лекуващата ми лекарка и каза, че единственият начин е стриктно спазване на диета каза, че мога да приемам Mezym Forte или Ace Zymes (сигурно ги познавате добре), но не не били задължителни. Просто най-ефикасният начин е стриктно спазване на диетата, защото съм си позволявал да я наруша и ми е коствало много.
Точно преди 3 месеца имах рожден ден и душичката ми не се сдържа. Ядох торта и меко казано подразни цялата ми храносмилателна система. От тогава не "поглеждам" нищо, което не е включено в диетата. Спазвам я абсолютно стриктно, но примерно се случва да я наруша без да искам (като случаят с елдата по-надоло).

За това имам въпрос. Колко сериозно мога да върна диетата назаде при толкова голямо нарушение и възможно ли е при абсолютно спазване и при усещане, че се чувствам добре и като продължавам да спазвам диетата да последва положителен резултат?

Имам и друг въпрос. Вероятно сте чували за елдата и че е безглутенова. Нея също не мога да я понасям незнам защо. От 2 седмици я включих в менюто и взе, че започнах да се разтройвам с течение на дните. Премахнах я преди 2 дена и мисля, че се чувствам добре. Възможно ли е да се е получило от нея?

Благодаря ви отново за отзивчивостта






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.