Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:33 25.04.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ужасен сърбеж  
Авторkalka (Нерегистриран)
Публикувано01.04.07 23:52



Имам ужасен сърбеж по цялото тяло без пъпки и зачервявания или какъвто и да било обрив до момента в които се почеша.Избягвам да се почесвам,но унесена в работата го правя инстинктивно и тогава става още по зле.Появяват ми се следи от ноктите(при съвсем леко почесване)или нещо като пъпчици приличащи на ухапване от комар, а сърбежа става още по силен.След горе -долу половин час няма и следа от пъпчици и линий от нокти.Имал ли е някой такъв проблем и знаете ли на какво се дължи този проблем





Тема Re: ужасен сърбежнови [re: kalka]  
Автор дeлфинчe (майка на Боби)
Публикувано02.04.07 09:51



На мен ми звучи като на нервна почва или стрес, но не съм лекар и не мога да кажа със сигурност. Пробва ли нещо противоалергично да пиеш или да мажеш? Ако до няколки дни не отшуми посетете алерголог или невролог.
Дано премине бързо!



Тема Имам го и азнови [re: kalka]  
Автор galas (talantliva)
Публикувано08.04.07 17:28



Калка Здравей! Аз има същият сърбеж, появява ми се когато съм много нервна, избиват ме топли вълни, много сърби

. Но по-добре не се чеши защото както и ти смата каза, след това остават драскотини по кожата. В такива случаи на мен лично ми помага студена вода или можеш да използваш някакъв охлаждаш ментов спирт. Помага. А ако не си много зиморничева можеш да вземеш един студен душ. Аз обичам топлото повече от студеното, но като имам сърбеж предпочитам студеното. Не съм ходила на лекар за това, но момиче със същият проблем ми писа, че това е псевдоалергия. Споко, ще отзвучи, трябва да си починеш, свали напрежението и повече усмивки

Заповядайте в къща за гости Сакутски - Хисаря.

Тема Re: Имам го и азнови [re: galas]  
Автор galas (talantliva)
Публикувано09.04.07 11:13



Прави студени компреси или се мажи със ментолов спирт там където те сърби най-много. Успех!

Заповядайте в къща за гости Сакутски - Хисаря.



Тема Re: Имам го и азнови [re: galas]  
Авторkalka (Нерегистриран)
Публикувано09.04.07 13:30



Благодаря





Тема Re:нови [re: galas]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано10.04.07 10:03



Ох, и аз страдам от това и се чудех към коя ли още храна съм станала алергична.
Съвсем внезапно се появяват тези сърбежи, но при мен са най-вече по горната част на дланите, около китките и по деколтето.
Аз ги мажа с ракия с променлив ефект.
Като се чеша се образуват пъпчици и мястото се зачервява, но отшумява след около половин час.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор galas (talantliva)
Публикувано10.04.07 17:40



Аз си мислех, че само при мен го има, ама явно сме много. Много е непредвидимо това състояние. Понякога с месеци нямам оплаквания, но друг път направо ще полудея от сърбеж. Последният път когато щях да си сваля кожата, беше преди менструация. Тогава ме хваща нервата

, забелязала съм и когато пия червено вино също имам сърбеж . При мен е по цялото тяло, но най-много по ръцете, краката, бедрата.... Може би когато се качи кръвното налягане също оказва влияние

Заповядайте в къща за гости Сакутски - Хисаря.

Тема Re: ужасен сърбежнови [re: kalka]  
Автор kalka (непознат)
Публикувано10.04.07 21:34



През месец февруари си направих изследвания кръвна картина и всичко си беше в норма.Тази седмица пак ще правя изследвания,но ще разкажа на личния лекар за този сърбеж ако тя не може да ми помогне да ме изпрати при алерголог.Ще разказвам.



Тема Re:galasнови [re: galas]  
Автор firrst (член)
Публикувано11.04.07 23:51



В отговор на:

забелязала съм и когато пия червено вино също имам сърбеж .




Това показва че си се натровила с нещо най-вероятно лекарства или синтетични витамини,те реагират така остро на червеното вино.Прочисти си стомаха и проблема ще отшуми !!




Тема Re: ужасен сърбежнови [re: kalka]  
Автор galas (talantliva)
Публикувано12.04.07 11:39



Добре Калка, ще ми е интересно да разбера на какво се дължи този сърбеж. До скоро!



Заповядайте в къща за гости Сакутски - Хисаря.

Тема Re:galasнови [re: firrst]  
Автор galas (talantliva)
Публикувано12.04.07 11:42



Здравей Firrst! Не мисля, че е от лекраства, защото ги пия само когато се налага, а за витамините си пия от време на време Витамин С, в нормални количества. Според мен е на нервна почва.

Заповядайте в къща за гости Сакутски - Хисаря.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.