Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:59 25.04.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Тема псориазис  
Автор joni12 (кристина)
Публикувано06.03.07 00:08



кажете ми нешто за псориазиса на синът ми които е на 6г. му поставиха такажа диагноза?



Тема Re: псориазиснови [re: joni12]  
Автор nikola_mam (:))
Публикувано06.03.07 21:43



Псориазиса не е на алергична основа. Не се лекува за сега. Аз съм с тази диагноза от 16годишна и до преди бремеността имах само на лактите малки плаки, след нея доста се влоших.




Пробвай с хомеопатия, при мен не се получи даже се влоших, но ще пробвам пак, но при друг хомеопат.
Миналата година като ни правеха банята, единя от майсторите имаше внуче, което беше на 4г. с такава диагноза. Те ходеха на дерматолог и бяха доволни.
Посъветвай се с други лекари за диагнозата, може и да са сбъркали.



Тема Re: псориазиснови [re: joni12]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано06.03.07 22:09



линковете от никола_мама са достатъчно изчерпателни. Само да добавя, че е възможно да има грешка и потърси повече от едно мнение. Синът ми е на 4.6 г и първо му поставиха псориазис, после ихтиозис, атопичен дерматит и т.н. наистина не се е оправила кожата все още, а се лекува с хомеопатия, но тъй като няма други алтернативи в медицината продължаваме да терзаем по въпроса.



Тема Re: псориазиснови [re: joni12]  
Автор roy76@abv.bg (непознат )
Публикувано07.10.14 23:45



Съвети за псориазис на човек, излекувал се от него след 25 години страдания

(няма гаранция , че ще ви помогнат, но може да спазвате съветите- няма да ви навредят)
яжте пълнозърнести храни и хляб (така ще изчистите организма, а продуктите от бяло брашно възпаляват кожата)
направете си тест за хранителна алергия, за да елиминирате възможността от храни, които ви вредят
яжте сурови плодове и зеленчуци (трябва да заемат най-малко 50 % от вашата диета)
избягвайте червено месо- яжте само пилешко, пуешко и риба
пийте само дестилирана вода или вода без хлор ( можете да си „произведете” такава, като напълните 2 л вода в стъклено шише(задължително) и оставите на слънце най-малко за 4-5 часа с леко отворена капачка (тoгава хлора се „изпарява). Така се постига и най-близката структура до изворната вода. Пийте дневно най-малко по 2 л. вода приготвена на слънце. Още за водата(една прекрасна книга "Водата лекува, лекарствата убиват" -д-р Ф. Батманжелидж), в която се описва как се лекува една голяма част от болестите чрез пиене на вода.
използвайте натурални шампоани и сапуни
избягвайте изкуствени подсладители и рафинирана захар
не яжте миди, пържени храни, пушени храни, тютюн, фъстъци

Кожата преминава през 28 дневен цикъл и отнема най-малко 2-3 месеца докато кожата започне да се чисти. В началото състоянието на кожата може да се влоши мъничко, но това е заради токсините и е знак, че кожата започва да се чисти.

След 2-3 седмици от диетата червените петънца започват да се изчистват от центъра към периферията, ще има все още червен кръг, но първо в средата му кожата ще започне да се чисти- това означава, че сте в правилна посока. Не забравяйте най-важното: половината от дневната ви диета трябва да включва плодове и зеленчуци и минимум 2л вода.

Тази диета не е за хора, които търсят бързо решение, а за тези, които са упорити и постоянни !

Още подробна информация и други рецепти: http://narodnirecepti.blogspot.com/2013/01/blog-post_10.html




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.