Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:11 26.06.24 
Здравна
   >> Алергии
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Първи зеленчукови пюрета при АБКМ  
Автор svetla_s (непознат)
Публикувано05.03.07 10:37



Здравейте, мами!Имам бебе на 4 месеца с АБКМ.Писала съм по друг проблем в Б и Н майки, но сега моля за вашата помощ.Трябваше да започна зеленчукови пюрета още преди 10-ина дни, обаче аз все протакам и не се решавам.Проверих предлагането на з.пюрета в няколко от големите магазини в София, и открих само пюре с тиква /88 %/ и картофи / 12 % / на ХИП.Не е отбелязано наличие на масло или мляко.Мога ли да започна да захранвам детето с такова пюре?Досега бебето е на кърма и ябълков сок.
Страхувам се сама да приготвям първите пюрета.Какви като съдържание пюрета са подходящи за първото захранване?От лекар са забранени пюрета съдържащи соя, зелен фасул, грах, мляко, масло.
Моля, препоръчайте ми специализирани магазини за противоалергични храни.
Досега не съм предполагала, че захранването дори със зеленчукови пюрета ще бъде страшничко.Започвам да разбирам препоръките за огромно търпение и здрави нерви.
Предварително благодаря на всички, които биха ми писали.



Тема Re: Първи зеленчукови пюрета при АБКМнови [re: svetla_s]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 11:53



майче,

първо - много бързаш със захранването! какво значи "трябваше да почна още преди 10 дни", когато бебето ти е на 4 месеца?!
особено при децата с алергия изрично се препоръчва КЪСНО захранване. моят съвет е да изчакаш поне още 1 месец. аз захраних на 5 месеца и 3 седмици.

няма магазини за специални антиалергични храни. Хип имат серия храни с нисък риск от алергия и приготвени от биоорганични продукти - отбелязани са със зелена буква А и знак БИО. във всеки бебешки магазин трябва да имат брошура с продуктите на Хип - вземи си една да си имаш за справка.

щом на пюрето не пише да има масло и мляко - значи няма такива неща.
изобщо, от Хип едва ли ще намериш по-добро на нашия пазар.

аз започнах с чисто пюре от тиква на Хип, после тиква с картофи, което ти си видяла. след това тиквички с картофи, после броколи с ориз. все продукти на Хип.
винаги чети етикетите.

нищо специално и трудно няма в захранването със зеленчукови пюрета, не се заблуждавай и не се плаши предварително. чак пък огромно търпение и здрави нерви - едва ли. захранването със зеленчукови пюрета на децата с АБКМ не е по-различно от захранването на другите деца.



Тема Re: Първи зеленчукови пюрета при АБКМнови [re: svetla_s]  
Автор SophieEllis-Bextor (~@%^;)
Публикувано05.03.07 12:06



Здрасти!

Така, едно по едно:

Относно началото на захранването: почакай да направи 5 месеца и почвай. Но бавно.

Относно пюретата: започни с HIPP, има ги във всеки голям магазин и във всеки бебешки магазин. Като начало можеш да започнеш с: пюре от ябълка, пюре от морков, пюре от морков и картоф, и т.н. Въвеждането на храни става една по една, а не две накуп (т.е. не давай за начало пюре от 2 храни в него, а само от 1 - само ябълка, само морков, после може морков и картоф или ябълка и тиква, нещо такова - но едно по едно). Винаги чети етикета, там пише какво съдържа. Давай по малко отначало - 1-2 лъжици, после 4-5, послре половин бурканче, после цяло. Това да речем за 1 седмица.
Първите месеци може да даваш на ХИПП, а като поотрасне - има и други марки, но ХИПП майките най са доволни, вкл. и аз като за начало. Единственият недостатък на ХИПП - цената.





Тема Re: Първи зеленчукови пюрета при АБКМнови [re: svetla_s]  
Автор Teди (обещала)
Публикувано05.03.07 13:55



Извинявай за забавянето, чак днес намерих време да ти пусна бележка. Получи я, нали?

Момичетата тук са ти дали добри съвети - късно и внимателно захранване, начало с пюретата на Хип.
В първата закована тема има списък с готови храни, там ще намериш някои от пюретата, които се предлагат на българския пазар (+ съдържанието им).
Първото пюре трябва да е от един зеленчук, после може да правиш и комбинации. Нова храна се дава винаги преди обяд, за да можеш да следиш за евентуална алергична реакция през деня. Започва се с една-две лъжички, дава се през ден, количеството се увеличава плавно. След 10 безпроблемни дни (5 приема на храната) можеш да започнеш нова храна.

Задължително си води дневник. Описвай какво, кога, по колко даваш.
В началото е досадно, но се свиква бързо, а и плюсът на прилежно водения дневник е огромен



Порови се в мрежата, прочети тук-там статии за алергията и се подготви за захранването. Само не бързай, изчакай още поне месец!




Тема Re: Първи зеленчукови пюрета при АБКМнови [re: Teди]  
Автор svetla_s (непознат)
Публикувано05.03.07 21:39



Момичета, благодаря за светкавичната отзивчивост!
Захранване със зеленчукови пюрета ми препоръча педиатърката ни.Явно на АБКМ не се гледа като на проблем при захранване със пюрета.Така си обяснявам факта, че не ми е дала никакви подробни инструкции за захранването.
След като изчетох вашите мнения смятам да отложа захранването за началото на 6-тия месец, като подходя с необходимото внимание.
Идеята за водене на подробен дневник много ми допада.Аз водя такъв универсален за цялостното развитие на детето, но той явно не е достатъчен.
Когато дойде времето за захранване определено ще се ориентирам към пюретата на ХИПП.
Поздрави!Светла




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.