Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:30 29.09.24 
Здравна
   >> Алергии
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Кашлица и алергия към домашен прах?!?  
Автор дeлфинчe (майка на Боби)
Публикувано27.02.07 02:02



Аз пак ще задавам тъпи въпроси, поне на някои така ще им се стрят, но се притеснявам - и за това питам...
Вчера чистих спалнята ни основно, разглобих цялото ни легло, което е два на два и кусур, креватчето на бебо, всичко разместих - без гардеробите, малко не са ми в категорията... Проблема?!? Боби беше с мен в начинанието, играеше си с чекмеджета и изведнъж почна да киха, няколко пъти, после се появи кашлица... Все едно аз като съм препушила, такъв вид... Той беше и сигурно още е с вирусна инфекция, в началото кашляше три- четири пъти на ден, още първия ден след прием на Синекод спря, минаха два дена, освен хремата друго нищо му нямаше до инцидента вчера. Днес цял ден кашля и то често, ясно ми е че трябва пак да го види личната му лекарка, но тя няма други бебета с алергии - да не повярваш - и за това да ви питам, може ли да се е отключила алергия към домашен прах или да се е влошила?!? И какво да правя?!?
В момента пием Зиртек, от месец насам не съм давала нова храна с изключение на глутен, нарочно изчаквам повече за да нямам мног съмнения ако нещо стане...
Само за инфо - когато беше на пет месеца и половина се преместихме да живеем в къща - уж за чист въздух, но тук още много ремонт трябва - всичко е с мокети, на мебелите са китеници и т.н. И е къща, все сиима влага... От теракот и паркет, попадна на задържащи прах настилки и седмица след това веднага се почнаха обрив след обрив, имаше и от храна, но дали не е провокирана алергия към домашен прах- татко му е имал преди време. През лятото бяхме предимно навън, чист въздух - ок, вътре боядисах каквото мога, изолирах колкото е възможно влагата, но все си е къща.
Дали сега се влоши от прахта или просто вирусната инфекция се обостри?!?
Моля ви кажете си мнението... Направо не зна мкакво да мисля...
П.П.: Само за инфо - откакто пие лекарствата му се появиха ситни пъпчици около устата - влошават се, не смея да ги мажа с нищо, измивам го след всяко хранене, но вече е грапава кожата и ме притеснява.



Тема Re: Кашлица и алергия към домашен прах?!?нови [re: дeлфинчe]  
Автор дeлфинчe (майка на Боби)
Публикувано28.02.07 10:01



Бяхме на лекар - не е алергична кашлица, просто си е още болен. Изписаха ни Вентолин и Бромхексин и нови капки за нос. Аз обаче си имам едно на ум...



Тема Re: Кашлица и алергия към домашен прах?!?нови [re: дeлфинчe]  
Автор Teди (обещала)
Публикувано28.02.07 10:05



Делфинче, може да са се насложили нещата. Вируса + прахта... тази комбинация би поздразнила най-вероятно и възрастен човек



Чисти ли са гърдичките?



Тема Re: Кашлица и алергия към домашен прах?!?нови [re: Teди]  
Автор дeлфинчe (майка на Боби)
Публикувано28.02.07 10:48



Да - слуша го 10 минути отпред и 10 гръбчето - няма нищо. Аз вече си мислех за бронхит, бронхиолит или незнам и аз. Утре сме на контролен, дано се пооправи, че не ми се ще да пие антибиотици, ако се стигне до тях.
Питах я и за ситните пъпчици около устата - контактен дерматит от многото лигички - каза, че често се среща при бебоците, когато им напират зъбките.
Общо взето и тя е с моето мнение, че заради зъбите е станал нещо като срив в имунната система и за това така. А и аз бях болна - ето ти още един решаващ фактор. Дано се оправи бързо!





Тема Re: Кашлица и алергия към домашен прах?!?нови [re: дeлфинчe]  
Автор Teди (обещала)
Публикувано28.02.07 11:02



Бързо ще се оправи, разбира се!


Щом и Вентолин ще пие, няма да се стигне до АБ.

Здраве ви желая!



Тема Re: Кашлица и алергия към домашен прах?!?нови [re: дeлфинчe]  
Автор addii (непознат )
Публикувано28.02.07 12:32



Делфинче аз съм с прахова алергия- бих казала че симптомите са кашлица,кихане и запушен нос-със секрет.Последните 3-4 години съм все така дойде ли есента и започнем да си стоим по продължително в къщи.Но сякаш след бременноста нещата се пооправиха и сега съм добре.
Дано скоро да се оправите -стискаме палци !
Целувки



Тема Re: Кашлица и алергия към домашен прах?!?нови [re: addii]  
Автор дeлфинчe (майка на Боби)
Публикувано02.03.07 13:16



Благодаря ви за пожеланията, той вече е по-добре. почти не кашля, само наслето му е запушено още и вадя сополе след сополе...
Почна поне да яде... Значи има напредък.





Тема Re: Кашлица и алергия към домашен прах?!?нови [re: дeлфинчe]  
Автор addii (непознат)
Публикувано02.03.07 14:41



Здравей,мила!
Много се радвам че сте по-добре

.Ади беше на 2 месеца когато разви непоносимост към животинска козина,защото в къщи има куче.Алергията й се изразява в запушване не нослето и секретиране(безцветен секрет).Всеки ден и промивам нослето с физиологичен разтвор-със спринцовка впръсквам със слина струя и след това изсмуквам всичко с балон от дамски туш и накрайник от бебешките аспиратори.Но да ти кажа че мнг трудно се свиква с процедурата-и детенцето пък и мамата.Аз й го правя и сутрин и вечер.Ако има нужда изпозваи го,но предполагам че ще се справяте и без това защото мъничето ти е вече големичко и може да си издуха носленцето,а ние не можем.
чао и целувки



Тема Re: Кашлица и алергия към домашен прах?!?нови [re: addii]  
Автор дeлфинчe (майка на Боби)
Публикувано04.03.07 10:04



Ами той още не може да си издухва нослето, за това и аз пръскам с физиологичен разтвор и дръпвам секретите с една помпичка на Чико, после с клечки за уши оправям нещата. Но при нас май си е само хрема, може би и домашния прах спомогна, но се надявам да се оправи бързо. А и планирам ремонт през пролетта и лятото поне в две стаи и ще се пооправят нещата.
А и като стане топличко - ние почти не се прибираме вкъщи, аз сега едва го удържам да стои вътре, а като е слънчево...






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.