Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:01 16.06.24 
Здравна
   >> Алергии
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Остатъци от мляко в безмлечните каши?  
Автор addii (непознат )
Публикувано20.02.07 17:56



Днес ни поставиха диагноза АБКМ

Но ще се справим с това-както се справяте всички вие!При изброяването на това какво да ям и какво не-защото все още сме на кърма доц.Маринова ми препоръча кашите на Фризокрем-ориз,ориз и царевица,защото единствено Фризо имали 2 поточни линии за млечни и безмлечни каши.При др производители нямало такива условия и вс се пакитирало на едно място.Имало опасност да има остатъчен материал от мляко в безмлечните продукти,а това не било посочено.Добре-съгласявам се Но преди доста време бях чела за лекарка чиято дъщеря била вносител именно на Фризо и някъде я оплюваха много яко,защото точно както в нашия случаи лекар препоръчвал на пациенти кашите и продуктите на Фризо!
Някои др да е срещал тази статия,защото не си спомням името на въпросния лекар ?




Тема Re: Остатъци от мляко в безмлечните каши?нови [re: addii]  
Автор elimax (оптимист :))
Публикувано20.02.07 21:14



Няма нужда да четеш статията :))) В правилна посока мислиш... Пък и няма кой знае колко значение, лекарката си дава добри съвети относно храненето.
Калина ми е реагирала на безмлечна каша, на Хумана ябълковата.
На Фризо кашите са добри, единствения проблем е, че имат в тях грахов протеин, колкото и да е малко и пречистен все пак е от грах!!! Аз съм давала царевичната и не сме имали проблеми!
Теб какво по-точно те притеснява - остатъка от мляко в кашите или че евентуално може да ги дистрибутират? :))) Надявам се да нямате проблеми и да ги папка детенце!



Тема Re: Остатъци от мляко в безмлечните каши?нови [re: elimax]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано21.02.07 00:54



освен това, на мен ми е странно защо се препоръчва каша от царевица на алергични деца, след като на много места царевицата се посочва като силен алерген и не се дава преди 1 годинка...

аз лично захраних с безмлечна оризова каша на Хип и реакция не сме имали.



Тема Re: Остатъци от мляко в безмлечните каши?нови [re: jam]  
Автор дeлфинчe (майка на Боби)
Публикувано21.02.07 09:36



И аз знам, от Маринова, че на Фризо Царевица и Ориз и царевиса най-изчистени, и дори и да има конкретна причина да ги препоръчва, тя е добър специалист и сповечето неща съм съгласна с нея. Аз и до днес предпочитам точно тези каши, на Нестле с Ориз е ужасна, а и си пише, че може да съдържа следи от мляко. Пак на нестле Ориз и Рожкови няма такъв надпис, не е лоша, но е доста редичка.
На Беби са доста сладки и моят син не ги харисва. На Хип е пробвал елда с ябълка и Елда с ябълка и банан- нито една паничка не изяде, направих ги на бисквити иначе трябваше да ги изхвърля.
Само на Блевит хареса една с плодове и царевица, но аз така и не я открих втори път.
По всички тези причини предимно сме си с Фризокрем.
А относно Маринова - тя препоръча и глутеновите продукти на Дивела - италианска фирма, в чието производство е била и също знае, че нямат следи от мляко. Едва ли и там има работеща роднина...
Само да вметна, че в Педиатрията в софия лечебните каша, които съм виждала да използват са Ориз на Нестле и точно тези двете на Фризокрем. Понеже видях опаковката на Ориз на Нестле с предупреждението изрично се обадих по телефона да ги питам когато захранвах с каша - гастрото на смяна ми каза, че може да се ползват , но ако толкова ме притеснява, да си взимам На Фризокрем - там със сигурност няма следи.
Извода от тези ми писания е, че това не е мнение само на Маринова. Явно наистина са по-изчистени, а и все пак вкуса им е добър, което също е важно пък за бебо.
Ти си решаваш - кое мнение да слушаш и кои каши да купуваш! Поздрави!



Тема Re: Остатъци от мляко в безмлечните каши?нови [re: addii]  
Автор SophieEllis-Bextor (~@%^;)
Публикувано21.02.07 11:27



Освен Фризо (които по принцип е добре да се дават като поотрасне бебето малко - след 8 месец), може да пробвате 2-те на ХИПП - чист ориз и елда. Проблемът е, че са малко безвкусни и дедето може да не ги хареса особено. Освен тях - на Хумана ябълковата каша, тя е сладка (даже май прекалено сладка), и на Нестле ориз и рожкови - за нея казват, че може да има следи от мляко, но при нас нямаше проблем, синът ми много я харесваше и сума ти кутии е изял, а е с АКБМ.



Тема Re: Остатъци от мляко в безмлечните каши?нови [re: SophieEllis-Bextor]  
Автор Zori_D (непознат)
Публикувано21.02.07 12:30



Аз купувам и от безмлечните на Милупа.Малкия много ги харесва.В тези каши обаче няма дори захар и може да се подслади със сок или настърган плод.
Иначе на Фризокрем също купуваме и са доста вкусни.



Тема Re: Остатъци от мляко в безмлечните каши?нови [re: Zori_D]  
Автор SilvitaМодератор (лежерна)
Публикувано21.02.07 13:46



Аз давах Фризо и досега тях давам. С Хумана ябълка и ориз имахме проблеми. Препоръчвам ти да спазваш съветите на Маринова, недей се притеснява от това, че дъщеря й ги внасяла и прочие, и аз много мислих по този въпрос, но тя е съвестен и добър лекар и няма да си играе със здравето на дечицата ни, в това съм убедена.



Тема Re: Остатъци от мляко в безмлечните каши?нови [re: addii]  
Автор mamika_anika ()
Публикувано21.02.07 15:25



Милупа имат отделна поточна линия, за други не знам.



Тема Re: Остатъци от мляко в безмлечните каши?нови [re: addii]  
Автор addii (непознат )
Публикувано21.02.07 21:48



Много благодаря на всички за отговорите


Съмненията ми бяха относно съдържанието на мляко в безмлечните каши-от гледна точка на това да не се задълбочат нещата.Все още не съм на себе си и не знам какво да ям и какво не,за това съм толкова несигурна.
Целувки от нас!



Тема Re: Остатъци от мляко в безмлечните каши?нови [re: addii]  
Автор NikiFin (ентусиаст)
Публикувано05.03.07 12:28



Приготвяй си кашите сама и готово. Може да е по-сложно, но е по-сигурно и си спестяваш притесненията




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.