Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:09 19.04.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема КОЙ КАКВО ЩЕ ХАПВА ДНЕС - ЯНУАРИнови  
Автор mamika_anika ()
Публикувано01.01.07 13:11



Закуска - фини овесени ядки + печена сладка ябълка + Хип ХА2.
10:00 - сока от 2 мандарини.
Обяд - зеленчукова супа със застройка от жълтък и лимон /лук, праз лук, картофи, моркови, зелени чушки, домати, фиде, олио, сол, чубрица, магданоз, вода/; 2/3 пюре от ябълка и боровинка "Овко" смесено с 1. ч. л. безсолна извара.
Сл. закуска - ябълка и белен слънчоглед /суров/.
Вечеря - 2 малки кюфтенца със зелена салата.



Тема Re: КОЙ КАКВО ЩЕ ХАПВА ДНЕС - ЯНУАРИнови [re: mamika_anika]  
Автор elimax (оптимист :))
Публикувано01.01.07 14:12



Закуска - попара със сирене и масло, малко баница от снощната :) Днес не трябваше да закусва това, но нещо се обърках рано сутринта... Калина вече 2-3 пъти опитва яйчен белтък, засега няма проблеми! Да чукна на дърво разбира се...
Преди обяд - сока от половин портокал, и разреден с вода купешки сок, нещо на Гербер беше
Обяд - пюре на Хип Пуешко с царевица, морков и ориз
Следобяд - ябълка с мляко
Вечеря - макарони - царевични или от елда, с доматено пюре и кашкавал
Мляко преди сън



Тема Re: КОЙ КАКВО ЩЕ ХАПВА ДНЕС - ЯНУАРИнови [re: elimax]  
Автор SilvitaМодератор (лежерна)
Публикувано01.01.07 17:23



Боже колко ви завиждам

Закуска - мляко 200 гр. + нищо. Обяд - 10 ч.л. супа (пилешко, броколи, праз, ябълка, моркови, олио - пасирана). Следобедна закуска - ще пробвам филия с пастет, много обича, но по-вероятно е да повторим закуската "нищо". Вечеря - ще правим домашна пица, белким хапне малко.
От около месец покрай гости и празници съвсем отказа да яде. Върха е, че вече не яде шоколади и торта, просто няма такова дете. Сутринта баба й й даде шоколад след суровакането, само му скъса книжката, лапна и изплю



Тема Re: КОЙ КАКВО ЩЕ ХАПВА ДНЕС - ЯНУАРИнови [re: Silvita]  
Автор NikiR ((близнаците))
Публикувано03.01.07 16:01



Закуска - кифла с мармалад
Сок от ябълка фреш + готов от грозде
Обяд - мусака без поливса - с хиледи мъки изядоха по 10-15 л.
Следобед - предвидила съм грис с мляко, но дали ще хапнат незнам.
Вечеря - снощната супичка топчета ( не хапнаха и по една лъжица снощи, само изядоха по две обикновени бисквити)
Мляко за лека нощ.

Сигурно се чудите, защо така изведнъж Ви пиша, че малчовците не папкат, но истинатае е , че три дни преживяхме страхотен ад.На 31.12.06 в 5ч. Мартин вдигна температура 38,5 - Иво нищо! След три часа и двамата се лутаха между 38 и 39 градуса и независимо какво давах (нурофен,калпол,хомеопатични, оцет на крачетата) не можехме да свалим температурата под 38. А иначе като ги гледа човек все едно им няма нищо - хапваха добре, играеха си, смееха се, спяха както обикновенно...Добре че сложихме термометъра.
И така мили мамчета посрещнахме и новата година с 39,3 - 38,8 .Подозирах зъбите, защото ни избиха вторите кътници, но какви мисли м минаваха през главата.Едвам дочакахме сутринта.Тогава пък свалиха на 37,5 и бяха супер бодри.Кушмара се повтори къ 16ч. и вече викнахме бърза помощ - нищо...Чисти гърди, спокойни синуси, леко червено гърло, нормални лимфи, ухилени до ушите и закачащи се с докторката...Каза да продължим с лекарствата за температура и да дочакаме днешния ден да ни види личната докторка, защото тя познава най-добре децата и ще реши дали да изпише нещо за гърлото.След малко отиваме при нея.
СДобрата новина е че от снощи към 22ч. нямаме температура, но ужаса който преживяхме с таткото ни стопи.Не го пожелаваме на никого - да не знаеш какво става с детето ти.
Та за това нямаме апетит и едвам бутаме от вчера в устата каквото и да било, освен обикновени бисквити - гризкат ги, а уж ги болят зъбите?!

Извинете ме, за плеядата, но ми олекна като споделих с ВАс.
Какво ли щях да правя ако ви нямаше ???

Бъдете благословени и Вие и дечицата Ни.



Тема Re: КОЙ КАКВО ЩЕ ХАПВА ДНЕС - ЯНУАРИнови [re: NikiR]  
Автор elimax (оптимист :))
Публикувано03.01.07 21:04



Ники, надявам се малчовците да са по-добре! Какво ви каза лекарката? На една моя приятелка детето тия дни също имаше такава мистериозна Т, нищо друго, и ужасно подути венци... но днес започна суха кашлица и не знам какво е станало при лекарката, а те си играят с Калина всеки ден. Дано да не е вирус, че ми писна просто :(

Закуска - финни овесени ядки с ябълка и мляко
Преди обяд пи чай от шипка и от липа, смесен, с кафява захар и лимон.
Обяд - пиле, домашно, с кафяв ориз, морков, праз, магданоз, джоджен, сол и зехтин
Следобяд - пюре Боровинки с 1 л. мляко
Вечеря - гъста супа от картоф, морков, целина глава, пащърнак, праз, чушка, магданоз, сол и зехтин + сирене
Мляко преди сън



Тема Re: КОЙ КАКВО ЩЕ ХАПВА ДНЕС - ЯНУАРИнови [re: NikiR]  
Автор elimax (оптимист :))
Публикувано04.01.07 14:07



Закуска - попара със сирене и масло
малко банан преди обяд и бисквита
Обяд - гъста супа от картоф, морков, целина глава, пащърнак, праз, чушка, магданоз, сол, зехтин + цял жълтък и малко от белтъка + хляб
Следобяд - ябълка и морков с 2 л. мляко
сок от мандарина или от портокал
Вечеря - каша на Фризокрем 4 плода с допълнително намачкан банан
Мляко преди сън



Тема Re: КОЙ КАКВО ЩЕ ХАПВА ДНЕС - ЯНУАРИнови [re: NikiR]  
Автор elimax (оптимист :))
Публикувано06.01.07 20:43



Закуска - попара със сирене и масло
преди обяд сок от мандарина и купешки сок Ябълка и бяло грозде
Обяд - зелен фасул с картофи, праз, домати от консерва (домашна), бял и червен пипер, зехтин + цял жълтък и половин белтък
Следобяд - пюре Кайсия с ябълка и Извара на Овко, въвеждам извара!!! и пюре с подобни плодове на Ганчев + 1 л. мляко. Не целите пюрета разбира се :)))
Вечеря - бисквити Ревю с овесени ядки с банан и 1 л. мляко
Мляко преди сън. Май ще вдигам вечерната дажба мляко!

Относно яйцата един въпрос: досега давах на Калина три пъти седмично жълтък и то не цял, тя три пъти обядва постно ядене. Наскоро обаче въведох и белтък и сега давам и от двете. Смятам да заменя едното от постните й яденета с рибно-зеленчуково (май и риба прояде накрая) и така остава да давам яйце два пъти седмично. Много ли е на едно ядене да изяжда цяло яйце ми е въпроса?



Тема Re: КОЙ КАКВО ЩЕ ХАПВА ДНЕС - ЯНУАРИнови [re: NikiR]  
Автор elimax (оптимист :))
Публикувано07.01.07 14:02



Закуска - финни овесени ядки с мляко и ябълка
преди обяд - чай от липа и от шипка, с кафява захар и лимон
Обяд - рибена супа (филе от бяла риба, морков, целина глава, лук, магданоз листа и стъбла, сушена чушка, домати от домашна консерва, препечено брашно, олио, сол, дивисил, мащерка) + малко хляб
Дано да мине безпроблемно и този път папкането на рибка!
Следобяд - пюретата от вчера: едното на Овко Кайсия и ябълка с извара, другото на ганчев пак с такива плодове и още нещо имаше... + 1 л. мляко
Вечеря - от вчерашния обяд : зелен фасул, картоф, праз, домати, бял и червен пипер, зехтин + малко кашкавал може би или маслини
Мляко преди сън



Тема Re: КОЙ КАКВО ЩЕ ХАПВА ДНЕС - ЯНУАРИнови [re: elimax]  
Автор NikiR ((близнаците))
Публикувано07.01.07 18:13



Закуска - две обикновени бисквити + фреш от мандарина, ябълка и морков .
Станах специално да им приготвя кус-кус с масалце и т.н.(преди лапаха в захлас такова нещо), но за поресна сутрин удрям на дърво с яденето.Добре, че са тези бисквити.Бях се разеркла, че няма да им дам, но не ми издържаха ангелите да ги гледам как се молят пред шкафа с лакомствата и викат "ам-ам, мама, ам-ам".

Обяд - телешко с грах и артофче за гъстота+морковче,лук, копър.Пасирах го за да не им дразни венците.Голяма борба падна докато го изядад...
Следобед - каша Фризокрем царевична + 4м.л. Нестле джуниър

Вечеря - мисля пак да ги пробвам с кус-куса, но ако ударя на дърво ще дам супа топчета.ИЛИ ...бисквити
Мляко преди сън. Това е нещото което неотказват?!

Нашата драма с Т, според личната са зъбите.И тя след прегледа каза, че такава Т се взига при зъби и шарка.И тъй като не е шарка...
Същата нощ малчовците ми прокашляха и аз веднага дадох проспан.Да чукам на дърво нямаме проблеми в момента.За всеки случай няма да го спирам, защото ние с таткото се тръшнахме (явно вирус) със страхотна хрема.
Профилактично им давам сиропа и Алиум цепа 9СН по 5 зрънца сутрин и вечер, което е за хрема (да не хванат от нас.От октомври всяка седмица по веднъж им давам по половин тубичка осцилукокцинум и явно тази превантивна мярка вече действа, защото иначе досега да са се натръшкали,а тази хрема е ужасна-аз три дни немога да свърша нищо от главоболие и болки в ушите.
Както и да е, ние ще се оправим, надявам се децата ни да са здрави през цялата година, че куцо почнахме 2007.
Ели, вие как сте с нослето и кашлицата?!Сори, че питам в тази тема, но ми е по-лесно, пък и напоследък май само ние си пишем тук?!



Тема Re: КОЙ КАКВО ЩЕ ХАПВА ДНЕС - ЯНУАРИнови [re: NikiR]  
Автор mamika_anika ()
Публикувано07.01.07 21:27



OFF, ние не пишем, защото не ядем, буквално. Вяра от сряда е на венозен АБ + АБ през устата, таткото от 31.12. е с пневмония, на инжекции + гадния вирус с високата температура, аз само вируса лепнах, ама комшиите през 2 етажа ме чуват като кашлям...
Толкоз ми е гадно и черно...

Днес изяде цяла солета + сока от 1 мандарина и 150 мл Хип ХА2 - това е за целия ден.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.