Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:51 24.06.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема ПОМОГНЕТЕ!КАКВО СТАВА С ФРИЗОПЕПА???нови  
Автор NikiR ((бизнаците))
Публикувано04.09.06 14:43



Здравейте мамчета!
Предварително се извинявам ако ви безпокоя с проблем,който можеби е решен, но аз нямам никаква информация за момента и незнам какво става с лечебните млека.Започнаха ли да изписват Фризопеп?Как става? С нови протоколи ли ще става или важат и старите???Моя познат от Здравната каса е в отпуск и нямам свежа информация.Тия дни ще ходя при нашата докторка доц.Ковачива, но ми е тревожно на душата да ли е решен проблема с млеката или в следващите шест месеца ще съма ръба на фалита...

Niki R


Тема Re: ПОМОГНЕТЕ!КАКВО СТАВА С ФРИЗОПЕПА???нови [re: NikiR]  
Авторskandrei (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 15:00



Миличка, разбирам тревогата ти и аз съм в това положение - имам момченце на 4 м. и купувам Фризопеп. От Плевен съм и го намирам за 15.80. Аз също пуснах тема но в BG-Mamma, темата досега е четена 100 пъти, но никой нищо не отговаря, сигурно никой още не знае нищо. Аз доколкото знам към края на месеца към 15-20 септември в следващите списъци може и да ги има млеката, но "може би"..........
Ами защо майките, които подготвиха и тези които подкрепихме петицията да не се спират млеката не направим нещо отново заедно.........
Защото ако си седим и си мълчим ще си чакаме от списък на списък..............



Тема Re: ПОМОГНЕТЕ!КАКВО СТАВА С ФРИЗОПЕПА???нови [re: skandrei]  
Автор mamika_anika (~)
Публикувано04.09.06 15:03



Не, че ще ви помогне това, но поне купувате млякото на прилична цена. В Казанлък под 22 лв. не се намира.




Тема Re: ПОМОГНЕТЕ!КАКВО СТАВА С ФРИЗОПЕПА???нови [re: mamika_anika]  
Автор NikiR ((бизнаците))
Публикувано04.09.06 15:20



Благодаря ви за бързата реакция.
Милена и Теди обикновенно са най-информираните мамчета, но май са в отпуск.Аз също съм една от тези които се включиха впротестите за лечебните млека и с готовност отново ще бъда на линия, но нека преди да вдигаме шум да видим каква е реалната ситуация.
В близките дни се надявам да имам информация от НЗОК и веднага ще я споделя с Вас.
Сега просто ми се искаше някой дза успокои душичката ми, че двете ми слънчица ще имат нужното мляко, а не да се чуда как да го пестя и едновременно с това да не им липсва.
В очакване съм!

Niki R


Тема Re: ПОМОГНЕТЕ!КАКВО СТАВА С ФРИЗОПЕПА???нови [re: NikiR]  
Автор kristia (майка на Дамян)
Публикувано05.09.06 11:34



Ники, здравей!
За съжаление, не мога да кажа конкретна дата и аз.
Но това, което знам, от кореспондирането ми с Касата, е, че нещата няма да станат по-скоро от 2- 3 месеца. Един месец вече мина... И те май нямат никаква яснота. Питах ги започнали ли са вече търговете и конкурсите, както и за кои млека ще предоговорят, за да не стане пак същата история и да се оправдават после с това, че фирмите не били кандидатствали, но нищо не ми отговориха... Никой нищо не знае. Дано сега на тези кръгли маси, които организира президентът, едната от които ще е с представител на НЗОК, да се получи един нормален разговор и да разберем нещо.

Дамян - 14.01.2005


Тема Re: ПОМОГНЕТЕ!КАКВО СТАВА С ФРИЗОПЕПА???нови [re: kristia]  
Автор NikiR ((бизнаците))
Публикувано05.09.06 12:18



О, Боже,
вече нищо неразбирам...
та нали ужким щяха да ги включат в списъка от 1 Септември


Нали проблема им беше, че МНЗ не бяха включили АБКМ към Наредба 38-включиха я, а после на мен ми казаха, че трябвало само да решат дали да променят кода на заболяването и дали да важат текущите протоколи?! Никой нищо не спомена за търга,тримесечие и т.н.
Ще откача, а предполагам и много други мамчета. Започвам да си мисля, че умишлено си траят и ни баламосват с търгове,фирми и ала-бала...По правилник нали на шест месеца се актуализира списъка с безплатните лекарства - това значи, че до Март 2007 "духаме супата".
Извинете ме за жаргона, но нервите ми са на изчерпване.
Егати държавата, егати обществото
Благодаря на всички, които се включват в темата. Явно тя ще си остане актуална още неизвестно, колко дълго време.
Дано поне скоро да имаме новини - добри или лоши е по-добре от нищо.

Niki R

Тема Re: ПОМОГНЕТЕ!КАКВО СТАВА С ФРИЗОПЕПА???нови [re: NikiR]  
Автор MillenaМодератор (в почивка)
Публикувано05.09.06 15:32



Още тече предоговарянето на храните. Списъкът от 1 септ е само за лекарства, не и за храни. Нищо не можем да направим, за да го ускорим, това, което можахме беше да се коригира Наредбата. Сега вече е в ръцете на Касата и не мисля, че дори да вдигаме повече шу ще можем да променим нещо. Предупредиха ни още тогава, че процедурата е бавна и отнема 2-3 месеца

Нали затова коментирахме с "каката" от Касата, че за да не се налагат такива постоянни предоговаряния е хубаво подобни решения да са публични и да се обсъждат ПРЕДИ да влязат в сила.

Както и да е. Хайде да не се ядосваме отново!



Тема Re: ПОМОГНЕТЕ!КАКВО СТАВА С ФРИЗОПЕПА???нови [re: NikiR]  
Автор ~@%^; (ex-karlaa)
Публикувано06.09.06 12:58



Засега текат процедурите по конкурсите, но това може да отнеме неопределено време. Ние купуваме Пепти Джуниър-а от вносителя направо, защото надценката на млякото в малкото аптеки, където го има е 5 лв. Иначе от вносителя го купуваме за 24лв. и някакви стотинки за кутия. Положението е нечовешко, но това беше и целта на Касата, според мен. След като цяло лято гърмяха като бушони скандали с тяхно участие, във всеки от които те тръбяха как са останали без пари и са изхарчили бюджета за тази година почти напълно, а остава половин година още и, след като почнаха да режат откъдето сварят (лекарства на болните от различни болести + нашата история с млеката), след това дадоха заден ход (демек, ОК ще ги включим обратно млеката), но не казаха кога. И така, на практика щес тане така, че млеката ще влязат най-вероятно чак декември, ако не и догодина и така де факто те ще са си спестили 6 месеца изплащане на лечебните млека. Това е положението и дето се вика, едно е по принцип, друго си е де факто. По принцип проблемът е разрешен, но дяволът е в детайлите. А те отнемат вече трети месец млеката на болните деца. И няма признаци скоро да са готови с "детайлите" и отново да ни се изписват млека през Здравната каса. Питах ги вносителите какво става, но измънкаха така, че стана ясно, че още нищо не става и никой нищо не знае. Това е, дано греша и по-скоро да се решип роблема, но нито Ковачева можа да ми каже нещо конкретно, нито вносителите, следователно наистина никой нищо нез нае, а и не се е загрижил да се разбърза явно.





Тема Re: ПОМОГНЕТЕ!КАКВО СТАВА С ФРИЗОПЕПА???нови [re: ~@%^;]  
Авторkaliia (Нерегистриран)
Публикувано06.09.06 16:59



Аз вече не се и надявам.otkacham]



Тема Re: ПОМОГНЕТЕ!КАКВО СТАВА С ФРИЗОПЕПА???нови [re: NikiR]  
Авторskandrei (Нерегистриран)
Публикувано06.09.06 18:16



Ужас, направо нямам думи в каква държава живеем.............
Някой знае ли в Гърция дали има тези млека (Фризопеп и др. а сигурно и по хубави има) защото ако ни приемат в ЕС и отворят границите да се минава по лесно да си ги купуваме от там, че е най близко защото тогава при нас може още по безбожно да дигнат цените преди да дигнат заплатите естествено..........
Представям си 1 кутия Фризопеп 20-30 евро, направо ми настръхва косата. Такива мисли вече ми минават, ужас.................




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.