Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:25 29.09.24 
Здравна
   >> Алергии
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кожна алергия получаваща се при напрежения, нерви  
Автор alivian (непознат )
Публикувано01.09.06 13:58



Здравейте, имам този проблем от 16 годишна сега съм на 27 ... ходила съм на лекари но нищо. Получавам обрив сякаш мии жаркала коприва. но това е по цялото тяло и след около 1 час ми минава. Искам да попитам ако някой има такъв проблем да ми каже каде се е ликувал и с какво...или поне някакъв съвет да ми дадете.

Мерси





Тема Re: Кожна алергия получаваща се при напрежения, ненови [re: alivian]  
Автор MillenaМодератор (в почивка)
Публикувано01.09.06 19:29



По принцип може да се усили от стрес.
И все пак помисли можеш ли да го свържеш с употребата на нещ друго - определена храна, козметика или нещо друго?

П.П. Надявам се, че темата ти е сериозна

Редактирано от Millena на 01.09.06 19:39.



Тема Re: Кожна алергия получаваща се при напрежения, ненови [re: Millena]  
Автор SilvitaМодератор (лежерна)
Публикувано01.09.06 20:58



какъв е проблемът всъщност?

Редактирано от Silvita на 01.09.06 21:02.



Тема Re: Кожна алергия получаваща се при напрежения, ненови [re: Silvita]  
Автор MillenaМодератор (в почивка)
Публикувано02.09.06 21:38



И аз това се чудя





Тема Re: Кожна алергия получаваща се при напрежения, ненови [re: Millena]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано04.09.06 11:24



Проблемът й е доста неприятен. Един вид псевдоалергична реакция, дължаща се на нервно пренапрежение и стрес. Избива по различни начини, а този с копривната треска е направо побъркващ... Предполагам, че не може да се свързва с храни, козметика и т.н. други външни дразнители, а се дължи само на разстройство на нервната система. Трябва релаксираща програма, отказване и ограничаване на кафето и тонизиращите напитки и пълен автотренинг да не се впрягаш и ядосваш за нещата, които не зависят от теб. Почивка, спокойствие и ограничаване на стреса, медитиране или намиране на начин за изразходване на негативната енергия от тялото. Много е лесно да се каже, но много трудно се постига. Смятам, че хомеопатията в случая е за предпочитане, защото другото е да се приемат успокоителни, които не лекуват, а дрогират и нанасят поражения върху бъбреци и черен дроб предимно, но могат да доведат и до стомашни проблеми, забавени реакции и т.н. Това не е алергия, а сигнал на организма, че е прекалено натоварен и е крайно време да се погрижат за него със здравословен начин на живот. Нищо друго няма да помогне...



Тема Re: Кожна алергия получаваща се при напрежения, ненови [re: Finch!]  
АвторAlivian (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 12:38



Проблема е сериозен, защото в скоро време искаме бебе с моя съпруг и незнам дали мойте обриви могат да причинят нещо на бебето.

Затова и питам има ли начин да подтисна тези реакции. Може би като се ограничавам с някакви храни, въпреки че от храни нямам алергия.

Ако имате някакъв контакт с добър лекар, и който може да помогне ще очаквам името и телефона му.

Мерси и ще очаквам отговори



Тема Re: Кожна алергия получаваща се при напрежения, ненови [re: Alivian]  
Автор NikiR ((бизнаците))
Публикувано04.09.06 14:23



Здравей Alivian!
Имам близнаци на 10м. които са с диагноза АБКМ.Аз съм с обострен невродерматит от 12години и отделно съм алергична към някои козметични продукти и т.н. По време на бременността си помислих и аз, като теб че може да се отрази на дечицата ми, но неподозирах, че алергията им може да е хранителна.Така в началото когато сепояви алергията на чипоносковците и докторите ме разпитваха дали със съпруга ми имаме алергия, ние погрешно си мислехме че се отнася за хранителна такава. Чак когато отидохме при Доц.Ковачева, тя ни изясни, че става въпрос за алергии по принцип...УЖАС...
И така след дълги мъки на диети и терзания от 25.05.06 Мартин и Иво ги лекуваме с хомеопатия и още на 15 ден им дадох сиренце, а алергична реакция нямаше.Така полека-лека захранвам дечицата си и спирам лечебното мляко.Едновременно с тях и аз започнах лечение с хомеопатия, защото се уморих да пия "химия", а понякога се налага и по-сериозно лечение с кларитини и тем подобни.КРАЙ!!! Сега след близо три месеца съм разредила приема на традиционните медикаменти страхотно-пия ги през четири-пет дни, като преди неможех да издържа и един ден без тях.
Много добре те разбирам и ти съчуствам.
Изпрати ми личният си е-mail и ще ти дам кординатите на нашия доктор.
Ще вметна само, че дърго време го търсих, защото преди десет години е лекувал успешно мама, след като тя прекара преди това две години по болници.После му изгубихме кординатите и сега покрай малчовците го издирихме.
Много ще се радвам ако мога да ти помогна, особено ако имаш положителна нагласа към хомеопатията.При нас възрасните се изисква по дълъг период преди да дойдат резултатите, но си заслужава.
Пред очите ми са дечицата ми, като живо доказателство как хомеопатията помага.
До скоро!



Niki R

Тема Re: Кожна алергия получаваща се при напрежения, ненови [re: Alivian]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано04.09.06 15:01



Хомеопатията е подходяща и за бъдещата майка и за децата след това. Всичко съчетано с правилно хранене, избягване на алергени, може да гарантира доста безпроблемно преминаване през новите етапи от живота ви, които ви очакват :) :) :) Наистина бих искала да съм знаела повечето неща преди бременността и раждането. Съветвам те, както и в другата тема за копривната треска съм писала, да се довериш на добър хомеопат, но задължително практикуващ класическа хомеопатия, а не използващ сбирщината от съставки в продуктите на Боарон. Те също могат да помагат, но могат и да навредят или да нямат никакво действие. Могат да се използват при леки форми на настинки и неразположения, но с тях е трудно да се постигне добър ефект и пълно или дълготрайно подобрение.



Тема Re: Кожна алергия получаваща се при напрежения, ненови [re: Finch!]  
Автор NikiR ((бизнаците))
Публикувано04.09.06 15:41



Е аз съм доволна от нашия доктор-хомеопат.Тойпо принцип е авършил медицина специалност Вътрешни болести и след това се пренасочва към Хомеопатията, като я практикува поне от 15г.
Схемата на лечение на близнаците включва и продукти на Боарон и немисля че са бъклуци.Да, отделно той има негови прокукти които са лицензирани и се продават по специализираните аптеки, и явно тази комбинация е добра щом като дава резултати.
Права си, че се изисква търпение и упоритост при прилагането на хомеопатията.Аз много харесвам това,че доктора не губи време да те убеждава в лечението си, а те оставя сам да стигнеш до положителните изводи, стига да си упорит и да не се откажеш след 10-15 дни или първия неуспех. Както писах при малчовците ми каза да опитам, ако не стане да изчакам още десетина дни и пак да опитам и т.н. Истинско чудо е че при нас полжителните резултати дойдоха от първия път.

Niki R


Тема Re: Кожна алергия получаваща се при напрежения, ненови [re: NikiR]  
АвторAlivian (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 16:12



ерси за съветите и се надявам всичко да е нарид. Ще пробвам при този доктор и ще пиша по нататъка как е положението.

Мерси




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.