Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:11 27.04.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Тема Лоши новини за млеката?!нови  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано22.08.06 23:46



Копирам от другият клуб:

Лоши новини за млеката?!
Автор ~@%^; (ex-karlaa)
Публикувано 22.08.06 19:14



Днес мъжът ми отиде до аптеката, откъдето взимахме преди АМ на бебо (Пепти Джуниор) при Военна болница, за да купи мляко, защото от безплатното ни свърши вече и решихме да купим 1-2 кутии, за да изкараме докато пак го пуснат да се покрива през здравната каса. Но там го очаквал шок! - едно, че млякото вече не било 21 лв. колкото беше в началото на юли, когато се обадих да питам на каква цена го продават, а е вече 29 лв. и второ, че аптекарката му казала, че са получили списъка с лекарствата на Здравната каса и там нямало никакви млека. Жената в прав текст заявила, че млека няма, следователно няма да се покриват от Касата и, следователно, ще си ги плащаме ние, щото не можем да си оставим децата без храна... Той я попитал как така, нали по медиите друго се каза, а тя отвърнала, че явно инфото на медиите не е вярно, защото в списъка нямало нищо такова... И сега ние сме в шок и ужас какво значи това?! Моля ви, ако някоя от вас има по-достоверно инфо, да каже, че не знам какво да мисля. 30 лв. на кутия е просто безумие...

Редактирано от Silvita на 23.08.06 10:18.



Тема Re: Лоши новини за млеката?!нови [re: нeмиpницa]  
АвторAncheto (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 07:50



Нямам достоверно инфо, но нещата съвпадат. Нали и без това ни предупредиха, че самия процес на договаряне с доставчиците отнема поне 2 месеца, а от промяната на списъка с болестите е минал около 1. Тоест по мои сметки поне още 1-2 няма да има безплатни млека.

Относно цената на млякото. Да види на последната й кутия кой е вносителят на млеката и да се свърже директно с тях и да пита за цените, както и за магазин/аптека, от които може да ги купи на по-нормални цени.

Аз така питах за фризопепа и ме насочиха към Бебелан - зареждали по много и цената би трябвало да е по-добра.

При нас от аптеката например взех Фризопеп-а за 15.80, което е с около 1 лв над цената за търговци, която им дава вносителя (тоест съвсем "прилично") в сравнение с аптеки Ремедиум, в които млякото си гони 20 лв.

Съжалявам, че не мога да помогна с нищо друго.

Извинявам се и на мамата, която питаше къде има по-евтин фризопеп. От вкъщи отново не мога да пиша в клуба (технически причини), а на работа не може по други. Пък и не знам тази денонощна аптека на пазара в Дружба 1, към коя верига е.





Тема Re: Лоши новини за млеката?!нови [re: Ancheto]  
Автор kaliia (непознат )
Публикувано23.08.06 08:36



ние вече втори месец си купуваме Прегомина по 25 лева кутията .





Тема Re: Лоши новини за млеката?!нови [re: нeмиpницa]  
Автор MillenaМодератор (в почивка)
Публикувано23.08.06 11:46



Нем, това, което ти казва Анчето е положението в момента. В аптеките имат сега действащият списък, а той, както знаем не включва млеката

Можем само да чакаме и да се надяваме предоговарянето да се случи по-скоро. След обнародването в ДВ НЗОК няма вече оправдания да се мотае
А цените като нищо са вдигнати спекулативно. Което си е жива гавра с хората предвид положението в момента Нямам думи просто!!! Това, което казва Ани, да проверят снабдителя ми звучи много разумно, дано се намери по-поносима цена.
Бясна съм от безсилие просто



Тема Доставна цена [re: Ancheto]  
Автор ~@%^; (ex-karlaa)
Публикувано23.08.06 12:37



Обадих се на въпросните вносители, говорих с едно служителка, която не беше много в час, но така или иначе разбрах доставната цена: 26, 20 лв. Тоест надценката не е кой знае какво - 2, 80 лв. Просто млякото си е скъпо и това е.





Тема Re: Лоши новини за млеката?!нови [re: Millena]  
Авторkaliia (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 13:12



Наистина си е гавра лошо ,че е с децата ни .





Тема Re: Доставна ценанови [re: ~@%^;]  
Автор MillenaМодератор (в почивка)
Публикувано23.08.06 13:38



Млеката са си скъпи по принцип, нали затова беше целият шум, който вдигнахме. Но защо се повишават още и то точно сега


Много ви съчувствам на всички, които трябва да купувате лечебните храни в този никакъв период



Тема Re: Защо да са лоши новините?!нови [re: нeмиpницa]  
Автор skandrei (непознат )
Публикувано24.08.06 21:36



Относно млеката-защо новините да са лоши! Незнам автора на статията от кой град е, аз съм от Плевен и в аптеката от която се отпускаха млеката ми казаха, че ще дойде нов списък от 1 септември и че млеката би трябвало да са включени в него с нов код К52.1 и диагнозата ще е под друго име не АБКМ. Естествено, че който ходи сега да му отпускат безплатни млека в която и да е аптека работеща с НЗОК ще му кажат, че в списъка тези млека не са включени-как ще са включени като това е стария списък..........
Така че нека не избързваме с прибързани заключения ........
Друг е въпросът, че списъкът вместо на 1 септември може да дойде чак на 10-ти, но това е вече прословутата бюрокрация.......
Надявам се да няма обидени и автора правилно да ме е разбрал!
П.П. И азкупувам Фризопеп на цена 15.80 и доста ми бърка в джоба но какво да се прави нали е за добро!

Редактирано от Millena на 24.08.06 22:11.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.