Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:05 20.04.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Тема Кърменето: поход, събота, 5 августнови  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано13.07.06 15:05



Момичета, нека тук обменяме инфо по повод тази инициатива.
Ще помоля мамите, с които държа връзка да пишат тук. Нека помогнем, важно е за всички ни.

Засега знам, че в събота, 5-ти август ще има поход в подкрепа на кърменето.

организационната тема по проблема в БГ-Мамма

---

Призив за подкрепа на една инициатива, за която masterofpupets писа в една друга тема:

Използвам случая да приканя всички да подкрепят една друга инициатива, която ми се струва много важна.


Също така искам да спомена, че рибарската гилдия също се отчете много добре в събирането на подписи

Редактирано от Millena на 31.07.06 22:47.



Тема Re: Световна седмица на кърменето!нови [re: Millena]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано22.07.06 14:03



Световната седмица на кърменето се отбелязва всяка година в редица страни по света през първата седмица на август. У нас ще се чества за трети път - отново по инициатива на Центъра за бременни жени - гр.Пловдив, вече действащата Ла Лече Лига - България и с активната подкрепа на ентусиаст(к)ите от най-големия в България портал за родители www.bg-mamma.com.

Каним ви да се присъедините към нас на 5 август - събота, в парка на НДК от 11 ч., за да вземем участие в поход-разходка World Walk for Breastfeeding, организиран ежегодно по цял свят, с който да покажем, че кърменето е наистина важно за нас и децата ни. Всички, които подкрепят кърменето, са добре дошли – поканете роднини, приятели и познати да се присъединят!

На срещата ще може да разберете повече за това какво представлява Ла Лече Лига, да се сдобиете с материали и дори да станете член. Ще имате възможност да видите кои са тазгодишните победители в конкурса за кърмаческа снимка, организиран от Център за бременни жени със съдействието на радио ФМ +.

Ще можете да поставите своя подпис под отвореното писмо

, което призовава българските институции най-сетне да окажат истинска подкрепа и да насърчат желанието на майките да кърмят бебетата си, Министерството на Здравеопазването да се ангажира с повсеместно въвеждане и свеждане на Националния План за Действие Храни и Хранене 2005-2010 до знанието на всички педиатри, като по този начин актуализира подхода им по въпросите на кърменето и детското хранене, както и да започнат да се прилагат на практика различните документи за подкрепа и насърчаване на кърменето, под които България се е подписала наред с много други държави по света, но за съжаление остават само на хартия.

Ще имаме възможност да покажем, че сме много - и като акт на подкрепа за тези важни неща ще направим мирно шествие в самия център на София, тръгвайки от НДК, като краен пункт ще бъде градинката пред Шератон.

Заедно можем!

----------------------------------------------------------------------------------------------

Можете да подкрепите кърменето, като подпишете Отвореното писмо:



След попълване на петицията трябва да активирате изпратения ви от системата линк (може да е попаднал в т.нар. Bulk Folder, проверете там, ако го няма в основната пощенска кутия).
Нека заедно Подкрепим, Насърчим и Защитим Кърменето!

Благодарим ви!

Редактирано от Millena на 22.07.06 21:02.



Тема Re: Световна седмица на кърменето!нови [re: нeмиpницa]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано22.07.06 20:56



Чудесно! Много полезна информация! Браво за организацията ви. Подписвам се, разпращам на познати. Ако мога с нещо друго да помогна - казвай.

Ще редактирам поста ти, за да направя линка активен.

Успех!




Тема Re: Кърменето: поход, събота, 5 августнови [re: Millena]  
Автор MillenaМодератор (в почивка)
Публикувано31.07.06 22:49



Ето още

за похода в събота. Надявам се да видя много от вас там :) Ние имаме едно дребно доуточняване, но се надявам да сме на линия 4 броя



Тема Re: Кърменето: поход, събота, 5 август [re: Millena]  
Автор Teди (в почивка)
Публикувано01.08.06 09:59



Ние в събота се връщаме в София, но не знам по кое време


Миленче, ако ще идваме, ще ти звънна на мобилния, за да се видим



Тема ССК започна във Варна :)нови [re: Millena]  
Авторsneji_73 (Нерегистриран)
Публикувано01.08.06 13:21



Момичета,

ССК започна във Варна пред АГ - масово кърмене в карнавални костюми с послание, че толкова лесното бебешко хранене - КЪРМЕНЕТО - в Бг за да успее да го постигне майката трябва да е Супермен или Зоро или приказна фея, за да успее да се пребори с всички неправилни методи, водещи единствено до бързо отбиване на кърмачето.

Кърмещите девойки бяха страхотни, а бебоците още повече - голямо сукане падна.

За какво го пиша ли - АМИ И АЗ СЕ РАЗПИСАХ! Всички медии, които снимаха, взеха интервю от мен с Йони. Говорих за алергизирането на кърмачетата с порочните практики в родилните домове и бързината, с която педиатрите изписват АМ. Говорих, че са нужни образователни курсове на здравните работници в посока кърмене, лактация, здраве на бебето и детето. Говорих, колко е трудно в Бг с дете с алергия ...

Дано скоро всички разберат, че всяка здрава майка може да лактира, че има особености в лактационния процес като - бум в растежа на кърмачето, кърмаческа стачка, лактационни кризи - и с тях се справяме успешно НЕ с АМ, а с определен начин на кърмене и други похвати.

Бих здраво камбаната от нашата камбанария! Дано се чуе! И ще продължавам ... Утре съм в училището за бременни в АГ, после в Окръжна болница, после в частната Майчин дом ... и после на Варненския поход. Даже и общината зарибихме ... и кмета ни симпатизира и се ангажира .../дали ще мога да измоля диетична детска кухня и детска градина, хихихи/.

Момичета, ще се гледаме по новините ..., но по-важното е, че движим колелото на историята!



Тема Re: ССК започна във Варна :)нови [re: sneji_73]  
Автор MillenaМодератор (в почивка)
Публикувано02.08.06 09:36



Снежи, супер си!!! Не можеш да си представиш с какво вълнение четох постинга ти! Невероятни емоции! сигурно съм те изпуснала по новините, ако имаш запис, давай да го кача някъде да гледаме. Страхотно е, че си успяла да кажеш всичко това, на правилното място, в правилното време!!

Теди, ние може би ще отпаднем за събота. Посъбраха се няколко ангажимента + че взимаме децата след морето с нашите, понеделник тръгват на градина пак... Ще видим как ще се организира съботата ни, ще опитаме. Май малко изморих околните ми с участия в проявите ни





Тема Re: ССК започна във Варна :)нови [re: sneji_73]  
Автор Teди (в почивка)
Публикувано02.08.06 09:43



Леле, супер!!!
Кои новини? Пак ли съм изпуснала



П.П. Ей, излюпи ми се най-после яйчицето Вижте само каква хубава лилава птица съм отгледала



Тема Re: ССК започна във Варна :)нови [re: Teди]  
Автор MillenaМодератор (в почивка)
Публикувано02.08.06 13:43



Много сладко каквото-там-е си имаш

Просто обичам този цвят

А за новините, имах предвид това, което Снежи каза. Вчера по всички емисии говореха за ССК




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.