Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:38 01.06.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Гледайте ни по Канал 1, днес, 7:45нови  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано12.07.06 06:10



Изтрих другата тема, защото беше бъгава.
Теди, благодаря за бързата реакция.
dafna, благодаря, че ни алармира!




Тема Re: Гледайте ни по Канал 1, днес, 7:45нови [re: Millena]  
АвторAncheto* (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 08:37



Вие добре се справихте, ама гадно ви изядоха времето - първо прегледа на печата и после девойката от НЗОК.

Преди малко я видях да си пие кафето с още някаква жена на Орлов мост и подочух нещо казано с много ирония и сарказъм. "И представяш ли си? Според тях дори сирене не могат да ядат ....." Отдалечих се, но ми идеше не знам какво да я направя. Не разбрах дали е медицинско лице, но ако е и разсъждава така - нищо добро не ни чака. И тези ала-бала за млякото ще бъдат до нова година и после пак разправии - просто този път ще си вържат гащите по-добре.


Извинете ме за сутрешния негативизъм.



Тема Re: Гледайте ни по Канал 1, днес, 7:45нови [re: Millena]  
Автор BgViki (непознат )
Публикувано12.07.06 08:50



Бяхте супер,
Ама ме хвана яд...
За един ден могат да спрат млеката
Ама 3 месеца им трябват да ги върнат в списъка......
Не ги е срам .......
На малкия млякото е специално,но не се изписва по касата
Ама ако не го пие може и до там да го докараме
Но все пак струва 11 а не 20 лева ..... та засега се справяме :)
Успех момичета



Тема Re: Гледайте ни по Канал 1, днес, 7:45нови [re: Millena]  
Автор kristia (майка на Дамян)
Публикувано12.07.06 08:59



Чакаме Милена да напише своя коментар за срещата в Сутрешния блок на БНТ.
Аз ще я изпреваря обаче и ще споделя, че меко казано съм потресена. Поредната абсолютна БГ бъркотия се заформи. Касата е добрата фея, според милата лелка от отдел "Лекарствена политика", виновни били от МЗ. МЗ пък уж веднага се отзоваха, че ще променят Наредбата, според новините на Канал 1, ама не било много сигурно. На всичко било дадена гласност цели 15 дни преди новия Списък да влезе в сила, ама нито родители, нито аптекари, нито педиатри са знаели навреме. И кой е виновен??? Отново НИКОЙ!
За първи път днес и в мен се прокрадна искрицата на съмнение. Иначе досега оборвах всички мои познати, които ми казваха, че много ни се радват, но надали ще има резултат.
Момичета, извинявайте за песимизма, но силите ми май са вече на изчерпване.
Все пак: Ще си заведем писмото официално в деловодството на НЗОК, ще заведем и до МЗ и ще настояваме за срещи!
И да знаете, че продължавам да вярвам, но искрено се надявам и някой друг в нашата мила родна страна да се замисли за нас и за децата ни!

Дамян - 14.01.2005


Тема Re: Гледайте ни по Канал 1, днес, 7:45нови [re: Millena]  
Автор AnnaGaudi (непознат )
Публикувано12.07.06 09:08



Просто не трябва да спираме, пък каквото сабя покаже.
Само ще добавя, че същата тази лелка от Здравната каса преди ефира ни обясни как с тези млека си тровим децата, но щом така сме решили - наша воля! Оставям го без коментар!



Тема Re: Гледайте ни по Канал 1, днес, 7:45 [re: Millena]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано12.07.06 09:39



Да разкажа сега подробно.
знаете за еуфорията ни от вчера. Но още сутринта беше попарена... Госпожата от НЗОК дойде доста късно и носеше възможно най-арогантната физионамия. Втрещих се. Заговорихме я, оказа се, че меко казано не е запозната "с там онова писмо, дето сте пратили"... Моментално контрира, че "помага ни доктор, който няма доблестта (?!?!?!?!?!) да излезе публично, защото там една част е написана много правилно". Пак се втрещих!!!
1. защото няма такъв лекар
2. защото няма доблестта... сякаш говорим нещо тайно, незаконно, неморално?!?!?!

Обясних й, че всичко е плод на нашият опит и личните ни познания. "Неееее, замесен е лекар". Казвам "къде", "там, в писмото", "къде точно", питам отново... не можа да отговори, започнах да гадая и разбрах, че има предвид превенцията и т.н. Смятайте колко е запозната с документа, който идва в БНТ да коментира! Отново обясних, че знаем всичко от личният си опит и каква превенция да прави мама, която физиологично не може да кърми, защото има и такива... По това време вече вървяхме към студиото и тя изстреля въпросната реплика, че "за какво ги искаме тези млека само да си тровим децата с тях, но ... наша воля". Втрещих се за пореден път, отговорих й нещо от сорта, че съм изненадана и си дадох сметка колко сбъркани са нещата всъщност, а почти наум си казах, че явно конфронтация все пак ще има.

Останалото го видяхте. Липсата на всякаква подготовка и становище ("съжалявам, че не си нося документите"), всички глупости, които се изговориха...

След еуфорията вчера днес ми е още по-криво.
Успех имаме, но не е това, на което се надявахме.

След това говорихме доста с Ваня Вълкова, благодарих й многократно, тя добре осъзнава проблема. Остави ми визитка и се разбрахме да държим връзка и ако се налага тя е готова да направи ново предаване по темата.

Явно все пак ще има много, за което да си говорим в събота...




Тема Re: Гледайте ни по Канал 1, днес, 7:45нови [re: Ancheto*]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано12.07.06 09:43



Ани, никак не съм изненадана от коментара й. Точно такова впечатление остави и у мен тази жена
Още ми горчи в устата




Тема Re: Гледайте ни по Канал 1, днес, 7:45нови [re: Millena]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано12.07.06 13:57



Теди, ще използвам тук да ти благодаря за преорганизирането на темите!
Благодаря ти!

П.П. Само "Кои сме ние" не открих

Редактирано от Millena на 12.07.06 13:59.



Тема Re: Гледайте ни по Канал 1, днес, 7:45нови [re: Millena]  
Автор TeдиМодератор (блейка)
Публикувано12.07.06 16:09



Набутах я в Лекари, Регистрация, Линкове.... (дето беше първата закована). В първия постинг дадох линк към нея -

.
малко забутано стана, но нали се предполага, че всички четат тази служебна тема

НЗОК оставя бебетата без Лечебни млека - нека заедно да променим това!

Тема Re: Гледайте ни по Канал 1, днес, 7:45 [re: Millena]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано12.07.06 16:17



Миленче, не се ядосвай, това както казах е начин да се протакат нещата и за това е била пратена таз дама, дето ми идваше да й ударя един (стана ми жал за телевизора, пък и не беше мой...) Въпрос на политика. Не им е удобен никакъв шум. Трябва им време, защото са предвидили парите за нещо друго. Кой ли мисли за децата, в смисъл, че са живи и реални индивиди, а не просто статистика... Не е лично, те не свързват цифрите и колоните с реални хора, за тях е само хартия, пари, сметки и т.н. По повод доктора - може би е имала предвид Маринова и всичките приказки, които се изприказваха за нея. Хиляди пъти съм казвала - не ме интересува, коя е дъщеря й, кой е вносителя, производителя и т.н. Не става въпрос само за едно мляко, става въпрос за няколко разновидности, които са подходящи в различни случаи. Маринова е много човечна и добър лекар, основната й грешка е, че не мълчи. Все пак това може да се преглътне, ако на тях джобовете са им достатъчно пълни. Адски ми е гадно, но е сигурно, че за да се явят на конкурс, за да има някое заболяване, за да се одобри някоя фирма и т.н. трябва да има "предварителни" преговори с "подходящите" хора при "регламентирани" условия. С прости думи - зависи от икономическите интереси и силните позиции. Съвсем в прав текст ми беше казано, че трябва да се намерят хората в НЗОК, съответно и вносителите да бъдат подсетени и уведомени, че предстои ново предоговаряне и да се подготвят с "предвидените, необявявани разходи", за да се задвижи машината. Та всичко това трябва да се облече в красиви думи и да се напудри преди да се представи на обществеността. Спират млеката, вдига се шум, казват как не са необходими и коооолко е трудно да се възстановят, че трябва да се правят промени в законодателството и кооолко време ще отнеме. Е, процента нерегламентирани разходи съответо трябва да се завиши или може би да влезе в някой друг джоб... Някой да знае какви кадрови рокади е имало напоследък в НЗОК, кои са силните на деня в момента и защо някой е изпаднал в "немилост"... Нищо лично, просто бизнес, както се казва. Чиста политика и игра, в която ние сме вкарани като пионки и статисти

Та това е скапаната реалност за съжаление. Винаги и във всичко са замесени икономическите интереси и се прави политика. Цинично?! Не, реално! Не ми пука за това, важното е да не засягат МОЯ и на ДЕТЕТО ми интерес. Да се погрижат и за нас! Не съм обезверена, не се отказвам, просто съм отвратена...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.