Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:01 10.06.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Реакция срещу решението на НЗОК за лечебните млеканови  
Автор kristia (майка на Дамян)
Публикувано22.06.06 09:01



Момичета, очаквах включване от вас с някакви предложения какво можем да предприемем. Знам, че нямаме много шансове, но все пак не ми се иска да стоим и да гледаме как от НЗОК си правят, каквото си искат, дори то да е абсурдно и дори опасно за нашите деца.
С Диди - Никола-мам си говорихме по кюто, че най-малкото трябва да се обрънем към медиите, защото много от родителите все още не знаят какво ги чака от 1 юли. Може би - Валя Ахчиева, или БТВ репортерите. Аз имам позната във вестник "Стандарт", която се занимава точно със здравни проблеми. Ще говоря с нея, да и обясня каква е ситуацията. Писах писмо до Министъра на здравеопазването и до разни там чиновници, но все още няма отговор.
Иска ми се обаче да обсъдим и с вас нещата, да имаме обща позиция и да реагираме заедно, защото ако го правим един по един едва ли ще ни обърнат внимание. Може да пуснем и една подписка в интернет, която да изпратим до институциите.
Лошото е, че материята около кодовете на протоколите и дали АБКМ е заболяване или не, ми е малко мътна. Нека някой, който разбира от правни постановки, да провери нещата и да обясни как точно стоят.
Това е от мен! Чакам да кажете и вие какво мислите!
И си пожелавам да имаме УСПЕХ!

Дамян - 14.01.2005


Тема Re: Реакция срещу решението на НЗОК за лечебните млеканови [re: kristia]  
Автор elimax (оптимист :))
Публикувано20.06.06 14:58



От подписки в Интернет като че ли няма смисъл, май не се вземат на сериозно. Медии и пак медии! Поне телевизия и радио всеки гледа и слуша. Може би и тонове писма до Министъра, дано някога ги прочете. Митинг е добра идея, но наистина трябва да дойдат всички, защото майките на потърпевши деца не са само в София и не са чак толкова много.

Калина - 27.05.2005 г.


Тема Re: Реакция срещу решението на НЗОК за лечебните млека [re: kristia]  
Автор sneji_73 (Сладкишанеста)
Публикувано21.06.06 01:43



Още отпреди има следния проблем за АБКМ. Болестта не е включена с код в списъците за лечебните храни, поради недоглеждане от нечия страна, затова са се договорили да се изписва Фризопеп за АБКМ към кода на цьолиакията - така ми обясни навремето доц.Маринова. В София и някои други градове Фризопепа се отпускаше само срещу протокол, да - ама не и във Варна. Тук от РЗОК ми отговориха, че първо няма код за това заболяване, после към протокола трябва да има епикриза от Университетска болница, съгласно вътрешните им разпореждания и изрично ми посочиха разяснително тяхно писмо от Централна РЗОК в София. Обаждах се сто пъти на Маринова, но явно в милата ни татковина шуробаджанащината се шири навсякъде - някъде могат устно едва ли не да се договорят, а другаде не. За едни законите са такива, за други не са.

И така - тотално ми отказаха, а аз каква епикриза за бебето - ?!?!?!? Ми те във Варна не бяха чували за АБКМ, да не говорим за модерна техника за РАСТ тестове и въобще не ми се говори, че се вбесявам.

И ние си купувахме млякото - само си помислете за перото Фризопеп в семейния бюджет.

Ако се раздуха работата да не стане в крайна сметка, че навремето някои незаконно са се облагодетелствали с държавни пари - защото дефакто горе упоменах, че нещо май не са си дооформили правната документация.

Но това лечебно мляко задължително трябва да присъства в списък на бебешки храни от ЗОК.

И за да стане нещо - най-добре е телевизия - централни вечерни новини със следене на развитието на нещата. Ако влезе в тези новини на Канал 1, БТВ и Нова - смятайте, че цяла Бг ще гръмне от майки.

Ще следя темата с интерес!



Тема Re: Реакция срещу решението на НЗОК за лечебните млека [re: sneji_73]  
Автор mamika_anika (~)
Публикувано21.06.06 07:29



Малко off, но точно тази епикриза беше причина да влача малко бебе в жегите до София. И след като беше издадена заветната епикриза+протокол ме мотаха още 2 седмици, з-то на местно ниво не бяха сигурни дали въпреки всичко могат да ми заверят потокола. Купувала съм млякото 12 от общо 21 /почти/ месеца.
Днес смятам да пиша до "Господари на ефира", аз тръгвам от там. Вие сте...




Тема Re: Реакция срещу решението на НЗОК за лечебните млека [re: mamika_anika]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано21.06.06 09:07



Момичета, ние вече не сме на Фризопеп, но съм абсолютно убедена, че лечебните млека трябва да присъстват и да се поемат от Здравната каса. Ако ви е необходимо нещо, с което мога да помогна, ако ви трябва дори само физическо присъствие, се обаждайте без притеснение. Съжалявам, че нямам подходящи познати в медийното пространство, но с каквото мога да помогна съм насреща.



Тема Re: Реакция срещу решението на НЗОК за лечебните м [re: Finch!]  
Автор TeдиМодератор (блейка)
Публикувано21.06.06 14:08



Ние също вече не сме на Фризопеп, но Оги го е пил 2.5 години и ми е кристално ясно за какво става въпрос.
Нямам познати в медиите, но ме бройте за протеста. С каквото мога, ще помагам.
Много моля някой да обясни по-достъпно защо са махнали лечебните млека - отговорът от НЗОК не го разбирам



П.П. Сетих се още нещо - всички медии имат електронни пощи. Нека някой да напише едно хубаво писмо и ще го разпратим. Мен хич ме няма в приказките, но тук има доста майки, които мнооого ги бива. Мога да събера няколко адреса и ще ги постна в темата.

Редактирано от Teди на 21.06.06 14:12.



Тема Re: Реакция срещу решението на НЗОК за лечебните м [re: Teди]  
Авторcatch (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 14:15



Педито ни каза преди три дни че няма да има повече безплатни храни .Обадих се на Доц.Маринова тя ми каза че не е вярно .
Знае ли някой със сигурност ще има или няма да има ?
Предполагам че това затъмнение е с някаква цел една от които е да не можем да реагираме на време .



Тема Re: Реакция срещу решението на НЗОК за лечебните м [re: Teди]  
Автор TeдиМодератор (блейка)
Публикувано21.06.06 14:55



Денят започва (БНТ) -


Защо не (БНТ) -

Искрено и лично (bTV) -
bTV новините - Ани Салич -
bTV новините - Кристина Баксанова -

Господари на ефира (Нова) -
Здравей България (Нова) -
Часът на Милен Цветков (Нова) -

Трябва да сме наясно със ситуацията преди да пишем!



Тема Re: Реакция срещу решението на НЗОК за лечебните м [re: Teди]  
Автор mamika_anika (~)
Публикувано21.06.06 15:13



Aneta Lolova до gospodari
Още опции 9:24 (преди 5 часа)

Здравете!
Казвам се Анета Иванова Лолова и съм от Казанлък.
Причината да се обърна към вас е следната: от 01.07.06 НЗОК спира поемането /разбирайте заплащането/ на диетични млека за бебета и деца с алергия към белтъка на кравето мляко. Преди години въпросните млека се заплащаха от общината /по местоживеене/, след "реформата", здравната де, ги пое Здравната каса, като се изписваше точната, реална диагноза: Алергия към белтъка /белтъците/ на кравето мляко /АБКМ/. Последва промяна - храните пак се даваха безплатно на деца с АБКМ, но се изписваше диагноза Цьолиакия /имаше споразумение м/у лекарите-специалисти, издаващи протоколите и касата нещата да "минават"/. И сега изведнъж - край!
Цената на кутия мляко /от въпросните/ е около 22 лева, а едно бебе яде по 8-10 кутии на месец, което е значителна сума за семеен бюджет. Това е жизнено необходима храна, особено до 12 месечна възраст.
Всички тези неща се дискутират в дир-бг, клуб Алергии - там сме основно с този проблем, АБКМ. Решили сме да се борим, но все още се лутаме и незнаем от къде да тръгнем, към кого да се насочим.
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=alergii&Number=1945817837&page=0&view=collapsed&sb=5&part=2&vc=1
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=alergii&Number=1945886445&page=0&view=collapsed&sb=5&part =
Млеката, за които става дума са: Фризопеп, Прегомин, Пепти Джуниър, Алфаре.
Написала съм само основния проблем, има много детайли, с които ще ви запозная, ако проявите интерес към темата. Оставям и телефон за /евентуална/ връзка: .....................................
Благодаря предварително и да знаете, че сте страхотни, независимо от решението ви по "моя" проблем!

Копирам ви от пощата си. Ще помагам с каквото мога.





Теди - Махнала съм телефоните от постинга.

Редактирано от Teди на 16.07.06 09:18.



Тема Re: Реакция срещу решението на НЗОК за лечебните м [re: mamika_anika]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано21.06.06 18:43



Момичета, знаете, че се занимавам с осигурително право, това ми е специалността. Юрист съм, а Силвита е (доколкото знам) ПР.
Аз много неща мога да напиша, вкл и до медии, имам и познати в електронните медии. Дали да не се видим, поне софиянки, тая събота или неделя. Аз в понеделник отивам да почивам във Варна, но не ми пречи да работя и от там. Ще съм свързана с нета, макар и не още в началото.
Помислете за една среща в някои парк, в неделя следобед с бащите, че да има кой да ни гледа децата.
Имам някои идеи. За съжаление писмото от НЗОК не е много ясно, бих казала, че просто е отбиване на номера. Нооооо, няма лесно да им се дадем!
П.П. Моят син не е бил на Фризопеп, защото имах кърма, но не всички майки имат късмета да имат кърма до 19 м. възраст на детето.
На линия съм. Малко заета съм сега покрай последните работни дни. Моля ви, нека се организираме, пък тогава да търсим медиите. Примерно да го отложим до неделя, за да си поговорим, а аз предварително и следварително да се подготвя.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.