Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:04 27.06.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Тема Не било дерматит..., засега само кортизон помаганови  
Автор geminarius (скомина)
Публикувано03.06.06 00:00



Моля да помогнете със съвети, ако е възможно :)

Става въпрос за 11-месечен юнак, който от около 3 месеца има проблем с кожата по бузките - червена, грапава, много суха, лющи се и сърби.

Лекарите казват, че щяло да си изчезне от самосебе си, родителите напразно били отишли на преглед, повече слънце.
Преди малко бях на гости на приятелката ми с въпросния момък - личеше си, че от сърбеж не може да заспи - дра се около 40 мин. Буди се по 3 - 10 пъти на нощ



Подарих й един студен крем на Мустела, че тук не се продава, но и бих се радвала, ако можете да препоръчате други кремове?
Докторите казват, че може би било от зъби, но тази "алергия" не изчезва - само кортизон помага, с него всичко изчезва за два дни. Спрат ли кортизона, след 1 седмица пак пламва, като последният път и челцето било засегнато. Тялото е чисто.
Та - ако можете, помагайте, моля

Благодарим!

5drerrrrrrrrru ncxf n joelk jmksfjw we eq cgy<tfvqw trqwvrf qvw vt <

Редактирано от geminarius на 03.06.06 00:25.



Тема Re: Не било дерматит..., засега само кортизон помаганови [re: geminarius]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано03.06.06 10:14



При такива случаи обикновено съветвам майките да сменят лекаря и да не търсят медицински съвети от лаици като нас. Щом само кортизон помага, според мен, не става въпрос за проблем от лигавенето покрай излизането на зъби.
За жалост, на много от децата им излизат подобни екземи и не са много майките, дето обръщат внимание на това. Хубаво е, че приятелката ти се е обърнала към лекар и взима мерки.
Може да е от храна, може да е от самото мляко или пък да е нещо контактно - от праха за пране, който използва за спалното бельо, от козметиката, с която маже лицето, от сапуна, с който мие кожата и т.н.
Много добре ще е, ако може да се сети от какво се е провокирало или поне за първи път кога е излязло - когато е започнала да захранва с нещо или свързано с някакъв сезон, излагане на слънце, пиене на лекарство и т.н. Може да ти прилича на разследване, но съм спирала всичко ново и съм започвала едно по едно да въвеждам като следя за реакция. Доскоро при нас беше лесно, защото реагираше силно на мляко, но сега не знам на какво реагира. Ограничила съм много диетата и въпреки това, не виждам подобрение.
По описанието ми прилича на атопичен дерматит, но може и да е някаква гъбична инфекция или пък реакция към адаптирано мляко или друга храна.
Моят съвет е да избягва известните алергени - мед, ягоди, шоколад и всякакви боклуци (гризини, чипсове), ако въобще дава (виждам, че бебокът е на 11 м).
Консултация с добър дерматолог или алерголог и УСПЕХ!!!
Оправят се нещата, просто изисква постоянство и внимание!



Тема Re: Не било дерматит..., засега само кортизон поманови [re: geminarius]  
Автор TeдиМодератор (блейка)
Публикувано03.06.06 11:02



Какво значи "тялото е чисто"? Има ли отделни пъпки? Кожата по тялото суха ли е?

Аз бих помогнала максимално на кожата да се овлажни. За двете си деца ползвам Нахткерцен балсам и съм много доволна. С него може да се маже по няколко пъти на ден. Дори обривите да са от зъби, няма проблем да се маже с балсамчето.
Майката трябва хубаво да си помисли дали е забелязала нещо да провокира обривчето и да го изключи.
Стига са мазали с кортизон, щом няма ефект. Овлажняване и хубаво пазене на бузките през лятото.
Нека си намерят добър лекар, който да следи детенце.



Тема Отговарям и на двечките : [re: Teди]  
Автор geminarius (скомина)
Публикувано03.06.06 11:41



Първо благодаря за обстойните съвети и мнения!

От какво се предизвиква дерматитът, по принцип - храна, външни условия, непоносимост към нещо?

Приятелката ми не ползва кортизон - пробвала го е, но се въздържа да маже бебока, който е на 9, не на 11 месеца (моя грешка

)
Мазала го е с бадемово масло, то е по-хидратиращо, кремове на Пенатен; специално забъркани от лекари - не е оставила нещо неизпробвано, но това нещо не се влияе.
На мен лично ми се струва като обрив, клонящ към екзема, но не мога да кажа със сигурност. Кожата е доста грапавичка, суха и се люши. Не са отделни пъпки, а е общо зачервяване, прилича ми като напръскано с мачкани ягоди (как обяснявам само )
Тялото не е сухо, няма пъпки там. На мен ми прави впечатление, че бебокът е винаги доста дебело облечен и колкото пъти съм им на гости, той е винаги леко запотен - в тях е много топло и е леко запарено дори.

Теди, този Нахткерцен балсам къде се продава - в аптеки ли? Тук като цяло асортиментът е доста беден, но скоро ще идваме в България и ще й го донеса.

Би ли ви помогнало ако направим снимки на бузките? Аз при всички случаи ще й кажа да заведе бебо на алерголог.

Ако се сетя нещо друго, ще допълня. И ще й предам съветите ви.
Много благодаря, момичета!
Приятен уикенд

5drerrrrrrrrru ncxf n joelk jmksfjw we eq cgy<tfvqw trqwvrf qvw vt <

Тема Re: Отговарям и на двечките :нови [re: geminarius]  
Автор TeдиМодератор (блейка)
Публикувано03.06.06 21:34



Дерматитът може да е на алергична основа, но може и да не е. Само специалист може да каже и то като види обривите.
Нахткерцен (Nachtkerzen) балсам е на д-р Тайс и аз го купувам от аптека. Немски е, трябва да го има при вас.
Dr Theiss има цяла серия специална козметика.

Само по бузките... според мен не е алергия. По-скоро кожата е много чувствителна, бебко сигурно се лигави и дразни допълнително обривите... съчетано със зъбки... пълна картинка


Виж на моята щерка, нещо подобно ли е? При нас обривът утихна веднага след пробиване на зъбче и сега е по-скоро завехнал - вече не е така розов като на снимката и кожата не е много грапава.

Ако може да го види специалист, най-добре!



Тема Re: Не било дерматит..., засега само кортизон поманови [re: geminarius]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано03.06.06 22:20



Нямам много какво да добавя освен, че за мен от далече си прилича на атопичен дерматит отвсякъде! Би преразгледала меню-то най-напред. Мама да помисли какво е давала тогава, преди 3 месеца, когато са започнали проблеми. Какво друго ново (козметика и т.н.) е имало в този период. И да, определено да потърси друг лекар. Това "измиване на ръцете" само кортизон помага за бебе на 9 месеца е


Вземете от БГ крема на д-р Тайс, също линола фет, някое от овлажняващите кремчета на Клоран/Мустела, и ако може, нека ги види кожен лекар или алерголог. Или поне много опитен педиатър.

Стискам палци!




Тема Re: Отговарям и на двечките :нови [re: Teди]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано05.06.06 11:35



Това, че е само по бузките, не е гаранция. При Калоян беше само по бузите в началото, после започнаха да се пренасят надолу по тялото и да изчезва от бузите. Последно се появяваше само по прасците на краката, а сега вече, да чукна на дърво, не е излизал повече. Съгласна съм с Миленчето, че трябва да се направи ревизия на храните и препаратите, на козметиката и т.н. Всичко, за което майката може да се сети поне две седмици преди да се появят проблемите, всичко ново. Дали е боледувало детенце, някакви лекарства, дори витамини, ваксини правени ли са му в този период и т.н.



Тема Re: Отговарям и на двечките :нови [re: Finch!]  
Автор TeдиМодератор (блейка)
Публикувано05.06.06 12:11



Ох, Финч, това за пренасянето на обривите по тялото по-късно никак не ме успокоява


При нас пъпките бяха по бузите, даже още не се е изчистила напълно. Живея със стиснати палци




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.