Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:19 27.06.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Слънцезащите крем за атопична кожа...  
Автор Free Soul (светла)
Публикувано03.04.06 18:37



...има ли специален такъв, и ако не - какъв ще ми препоръчате?

Мариела е със ситни пъпчици около устичката и нослето, по бузките - много рядко избиват. Общото състояние на кожата е добро, светла и нежна е, но с диетата се справяме добре и рядко се зачервява.
От водата не се влияе много добре, сега никнат зъбки и все се мокри около устичката, може би и затова се зачервява.

Та, ако ще я мажа, ще избягвам тези участъци,но челото, нослето и бузките искам да са защитени.

П.П. Само на мен ли не ми работи търсачката?

Enjoy Life!

Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: Free Soul]  
Автор damage (непознат)
Публикувано03.04.06 19:33



kloran



Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: Free Soul]  
Автор mamika_anika ()
Публикувано03.04.06 21:30



За търсачката - не само на теб.
Нашата кожа е с подобна характеристика и аз взех на Мустела за бебета /има и за деца/ SPF 50, много добре и понесе, миналото лято ползвах същия продукт и бях очарована. Цената е около 28 лева за 50 мл.




Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: mamika_anika]  
Автор TeдиМодератор (блейка)
Публикувано04.04.06 11:12



Само пускам линк към страничката на

.
Не съм пробвала козметиката.



Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: Teди]  
Автор mamika_anika ()
Публикувано04.04.06 11:21



Откакто ползвам серията за суха и атопична кожа не сме имали обостряне, но при нас проблема /за щастие/ е лек. И други продукти /за дупе/ от тази марка ползваме с успех.


Редактирано от mamika_anika на 04.04.06 11:22.



Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: mamika_anika]  
Автор TeдиМодератор (блейка)
Публикувано04.04.06 11:49



Аз за Оги ползвах Бюбхен спрей против слънце. Сега мислех да купя млякото на Бюбхен, но една мама ме разколеба.
Явно ще взема Мустела или Клоран... поне да съм сигурна.

Тестерчета дават/продават ли?



Тема Re:нови [re: Free Soul]  
Автор Free Soul (светла)
Публикувано04.04.06 13:10



Благодаря за препоръките.

Миналата година ползвах Клоран и Cabana Sun - английски крем, със защита против комари, много ми беше полезен.
Но миналото лято нямахме още атопични прояви.

Сигурно ще взема пак Клоран, че за Мустелата чета при други майки, че се случва да дава реакции и при здрава кожа.

Та...добрият, стар Клоран пак ще е изборът ми.

П.П. Сега погледнах страничката на Мустела, пък може и да взема един крем Мустела за проба, ако не става, ще му намеря приложение...върху мен.

Enjoy Life!

Редактирано от Free Soul на 04.04.06 13:17.



Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: Teди]  
Автор mamika_anika ()
Публикувано04.04.06 13:22



Дават, но е малко трудно да се намерят- раздават ги на докторите за да зарибяват мамите.
Пред Бюбхен е пъти по - добро!
На Клоран не съм ползвала.




Тема Re:нови [re: Free Soul]  
Автор TeдиМодератор (блейка)
Публикувано04.04.06 13:22



Само един вид ли е Клоран (Мустелата на страничката са три)?
Картинка можете ли да ми покажете?



Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: Free Soul]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано04.04.06 19:35



Само да допълня за статистиката, още едно мнение в полза на Клоран!
Ползвали сме също Бюбхен и Чико.




Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: Millena]  
Автор kristia (майка на Дамян)
Публикувано04.04.06 20:00



Да попитам дали някой е ползвал кремовете на Ла Рош, че много ми го хвалят, а се чудя дали да го купя, защото на едно място е на промоция - 2 кремчета по 100 мл. за 30 лв. Споделете, ако сте го опитвали. А Клоран на какви цени вървят?



Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: kristia]  
Автор TeдиМодератор (блейка)
Публикувано04.04.06 20:42



И аз моля за цена и отново за картинка! Един вид ли е Клоран?



Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: Teди]  
Автор mamika_anika ()
Публикувано04.04.06 21:26








Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: Free Soul]  
Автор Nike (amatjor)
Публикувано04.04.06 22:22



Няма значение на коя марка е кремът. Задължително е обаче да бъде с физичен (минерален) слънцезащитен филтър. Минералните филтри са titanium dioxide и zinc oxide и дават адекватна UVA/UVB защита. Кремовете с такъв филтър са препоръчителни за използване при по-суха кожа, а тези с химичен филтър - при смесена и мазна кожа (това в общия случай, при деца - само минерален филтър). Не е препоръчително да се ползва слънцезащитен крем преди навършване на 6 месеца, независимо че е с минерален филтър.
Според химиците в клуба, който аз модерирам (клуб "Козметика") фактор (SPF)над 25-30 е измислен и нереален. Фактор 25 дава напълно достатъчна защита (около 98-99%). Защита 100% няма.
Бях купила на малката слънцезащитния на Мустела с фактор 50. Ами той е адски сух и седи направо като вар по лицето. В момента я мажа с един американски крем с фактор 15, който съдържа titanium dioxide и zinc oxide. За съжаление не се внася в България. Поръчах го преди време през сайта на производителя.
Кремовете на Виши съдържат Mexoryl, което е комбинация физичен/химичен филтър. Тези на Ла Рош-Позе мисля също. Кремовете на RoC са с филтър Tinosorb, който пак е комбинация физичен/химичен филтър. Кремовете на Клоран нямам идея какво съдържат.
С две думи - няма голям избор.



Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: Nike]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано04.04.06 23:08



Лелееейй...тъкмо реших, че си имаме специалист в клуба. Супер полезно и интересно инфо, мерси.

Миналата седмица купих Виши (защото аз ползвам техните кремчета и ми спряха обривите) фактор 60. Още не съм мазала и затова само чета темата.

Имам позната, която работи във фирмата вносител и ще пробвам да взема тестерчета (на Виши и Мустела). Ако успея да взема ще ви кажа за да се видим някъде да раздам, ако не...ще си мълча



Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: Nike]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано04.04.06 23:34



И на нас миналата година алергологът ни изписа Биодерма, ако не бъркам, с физичен фактор 30. Каза, че са по-добри и полезни с физичен фактор, а не с химичен. Не е необходимо да е повече от 25. Аз ползвах доскоро на Виши, 50 или 60ти фактор беше и съм доволна. Но едва една туба съм изхабила за годината. Той е силен и не се налага често да се маже. Инак синът ми е с АД и му понасяше много добре. Ползвахме го още от преди годинката без проблеми.



Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: dafna]  
Автор ra1i (непознат)
Публикувано05.04.06 09:09



Аз ползвам Виши от миналата година. И на море я водихме. Не съм имала никакви проблеми - не е изгаряла и не се е обривала от него.



Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: dafna]  
Автор TeдиМодератор (блейка)
Публикувано05.04.06 10:01



Какви са цените на Виши?
Не е ли много 50-60 фактор?



Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: Teди]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано05.04.06 10:45



Този струваше 25лв в аптеки "Санита".
Доста е фактора, но то аз се мажа с 40-ти, та какво остава за него...затова. Просто сме много бели (за съжаление е бял и светъл, като мен) и се налага по-голяма защита.
Ако не червенееше, като мен, може би нямаше да купя чак такъв фактор.



Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: Nike]  
Автор mamika_anika ()
Публикувано05.04.06 10:58



На Мустела седи като тебешир? Аз мажа от няколко седмици /2/, но не забелязвам такова нещо. В смисъл размазва се добре. кожата става малко по-бяла, защото не попива напълно, но нали така трябва или пак съм с грешка? Ползвам с фактор 50, за бебета.




Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: Free Soul]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано05.04.06 16:42



Един глас за Клоран и от мен. Ползвам го и за двамата и съм доволна.

Златко и Стоян

Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: Nike]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано05.04.06 20:25



Много благодаря за инфото. Супер, че надниквате насам ;)




Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: Free Soul]  
Автор olivO3 (маслинката)
Публикувано06.04.06 09:00



Ние ползвахме миналата година на Юсерин детската серия(мед.козметика) 25-ти фактор, по препоръка на кожен лекар и той каза, че са с минерален филтър както е препоръчително за малки деца и бебета. Струва около 23-25лв 150мл.



Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: olivO3]  
Автор mamika_anika ()
Публикувано06.04.06 09:25



И аз снощи купих такъв, защото и баткото е мно-ого бял. Намазах ръчичката на бебка за проба. В момента се продава с подарък плажна топка /която снощи ми счупи чашата с вино/.
П.П. В Казанлък няма продукти на Клоран, а исках да сменя за известно време Мустела-та.
Моето е с фактор 30, спрей, говоря за Eucerin -a.


<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от mamika_anika на 06.04.06 13:34.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от mamika_anika на 06.04.06 13:36.</EM></FONT></P>

Редактирано от mamika_anika на 06.04.06 13:37.



Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: olivO3]  
Автор TeдиМодератор (блейка)
Публикувано06.04.06 10:52



Ошашкахте ме с този Eucerin, два пъти проверих, дали не съм питала за него

Снощи в аптеката до нас ми дадоха тестерче 25-ти фактор. Днес гледах на сайта, че има специална серия за деца.
25-ти фактор дали е достатъчен? Аз мислех да взема 40-ти...

Редактирано от Teди на 06.04.06 10:52.



Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: olivO3]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано06.04.06 12:11



Цената е добра, ще го пробваме и ние това лято май.

Теди, Клорана последно беше около 30 лв, за малките тубички, мисля, че са около 75-100 мл, стандартните на Клоран, ще се ориентираш, нали

Проверих, 50 мл е само. Но да, както казва и Free Soul, икономичен е. Аз съм доволна. И Чико сме слагали епизодично (сега зимата на ски), доста добра цена, но за малки бебета с атопична кожа не бих рискувала. Този Юсерин много го хвалят и определено звучи добре, също и цената, а и моите вече са големи така че май това ще е избора.
Къде я има промоцията с топка

Редактирано от Millena на 06.04.06 12:22.



Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: Millena]  
Автор Free Soul (светла)
Публикувано06.04.06 12:14



Да, нещо подобно беше цената. Виждала съм само малки тубички. Цената за количеството е висока, но пък самият крем е икономичен.



Не знам обаче дали е с физичен или химичен филтър.

Enjoy Life!

Редактирано от Free Soul на 06.04.06 12:16.



Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: Free Soul]  
Автор TeдиМодератор (блейка)
Публикувано06.04.06 12:34



и се различават само по фактора.
И двата лосиона са водоустойчиви, пазят клетките от вредящи свободни радикали, засилва защитните функции на кожата, осигуряват на 90% UVA защита по някакъв стандарт, с висока UVA-/UVB защита, съдържа витамин Е, няма ароматизатори и оцветители.

. Кожата се напръсква 30 минути преди излагане на слънце и после пак се пръска през известно време. Останалото е като при горните два.

го дават специално за малки деца. За него пише изрично, че няма алкохол, сигурно това е разликата с останалите. Съдържа микро пигменти, които отразяват UV лъчите. Не съдържа химичен филтър за защита от светлина.

е After Sun Spray.


П.П. Моля някой с по-добър немски да мине набързо по превода!



Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: Teди]  
Автор Free Soul (светла)
Публикувано06.04.06 13:04



Благодаря!

Моят немски изобщо го няма /учила съм го преди 5-6 години, но с голямо нежелание и съответно - бързо забравих всичко/.

Enjoy Life!

Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: Millena]  
Автор mamika_anika ()
Публикувано06.04.06 13:33



В Казанлък. За спрейчето с фактор 30. Днес на разходката бяхме с него намацотени и не се зачерви, но все пак не е много слънчево...
А пише ли, че става за лице, защото аз там я мазах, за Мустелата знам, че може, ама това?...




Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: mamika_anika]  
Автор TeдиМодератор (блейка)
Публикувано06.04.06 13:53



Като търся продукти против слънце за лице, ми излизат тези, които съм описала по-горе. Явно стават за лице



Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: Teди]  
Автор mamika_anika ()
Публикувано06.04.06 14:07



Много благодаря за бързия отговор, бях се притеснила.




Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: Millena]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано06.04.06 14:57



Клорана го купих за 20 лв. миналата седмица.

Златко и Стоян

Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: mamika_anika]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано06.04.06 15:53



Би трябвало всички да стават. Иначе трябва да купуваме 2 различни




Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: milena*]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано06.04.06 15:54



Супер. Дано и в София да може да се намери за толкова. Моето инфо е от преди 2 години, май месец и беше към 27 или нещо такова клонящо към 30




Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: Free Soul]  
АвторRampelina (Нерегистриран)
Публикувано31.05.06 19:32



На нас Мустаков миналата година ни каза, че е най-добре да се взима слънцезащитен крем с неорганични филтри и до 20-ти фактор. Имало такъв на Биодерма, но аз все още нищо не съм взела...
Съжалявам ако се повтарям с друг...



Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: Free Soul]  
Автор mama_ra4e (новак)
Публикувано25.06.06 15:20



Теди,защо те разколебаха за Бюбхена? Какво му има?





Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: mama_ra4e]  
Автор TeдиМодератор (блейка)
Публикувано02.07.06 11:32



Доволна съм от Бюбхена, на Оги му понасяше отлично.
Напоследък четох разни отрицателни мнения за козметиката на Бюбхен като цяло и реших да купя нещо по-различно, защото сега мисля и за бебката.



Тема Re: Слънцезащите крем за атопична кожа...нови [re: Teди]  
Автор mamika_anika (~)
Публикувано02.07.06 19:51



Биодерма Минерал фактор 20 /млякото/ - от 6 дни го ползвм /след Мустела бебе 50, Виши 50+, Юсерин - не ми допада за бебка и Чико фактор 50/ и кожата и е в много добро състояние /при нас обаче АД е в лека форма/. От всичко, което съм ползвала тази и миналата година след /точно/ Мустела БЕБЕ 50, Биодерма-та най ми допада /за Вяра специално/. На продукта пише, че е подходящ за бебета и при атопичен дерматит. Купих го за 26,40 лв.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.