Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:54 18.06.24 
Здравна
   >> Алергии
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Захранване на бебе с АБКМнови  
Авторcecill (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 15:45



Здравейте,
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ВЛЮБЕНИ МАМЧЕТА!
Искам да питам ако има някоя опитна мама,вече минала през периода на захранването,какви точно зеленчукови пюрета е давала на бебе на 4 месеца.Могат ли да се дават и плодове,които са за алергични деца.Имам дъщтеря на 4 месеца.Готвя и пюрета и купувам някои.От два дни изобщо не иска да ги яде-нито готвените,нито купешките.Едвам и отварям устата.Днес на обяд си изцока млякото,защото ме хванаха нервите.Сигурно не е правилно,но в стаята всичко е в пюре.Моце и да не й хареса,но вчера пък яде такова,каквото и преди ядеше с удоволствие.



Тема Re: Захранване на бебе с АБКМнови [re: cecill]  
Автор TeдиМодератор (блейка)
Публикувано14.02.06 16:01



Не мога да се нарека "опитна", а и още не съм захранила .
Искам само да попитам - кога захрани детенце? Не сте ли мънички за пюрета? С АБКМ ли сте?



Тема Re: Захранване на бебе с АБКМнови [re: Teди]  
Авторcecill (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 16:05



да,имаме алергия,захраних ч с карт.п=ре на 3 мес.и пол.Така ни каза доц.Маринова.



Тема Re: Захранване на бебе с АБКМнови [re: cecill]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано14.02.06 17:23



Аз лично не бих насилвала мъничето. Щом иска мляко, то за момента е достатъчно. Оризова каша хапвате ли? Само на картофи ли сте?



Тема Re: Захранване на бебе с АБКМнови [re: cecill]  
Автор nikola_mam (:))
Публикувано14.02.06 18:06



Много сте малки за захранване. Ние до 6месец бяхме само на мляко по препоръка на гастроентеролог. Не знам какво и става на доценката. Но ако си решила да продължиш със захранването давай по един продукт на седмица по лъжичка на ден, като увеличаваш лъжичките с една на всеки ден. Това е да видиш дали ще направи реакция. Ако даде реакция(обрив, разстройство, слуз в акито) спираш продукта за мин. 4 месеца и пак пробваш тогава.
Успех!



Тема Re: Захранване на бебе с АБКМ [re: cecill]  
Автор TeдиМодератор (блейка)
Публикувано15.02.06 10:36



Извинявай, че така тъпо и упорито попитах (а ти си го беше написала и в заглавието), но се изненадах. Обикновено децата с АБКМ се захранват по-късно.

Много хубави съвети са ти дали момичетата, присъединявам се!
Въвеждай само по една нова храна на седмица, не бързай! Ако за около седмица няма реакция, изчакваш ден-два и започваш следващата храна.
Не се изненадвай, ако тук четеш за различни схеми на захранване от тези на Маринова. Аз лично съм за по-бавно и внимателно въвеждане на храните, а доц. Маринова често препоръчва по-агресивното захранване.

Аз също захранвам в момента, дъщеря ми другата седмица става на 6 месеца. Дала съм й два пъти пюре Ранни моркови на Хип, но в момента е на антибиотик, затова спрях захранването за известно време.
Ще се радвам да обменим опит



Тема Re: Захранване на бебе с АБКМнови [re: cecill]  
Автор ra1i (непознат )
Публикувано15.02.06 17:19



Аз не съм писала тук до сега, но и моето дете е с АБКМ. Сега тя е на 1г. и 6 м. и все още я кърмя. Захраних я с картофено пюре на 6 месеца и до 7 мия давах само това и моркови на хип. Много съм доволна от късното захранване, не съм имала проблеми.



Тема Re: Захранване на бебе с АБКМнови [re: cecill]  
Автор mimeto79 (мама на Яна)
Публикувано16.02.06 16:47



Здравейте, много ми е приятно да срещна сродна душа
За захранването и аз мисля, че е рано, изчакай още месец. Искам да ти дам съвет: смесвай пюрето с неговото мляко, така детенце по-лесно ще го приеме. И моето не искаше да яде зеленчукови пюрета отначало, стискаше устата и ако случйно успея да напъхам нещо и реееееев.
А български зеленчукови пюрета без мляко имаше май само на Ам-ам, които последно май ги изтеглиха от търговската мрежа. На Ганчев единствено едни ориз с домати, които обаче са с глутен и чисти моркови
Яна много обичаше едно картофи с ябълки на ам-ам, аз с това я захраних. Ако сама ги правиш, пробвай тази комбинация, може да му хареса на детето

Time goes by so slowly for those who wait, no time to hesitate



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.