Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:54 09.06.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Алергии и градинанови  
Автор CЛЪHЦE (усмихнато)
Публикувано02.02.06 17:06



Как едно дете с алергии ще се храни в градината?
Не мога да карам да му готвят отделно или трябва да му нося храна.

Кажете вие как сте решили този въпрос?



Тема Re: Алергии и градинанови [re: CЛЪHЦE]  
Автор TeдиМодератор (недоспала)
Публикувано02.02.06 17:51



С този проблем се сблъскват все повече родители. Хубавото е, че повечето градини не отказват да приемат алергични деца.
Ако детенце не яде 10-ина неща, лесно ще спазват диетата му и в детската градина.
Каква е вашата диета?

Аз направих списък с храните, които не трябва да дават на Оги. Досега не съм ги хващала в издънка.
В яслата ние с мъжа ми следяхме менюто и всеки ден напомняхме на госпожите какво да не дават. Два-три пъти пробвахме същото в градината и почти ни се обидиха - успокоиха ни, че написаното се спазва, т.е. съобразяват менюто с диетата.
Вчера например Оги се прибра от градина и каза, че е имало портокали за десерт, но на него не са му дали.
Мъчно ми е, че детенце гледа (вече и разбира), но здравето му е по-важно.
Ние постепенно го захранваме и като вкараме някоя от новите храни казваме в градината, че вече могат да я дават.

Виж в яслата беше малко по-трудно, защото тогава списъкът със забранени храни беше доста дълъг

П.П. Блейката Теди се допълва - няма да ви рарешат да носите храна от вкъщи. Поне не легално. Забраната е от ХЕИ. Ако случайно стане някаква беля с внесена отвън храна, градината ще закъса здраво.

Редактирано от Teди на 02.02.06 17:56.



Тема Re: Алергии и градинанови [re: Teди]  
Автор CЛЪHЦE (усмихнато)
Публикувано03.02.06 11:27



Засега не яде - мляко, мед, яйца, никакви цитруси, никакви мъхести, риба.
Още не е ясно какво още може да го алергизира още.

Притеснява ме това, че като види че другите ядът нещо и той ще иска, ще си вземе - все пак е дете.



Тема Re: Алергии и градинанови [re: CЛЪHЦE]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано03.02.06 14:07



Слънце, не мога конкретно да отговоря, защото ми е раничко за тези въпроси, но ми казаха, че тук

приемали алергични деца, вкл. и бебоци. Дано ти е от полза.



Тема Re: Алергии и градинанови [re: dafna]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано03.02.06 14:38



Да, в повечето частни няма проблем в това отношение.




Тема Re: Алергии и градинанови [re: CЛЪHЦE]  
Автор TeдиМодератор (блейка)
Публикувано03.02.06 16:05



Хм, сложно ще е. Оги поне яйца ядеше, но пък не ядеше пилешко месо.
Всичко е въпрос на договорка. Хресвате си градина и отивате на място да говорите с директорката за диетата.
Мен също ме притесняваше, че Оги може да хапне нещо от чинията на друго дете



Тема Re: Алергии и градинанови [re: CЛЪHЦE]  
Автор bubu74 (shtastliva)
Публикувано03.02.06 20:46



И ние сме на ясла с дълъг списък от забранени храни и ми прави впечатление, че госпожите се стараят - за пет месеца нямат издънки и детето не е получавало обриви! На нас ни позволиха да занесем само пакетирани храни - стафидки, бисквитки и др., които й стоят скрити в шкафчето за случаите когато някое детенце има РД и всички хапват лакомства.
Ние не ядем шоколад, ягоди, ядки, киви, риба, жълти кремове и колбаси.
Миналата седмица ни извикаха на пожар, защото за обяд имали риба и Александра ровила в чинията на съседчето по маса. Не я видели да лапа нищо, но /според моите инструкции/ й дали Зиртек и ни се обадили. Не й изби обрив, а и тя твърдеше, че не е яла рибка, но доста ни уплаши - последния път като яде риба лежахме в болница!!!
Иначе е дресирана, че не яде шоколад и риба и не налита, но все пак е дете и трябва контрол.
Във вашият списък, обаче, има основни храни като мляко и яйца и ще е трудно, защото в храната в яслата те почти винаги присъстват! Все пак можете да говорите с директорката на избраната от вас градина и да обсъдите възможностите.
А, няма ли в София някакво специализирано детско заведение за деца с такива проблеми- все пак столица е?

Успех!
Бубу



Тема Re: Алергии и градинанови [re: bubu74]  
Автор CЛЪHЦE (усмихнато)
Публикувано04.02.06 11:58



В отговор на:

А, няма ли в София някакво специализирано детско заведение за деца с такива проблеми- все пак столица е?




Не знам, не съм запозната.
Ще е хубаво да има, защото децата с алергии са вече доста.



Тема Re: Алергии и градинанови [re: CЛЪHЦE]  
Автор *Green* ()
Публикувано05.02.06 14:31



И за нас този проблем с детската градина е много важен ,както вероятно и за всички родители на деца с алергия.
Доколкото разбирам ,май няма такава специализирана детската градина или ясли. Незнам как ще се справим .Списъка с разрешените ни храни е доста ограничен за сега.Надявам се нещата да се променят и да са по-малко ограниченията.Яслите ще ги пропуснем ,но детската градина няма как/ трябва да се ходи на работа/.Доколкото разбрах записването/ подаването на молба.../в градините трябва да стане поне 8 месеца предварително.Но дали въобще ще можем да си намирим детската градина....



Тема Re: Алергии и градинанови [re: *Green*]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано06.02.06 22:34



На сто метра от нас има такава климатизирана (мисля беше) ясла за деца с астма и други проблеми. Аз говорих с директорката, която ми обясни, че те диета не спазват. Имат предписани рехабилитационни упражнения, различни процедури, но не и превантивно лечение и профилактика. Освен това ми каза, че страшно много се чакала, едва ли не ми обясни, че не съм лекар или с др. вид професия, която може да й свърши работа, може би искаше за пари да си говорим, не знам...
Във всеки случай имаме приятелско детенце в тази градина - няма астма, но баба му има връзки. Много се разболява, независимо, че там контролът би трябвало да е много по-сериозен и въпреки всички процедури, които правят.
Аз намерих в квартала една хубава ясла (поне на външен поглед, но ми я хвалят и майките), в която са съгласни да пазят диетата на Алекс.
Успех на всички търсещи подходящи дет. заведения майчета!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.