Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:05 18.04.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Детски алерголог във Варна  
Автор petia_varna (непознат)
Публикувано07.02.06 11:31



Синът ми е на почти 6 месеца.От 1 месец започна да се обрива по гушката.Като за начало личната каза че е гъбичка и ни изписа мехлем за целта,от който нямаше никакво подобрение .Минаваше време и ситните пъпчици се сляха в едни големи червени петна,които бяха грапави .Обадих се отново на личната (това беше в големия студ) и тя ми каза че явно гъбичката е резистентна на това мазило,затова го смени с друго,което се оказа забранено за деца под 12 години.Аз я попитах възможно ли е да е някакъв дерматит,но тя беше категорична.Не намазах малкия с въпросния мехлем,а го заведох на кожен-д-р Друмева.Тя ни изписа Адвантан -крем като най-лек кортикостероид и каза да мажем 7 дни по 2 пъти.Аз мазах 5 дни по 1 път и обривите изчезнаха.И така 10 дни без обрив.Сега всичко започна отначало по същия начин.Не искам да го мажа непрекъснато с кортикостероид,а да открия причинителя,който според мен е някакъв алерген.Затова ви моля , ако имате координатите на добър детски алерголог във Варна дайте ми ги.Между другото и големият ми син много се обриваше ,когато беше бебе,макар и на други места по тялото.Къпех го с тетра и лайка и нещата се оправяха временно,но сега като чета в медицински материали,виждам че това не е било доброто решение на нещата,защото той си има почти постоянна задна хрема или запушена поне едната ноздра,което разбрах че е възможно последствие от подобни алергични дерматити от бебешка възраст,които не са лекувани адекватно.На времето бях обиколила с него 8 кожни лекари. ,без резултат.Зная че при толкова малки бебета не може да се направи верен тест за алергии,но може да ме посъветва поне за някаква диета или като види обрива да установи от какво е причинен.Затова ви моля за координати на алерголог ...



Тема Re: Детски алерголог във Варнанови [re: petia_varna]  
Авторexoti (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 11:57



Препорьчвам ти др Петришка.Преглежда в градска болница-603802.Работи и сьс здравната каса .



Тема Re: Детски алерголог във Варнанови [re: exoti]  
Автор petia_varna (непознат)
Публикувано07.02.06 12:17



Благодаря за координатите.Какъв специалист е тя-кожен лекар или алерголог-това за лична информация за да знам като какъв специалист да я търся.Предполагам че тя има нещо общо с хирурга д-р Петришки,от когото имам чудесни впечатления.Вие посещавали ли сте я и ако да ,споделете моля,ако е по подобен проблем ...



Тема Re: Детски алерголог във Варнанови [re: petia_varna]  
Автор Faith* (Варна)
Публикувано07.02.06 21:52



За дерматолог бих ти препоръчала д-р Страткова. Преглежда в Кожна клиника, часовете записва сама. Преглежда в понеделник, вторник и четвъртък от 14 до 17 ч, тел: 6926-454.
На алерголог не сме ходили, но други мами препоръчват д-р Малячкина. Ето координатите:
ул. "Велико Христов" № 16
тел. 052/617137
факс: 052/615136
моб. тел. 0888579629

Това, което описваш много прилича на нашата ситуация. Същия обрив по гушката - малки пъпчици сливащи се в 2-3 по-големи петна. Педито ни изписа антибиотично кремче, което нямаше ефект. Ходихме при Друмева - изписа адвантан, с който мазах 3-4 дни и обрива изчезна, но след 4 дни се появи пак. Отидохме при Страткова, която отхвърли варианта да е алергичен обрив или атопичен дерматит. Било летяща екзема, ту се появява, ту изчезва, може и на различно места. Както и да е аз се отказах да мажа повече с кортикостероиди и започнах усилено да мажа петната с нахткерцен балсам на д-р Тайс. И се оправиха, избледняха, а от няколко дена ги няма, да чукна на дърво. Опитвах се да разбера дали не е реакция към храна, но не открих никаква връзка. Стигнах до извода, че е от постоянното триене на кожа в кожа (бебка има дебела гушка), запотяване и недобро подсушаване. Обривите се обостряха от леко претопляне, изпотяване или триене в блуза с по-висока яка и избледняваха, когато избягвах последните неща.
Извинявам се за дългия и объркан постинг. Дано съм ти била полезна.
Пиши как сте.



Тема Re: Детски алерголог във Варнанови [re: petia_varna]  
Авторe (Нерегистриран)
Публикувано09.02.06 12:53



Здравей!
Д-р Петришка е дески алерголог.Много е внимателна и лично аз сьм страшно доволна от нея.Синьт ми е болен от астма на алергична основа и се лекуваме при нея вече някоко години.Препорьчвам ти я горещо.



Тема Re: Детски алерголог във Варнанови [re: Faith*]  
Автор petia_varna (непознат)
Публикувано09.02.06 15:57



Гледай ти !Нещата не само си приличат ,ами са направо идентични.Моят малък син е пълничък в бузите и с късо вратле и явно нещо се запарва.Между другото вчера-8 февруари ,го водих при д-р Петришка и нейното мнение е че не е атопичен дерматит ,нито алергия,но все пак ако искам за всеки случай да пускам допълнително изплакване на дрехите с пералнята ,за да избегна допълнително дразнене.Изписа ми дермо почистващ гел за коса и тяло на Мустела и да го мажа с някакво мазило за такива сухи кожи.Аз вече използвам Атодерм -крем на Биодерма и тя каза че може да продължа с него.Препоръча ми и Еоцерин олио за измиване,което се втрива на мокра кожа и аз го взех,но се чудя не стават ли много мазилата.Днес все още е възпалена гушката.Само като спи и не мърда да се трие много много тогава се успокоява. И Петришка беше на мнение, че когато се търси бърз ефект ,тогава предписват кортикостероиди ,но ефекта е много краткотраен.Другото ,което ми препоръча е един колд -крем ,който се забърква в аптеките и бил подобен на този на Мустела-колд.Охлаждал мястото ,премахвал сърбеж,ако има и предпазвал кожата не само за навън ,но и в къщи.Това е засега.Дано се оправят бързо.



Тема Re: Детски алерголог във Варнанови [re: petia_varna]  
Авторexoti (Нерегистриран)
Публикувано10.02.06 14:08



Пожелавам ви бьрзо оздравяване!!!



Тема Re: Детски алерголог във Варнанови [re: exoti]  
Автор petia_varna (мъжка майка)
Публикувано12.02.06 13:41



Благодаря!



Тема Re: Детски алерголог във Варнанови [re: petia_varna]  
АвторSamara (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 16:11



Здравейте Петя,
синът ми е на 3г. и от бебе имаше кожни проблеми. И аз като Вас първоначално тръгнах по кожни лекари, но проблема се задълбочаваше, докато не ни насочиха към д-р Георгиева. Тя е диетолог-алерголог. работи в Терапията и е една от добрите във Варна в тази област. Оказа се, че синът ми има алергия към белтъка на кравето мляко и едва, когато започнахме назначената диета постепенно изчезнаха всички обриви (появяваха се по лицето и ръчичките). Дори и сега се въздържаме от определени храни, въпреки че е голям. Но пък обривите изчезнаха. Затова моя съвет е да отидете и при диетолог, поне просто за консулт. А що се отнася до лаборатории, където правят изследвания за алергии най-добрата е в София - д-р Мустаков. Има също и в Бургас, но там правят изследвания за по-малки групи алергени. При нужда мога да дам веднага координатите и на двете лаборатории, защото сме ползвали услугите им (лошото е , че изследванията там не минават през здравна каса). Пожелавам бързо оздравяване и дано не е нищо сериозно.

clubs@dir.bg




Тема Re: Детски алерголог във Варнанови [re: Samara]  
АвторEmiliyka (Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 11:06



Здравейте, момичета! Проблемът на моя син е подобен . Сега сме в 4-ти месец и джипито ни постави диагноза атопичен дерматит във 2-ри месец. Както и да е !! мазахме се с хидратиращ крем в комбинация с Елоком , а в момента превантивно се мажем с Балсама на д-р Тайс и проблема за момента отшумя.
Понеже доста четох по въпоса и повечето съветват за късно захранване за да се избегнат алерг.реакции смятам да се консултираме с диетолог-алерголог
Samara би ли ми дала координатите на д-р Георгиева



Тема Re: Детски алерголог във Варнанови [re: Samara]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 12:01



Здравейте,моето дете е на 7 години,но все още не сме решили проблема с алергията му.И понеже се касае за хранителна алергия моля да ми изпратиш коордонати на др.Георгиева.Благодаря



Тема Re: Детски алерголог във Варнанови [re: миa]  
Авторsneji_73 (Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 14:03



Здравейте, момичета,

Аз съм от Варна, моята девойка е вече на 3 години и на времето аз бях първата, която здраво разчовърка педиатричната общност относно проблемите на моето дете, тогава на 3.5 месеца. Дано д-р Георгиева има прогрес оттогава (защото лекарите понякога са доста незапознати с дадени проблеми, а после започват да залитат в тях).

Д-р Георгиева е изключителен специалист, но за доста неща от всекидневен характер е добре да се общува с майки претърпели и преборили такива проблеми.

Навремето даже се опитах да направя нещо като информационен мост между доц.Маринова и д-р Георгиева, може и нещо да се е получило ... фактът е, че на мен ми писна и взех важни решения на база познанията, които ми даде клуб Алергии и невероятното количество информация, което изчетох по книги и интернет сайтове и наблюдения на детето си и сваляне на фамилна анамнеза.

Посещението при лекар специалист е задължително и още по-задължително е общуването на майки с подобни проблеми - така всеки намира своя правилен път.

КООРДИНАТИ НА Д-Р ГЕОРГИЕВА :

Специализиран Медицински център по детски болести
Варна, ул. Ген.Гурко 49
раб.време: от 8 до 20 аса
тел: 052/611 116

Това е частен прием. Ако искате от Здравна каса, трябва да си вземете направление от личен лекар за нея в Терапията. Първо, обаче, проверете дали има свободни часове в месеца на направлението да не ви отиде на вятъра, защото понякога всичко е заето за 1 1/2 напред.

Пожелавам ви успех на всички.

ПС: Ако искате определена помощ и от мен съм готова да ви помогна. Можете да ми пишете и на лична кутия в бг-мамма - със същия ник съм.



Тема Re: Детски алерголог във Варнанови [re: sneji_73]  
Автор miiaa (непознат)
Публикувано11.04.07 17:14



Здравей sneji_73 чувала ли си нещо за строфулус?Това е нашият проблем и е дошло време да се вземат сериозни мерки.Ако имаш информация за тази алергия моля сподели я с мен.



Тема Re: Детски алерголог във Варнанови [re: miiaa]  
Авторsneji_73 (Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 17:43



Здравей отново,

можеш да пуснеш търсачка в Гугъла за строфулус - излизат доста неща.

Ето например това: http://www.zadecata.com/sb/index.php?page=0_5_1_9

Алергичните прояви биват доста видове - някои дори комбинирани. Хората са написали доста книги и всеки индивид е различен. Има доста видове решения, лечения и терапии - нещата са комплексни.

Имам доста сайтове за алергии с информация, която е както обща, така и една чудесна база, от която да се започне лечение, профилактика.

Имам и един хубав списък на силните хранителни алергени. Имам много сводирана информация, но както е сводирана, така е и обемна и многопластова.

най-добре е да започнеш да четеш, по-добро от информирана майка няма. А аз ще помагам ако трябва, както и чудесните момичета от клуба.

Успех!



Тема Re: Детски алерголог във Варнанови [re: petia_varna]  
Автор princeska123 (непознат )
Публикувано19.08.09 11:15



petia_varna maika mi e mn dobyr alergolog i baba mi sy6to maikami D-r Kisiova,a baba mi Prof.Kisiova telefoni:
D-r Kisiova-0888/804-324;052/631-888




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.