Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:21 30.06.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Какво мислите за тази ситуация? За захранванетнови [re: miroslava]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано02.02.06 13:48



Хим имаха мисля с ориз, също и Хаме, но в тях има ябълки. По отношение на захарта - не знам, вероятно имат




Тема Re: Какво мислите за тази ситуация? За захранванетнови [re: Millena]  
Автор miroslava (мама на Димана)
Публикувано02.02.06 15:24



ох, с тая захар е доста трудно! Опитвам се максимално да отложа даването на бяла захар, поне до година, обаче те я слагат навсякъде! Не знам защо го правят, ако някой родител иска да дава захар най-лесно е да си я сложи сам, но явно греша.



Тема Re: Какво мислите за тази ситуация? За захранванетнови [re: miroslava]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано02.02.06 16:27



За да са по-вкусни за децата, те нали обичат сладко :(
Не знам дали не е мисия невъзможна да намериш готово пюре без захар. Остава идеята да потърсиш замразени боровинки, в Билла и Метро имаше преди и сама да си ги приготвяш.




Тема Re: Какво мислите за тази ситуация? За захранването...нови [re: miroslava]  
Автор sneji_73 (Сладкишанеста)
Публикувано03.02.06 23:54



Здравей,

нормално е да реагира на храни, които са в по-суров вид - например сока от ябълка - проблем!, а пюрето от ябълка - чудесно!

И моята девойка дълго време реагира /диария/ на всичко приготвено от мен, а на готовите пюрета - всичко ОК. Предполагам, че в пюрето субстанцията е някак по-лесно смилаема.

Захар има в повечето плодови пюрета, защото тя консервира, но Ам-ам са с много захар /за моя вкус/, докато при Хип е някак по-умерено. Най-добре е да отделиш малко време в някоя бебешка борса и да търсиш хипоалергенни пюрета - без мляко, без глутен и със съставка, която ти искаш.

Понякога не разбирам какво е това желание за захранване със стотина неща - моята девойка яде навремето например пюрето на Хип - ябълка за бебе - 3 месеца, после малко го посмених с "круши с ябълка" и от време на време боровинките, а откакто пропи ябълков сок - фреш - никога не съм й давала купешки - започнахме от 30 мл - лятото го смесвам с морков -току-що изваден от градината , а сега през зимата с червено цвекло - та откакто пропихме фреш спряхме всякакви пюрета /взе да се подрисква пък от тях - храносмилателна система в развитие какво да се прави/. И всеки ден тя си знае точно това сокче. В момента е на 1г. и 10м. и менюто й не е твърде разнообразно, но сме много стабилни /пу-пу/. Дълго време бяхме на пюрета - едни и същи - после бавно започнах аз да й готвя и леко да въвеждам моето готвено, но със съставките на пюретата. Така че харесайте си разни пюрета, бавно се захранете и давайте с тях до 1 годинка, после малко разширете с готвено например и така до 1г. и 3м. и после пак така. Недей преди годинка да искаш да е опитала от всичко. Сега като се замисля на моята май въобще не съм и давала нито сливи, нито череши, нито пащърнак, нито спанак, оф доста неща, ама бавно далече се стига.

За Хип ХА млякото добре, ама защо въобще даваш формула като те е страх от алергични реакции - само кърма!!! - давай ако можеш така дори до след годинка, колкото може най-дълго - ти нали също спазваш диета? В първата закована тема има чудесни статии и сега се сещам за една на доц.Маринова - Алергичното дете - има и какви храни не трябва да приема кърмачката.

За кисела с ябълка и царевично нишесте - чудесно! Една идея - аз правя ябълките на пара в една кошничка - всичко им се запазва и стават лесно смилаеми, лесно се обелват и могат даже да се дадат така, а може и от така задушените ябълки да направиш и киселчето.

Виждам, че си захранила с гречка /т.е. елда/ - вероятно даваш от кашите на Беби - също с ужасно много захар. Аз ползвам на Хип - безмлечни, безглутенови - Хип ориз за бебе, Хип елда /и двете без грам захар, даже ориза за бебе го ползвам като гарнитура към месцето - става много пухкав, че чак ми иде аз да си го хапна, Хип елда с плодове - ябълка и банан /тук има захар, а и ако не сте захранили с банан?!! с тази каша можете да пробвате, освен ако много не се страхуваш от банана тъй като е цитрус, а те са силни алергени/. Аз лично въведох банана след едно зверско подрискване от миниатюрно бучле кр.масло в пюрето - 1 месец това дете с извинение "осра орталъка" . четох, четох, във всякакви статии дават банана заради нишестето като противодиариен, да ама ние сме с диагноза АБКМ и цитруси не трябваше да се дават, обаче след като нищо не помогна ... страх не страх ... един варен картоф, 2-3 малки резенчета от хубав здрав банан /суров, не съм го задушавала / мъъъъничко захар - пасирах и стана кашичка за чудо и приказ - и моята дрисла се оправи и аз мноооого заобичах бананчетата, но бавно и полекаааааа ....

А направо ме уби с това масло от кърма ?!!!! Как го правиш?

Аз май не бях много полезна, но току виж от многото писане нещичко остане



Тема Re: Какво мислите за тази ситуация? За захранването...нови [re: sneji_73]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано04.02.06 11:06



мили мами (закачам се за последния пост)
прииска ми се да ви се включа в темата. с мои си разсъждения. малко чудно ми се видя ( може би не знам достатъчно за алергиите) та чудно ми се видя това че се стремите да зибегнете алергии .... с консервирани храни ... аз бих предпочела неразнообразие на храната но максимално семпла като състав - чист плод. преди сто години като имах бебета си ги хранех с прясно настъргана ябълка, прясно сварен морков ....
и не мисля да съм неправа - статистически, по времето когато нямаше толкова разнообразие от оцветители консерванти (без консерванти) нямаше и толкова алергични
на бебето няма да му стане нищо лошо ако зимата яде ябълка, а като излязат черешите яде череша
и си мисля че ако не дразните крехкото телце то ще си заякне по-спокойно и съответно по-леко ще посрещне бъдещите предизвикателства
само добронамерено си размишлявам
пожелавам ви щастливо да си отгледате хубави здрави деца

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Какво мислите за тази ситуация? За захранванетнови [re: sneji_73]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано05.02.06 19:05



Снежи, само да уточня, че банана не е цитрус. Проблема е в наличието на хистамин в него.




Тема Re: Какво мислите за тази ситуация? За захранванетнови [re: Millena]  
Автор sneji_73 (Сладкишанеста)
Публикувано06.02.06 20:30



Здрасти Теди,

защо мислиш, че бананът не е цитрус ? Дори в статията на доц. Маринова в закованите теми - Алергичното дете - в диетата е упоменато цитруси - и после изрично е написано включително и банана. Съмнявам се тя да не знае кои плодове са цитруси. Според мен тези, които растат по тропиците са такива, но това е интересен въпрос и може да пусна една търсачка, да се поинтересувам повече. Аз дори си спомням, че някъде бях чела, че доматът не е зеленчук, а плод



Тема Re: Какво мислите за тази ситуация? За захранванетнови [re: sneji_73]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано07.02.06 00:48



Ами така мисля, бананър е тропически и екзотичен плод, но не мисля, че е цитрус. Но ми е интерсно какво ще каже търсачката, сега обаче нямам време да проверя. Утре.




Тема Re: Какво мислите за тази ситуация? За захранванетнови [re: sneji_73]  
Автор TeдиМодератор (блейка)
Публикувано07.02.06 10:08



Ааа, този път не е Теди

Цитрус или не, съдържа хистамин. Доматът плод или не, съдържа хистамин.
Пък почне ли мислене какво е морковът, няма да мога да ви изчета постингите два дни

Ровете и пускайте инфо! Много е полезно за всички ни!





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.