Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:11 27.06.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Тема "КОНТУЗОВИДНИ ПЕТНА"нови  
Автор ФEЙT (почти нереална)
Публикувано26.01.06 23:46



На кратко.Синът ми е на 4г.От може би 2г.на периоди подкашля,често боледува,и кашлицата силно се засилва при физическо натоварване.През октомври бяхме на преглед при Мустаков.Направиха му тест и се оказа силно алергичен към д.прах.Та така,ясно е,че има алергия и дори не съм сигурна,че е само към праха.
Основният ми въпрос е:Излизат му,от около 3м.някакви петна,не мога да кажа,че е обрив точно.Много приличат на синка от ударено.Дори лекарката от М.А.каза,че се наричат"контузовидни".Мазахме ги,но пак от време на време се появяват и изчезват мн.бързо.
Моля Ви,ако някой е имал същият проблем,нека сподели.
П.С.На мен също започнаха да се появяват от време на време.На мъжът ми също.

Нищо,че ме разсмивате,така удължавате живота ми<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ФEЙT на 26.01.06 23:47.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ФEЙT на 27.01.06 00:18.</EM></FONT></P>

Редактирано от ФEЙT на 27.01.06 00:19.



Тема Re: "КОНТУЗОВИДНИ ПЕТНА"нови [re: ФEЙT]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано27.01.06 14:35



Никога не съм виждала такива петна. Може би е хубаво да провериш дали не е някаква реакция към нов препарат за чистене, за плесен, нова мебел, килим, нов прах за пране, омекотител, които да провокират реакции и у трима ви. Щом се появяват и при вас - посетете дерматолог - да не е някоя заразна гъбичка от куче или котка. Но във всеки случай опитай се да намериш новото нещо, което провокира реакциите.



Тема Re: "КОНТУЗОВИДНИ ПЕТНА"нови [re: tswete]  
Автор ФEЙT (почти нереална)
Публикувано27.01.06 16:00



ами,няма нищо ново,нито от това,което си изброила,нито нещо друго.На нас се появява само по едно,което изчезва за няколко часа.На малкия са по няколко.
Вече го гледаха всевъзможни доктори и дерматолози.Включително и завеждащата кожното отделение на ВМА.И нищо.И на мен,и на него направиха всички кръвни изследвания-нищо обезпокоително.Нямаме и животни.Дори махнахме килима,заради праха.
Лекарите казват да не се притеснявам,но когато видя зачервяване полудявам.
Та за това реших да попитам,дали някой не е имал същият проблем.
Петната представляват червеникави или синкави участъци,с големината 0,5-до 1см.Нямат връх,не са подути,не предизвикват сърбеж.

Нищо,че ме разсмивате,така удължавате живота ми


Тема Re: "КОНТУЗОВИДНИ ПЕТНА"нови [re: ФEЙT]  
Автор ФEЙT (паника)
Публикувано28.01.06 19:14



Моля Ви пишете,никой ли не е виждал такива петна....?



Тема Re: "КОНТУЗОВИДНИ ПЕТНА"нови [re: ФEЙT]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано28.01.06 20:03



Аз не съм, съжалявам




Тема Re: "КОНТУЗОВИДНИ ПЕТНА"нови [re: ФEЙT]  
Автор beloslava (мама на дама)
Публикувано28.01.06 21:04



Преди около 10-на години ми излизаха синкави петна, различни по големина и с неправилна форма. Не са били по никакъв начин болезнени, макар че много приличаха на синка от ударено или ощипано. Доколкото си спомням, около две години ту се показваха, ту изчезваха (като заемаха доста голяма площ от бедрата). Не съм мазала с нищо, и не съм се притеснявала, защото го приемах като козметичен дефект. Не зная дали вашите петна са същите, но се надявам да изчезнат така бързо и безпроблемно, както при мен



Тема Re: "КОНТУЗОВИДНИ ПЕТНА" [re: beloslava]  
Автор ФEЙT (паника)
Публикувано29.01.06 01:03



Благодаря Ви,че се включихте.Да,същите петна са,както ги описвате и Вие.На мен са ми излизали само един,два пъти по 1петно.По ме притесняват тези на малкия.Само,че тази вечер открих нещо интересно.Приятелското семейство,с което се събираме има дъщеричка,която е родена заедно със синът ми.Многократно съм говорила за петната с всички мои познати,но точно с тях не е ставало дума.Когато открих крачетата на Пешето,за да ги покажа,моята приятелка направи същото с дъщеричката си и по нейните крачета имаше същите.Тя е забелязвала,че се появяват през пролетта и лятото основно,но е мислела,че е от ударено или натиснато.Направо се шашнах,но поне се успокоих,че не сме само ние и дано не е нищо тревожно,както казват и лекарите.
И благодаря за пожеланията-дано

Редактирано от ФEЙT на 29.01.06 01:04.



Тема Re: "КОНТУЗОВИДНИ ПЕТНА"нови [re: ФEЙT]  
Автор TeдиМодератор (недоспала)
Публикувано29.01.06 09:42



Много се радвам, че си по-спокойна!
Тук не успяхме да помогнем много, но вече имаме и твоя опит зад гърба си . Наминавай през клуба, стискам палци да не се налага да се застояваш!





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.