Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:15 26.09.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Слузта - Алергия или не?нови  
Автор jana (бебе Ния)
Публикувано21.01.06 21:47



Здравейте момичета, пуснах подобна тема в Бъдещите, но не ми дадоха задоволителни отговори и затова реших да се обърна към вас за помощ. Случаят ни е следният - Ния от 1 седмица е на ДК и чат пат оттогава в акито й намирам слуз. Храната там е доста водниста (в сравнение с купешките бурканчета), имаше сополи, но те спряха от има няма 5 дена вече, зъби има два и гледам, че горният венец е леко подут, но бабите-зъболекарки казаха, че още нямало да излизат отгоре, приема само сокове(60-100гр) и чай от липа и лайка (200-400гр.), весела е, спи спокойно ... изобщо всичко е наред с изключение на това в памперса През седмицата намирах някъде по 1-2 парченца и то през 1-2 дена, но днес направо си ака слуз. Обадих се на педито и тя ми каза, че не е нищо притеснително, да й дам оризова вода (ака видимо по-редко откакто е на ДК) и повече сок от ябълка. Сега незнам дали да я спирам от ДК, как да разбера коя храна не й поняса точно и предизвиква всичко това? Педито каза, че ако е алергия поне ще я боли корема, ще има газове, ще бълбука ... според нея не е , ама мен ми е свито малко под лъжичката и незнам как точно да постъпя.
Малко дълго стана, но имаше много предистория. Благодаря за помощта предварително.




Тема Re: Слузта - Алергия или не?нови [re: jana]  
Автор miroslava (мама на Димана)
Публикувано22.01.06 11:26



Янче, не ми се вярва да е алергия, тя има и други прояви. При Димана слуз се появява 1-2 седмици преди да поникне зъбче, нашия лекар казва че при зъбоникнене всички лигавици се активизират. Дано и други се включат.



Тема Re: Слузта - Алергия или не? [re: miroslava]  
Автор jana (бебе Ния)
Публикувано22.01.06 13:10



При първите две зъбета нямаше никакви такива признаци, освен киселеене (ама без нега май не минава) Дано да е от настоящите зъбки защото незнам как да постъпя сега




Тема Re: Слузта - Алергия или не?нови [re: jana]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано22.01.06 19:54



Слузта определено е показател, но не единствен. Обикновено има и диария или някакъв обрив. Вероятно е реакция на стомахчето към нещо в храната. Просто я следи да няма и други прояви.
Дано се нормализира бързо!




Тема Re: Слузта - Алергия или не?нови [re: jana]  
Автор TeдиМодератор (недоспала)
Публикувано23.01.06 10:02



Не мисля, че е алергия.
Може стомахът да се нагажда към новата храна, може да е от зъбки... изчакай малко и не се притеснявай!
Давай повече запичащи храни. Аз лично бих сменила чая от липа и лайка с чай от шипки (липата и лайката са силни алергени). Захарта в чая разхлабва, затова пробвай с неподсладен чай или поне съвсем леко подсладен.
Соковете също разхлабват, намали ги за известно време.
Гледай да закрепиш стомахчето, после пак ще пиете сокчета

При алергия най-често признаците са няколко. Пак казвам - според мен не е алергия.
Пожелавам ви бързо стабилизиране



Тема Re: Слузта - Алергия или не?нови [re: Millena]  
Автор jana (бебе Ния)
Публикувано23.01.06 12:54



Значи само следене, нищо повече? Почивните дни й давах от старите ядени много пъти пюрета, но слузта отново я има, в малки количества (1-2), но я има. Колко време трябва да я следя, да давам ли част от акото за изследване?




Тема Re: Слузта - Алергия или не?нови [re: Teди]  
Автор jana (бебе Ния)
Публикувано23.01.06 12:57



Мерси Теди и педито ми каза за няколко дена да давам само сок от ябълка, ще послушам съветите ти.
Благодаря дано наистина да не е алергия




Тема Re: Слузта - Алергия или не?нови [re: jana]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано23.01.06 13:53



Ами поне седмица-две. Дано се нормализира по-бързо,
Мисля, че стана ясно, че и според мен не е алергия.




Тема Спрях ДКнови [re: jana]  
Автор jana (бебе Ния)
Публикувано25.01.06 19:48



Спрях кухнята и вече трети ден яде от старите пюрета (ядени от както беше малка) и съответно два дена си акаше нормално, днес за сладобедна закуска й дадох кис.мляко с бисквити (яла го е стотици пъти) и към 18ч. в акото имаше 1-2 власинки слуз. Възможно ли е да е от млякото, та тя го яде от 7 месечна




Тема Re: Спрях ДКнови [re: jana]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано25.01.06 20:28



Вероятно се е раздразнило от нещо в кухнята и сега реагира по-остро на някои храни. Какво яде предишните 2 дни, когато всичко беше нормално? Имаше ли млечни продукти или нещо друго "интересно"?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.