Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:28 15.06.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Някои други белези на алергия + оплакваненови  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано05.12.05 20:15



Казвам първо инфото, после ще се оплаквам :(
От доста време знам, че гърлото на Вики е като лунен пейзаж - грапаво. Направи ми впечатление едва, когато при един преглед на Катето видях, че нейното не е такова. Наскоро научих, че това също е белег за предразположеност към алергия. При няколко мои познати се оказа, че също е вярно.
И другото е, че алергичните деца често имат проблем с увеличаване и възпаляване на 3-тата сливица, което води до чести отити/ангини и ларингити. Ако се случи при вас поредица от УНГ заболявания, имайте предвид да проверите за това.

----
Сега малко история, която доведе до горната информация.
Някои от вас знаят, че Вики редува хрема/ангина/отит вече 2 месеца, започна се седмица след като тръгна на градина. Дълго време си мислех, че просто някаква инфекция го повтаря, потретва и т.н докато накрая ми стане очевидно, че проблема е някакъв по-глобален. Спестявам подробностите, но крайният резултат е, че Вики има рефлукс, някаква инфекция е довела до увеличаване на 3-тата сливица, а от там нататък при едно алергично дете се оказа, че проблемите следват един през друг и се усложняват. Сега пак ще е на диета, нищо особено - без шоколад, ядки, портокал... Чувствам се ужасно виновна, че ги въведох (без ядките), макар и много постепенно през последната половин година. Уж не реагираше, но това вероятно е било само видимо и не мога да се отърва от усещането, че съм спомогнала за всичко това. Както и да е, вероятно е било неизбежно.

Извинявам се за отклонението, дано това да не е полезно на никой от вас! Но все пак имайте няколко наум.




Тема Re: Някои други белези на алергия + оплакваненови [re: Millena]  
Автор TeдиМодератор (недоспала)
Публикувано06.12.05 09:38



Досега не е ставало въпрос, но при Оги гърлото също е много грапаво. От доста време ми беше направило впечатление, но педиатърката го е гледала и нищо не е казвала, затова не съм се ровила по темата

Ние в момента също сме с проблем - преди 4 дни Оги хапна съвсем малко от едно купено реване и на следващия ден беше в пъпки от главата до петите . Все още е изпъпчен, пие Кларитин и отново е на диета.
Разминахме се с шоколадчето за тази Коледа... ама здраве да е



Тема Re: Някои други белези на алергия + оплакваненови [re: Teди]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано06.12.05 11:39



Явно, че лекаря който ми го каза си разбира от работата. Вече няколко мами на алергични деца ми потвърдиха същото наблюдение. Аз до преди време мислех, че си е някаква индивидуална особеност.

И на мен ми е криво за шоколадчето за Коледа, но и защото Катето не иска да ходи на градина без него, а той много иска, но не може... А най-мъчно ми е, че слуха му вече е увреден от отитите, има и разни други проблеми и само се надявам да са обратими.
За стжаление дори и при всичките ни усилия нещата не винаги са толкова лесни, колкото ни се иска.

Съжалявам много за проблемите ви, Теди. Явно яйцата или някой консервант там са си казали думата




Тема Re: Някои други белези на алергия + оплакваненови [re: Millena]  
Автор TeдиМодератор (недоспала)
Публикувано06.12.05 15:04



Миленче, не само нашите деца боледуват. Познавам неалергични дечица, които се скъсват от болести
Знам, че при нас алергията е предразполагаща - няма вирус, който Оги да не е пипнал пръв
Сега още по-добре те разбирам какво ти е, защото Оги само от три дни е на диета и вече му отказахме сума неща за ядене... а той си иска Само ходи по мен и повтаря "моля те"

Дано проблемите при Вики да се оправят по-бързо! Не си мисли лоши неща, знаеш че след проблемите винаги идва само хубаво.

... колкото и да опитвам да ти дам кураж, ясно ми е какво чувстваш. С теб съм. Всичко ще се оправи, трябва да се оправи

П.П. Яйчният прах е дал реакция при Оги



Тема Re: Някои други белези на алергия + оплакваненови [re: Millena]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано06.12.05 16:34



Незнам за вида на гърлото на бебока, защото не го виждам добре, но и той сега е с възпалени ушички, тече му нослето и кашля. Изписаха му антибиотик Калцид и от днес го започна.

Пожелавам ви бързо оправяне и по-малко болести тази зима.
Горките дечица...ама и вас не ви мисля. Представям си какво е детенцето да иска да яде , да казва "Моля те" и да му отказваш. Ужас!

стар потребител с прецакан профил


Тема Re: Някои други белези на алергия + оплакваненови [re: Millena]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано06.12.05 16:53



Уф, на Калоян гърлото е чисто, доколкото мога да го видя де, но и педиатъра каза, че е много хубаво днес... Моето обаче е страшно грапаво, а аз съм не само предразположена, за съжаление. Ако пия нещо студено или газирано и ангината ми е вързана. Винаги съм запасена с нещо за болки в гърлото, особено лятото - представете си само топла и негазирана бира

Благодаря за информацията Миленче, ще е много полезна определено за всички. Винаги има и още нещо, за което никой не се сеща да спомене или просто не го знае, а признаците са толкова много...



Тема Re: Някои други белези на алергия + оплакваненови [re: Teди]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано06.12.05 16:56



Благодаря ти, мила. Знам, че си от хората, които повече от доста други знаят за какво става дума. Във всеки аспект (защото далеч не е само самото боледуване).
Всичко ще мине, няма начин. Само нервите и стреса си остават за наша сметка. Поне се надявам да е "само" това.

И аз си мислех, че при Оги вероятно е от яйцата. Тези купешките са по-различни като добавиш боите и консервантите и нещата загрубяват съвсем :(




Тема Re: Някои други белези на алергия + оплакваненови [re: Finch!]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано06.12.05 17:01



Дано на всички дечица да им минава бързо, че малко ли им е останалото, ами и болести да ги мъчат

Финч, дано пък при малкия положението да е по-леко и затова гърлото да е гладичко :) Макар, че уж и крустичките са някакъв косвен статистически белег, но почти никое от алергичните не са подминали...
А да белезите явно са наистина много. Аз се изненадах силно от това, че го научих едва сега, и друг път съм питала УНГ и други лекари, не са ми казвали. Вече го бях приела за индивидуална особеност, до миналата седмица, когато явно уцелих кой да питам :) Не е голяма полза, но нека го знаем и това.

Дано на всички дечица да им минава бързо, че малко ли им е останалото, ами и болести да ги мъчат




Тема Re: Някои други белези на алергия + оплакваненови [re: Millena]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано06.12.05 18:41



Ако знаеш само как не искам да знам всичките тези неща
Днес сложихме дифттерит+тетанус, без коклюш и полиомелит и сега съм в стрес да не направи реакция, че и без това сиренето ми е до под кривата круша... Смятам да изчакам тази седмица без да му давам и след това да продължа. Чудя се дали не се плаша и от сянката си вече, но нервите ми са на свършване и няма да издържа. Оказа се, че съм си размазала стомаха толкова много, че се наложи да мина на по-строга диета и от Калоян. Ей, хора пазете си нервите, това така съсипва цялостно, че просто не е истина.



Тема Re: Някои други белези на алергия + оплакваненови [re: Finch!]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано06.12.05 19:16



Това казвам и аз, че нервите са лоша работа :( Ама малко ли ни се струпва, и то периодично.
А за познанието ми е ясно. Ако знаеш как искам да си тъна в блажено неведение и нищо такова да не ми е идвало до главата....

Много здраве на всички!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.