Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:36 14.06.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Доцент Маринова  
Автор joliv (непознат )
Публикувано07.12.05 10:49



Моля ви за мнение за доцент Маринова!
Втори ден се опитваме да запизаим час за консултация, но много трудно.
Бихте ли ми казали вашите впечатления от нея?



Тема Re: Доцент Маринованови [re: joliv]  
Автор elimax (оптимист :))
Публикувано07.12.05 11:18



Миналата седмица водих Калина на втори преглед, мъжа ми чака три дни за номерче! Първия път след 3-4 въпроса си излязохме с диагнозата Алергия към белтъка на кравето мляко, както и всички останали бебета... Не знам до колко е възможно за 1 минута да се даде такава сериозна диагноза, оставям това без коментар! На втория преглед само дето не ни изгони от кабинета, останах с мнооого въпроси без отговор, бяхме последни и имаше поне 20 минути до края на приемното време, не знам за къде толкова бързаше :( Лично аз бих те посъветвала да опиташ при д-р Ковачева, пак в същата болница мисля, аз не успях да се добера до нея, защото на всички телефони ме пращаха при Маринова.



Тема Re: Доцент Маринованови [re: joliv]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано07.12.05 14:30



Хора много и съответно много мнения... Лично аз съм много доволна от нея за повече от 3 години, от както я посещаваме с Калоян, не съм се разочаровала. Винаги е била внимателна и ми е отговаряла на всички въпроси. В интерес на истината и предвид краткото време за преглед, аз си ги носех предварително написани на лист, който тя взимаше, прочиташе и собственоръчно отмяташе забележките си по него... Всеки понякога не успява да се отърси от собствените си негативи и напрежение и за това предпочитам от първа такава ситуация да не съдя за човека. Било то и доктор, все пак нищо човешко не му е чуждо...
Чувала съм и съм виждала много недомислия от Ковачева, Лазарова и особено от Желев. Не бих им се доверила, но това пак си е мое мнение.
Час се взима най-лесно ако се отиде за четвъртък около 6 часа сутринта и с настроение да се убият два часа в студа, докато заработи регистратурата. После като си видиш номерчето се смята средно по 15 мин за преглед и това те ориентира кога да заведеш детенце.
Случвало ми се е да ме приема в къщи на платен прием, но само при изключителен повод и като успея да я убедя, че просто не мога да се добера до нея, а ми е важно и наложително.
Успех



Тема Re: Доцент Маринованови [re: joliv]  
Автор Silvita (лежерна)
Публикувано11.12.05 19:49



Аз лично съм много доволна от нея, много човешко отношнение, мога много да напиша. Включително и за консултации по телефона, за това колко пъти ме е приемала без час, когато й кажа, че не мога да мина.
Даже наскоро се случи да й звънна и тя каза да минем с детето да го прегледа. Отидох аз, обаче понеже ми беше неудобно, че нямаме час (не че не се редихме цяла седмица и свършваха пред нас), си взех платен час на регистратурата и - познайте какво - дадоха ми номер 9!!!! а пред мен - беше 1 часа, чакаше майка с бебе номер 12! Самата Маринова също се ядоса, че съм платила (а може би и че са продали наново номер?)
ПОследно - не препоръчвам Ковачева.
Каквото ида избереш, успех!


Рая

Тема Re: Доцент Маринованови [re: joliv]  
Автор zlatkap (зверчето)
Публикувано13.12.05 14:15



искам да попитам майчетата за да не отварям нова тема
"има ли някое бебче на което доц. маринова да не е поставила диагноза АБКМ а да е казала че има друга алергия?"
ние мислим тази седмица да отидем при нея обаче се чудя дали и на нас това ще ни каже при положение че не и давам АМ а сме на кърма /и то до 6 месеца беше само на кърма/
благодаря предварително на всички отговорили майчета



Тема малко offнови [re: zlatkap]  
Автор TeдиМодератор (недоспала)
Публикувано14.12.05 08:53



На нас диагнозата АБКМ ни я постави д-р Мустаков. Оги беше само на кърма, даже и вода не искаше да пие, т.е. и през кърмата може да се отключи алергия.

Стискам палци при вас да е нещо друго!
Пожелавам ви да сте здрави!



Тема Re: Доцент Маринованови [re: joliv]  
Автор joliv (непознат )
Публикувано14.12.05 09:40



Миналата седмица като бяхме при нея тя каза, че и трите й внучета са с алергия като третото е бебенце и майка му го кърми все още.
Дано при вас не е така!
Относно това дали винаги потвърждава тази диагноза - честно да ти кажа и аз доста съм мислила по този въпрос ..... незнам ....
Успех и бъдете здравички!!!!!



Тема Да се отчетанови [re: joliv]  
Автор zlatkap (зверчето)
Публикувано16.12.05 11:30



И ние бяхме в сряда при нея но когато я питах дали това е алергия към белтъка на кравето мляко някак си завоалира отговора и смисъла беше че не знае но в 2/3 от случаите точно към кравето мляко е алергия а останалата 1/2 -към други храни-ние сме с АД но нас за всеки случай ни оставя на диета. иначе наистина приемът и е 15-мах 20 мин и си пее като в песен нещата които и ги прочетох в сп моето бебе и аз от м.юни т.г. е, не остана много време за въпроси и имам някои въпроси на които търся отговор:
-масло може ли да консумирам и може ли да хапвам приготвени с масло храни-например кексове, сладки или манджи
- риба може ли да ям?
А състоянието на Дари никога не е било толкова лошо както през тази седмица-тя е от 10 дни само на картоф а 1 ден и дадох и круша /преди това също съм й давала/ но много е зле милата, цялото и гръбче, краченцата в по-голяма части коремчето са с големи сърбящи, червени лющещи се участъци...
та се чудя възможно ли е да е от картофа.... Дори си мисля че не е хранителна алергия а нещо друго
това е засега от нас, поздрави на всички и дано дойде ден в който този клуб да не съществува /в най-добрия смисъл на думата/



Тема Re: Да се отчетанови [re: zlatkap]  
Автор TeдиМодератор (недоспала)
Публикувано16.12.05 11:57



Да не те отчайвам, но е възможно никога да не хванете причината за обривите.
Аз вече много пъти съм писала, че моят син имаше обриви въпреки фризопепа и въпреки диетата. Месеци наред е карал само на фризопеп и нищо друго, но обриви си имаше постоянно.
Какво ли не съм "обвинявала" - праха за пране, водата, даже капките против колики... само си изгубих времето.

Ние така и не разбрахме какво провокира обривите - един ден се скриха самички и после не са се появявали толкова масово.
Явно на кожата и трябва повечко време да се изчисти.

За маслото - ако можеш, замени го с олио. Ако не можеш - хапвай по мъничко (все пак и ти трябва да си набавяш белтъци от някъде).
Аз риба съм хапвала - важното е с нищо да не се прекалява.

Може да нямате хранителна алергия, а само АД и обривите да са само заради нежната кожа!
Не ми се вярва причината за състоянието да е картофчето



Тема Re: Да се отчетанови [re: Teди]  
Автор zlatkap (зверчето)
Публикувано16.12.05 22:47



Теди, отново ти благодаря за отзивчивостта и за отговора!
аз вече се обърках като пате в калчища с тези диети и забранени храни толкова много неща ми забрави маринова че се чудя какво ще живея което е и тъжно и смешно....
от утре започвам пуйка защото и желязо трябва да се набавя от някъде пък още месце не е хапвала госпожицата...
стискайте палци там да няма проблем че вече ще се гръмна...
с този елидел - 5ти на брой вече направо се продъниха джобовете, поне да минаваше ами то....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.