Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:13 17.05.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Тема Списък на Е-татанови  
Автор princ (няма ме)
Публикувано13.11.05 15:39



Моля ви момичета , ако някоя от вас знае къде може в нета да се види списък с означенията на консерванти, оцветители и добавки към храните, както и някакво описание за тях , нека пусне линк.
За тези които още не са се досетили какво имам в предвид ще добавя само, че това са означения, които са изписани на етикетите на храните като Е 321 или Е 285 и т.н.
Пускам темата в клуб алергии и в клуба на майките, така че се извинявам предварително на тези които ще я видят два пъти.



Тема Re: Списък на Е-татанови [re: princ]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано13.11.05 16:07



Имаме го в закованата тема.




Тема Re: Списък на Е-татанови [re: princ]  
Автор TeдиМодератор (недоспала)
Публикувано13.11.05 16:14



Списъка го има в първата закована тема -

.
Там има и друга интересна информация



Тема Re: Списък на Е-татанови [re: Teди]  
Автор princ (няма ме)
Публикувано13.11.05 16:50



Много ти благодаря. На милена също. Аз отдавна не бях отваряла закованата тема и съм забравила вече какво има там.Спомням си че преди време в клуба на майките някой беше пуснал този списък , но беше доста по съкратен от този.Мноооого мерси още веднъж.
С него ще ограмотявам нашата педиатърка



Тема Re: Списък на Е-татанови [re: princ]  
АвторD.H.V. (Нерегистриран)
Публикувано14.11.05 16:45



В този списък почти нищо не се споменава за отровата Aspartame (Е951). Това нещо е причинило най-много вреди в световен мащаб, и тъй като е продукт на най-голямата хранителна компания (Monsanto), милиони долари се влагат за разпространението му и потулване на страничните ефекти.

Правилото е - никакви sugar-free продукти и евтини безалкохолни. Аспартама е 100 пъти по-вреден от захарта, която трябва да замести. Ако нямате проблеми с диабет, никакви Е951 съдържащи продукти, само захар. А ако сте диабетик, също - по-добре без сладко, отколкото с този убиец.

Само за сведение - Аспартамаът се разлага при доста ниска температура - около 38 градуса Целзии, като отделя МЕТИЛОВ АЛКОХОЛ и ФОРМАЛДЕХИД - изводите всеки може да си направи.



Тема Re: Списък на Е-татанови [re: D.H.V.]  
Автор princ (няма ме)
Публикувано16.11.05 21:19



Ако това е така, то аз съм за убиване. Моята дъщеря всеки ден издъвква поне по едно пакетче дъвка Орбит без захар
Иска ми се да изкрещя - КАК Е ВЪЗМОЖНОООООО, обаче много добре знам как са възможни такива неща.
Не мога да кажа нищо повече освен - искам еднопосочен билет за Марс!



Тема Re: Списък на Е-татанови [re: princ]  
АвторD.H.V. (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 00:00



Не знам в дъвките дали го има - провери на опаковката за Е951. Ако го има, успокоителното е че в дъвките е много малко количество, пък и те не се гълтат. То и във разтворимите витамини го има, аз затова вземам само Centrum на таблетки. По принцип най-опасни са лимонадите и изобщо евтините безалкохолни (в тях освен това има и всички видове вредни бои), както и повечето бидове боза - в нея освен аспартам има и захарин, който е канцерогенен. Единствения безвреден подсладител е Сорбитол.

п.п. Ето повече

за вредните добавки, и за аспартама.



Тема Re: Списък на Е-татанови [re: princ]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано17.11.05 10:26



Наистина ли не знаеше колко вреден е аспартама? Той и маргарина са нм. 1. Затова издивявам като видя да рекламират Танг примерно и маргарини с дечица, полудявам направо




Тема Re: Списък на Е-тата [re: Millena]  
Автор princ (няма ме)
Публикувано22.11.05 00:12



А с какво мажеш филийките на дете алергично към млечни продукти?
Знам че е вреден маргарина, но е една от десетте храни които детето ми може да приема!Нямам избор просто......

Редактирано от princ на 22.11.05 00:16.



Тема Re: Списък на Е-татанови [re: princ]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано22.11.05 12:07



Извинявай, че ще съм доста крайна, но точно на алергично дете такава отрова като маргарина не бих дала, особено в тази възраст! Дори, ако трябва само сухари да яде. Опитвала ли си обработено на водна баня масло? Може да слагаш по малко зехтин/слънчогледово/царевично олио примерно. Или да мажеш някакво сладко.
Мисля, че 10 храни са достатъчно за едно разнообразно меню. Много от майките тук (включително аз) сме хранили децата си дълго време с по-малко на брой продукти. Но маргарина започнаха да го приемат доста по-късно и то само в разни готови бисквити и т.н., които просто трудно се избягват
Още веднъж се извинявам за крайното мнение, но са малко нещата толкова вредни колкото маргарина и аспартама!





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.