Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:19 21.05.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Да се представим и няколко въпросанови  
Автор tes (джелсомино)
Публикувано23.10.05 20:29



Здравейте!
Откъде да започна - мама съм на Теа, която е на 5 м. и половина. Следя темите в клуба още преди да родя, защото съм с много алергии и астма на алергична основа. През цялата бременност се притеснявах дали всичко ще е наред, като изключим няколко сериозни пристъпа, преодолени с 5 дневна минимална доза Бекотид и Вентолин, всичко беше ок.

Да мина към проблема в момента - дъщеря ми е с обрив по цялото тяло. Грапава кожа със ситни червени пъпчици, участъци със суха кожа, подобни на лишеи. Видя я лекар, каза алергичен дерматит, отрече да е атопичен.

ЗА да ми дадете съвет, би трябвало да уточня -
-кърмя, досега не е дохранвана (преминах през много трудности само и само да успея да задържа естественото й хранене). Още не е захранена.
-от самото начало пазя диета, за да не я алергизирам с нещо от моята храна. Не ям шоколад, ядки, цитрусови и мъхести плодове, риба. Продукти от краве мляко консумирах до обрива в малки количества - максимум 400 гр. кис. мляко или 100 гр. сирене на ден. Откакто се обрина спрях и кравшките продукти.
-на 4 м. и половина пробвах да й дам сок, но не й хареса. Преди седмица пробвах с картофено пюре, имаше кървави жилки в акото и спрях. Пробвах и с оризова каша, безмлечна, но точно тогава се обирна и по съвет на лекаря отлагаме до 6 м. захранването, както бях решила и първоначално, преди да видя някои признаци за захранване у нея.
-ползвахме Мустела за миене и мазане, Сано Максима за пране. От 1 ден минах на преварен зехтин, има много леко подобрение.

Какво подозирам:
преди 3 седмици се преместихме на ново място. Още на следващия ден започнаха да излизат едни лишейчета, заведох я на лекар, която каза, че е контактен обрив - в смисъл от прах или козметика. Впоследствие обривът се промени - по цялото тяло, като тези лишеи от лющеша се суха кожа останаха и се увеличиха като брой...
Единстветоното, което сме сменили е водата и... ами въздуха. Подозирам водата, тук е по-хлорирана. Другото - на старото място беше доста влажно, а тук включваме радиаотр и въздухъте определено по-сух. Да добавя, че в областта на памперса обрив почти няма. И другото - в момента, в който я топна във вода обривът се обостря.

На какво ви прилича този наш проблем? Всяко мнение ще ми е от полза...
Зная, че тук мога да намера разбиране и помощ, за което предварително ви благодаря!



Тема Re: Да се представим и няколко въпросанови [re: tes]  
Автор tes (джелсомино)
Публикувано23.10.05 21:15



Сетих се да добавя нещо. Тук, където се премстихме за през зимата, доскоро имаше котка, към която аз бях алергична. Котката я няма от 2 седмици преди да се преместим, но все пак уточнявам, в случай, че е от значение.



Тема Re: Да се представим и няколко въпросанови [re: tes]  
Автор TeдиМодератор (недоспала)
Публикувано24.10.05 09:50



Винаги ми е малко неприятно като пожелавам "добре дошла" на нова мама тук, но за съжаление алергии има и ще има

Ами... добре дошла, Тес
Дано тук да намериш поне малко успокоение и разбиране!

Сега по темата
Моят син имаше обриви година и 4 месеца без прекъсване. Първо аз бях на диета, после той беше само на Фризопеп, после той беше на диета... нищо не помогна. Ходихме при няколко лекари, детето ми беше мазано с какво ли не, пи какво ли не... пак никакъв ефект.
Така и не разбрахме от какво излизат гадните обриви

Напълно нормално е обривите да се обострят от водата, не се притеснявай! Мен лекарите ме посъветваха да мия Оги по-рядко. Дълго време не ползвах сапун, миех го само с водичка.
Покрай никненето на зъби обривите винаги се зачервяваха и увеличаваха. В областта на памперса и Оги не е имал обриви - там кожата е по-влажна от запарването.

Когато Оги стана на година и 4 месеца, обривите изчезнаха. Кожата се изчисти и обриви се появяваха много рядко.
Мога да те посъветвам само да чакаш. Ако обривите станат много зачервени, мацни ги с някое по-силно кремче (Елоком, Адвантан), но за не повече от 3-4 дни (само по едно мазане на ден).
Търпение му е майката
Успех, майче



Тема Re: Да се представим и няколко въпросанови [re: tes]  
Автор Rampelina (мама на Вальо)
Публикувано24.10.05 14:17



Много е хубаво, че се интересуваш от всичко това и си направила всичко възможно да предпазиш бебче от алергии. За съжаление не винаги можем да предотвратим подобни неща...
Това, което първо ми дойде на ум е мухъл/плесен, но след като мястото е сухо - едва ли...
Аз лично се разочаровах от Мустела, но ако я ползвате от дълго време, по-добре не я сменяй.
Твърде вероятно е причината да е котката, защото със сигурност има останали косми, които няма как да се изчистят толкова бързо. А и щом ти си алергична към котки, може да е наследствена алергия... Има ли много килими и покривки, където да са останали косми?



Тема Re: Да се представим и няколко въпросанови [re: Rampelina]  
Автор tes (джелсомино)
Публикувано24.10.05 16:28



Благодаря за отговорите!
Не би трябвало да има косми, тъй като всички килими са изпрани специално за целта, други рискови повърхности няма, матракът на спалнята е нов. Или водата или по-сухия въздух, въпреки че може и да е от зъбоникненето...

И още един въпрос: закусвам овесени ядки или елда и пия безкофеиново нес-кафе, но това е от самото начало. Въпреки това, възможно ли е да реагира на някое от тях? След като съм на диета от продукти с кравешки произход, мога ли да ям примерно козе сирене и биволско кисело мляко? Просто не мога без млечни продукти, въпреки че, ако оказват негативно влияние върху бебка, спирам.



Тема Re: Да се представим и няколко въпросанови [re: tes]  
Автор TeдиМодератор (недоспала)
Публикувано25.10.05 11:16



Аз в момента също съм на диета, защото кърмя второто си дете. Ям овесени ядки и пия по една чаша обикновено кафе на ден. Избягвам безкофеиновото - чувала съм, че го обработват с разни химии.
Разрешиха ми да ям овчи млечни продукти, т.е. и ти можеш да хапваш козе сирене и биволско кисело мляко. Важното е да не се прекалява с количеството



Тема Re: Да се представим и няколко въпросанови [re: tes]  
Автор kalimbi ()
Публикувано27.10.05 23:16



Това което мога да посъветвам от нашия опит (ние също до скоро бяхме с много тежки обриви) е да махнеш зехтина. За здрава кожа зехтинът е чудесен, но обостря обривите!!! Каза ми го лекар. Не знам защое така, но се убедих, че е вярно. Пробвай за мазане Линола Фет плюс масло за баня пак на Линола. На нас много ни помогна (Мога да кажа че освен бабините рецепти сме пробвали почти всички марки аналогични козметчни кремове) Този крем ползвам и до днес. Горещо ти го препоръчвам, наистина е добър. Тъй като е омазняващ, ако искаш може да комбинираш с някакъв емолиент за овлажняване.
Праха за пране, който ползваш е доста ароматизиран, от тези които аз съм пробвала Персил сенситив е с най-слаб аромат.

Ние също дълго си играхме на детективи и търсихме дразнителя, но така и не го открихме. Имаме богата история с кортикостероиди и антихистамини. Ако можете без тях - добре, ако се налага - направете каквото е най-добро за детето. Все пак тези лекарства са направени за деца.
Накратко ще ти кажа - не си сама, много сме такива, дето сме си оскубали косите и изгризали ноктите от притеснение. Знаеш по себе си за какво става дума. Чети за опита на другите мами, на мен много ми помогна. Пообиколете докторите, намерете си някой свестен, на който ще можеш да се довериш и се заредете с огромнейшо търпение. Най-вече трябва да разчиташ на себе си. Да наблюдаваш детето сама, да събираш информация, да задаваш въпроси. Това е. Стискам палци. Растете бързо. Времето е на ваша страна. Ще видиш как другото лято детенце ще се оправи!



Тема Re: Да се представим и няколко въпросанови [re: tes]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано28.10.05 15:34



Хм, и този ми отговор го няма, странно какво се случва напоследък.

Всъщност исках само пак да кажа, че много ти се радвам, че се интересуваш, спазваш превенцията и т.н. Би ми се искало повече мами да бяха като теб!

И другото е за котката, че не в космит е проблема. Много други неща остават след нея във въздуха, мисля до около 6 месеца по-късно колкото и да чистиш а при вас определено нещо се е провокирало при местенето. Помисли има ли нови мебели, завивики и т.н. Предполагам, че не, казваш въздуха, така че може би все пак е котката...

Успех и дано забравите за проблема скоро!




Тема Re: Да се представим и няколко въпросанови [re: Millena]  
Автор tes (джелсомино)
Публикувано28.10.05 21:19



Милена, благодаря за топлите думи! Толкова се надявах да избегна алергиите при бебка, но явно си има граница, зад която не бих могла нищо да направя, колкото и да се старая...
Да кажа докъде стигнахме - малко след като бях започнала със зехтина, го спрях, тъй като не помагаше. Започнах да мажа със Стелатопията на Мустела, това, което препоръча лекарят. Започнахме да я къпем през ден, за да не й изсушаваме допълнително кожата. Онзи ден мъжът ми докара специално вода от старото място, но днес не можа и я изкъпахме с преварена - тъкмо обривът беше позавехнал и пак се обостри Освен това на места са се образували нещо като лишеи - зачервени, силно изпръхнали, лющеши се участъци. В областта на памперса всичко е наред с изключение на леко подсичане, но обрив там няма...

Kalimbi, а на коя фирма е това Линола Фет и в аптеката ли трябва да го търся или може да го има и в детски магазини? За прахта - ами ползвам я от самото начало, точно защото е ХА... но нищо чудно заради дразнещия фактор сега да е станала по-чувствителна и причините всъщност да са комплексни...



Тема Re: Да се представим и няколко въпросанови [re: tes]  
Автор TeдиМодератор (недоспала)
Публикувано29.10.05 09:03



А вас мъчат ли ви зъби в момента? Дали обострянето не се дължи на пробиване на зъбче?

Не знам дали съветът ми ще е от полза... Оги все беше с обриви, независимо какво правехме. Имаше месеци, в които пиеше само фризопеп и пак си беше с обриви. И аз като теб все търсех причината, за да я отстраня. Хвърлях вината върху какво ли не, даже по едно време подозирах Саб Симплекса за обривите. После ми писна и спрях да търся виновника.
НЕ съм сменяла козметиката, праха за пране, спазвах диетата и един ден обривите сами се скриха.
Може просто организмът да се бори с нещо, а ние така и да не го открием. Приеми, че детенце има обриви, спазвай правилата и не се мъчи много с носене на вода от старото място. Един ден всичко ще отшуми и кожата ще се изчисти
Само имай търпение!

П.П. Пробва ли овлажняващото кремче на д-р Тайс - Nachtkerzen?

Редактирано от Teди на 29.10.05 09:04.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.