Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:15 14.06.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Сдружениенови  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано15.09.05 10:18



Здравейте момичета!
Последният път, когато бях при доц. Маринова, тя ми каза, че при новото договаряне за лекарства и храни имало опасност Фризопепът да отпадне. Всички знаем, какво означава това за бюджета на семействата с алергични деца. Ето зящо тя предложи да създадем сдружение, защото това щяло да окаже голямо влияние на чиновниците от министерството и касата, които определят списъците с безплатните лекарства и храни. Мисля, че трябва да се организираме. Как приемате тази идея?

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Сдружениенови [re: Kлep]  
Автордиди (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 10:58



Вчера бях при Маринова, не каза нищо за
евентуално изключване на Фризопепа от лекарствения списък



Тема Re: Сдружениенови [re: диди]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано15.09.05 13:53



Ами не знам, може нещата да са се променили от август. Но тя мен лично ме натовари с тая задача.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Сдружениенови [re: Kлep]  
Автор Silvita (лежерна)
Публикувано15.09.05 17:28



Аз съм принципно ЗА, но имаме ли ресурс за това.


Рая

Тема Re: Сдружениенови [re: Kлep]  
АвторPaди (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 18:52



Здравейте, майчета!Ние сме на Фризопеп от 2 месеца и току що личната ни лекарка каза, че не може да ни изпише рецепта за Фризопеп, защото е махнат от списъка с безплатните лекарства и храни. Това доста ме обезпокои. какво ще правим???



Тема Re: Сдружениенови [re: Paди]  
Автор Silvita (лежерна)
Публикувано15.09.05 22:30



Клер, ще говоря с Роси за нещо евентуално с Фондация Движение на българските майки. По-скоро тя ще каже "Кажете какво искате да направим". Подписка? Петиция?


Рая

Тема Re: Сдружениенови [re: Paди]  
Автор kalimbi (Калоян-дреболан)
Публикувано15.09.05 22:55



да не би да отпада само марката мляко, а да го замести друго ХА мляко на друга фирма?....Аз принципно бих участвала в подобно сдружение в подкрипа на идеята да има ХА мляко в списъците на здр каса. Дали ще е фризопеп не ме интересува, стига да е добро за дечицата.



Тема Re: Сдружениенови [re: Kлep]  
Автор nikola_mam (непознат )
Публикувано16.09.05 09:57



здравейте,
на 13,09 си взех резепта за Фризопеп
тази сутрин отидох до аптеката и ми дадоха кутията
Снощи в сайта на НЗОК видях, че от 01,09 няма никакво ХА мляко.
около 15файла са който касата е качила, може да съм пропуснала някой.
но в този с лекарствения списък ги нямаше млеката. В списъка от 2003г има
5 Ха млека и няколко каши фключително Синлака.
Днес ще ходим до Мустаков и ще го питам.



Тема Re: Сдружениенови [re: Silvita]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано16.09.05 10:49



Не виждам защо да нямаме. Трябва да намерим адвокат сред нас, за да направи документите. аз, от своя страна, ще регистрирам самото сдружение за един ден. Вярно е, трябват някакви пари за регистрация, но ако сме много, няма да е проблем да ги съберем.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Сдружениенови [re: Kлep]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано16.09.05 10:52



Смисълът на сдружението е да сме юридическо лице, което да търси контакти при преговори с МЗ или НЗОК. ВЪв всички случаи думата на едно сдружение тежи повече, отколкото всеки от нас да се бори поотделно! Освен това можем датърсим и съдействието на медиите.
Вижте, Ивето вече е на година и половина и пие Фризолак, но аз мисля, че въпросът е принципен и заради ада, през който сме минали, трябва да сме единни и солидарни с тези, които тепърва ще се сблъскват с него.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.