Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:19 26.06.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Търся бисквити, помогнете!нови  
АвторStani (Нерегистриран)
Публикувано12.07.05 18:29



Здравейте мами,
д-р Мустаков ми каза, че имало безглутенови и безмлечни бисквитки за деца.
Моят син е с алергия към кравето мляко. Сега сме в периода на никнене на зъбки и доктора ни препоръча диетични бисквитки. Имало ги в "Малкият принц" и някъде в Люлин. Ходих до принца, но не бяха и чували за такива бисквити. Моля, ако някой има инфо, нека ми пише.
Благодаря предварително!



Тема Re: Търся бисквити, помогнете!нови [re: Stani]  
Автор tswete (usmihnato)
Публикувано12.07.05 22:17



Щом Мустаков е казал, (мисля, че говори от собствен опит, защото и детето му е с АБКМ) сигурно има такива, но аз не успях да намеря. Моя братовчедка ми препоръча във Фантастико да търся оризови, но нямаше само ориз, а и с пшеница и следователно не стават. Но тя беше купувала от тяхното Фантастико само с ориз. Тези, които аз взех се наричат Житенки, произведени от ЕТ "Доминантис" Пловдив и представляват нещо като сухари, но приличат и на пресовани царевични пръчици. Не съм давала от тях, защото имат мн дълъг срок на годност и моите бяха произведени преди 6 м. и имаха трайност още 6. Нейният син има много сериозна алергия не само АБКМ и от оризовите не се е изприщвал, но не са бисквити. Дано другите майки ти дадат съвет къде да намериш истински бисквити, които да отговарят на условията.



Тема Re: Търся бисквити, помогнете!нови [re: Stani]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано13.07.05 00:51



В диетичните магазини има разни сухари, хлебчета и бисквити от ориз и/или царевица. Дано намерите нещо подходящо.




Тема Re: Търся бисквити, помогнете!нови [re: Stani]  
Авторkoя ли (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 14:54



В диетичния магазин на Емил Марков, преди ул. Дойран, между пицарията и магазин на Александра за видеокасети има безглутеново брашно, правено е в Плевен по някаква научна разработка. От него, вътре има рецепти, се прави хляб, кекс и палачинки. Мосля, че имаше и безглутенови бисквити от соя, но проверете дали пък соята е разрешена зе детето.



Тема Re: Търся бисквити, помогнете!нови [re: Stani]  
Авторkaли (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 17:14



Не съм сигурна, че тези, за които ще ти кажа са безглутенови, но ми се върти нещо в главата.
Магазин "Малечко" в Борово продават бисквити на Plasmon - Biscotini Biberon, аз ги купувам на малкия, защото се разтварят в шишето с биберона. Има бисквитки за хрускане и стрити на прах в кутии.
Нямам тел. на магазина, от Софсправка ще ти го дадат, намира се на Дойран срещу ХХ п-ка!
Успех!



Тема Re: Търся бисквити, помогнете!нови [re: kaли]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано03.08.05 01:38



Те имат и глуте, а и мляко така че не стават за алергични дечица
Ако са същите, които аз знам, де. Четете внимателно съдържанието!




Тема Re: Търся бисквити, помогнете!нови [re: Millena]  
Авторdonna (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 09:02



Имат и маргарин ,единственото без маргарин ,в тях няма никаква мазнина,са едни унгарски бишкоти Danesita,но имат яйца ...



Тема Re: Търся бисквити, помогнете!нови [re: donna]  
Автор kalimbi (бебчо Калоян)
Публикувано08.08.05 17:39



.....следователно и те не стават. Ние направихме няколко опита в къщи да си омесим от царевично, оризово брашно или от елда, но опитите се увенчаха с провал. Содичка или бакпулвер явно не са достатъчни за да споят тестото, за да може да се омеси нещо. Без яйца и без мляко....кофти работа. Много обезсърчаващо. Така че и аз приветствам с две ръце мамите, които могат да посочат точни координати на магазин, от който са купували безглутенови бисквитки без мляко и яйца.

От Фантастико си купуваме Царевин - царевични пръчки - без пшеница, стават за гризане и Калоян много ги обича. Скоро пробвахме и тези, подобните на житенки....ох как да ги опиша.....приличат на блокчета стиропор....но са изцяло оризови. За съжаление с тях експеримента се провали в момента в който видях дребосъка как гризе и плюе стиропорчета из цялата къща .....Но поне за залъгалка за гризане стават.



Тема Re: Търся бисквити, помогнете!нови [re: Millena]  
Автор kalimbi (бебчо Калоян)
Публикувано08.08.05 17:43



Миленка, моля посочи ако имаш предвид точно определен диетичен магазин! Ще го потърсим. Мерсаж!



Тема Re: Търся бисквити, помогнете!нови [re: kalimbi]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано09.08.05 02:15



Аз съм пазарувала от един при хотел "Плиска", един в центъра, близо до Пирогов и от диетичните щандове на Европа.

Имам чувството, че Финч беше давала рецепта за бисквити с качамак, виж в темата с рецептите, аз също ще погледна и помисля. Трява да има начин, нали правят царвичен хляб.

Ето ти линка към

. Имат брашно, но може би ще стане и само с качамак.

Редактирано от Millena на 09.08.05 02:33.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.