Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 18.05.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема няколко въпроса?нови  
Автор Aurora (Schumi`s girl)
Публикувано02.07.05 16:20



момичета, след като три месеца не могат да установят от какво ми е запушен носа последната докторка, при която ходих се сети, че може би имам алергия. тъй като не било добре в този период да се изследвам към какво е алергията ми предписа да пия Клариназе, а да се изследвам през есента.
чудя се сега ако ми мине алергията няма ли да я предизвикам отново като не знам от какво е и как да се пазя? (може би е добре да подчертая, че никога досега не съм имала алергични прояви).
и другия ми въпрос е колко струва изследването за алергии при д-р Мустаков да речем? (прегледа разбрах, че е 20 лв., но самото изследване колко е?
много ще ви бъда благодарна, ако ми отговорите!

Ники 24.11.04 г.

Тема Re: няколко въпроса?нови [re: Aurora]  
Автор Silvita (лежерна)
Публикувано02.07.05 20:41



Теста при Мустаков е 100 лв, но е най-добър и единствен възможен предимно за малки деца. За големи е много по-добър и по-точен кожните проби, които правят в Александровска, да не говорим, че са и много по-евтини (не знам точно колко, но май е по 4 лв на резка (драсване с възможен алерген), а може и да се бъркам.

За запушен нос (понеже аз съм с такава алергия) най-вероятните причинители може да са инхалаторни - тоест полени, треви, дървета (те сега най-усилено цъфтят между впрочем); или пък влага и плесени също така. И цветя може да са, козметика също и тн., но едва ли са от храна - ако това ще те насочи.
Да имаш нова възглавница с пух например? Ново стайно цвете? Нов парфюм също така?


Рая

Тема Re: няколко въпроса?нови [re: Silvita]  
Автор Aurora (Schumi`s girl)
Публикувано02.07.05 23:10



много ти благодаря за отговора! много ме насочваш с тези вероятни причинители...запушеният нос ме мъчи вече 3-ти месец. никога не съм имала такива проблеми, но след раждането и от кърменето много ми отслабна имунната система и боледувах от разни грипове, настинки. първоначално ме лекуваха от това и вече какво ли не съм слагала в носа си, но няма никакво подобрение. гадното е, че като ми е запушен явно се притискат Евстахиевите тръби и ушите ми пукат като преглъщам, което е много неприятно. още не съм срещнала друг с такива симптоми, чудя се нормално ли е това?
нова възглавница или цвете нямам...имам парфюм, ще взема да го разкарам. може ли да е от медикаменти? доста лекарства съм използвала...
уф, само да не се окаже от полените:(((( това ще е най-гадно, защото на практика ще е нелечимо, нали? сега като пия лекарствата може ли да изчезнат оплакванията? или веднага ще се появят, ако е от дърветата, които цъфтят в момента, да речем?
разкажи ми, моля те, повече за тази алергия, днес ми го изтърсиха и не съм се информирала още достатъчно за възможностите и шансовете за лечение...

Ники 24.11.04 г.

Тема Re: няколко въпроса?нови [re: Aurora]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано03.07.05 06:14



Здравей!

А как започна всичко? Настинка, лекарства или друго? Странно е така изведнъж да ти се прояви алергия и то от този тип.
Изследванията е най-добре да се правят през зимата. Силвита правилно ти е казала, че кожните са най-подходящи. Цената зависи от броя алергени, които ще се изследват, а това пък се преценява на прегледа. За консултация няма смисъл да чакаш до есента. Ако се опасяваш от алергия отиди на преглед още сега и заедно с доктора ще прецените лечение, тестове и всичко.




Тема Re: няколко въпроса?нови [re: Aurora]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано03.07.05 06:19



Видях, че вече си отговорила. Съмнявам се, че е от полените, защото казваш, че проблема е от 3 месеца, малко рано за полени, но не и изключено все пак. По-вероятно не е алергия, но ако е, може би е медикаментозна. Все пак не можем да поставяме диагнози и определено мисля, че е добре да отидеш на лекар. Изписали силен препарат и ако още кърмиш е добре да го използваш след последното кърмене за вечерта.




Тема Re: няколко въпроса? [re: Millena]  
Автор Aurora (Schumi`s girl)
Публикувано03.07.05 10:48



ами започна през май месец, някъде може би около 10 май...сега като се замисля не са три месеца, макар че на мен ми се струва цяла вечност:(
направени са ми всички възможни изследвания - секрет от носа, прегледи при 5-ма специалисти, които твърдят, че няма нищо, а само набъбване на лигавицата, което можело да бъде хормонално (заради кърменето) илисе дължи на отслабена имунна система. едва при последната докторка (УНГ) при която ходя след като се изключи синузит (чрез синус камера) и каквито и да е други проблеми предполага, че е алергия, защото лигавицата на носа ми е станала синкава.
има ли много странични ефекти Клариназе? почвам да се чудя дали трябваше да го пия:(( но много ми се иска да повярвам на един лекар най-сетне. кърмя само вечер, пия лекарството след кърменето. и сутрин също едно хапче. твърдят ми, че така няма проблем за детенце...

Ники 24.11.04 г.

Тема Re: няколко въпроса?нови [re: Aurora]  
Автор Aurora (Schumi`s girl)
Публикувано03.07.05 10:51



забравих да отговоря как започна всичко - боледувах от грип (или беше просто настинка), след като премина всичко един ден започна с изтръпване в областта на носа и на другия ден вече беше доста запушен и с това характерно пукане в ушите при преглъщане. оттогава съм така.
изолираха ми Ентерококи в носния секрет (това забравих да спомена), лекувах се с Бисептол. според лекарката може и да е алергична реакция към ентерококите. така или иначе май няма да се размина без тест при алерголог. бързо ли излиза резултата? вярно ли, че се седи с тея резки по 24 часа без да се къпеш?
уф, имам една камара въпроси...всичко предполагах, но възможността да е алергия ме хвана доста неподготвена. най-тъпото е, че само пия някакви лекарства без да знам за какво...

Ники 24.11.04 г.

Тема Re: няколко въпроса?нови [re: Aurora]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано03.07.05 16:29



Щом кърмиш само вечер и го пиеш след това, минимално е, това е най-добрият вариант.
Резултата от кожните проби се отчита след 20 мин, не се тревожи. За къпането е така, все пак са мънички обождания, за да се намали риска да се инфектира.




Тема Re: няколко въпроса?нови [re: Millena]  
Автор Aurora (Schumi`s girl)
Публикувано03.07.05 17:25



благодаря за отговора! ще го направя този тест, ама нали трябва да са минали поне 20 дни след като съм приключила с лекарствата?
а това лекарство дали не трябва вече да действа, засега няма никакво подобрение:( кога се усеща ефекта по принцип?

Ники 24.11.04 г.

Тема Re: няколко въпроса?нови [re: Aurora]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано03.07.05 17:47



Моето лично непрофесионално мнение е, че това не е алергия. Разбира се, че може да греша, но все пак така ми се струва. Клариназе би трябвало бързо да действа, спрейа Фликсоназе ми действаше веднага.
Запиши си час за преглед и ще прецените с доктора за теста кога, как, какво точно, ако се налага.

ОФФ: кофти състезание днес пак, а. Тоя сезон нама да го бъде





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.