Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:19 21.06.24 
Здравна
   >> Алергии
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема слънчева алергия  
Авторнинa (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 10:07



от 4 години започна проблемът-изривам се като се пека на плажа.Интересното е, че става през 1 г.,не е задължително всяко лято да ми се случва.Пила съм антихистамини,мазала съм се с алерхозан,не помага.А искам да правя тне на морския бряг.Какво ще ми препоръчате,за да избегна този неприятен обрив?



Тема Re: слънчева алергиянови [re: нинa]  
Автор katerinat (грешно нова)
Публикувано17.06.05 11:30



Аз страдам от тази алергия от 2год.Бях много отчаяна в началото и уплашена!Честно казано обожавам слънцето и тена си през лятото,но уви!
Първото нещо което направих беше да отида на алерголог-доц.Милева-предписа ми крем с фактор 100 и някакви хапчета,които честно казано още не съм пила,но те са за периода ,в който си на морето.Миналата година бях на Средиземноморието и с крем на Биодерма фактор60+ бях горе-долу добре,имам в предвид,че имах обрив,но минимален. Така че мога да те посъветвам да си купиш хубав слънцезащитен крем с много висок фактор,а още по-добре иди на алерголог!



Тема Re: слънчева алергиянови [re: katerinat]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано17.06.05 12:31



Някъде по темите бях писала, но не мога да го намеря в момента. Аз получих алергия към слънцето след една скапана ваксина и в продължение на няколко години като ме видеше слънце ставах на огромни червени пъпки да ги наречем, но диаметърът им беше по-голям от монета от 1 лв... Мъжът ми получи същата алергия, но в по-лека форма при него след едно голямо боледуване и камион с антибиотици, които се оказа в последствие, че не е трябвало да пие, но това е друга тема Това, което ми помогна на мен, а в последствие и на него беше един месец през пролетта всеки ден калций + вит.С. Калцият може да е и от разтворимите таблетки, а витС от 1000 едно на ден. Също първата година след всяко къпане задължително тялото се подсушава и намазва с крем с висок фактор. Просто комбинацията вода и слънце става много зле. Втората година продължих за всеки случай, а сега вече колкото и да съм бяла използвам фактор 15 и нямам проблеми... Този начин ми го препоръча алерголог-пенсионер и мога да кажа, че действа...



Тема за катеринатнови [re: katerinat]  
Авторнинa (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 17:15



Но с толкова висок слънцезащитен фактор тен получава ли се?Според мен ще си губя само времето цял ден да се пържа на плажа с фактор над 40



Тема Re: за катеринатнови [re: нинa]  
Автор katerinat (грешно нова)
Публикувано21.06.05 09:25



Получава се,но по-бавно.Все пак ще те посъветвам да отидеш на алерголог-щом казваш,че не се изриваш всеки път може пък да ти предпише нещо и да минеш и с по-нисък фактор.
Желая ти успех и страхотен тен това лято!



Тема Re: слънчева алергиянови [re: Finch!]  
Автор katerinat (грешно нова)
Публикувано21.06.05 09:31



А от кога горе-долу се пие калция и витамин С-то,защото пролетта за мен е малко широко понятие/особено сега,като така се объркаха сезоните/.И до кога също?Благодаря ти предварително за отговора!



Тема Re: слънчева алергиянови [re: katerinat]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано21.06.05 10:00



аз пиех обикновено март или април, но нищо не пречи и в момента да пиеш един месец...



Тема Re: слънчева алергиянови [re: нинa]  
Автор kahlua ()
Публикувано23.06.05 13:05



здравей нина, аз имам такава алергия от както се помня, само че не ставам на пъпки а кожата ми се зачервява и става на петна, които минават малко след като престана да се излагам на слънце. за да избегна този неприятен момент пия clemastin или някакви друхи хапове срещу алергии и задължително ползвам някакъв добър слънцезащитен продукт -





Тема Re: слънчева алергиянови [re: нинa]  
Авторatsp (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 09:59



Скъпа госпожа,

много съм патил от споменатата слънчева алергия. Поради сериозната ми борба с нея/ включително и с помоща на френски лекари/ в момента мога да ви дам най успешната комбинация срещу тази досада.

1. таблетки Никотинамид/ Витамин РР фактор/ - трудно се намират в България- във Франция се казват Никобион 500 .Пие се през март или април - поне една опаковка /поне две години /
2. таблекти/капсули/ - Каротин
3. Крем Еусерин - 15,25 или 50 + /комбиниран е за протекция и алергия/
4. лекарите предписват и кортикостероидни кремове
5. поразените места можете да мажете и един път дневно с Дефламол
6. Таблетки Калмацин - по една на ден

От там нататък следва малко търпение - не става за една година.



Тема Re: слънчева алергиянови [re: Finch!]  
Автор erzuli (непознат )
Публикувано24.12.07 15:34



Az imam tolkova silna slan4eva alergia,4e ot godina na godina stava vse po zle
ako izliaza prez denia cialata se pokrivam s 4erveni petna,koito iz4ezvat barzo led tova
osven tova ako sam bez tamni o4ila o4ite mi se nasalziavat i nishto ne moga da vijdam,sarceto mi bie u4esteno i trudno disham
vsi4ko se opravia shtom zaleze slanceto
po minalata godina mojeh da stoia na svetlo 2 4asa na den a sega do 1 4as nai mnogo.Jivota mi premina na mrak.Ina4e ozdraviah ot dvete si drugi alergii
ot top[olite i ot prah,zrenieto mi se opravi ,no zapo4nah da vijdam po dobre v tamnoto,koeto malko me stresira stresira me i iskustvenata svetlina no po navik asociram ia moje bi sas slan4evata.сега например сутринта ми се налойи дас излиаза от което
далги ракави,ръкавици,тамни о4ила/екипирах се като не знам за каде
и уж фактор над 80 и пак полу4их слан4ежо изгариане
ако мойех да не излизам през деня щях да съм спокойна и без това по цели нощи не заспивам а се вартя,а през деня спя,като лалугер...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.