ПОЩАЗатвори
Име:
Парола:
Регистрирай Free

Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:28 18.04.14 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Проблем с пъпчици при малко бебенце  
Автор Dafna ((((,))))
Публикувано05.06.05 09:38

Бях пуснала темата в клуб Бъдещи майки, но май темата си е точно за този клуб. Ето постинга ми:
Имам голям проблем около едни пъпчици на бебо. Незнам откъде да започна и кое точно да кажа за да ми помогнете. Значи, появиха се няколко дена след изписването- на втората седмица след раждането. Първо бяха около лепенката на памперса (Памперс), при пъпчето. Бяха червени, без гнойно връхче, но до сутринта бяха с гнойно връхче. Педиатърката изписа кремче Певизон и каза да мажа всяка пъпчица поотделно. Чудесно! Скриха се за няма 12часа. Добре, обаче сега цялото му личице и главичка са на пъпчици, като повечето са с гнойно връхче. Дори и под косичката има! Певизона не помага, защото те са много и са на цели участъци, а не отделни пъпчици. Така е от няколко дена и положението не се оправя. Прави ми впечатление, че когато му измия личицето с преварена водичка, някак намаляват малко. Не го мажа с никакви кремове, не го мия със сапун...незнам от какво е. По тялото няма. А и не го претоплям, категорично! Просто гледам другите бебета как ги обличат и...честно са три пъти по- навлечени и увити от нас! Във вторник ходихме при педиатърката и тя каза да го мажа с хума вечер преди баня и ако не изчезнат “ще продължим нататък”. Хубаво, ама така и не каза от какво са, на какво се дължат. Отделно, че кожичката му е много суха и се лющи. Тази хума, първо как ще го удържа 5мин с нея омазан, без да се налапа...маха с ръчички непрекъснато и ги пъха в устата. После, имам спомен, че тя изсушава кожата. Незнам какво да направя. Затова се обръщам и към вас. Имате опит. Кажете ми какво да направя или поне към кого да се обърна, какво да питам или нещо да прочета по въпроса някъде.

Забравих да напиша и какво ме накара да пускам тема..появи се едно червено петно зад ушенцето, посока тила. Релефно е, като ситен обрив.
И още нещо..сега, като го извеждам навън и има слънце да го мажа ли със слънцезащитен крем...ако да- какъв. Чувала съм добри отзиви за Виши, 60-ти фактор...ама дали може, налага ли се...изобщо...

Новото нещо, което е сега, че петното стана още по- голямо от вчера. Има едни ситни, много малки пъпчици по него и обхвана цялото вратле. Нямат гнойно връхче. Пъпчици без оток има и по раменцата, както и по едната ръчичка посока лакътя.Също и по деколтето отпред.
Сега ще допиша подробностите, за които не съм написала:
Харна- изцяло на адаптирано мляко Аптамил; хранене през 3ч, 7 пъти на денонощие. Понякга връща храна по- малко, но понякога и колкото две длани на няколко пъти (така се вижда в/у пеленката). На фонтан ми е повръщал, когато го бях прехранила. Вчера забелязах, че върнатото е като лига примесена с пресечено мляко. Преди време беше върнал мляко с кафяви нишки вътре- от чая било.
Чай- детски чай Хип, гранулиран с билки (захар, декстроза, екстракт от лайка, копър, ментов балсам, мента, анасон и мащерка); даваме по около 60мл нощно време, когато се пропуска едно хранене. През деня почти не пие, защото след хранене повръща от него
Баня- къпали сме го само веднъж със сапун Бюбхен, както и с пяна за новородени на Мустела. Пъпчиците се появиха един ден след първата такава баня. Личицето не сме го мили с препарати, а само с водичка
Тоалет- мазане с почистващо масло за бебета на Бюбхен с екстракт от невен (слънчогледово масло, парафиново масло, гуязулен). При появата на първите пъпчици ги намазахме с Певизон- всяка поотделно. Личицето го мия два пъти дневно с преварена водичка, защото според мен пъпчиците и зачервеното поспадат от това.
Лекарства- капки против колики Инфакол ( Simethikon 40mg/ml, Saccharin Sodium, Hidroxypropyl Methylcellulose, Orange Flavour, Methil Paraben, Propil Paraben, Purified Water); Вигантол (0.5mg colecalciferol) 1 капка дневно
Дрехи- изцяло памучни. Дори няма примесени със синтетика.
Пране и сушене- ТЕО бебе 2 в 1 с алое вера, нищо друго; суша ги на двора, на слънце, не ги оставям дълго; гладя задължително след това, без пара
Завивки- с памучна пелена, плътна, но не дебела; под личицето слагам бяла памучна пелена, която сменям при връщане на мляко; спи в/у памучен чаршаф, под който има протектор за матрак; Матрака е кокос+ дунапрен, като кокоса е от горната страна
Животни- имаме куче, което през деня е на двора, а вечер не спи у нас. Не влиза в къщата, нито аз го пипам.
Спане- голям проблем напоследък. Заспива, докато яде и после се ококорва. Будува поне по 1ч30мин след хранене, а понякога изобщо и не заспива до следващо хранене. Мисля, че са колики, но невинаги, когато е буден се гърчи. Стои с вперен поглед и ококорени очи, не плаче, но и не спи. Понякога само плаче до следващото хранене и няма успокояване. Сън му се събира около 10ч в денонощието.
Хрипове, хрема- има едни хрипове, които се появяват след ядене, киха след баня, рядко през деня. Лекарката каза, че са нормално нещо за бебенце.
Разходки- досега съм го разхождала само в часовете м/у 11ч-13ч, 17ч-19ч, като на количката има мрежа против насекоми и пухчета. Не съм мазала с никакви кремове.

Получи се ужасно дълго! Дано имате нерви да изчетете всичко.
Очаквам мнения, съвети, препоръки...към кого да се обърна, какво да питам, за какво да внимавам и изобщо всичко, което може да ми помогне да помогна на бебо.
Благодаря ви.

Редактирано от Dafna на 05.06.05 10:07.

Тема Re: Проблем с пъпчици при малко бебенценови [re: Dafna]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано05.06.05 18:30

Извинявай, че чак сега ти пиша
Има два варианта - дерматолог или алерголог.

За дерматолог препоръчвам д-р Пешева. НЕ ти трябва направление. Координати:
ул. "Поп Богомил" 34
тел. 983 50 63
приемно време: понеделник, сряда и петък от 9.00 до 13.30 часа; вторник и четвъртък от 14.30 до 19.00 часа; събота от 10.30 до 12.30 часа
записвания по телефона: всеки делничен ден от 8.00 до 9.00 часа

Жената е възрастна и приема само вкъщи. Уличката е пряка на бул. "Мария Луиза", съвсем близо е до Лъвов мост.
Задължително се обадете между 8.00 до 9.00 часа сутринта, после не вдига телефона. Кажи, че става въпрос за бебе и помоли да отидете веднага, защото часовете при д-р Пешева са заети месец напред. Предполагам ще ви вземе не повече от 10 лева за прегледа.

Вторият вариант е алергологът д-р Мустаков. НЕ ти трябва направление. Координати:
тел. 9 230 231 - Александровска (безплатен преглед за деца)
тел. 952 59 40 - частен кабинет на бул. "Прага" 14, ет. 1 (цена на прегледа 20 лв.)
GSM 0888 59 39 01
Можеш да го търсиш на мобилния, много е отзивчив. Отново кажи, че става въпрос за съвсем малко бебе, че и при него часовете са заети за много време напред.

Всички неща, които си написала по-горе ги кажи, независимо при кой отидете.
Плюсовете и минусите - ако отидете на дерматолог, те почти винаги отричат алергичната компонента, а нея може да я има. Изписват лекарства за кожата, но ако е алергия, след спиране на лекарството проблемите пак се появяват и всичко започва отначало.
Алергологът би могъл да се презастрахова и да каже, че пъпките са от алергия.
Аз лично изгубих няколко месеца в лутане по дерматолози, на нас ни помогна само алергологът д-р Мустаков.

Лайката и невенът се водят алерген.
Спри временно всички сапуни, бебешки мазила, чая. Ако искаш да омазняваш кожата, купи едно шишенце зехтин и го сложи на водна баня за 30 минути. После лекар ще ти каже как да продължиш.
Аз лично не харесвам Тео-бебе, по-добри за мен са Максима-та и Персил Сезитив. Попитай изрично за праха за пране.
Много хубаво си описала режима ви! Щом коликите не са силни, щом няма непрекъснато повръщане на фонтан, щом няма запек или непрекъснато разстройство (кървави нишки, слуз), нещата изглеждат добре.
Дори да е алергия, кожата е най-доброто място, на което тя да избие!
Имай предвид, че не съм лекар и наистина стрелям малко напосоки... тук повечето майки сме доволни от д-р Мустаков, аз лично съм доволна и от д-р Пешева, т.е. поне с координати на лекари можем да помогнем.

Пиши как сте! Ако имаш въпроси, питай!
Стана дълго, затова приключвам засега. Влизам всеки ден и ще следя темата.
Засега опитай да не четеш много неща, за да не се объркаш. Като ви види лекар и като каже какво е, тогава търси повече инфо .
Опитай да не се притесняваш излишно
Ако нямаш време за писане, драсни само два реда, за да кажеш как вървят нещата.
Стискам палци скоро да разберете какво предизвиква обривчетата!

Тема Re: Проблем с пъпчици при малко бебенценови [re: Teди]  
Автор Dafna ((((,))))
Публикувано05.06.05 20:01

Утре ще се обадя на Пешева. След прегледа ще пиша, педполагам, че и въпроси ще изникнат.
Теди, благодаря!

ПП. Имам някакъв спомен, че за тази жена съм чувала и преди, но немога да се сетя в момента от кого и по какъв повод.

Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано07.06.05 04:44

Чудесен ти е постинга и си личи колко загрижена и внимателна мама си. Много мило ми стана докато четях. Ще чакам с нетърпение резултатите от прегледа, дано се окаже дерматологично

Тема Re: Проблем с пъпчици при малко бебенценови [re: Millena]  
Автор Dafna ((((,))))
Публикувано08.06.05 12:30

Теди, благодаря за вниманието и съветите! Съветите ти едно към едно се препокриват със съветите на Пешева. Направо си и половин лекар
Милена, благодаря ти за милите думи!!!

Оказа се себореен дерматит. Било често срещано при бебенца с бяла и нежна кожа. Изписа ни Дипрогента (кортизон+гентамицин) за мазане и каза до навършване на 1год на детето да не го изваждам от чантата. Щяло да се появява и изчезва до тогава. Изключи да е алергия, което малко ме успокои. Само незнам как ще разбера, дали е алергия щом ще се появява и изчезва.
Каза да сменя сапуна с бръснарски или с Нивеа-бебе, да мажа тялото с преварен студенопресован/нерафиниран зехтин. Да мия по- често със сапун(през ден) и ако капне храна по лицето или тялото да я почиствам с памуче, натопено в зехтин, а не с вода. Да мажа дупето и около пишлето с крем Бочко, който да разбия с малко зехтин за да не е много гъст.
Също ме попита къде съм раждала. Каза, че в Тина Киркова и Шейново масово има зарази по бебчетата със стрепто и стафилококови инфекции. За щастие нас ни е пропуснало това чудо! Прие ни веднага, прегледа на бебчо струваше 3лв.
Оказа се, че преди години баща ми е посещавал тази лекарка и от там ми е познато името Намерих и още 4 човека, които са я посещавали и са много доволни от Пешева. С две думи- оказа се добра и известна дерматоложка.
Още веднъж ви благодаря!

Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано08.06.05 14:34

Радвам се много, че вече имате яснота и че не е алергия. Ще го израсте с времето и ще го забравите. Дано по-рядко ви се налага да ползвате кремчето.
Поздрави!

Публикувано09.06.05 09:10

Много се радвам, че сте свършили работа толкова бързо
Не знам дали Пешева ти е казала, но обикновено обривите се засилват покрай растежа на зъби.
Оги беше със същата диагноза (себореен дерматит) и само Пешева ни предупреди за връзката между зъби и обриви, която при Оги се оказа много силна.

Ние сме на бръснарски сапун вече две години и половина
Ако приемаш съвети, ще ти дам един - не захранвай рано! Изчакай бебчо да стане поне на три-четири месеца!
Ако искаш, ще ти напишем как въвеждаме нови храни при алергичните деца - просто за информация.
Следи дали обривите се активират от нещо конкретно. Ако сапунът, прахът за пране и т.н. се понасят добре, не ги сменяй
Ако изникнат въпроси, ние сме тук

Поздрави и само хубави емоции занапред

Тема Re: Проблем с пъпчици при малко бебенценови [re: Teди]  
Автор Dafna ((((,))))
Публикувано09.06.05 15:10

Не ни каза такова нещо, но предполагам, защото още ни е много рано. Ще го имам предвид. А при Оги с този себореен дерматит как му откриха алергията? Имаше ли друга проява, освен пъпчиците?
Приемам всякакви съвети, особено от хора, чието мнение има тежест И определено ще ми бъде от полза един ден да знам как да направя захранването! Най- малкото ще съм подготвена! Нещо, което в момента не съм. Още повече, че ме е страх от алергиите и не искам да ги предизвиквам с неправилното захранване. Знам ли, дали на педиатърката часовника е сверен по въпроса.
Аз още снощи смених сапуна на Бюбхен с Нивеа, по съвет на Пешева. Разликата е осезаема. Просто кожата след измиване е по- нежна, по- мазна и по- мека. Това е по- добрият сапун за нас. Със зехтин не смогнах да го намажа, защото го забравих на котлона, докато се преварява и беше още врял .

И нещо малко ОФФ...в какво държиш зехтина, с който се маже детенце? Пресипах го в едно шише, но имам чувството, че всичко ще се омаже още първата вечер. Как да го мажа- с памуче или с ръка?

ПП. май нямам спирачка с въпросите

Публикувано09.06.05 18:51

При Оги обривите изобщо не се повлияха от мазането, затова потърсихме алерголог. Алергията не е доказана с тестове, но кръвните изследвания на 6 месеца показаха силно завишен брой еозинофили, което донякъде е показател за алергия.

Преварявах цялата бутилка зехтин и после си сипвах в малко пластмасово шишенце за олио (оцет). Продават се в магазинчетата за битова химия или в домашни потреби. Сипвах си на ръката и омазвах Оги.
На мен ми бяха казали да пера на ръка и ръцете ми бяха все напукани (не ми даваха да ползвам никаква козметика), та остатъка от зехтина си го втривах в кожата на ръцете - с един куршум, два заека

Има време за захранването, сега се наслаждавайте на другите неща

Автор tswete (usmihnato)
Публикувано09.06.05 22:34

Аз зехтина го слагам в шише от спирт, че е най-чисто. Гледам да е с от тези с по-широките капачки, пробивам една по-кръгла дупчица с нагорещено шило и от него изливам. Наистина помага при напукани ръце от пране на ръка.

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2014 Dir.bg Всички права запазени.