Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:08 20.09.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Пак за захранването с мляко и яйцанови  
Автор marid ()
Публикувано22.05.05 09:05



Дойде ми вече и това до главата да питам. Прди около месец-два имах силно неуспешен опит да захраня Мартин с краве кисело мляко. От две седмици пак пробвам - малко пъпки, малко червени бузи, но в общи линии върви добре, смея да кажа, че сме на път да преборим киселото мляко. После планувам сирене и кашкавал да минем. Обаче какво да правя с яйцата? Последния път като говорихме с педиатърката решихме да слагаме тримовакса след август, когато Мартин навърши 2 год, като до тогава трябва по възможност да е проял въпросните яйца. А мен ме е страх, като знам последната му реакция от яйцата колко беше силна - ако примерно опитам към края на юли с яайца дали вече ще е минало достатъчно време? И ако случайно пак реагира дали един месец почивка до ваксината ще е достатъчен? И как да почна да въвеждам яйца? И последен въпрос - а някакво мляко от типа на Фризо 3 или Нестле Джуниър как мислите - дали да въвеждам и кога? Искам малксимално уж да го подготвя за яслата, а като седна да мисля колко неща не яде и не мога никаква смислена схема за храните да измисля.



Тема Re: Пак за захранването с мляко и яйцанови [re: marid]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано22.05.05 09:34



Ако преборите киселото мляко, сиренето и кашкавала не би трябвало да ви създават проблем.
Ние с яйцата правихме следното - едно яйце на един сладкиш (с 1 чч брашно). Захраних с яйце по този начин и после правихме изследване на еозинофилен гранулоцит (той май е в графата на диференциалното броене). Показанията не бяха високи, затова дадох жълтък. Пак правихме кръвни изследвания, гранулоцитът се беше вдигнал малко, но нямаше външна проява. Продължих да давам жълтък до достигане на 2/3 от жълтъка. Тогава направихме ваксината. Около нея Оги пи Кларитин.

За яслата яйцето ти е по-важно от обикновеното адаптирано мляко. Дори Марти да започне да пие Фризо 3 например, Иванова сигурно не би ви разрешила да вкарате прясното краве мляко толкова рано.

Само за протокола - в нашата ясла дават бройлери, домати, риба, яйца. Вкарахме всичко без бройлера преди яслата, а преди рубеолата вкарахме и пилешкото.
Телешко в нашата ясла не дават, т.е. не е зор да го захранвам с телешко. Дават обаче орехи, натурални сокове, мед, прясно мляко, конфитюри от горски плодове, затова всички тези храни сме ги записали в списъка със забранените неща.
Ако знаете в коя ясла ще дадете Марти, мини няколко пъти и си запиши седмичното меню, за да добиеш представа какви храни дават.
Успех с ваксината! Щом Иванова е насреща, няма страшно!



Тема Re: Пак за захранването с мляко и яйца [re: Teди]  
Автор marid ()
Публикувано22.05.05 12:42



Теди, благодаря - друго си е споделения опит.Аз имам идея в коя ясла да го запишем и ще отида да проверя как е менюто, дали ще спазват ограниченията. Аз за адапртирано не съм се засилила, но ме притеснява, че в яслата най-вероятно готвят с прясно мляко.

А за яйцета - всъщност първото, което му даде беше цяло яйце с белтък в сладкиш, така ли? А после само жълтък?



Тема Re: Пак за захранването с мляко и яйцанови [re: marid]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано22.05.05 13:13



Да, в сладкиша имаше цяло яйце (белтък и жълтък), а натурално дадох само жълтък. Натурален белтък Оги не е ял още.
В яслата застройват супите с яйце, но задължително варят още малко супата с яйцето вътре, т.е. обработено е.

На нас ни предложиха да си занесем Фризопеп в яслата и когато дават прясно мялко на другите деца, на Оги да дават от неговото си адаптирано.
Готвят само с прясно мляко - правят кашкавал-мусака (с прясно мляко), дават кремчета, мляко с ориз... всичко това е с прясно краве мляко.



Тема Re: Пак за захранването с мляко и яйцанови [re: marid]  
Автор Чeтa ()
Публикувано23.05.05 22:25



На Борис сложихме тримовакс без да е захранен с яйца. Не е имал проблем с ваксината. Смятам да изчакам с яйцата чак до навършване на 3 години и тогава да го пробвам.



Тема Re: Пак за захранването с мляко и яйцанови [re: marid]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано25.05.05 16:31



Мери, а направо на Фризо 3 ли мислиш да минете? Вие ХА ли пиехте досега? МАй ти си успешният пример за ХА-то, ако не ме лъже паметта
Защото доколкото знам, Маринова дава след Фризопепа първо Фризолак и на децица на по годинка-две, което мен ме е озадачавало доста, ама нали съм далече от това засега...

И Теди, въпрос за бройлерите - ние например ядем пилешко, макар и био- на Несле, като стигнем някога дотам, тях като специална нова храна ли да ги въвеждам и защо? Знам, че Бо на Чета се беше изринал от бройлер. А тъмън събирам сили и кураж за готвене и се чудех и да ви питам откъде купувате месата и някакви специални фирмени ли трябва да бъдат? Щом тия бройлери са толкова проблемни

Поздрави и целувки от нас!



Тема Re: Пак за захранването с мляко и яйцанови [re: Silvita]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано25.05.05 16:46



аз трябвада си призная, че давам на Калоян и то доста често пилешко. Купувам охладено и никога замразено. Започнах само с гърди, но сега вече давам и бутчетата. Задължително обаче го мия много хубаво и махам кожата. Да чукна на дърво, нямали сме проблем до момента. Всъщност и тук си спазвам традицията, щом яде без проблеми на Поло комерс, то само такова взимам и не съм пробвала с месо от друга фирма...



Тема Re: Пак за захранването с мляко и яйцанови [re: Silvita]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано25.05.05 17:42



Преди време Миленчето ме зарадва с едно домашно пиле и Оги беше захранен с него.
Сега бройлерите ги вкарвах като нова храна - по малко и постепенно.
Пилешко купуваме само от фирмените магазинчета на птицеферма Костинброд и не мисля да сменям марката.
Също като мама Финч мия много хубаво пилето и махам всичко, което не е чисто месо.
Заради рубеолата трябваше да спрем всякакво месо и сега отново захранвам с бройлер, но по-бързо. Събота мисля да дам цяла порция и от другата седмица да махна бройлера от забранените храни в списъка за яслата.

Ако бройлерът не ти е спешен, давай свинско, заешко, пуешко и готови пюрета с пиле. Ние даже рибата вкарахме преди бройлера.



Тема Re: Пак за захранването с мляко и яйцанови [re: Finch!]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано25.05.05 17:43



Хей, как признаваш за пилешкото все едно каза "Давам зрънчо" :))))
А на мен Мустаков ми каза да давам повече пуешко и свинско (което досега не съм давала), защото в пилешкото нямало много желязо Но то пък колко пилешко или каквото и да е друго месо има в тия бурканчета, не знам. Та се чудя дали да не рискувам с някоя пържолка свинска домашна с картофки, че не мога да намеря свинско без гмеж от зеленчуци в бурканчета. Ама като си помисля свинята докаго стигне до магазина какво е яла, лошо ми става...



Тема Re: Пак за захранването с мляко и яйцанови [re: Teди]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано25.05.05 17:51



Нищо не ми е спешно към момента освен ябълката Ама сега чакам да свикне с попарата и вчера и днес дадох и заешко с броколи и ориз на Хип, попришпорих го него, но нали е яла-плюла броколи и ориз последните две седмици, надявам се да няма проблем. А и това пюре, дето има вкус на помия, много й харесва май и днес за целия ден (!!! Лилиони_ какво знаеш ти за злоядството :))))) е изяла 50 грама от него и съвсем малко мляко.
Теди, ти откъде купуваш свинско или поне как го различаваш дали е хубаво? Ние у нас принципно свинско почти не ядем и за 6-7 години съм купувала макс 3-4 пъти въобще. И то готови начукани пържоли от магазина. Имаме магазин на Карол Фернандес Мийт наблизо, та се чудех, те са уж голяма фирма - свестни ли са? И във Фантастико има месарски щанд, но ако отида да ги разпитвам откъде им е месото, едва ли ще имам голям успех.

А и за яйцата, не че скоро ще стигнем до тях - баба ми беше донесла домашни яйца и имат СЪВСЕМ ДРУГ ВКУС от тези от магазина. И жълтъкът им е с друг цвят даже. По-нататък да се ориентирам да търся домашни? Ти купешки ли даде? Или да намерим някоя малка ферма в околните села и да я дотираме да ни произвежда екологично чисти продукти




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.