Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:16 28.09.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Тема Алергии на майката и кърменетонови  
Автор miroslava (нов човек)
Публикувано23.04.05 06:07



Знам и никога не съм отричала, че майчината кърма е най-доброто хранене за бебето, НО....имам астма, сенна хрема, алергии към домашен прах, лекартсва, храни....Полезно ли ще е за бебето да го кърмя?



Тема Re: Алергии на майката и кърменетонови [re: miroslava]  
Автор marid ()
Публикувано23.04.05 10:58



Ама разбира се че е полезно, още повече че детето ще бъде фамилно обременено с алергии - най-подходящо за него в такъв случай ще бъде кърменето. Не се притеснявай - няма как да му предадеш алергия чрез кърмата. Ако ти се наложи дохранване или нямаш кърма вземи непременно хипоалергенно мляко.



Тема Re: Алергии на майката и кърменетонови [re: miroslava]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано23.04.05 15:59



Абсолютно!!! Точно в твоя случай е особено важно да го кърмиш! Ще трябва да си на диета само, защото детето ще е фамилно обременено. Но това няма нищо общо с кърмата. Спокойно




Тема Re: Алергии на майката и кърменетонови [re: Millena]  
Автор miroslava (нов човек)
Публикувано23.04.05 17:02



Благодаря ви момичета!

Редактирано от miroslava на 23.04.05 17:03.



Тема Re: Алергии на майката и кърменето [re: miroslava]  
Автор Чeтa ()
Публикувано24.04.05 16:34



Да, полезно е разбира се. Няма да му предадеш алергиите си чрез кърменето, ако това те притеснява.



Тема Re: Алергии на майката и кърменетонови [re: miroslava]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано25.04.05 12:51



Моето, некопметентно мнение, по спомени от статии и мнения на доктори, филтрирани през мнения на други мейки е следното:

В много случаи алергията просто си дреме, до натрупване на достатъчно количество алергени, и тогава тялото решава да реагира.

Мисля, че самата алергия не можеш да предадеш, но можеш да предадеш "реакцията" ти, и детето ти да "прояви" твоята алергия. Т.е. докато кърмиш избягвай тези храни и обстоятелства, които те алергизират, ако е възможно. Тъй като кърмиш обаче, би трябвало да знаеш, че НЕЯДЕНЕТО НА ХРАНИ КОИТО ТИ СЕ ЯДАТ МОЖЕ ДА ДОВЕДЕ ДО НАМАЛЯВАНЕ НА КЪРМАТА. В моя случай беше бира .

Ако самата ти имаш алергия, то както пишат другите мами, имате фамилна обремененост и минаването на изкуствено мляко би усложнило нещата.
Пример1. Синът ми имаше 6 месеца разстройство, но растеше с нормални темпове. Поради нормалното му развитие никой не обърна мнимание на разстройството, а като го захраних с кисело мляко (на 6 месеца) разсройството спря. Коментарът на педиятър беше, че е имал алергия към кърмата ми. Коментарът на алерголог пък - аз съм имала алергия към прясното мляко (което пиех тогава в огромни количества - 2 литра на ден), и съм предавала ...не помня думата, но антителата които се отделят при реакция.
Пример2. Поради неразумния ми отказ да пия бира докато кърмя, кърмата спря още 1вия месец. Имайки опита с пример 1, не бях особено настоятелна да продължа да кърмя. Минахме на Фризолак, развихме т.нар. алергия към белтъка на кравето мляко, детето даже започна да отслабва докато взема някакви мерки да я заведа на гастроентеоролог (изобщо отза да яде, защото повръщаше още в момента на храненето). Минахме на Фризопеп - всичко се оправи .

Заключение - прави каквото сметнеш за добре, наблюдавай бебо - кога има реакция, дори да има - опасна ли е или може да продължаваш да папкаш същата храна, но не забравяй, че при всички случаи минаването на изкуствено мляко често води до усложнения.

И си почивай да има папо да бебо!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.