Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:53 02.07.24 
Здравна
   >> Алергии
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Ха мляко и други работинови  
Автор Чeтa ()
Публикувано14.04.05 15:03



Така...днес бухме при д-р Мустаков. Както подозирах, Борис е със сенна хрема. Изписа ни капки за нос и очи и един месец Зиртек и Кларитин.
Прословутото петно е алергична реакция, макар и малко странна, защото много бързо се появява и изчезва. Каза да не му давам от нещта, за които съм сигурна, че го провокират.
Каза също, че е време да пробваме замяна на Фризопеп с някакво ХА мляко. Та по този въпрос съм в чуденка кое да избера. Вариантите са НАН, Хип и Аптамил. Дайте идея кое е най-удачно според вас. Хип ми е прекалено скъпо за съжаление, а и не се намира често та май остават другите две.
Ябълки не ни разреши да давам. Каза "най-рано на есен" като им дойде сезона.
Ами май е това от нас за сега.
Целувки на всички дечица от нас!




Тема Re: Ха мляко и други работинови [re: Чeтa]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано14.04.05 17:14



Какво да се прави, все пак е алергия значи. Той видя петното този път, нали? Дано знаеш повечето храни, които му влияят, за да не го провокираш. За ябълките и всичко останало това е принципа - да се ядат в сезона, та дано са максимално чисти.
От млеката моето проучване ме доведе до Мулумил, имат ХА 1 и ХА 2, така че можеш да започнеш с 1 и да минеш на 2 като Бо започне да го толерира. Дано да няма проблеми с него. Все пак опита с Хумана-та според мен е благоприятен. Иначе кутия от 900 г (дано не се лъжа!) беше около 15-16 лв, не е малко, но е поносимо спрямо другите ХА млека мисля.

Радвам се, че поне имаш някаква яснота по въпроса, за да знаеш какво и как да избягваш. И е супер, че Бо минава на ХА мляко. Стискам палци!




Тема Re: Ха мляко и други работинови [re: Чeтa]  
Автор Toby (Sunny)
Публикувано14.04.05 17:15



Здравей. Какви признаци има Бо та Мустаков е казал, че има сенна хрема?
Питам, защото и аз се съмнявам за Мими....
Ти отказа ли се от хомеопатичното лечение?



Тема Re: Ха мляко и други работинови [re: Millena]  
Автор Чeтa ()
Публикувано14.04.05 17:18



Да, видя го. Оказа се, че се появява нещо подобно и на корема, което не бях забелязала до сега, а и като го събличам, много се чеше около памперса. Това на бузата пък не го сърби...много странно. Мустаков също каза, че е странна тази реакция тъй като много бързо изчезва петното.

За ябълките - имам домашни компоти от ябълки...чудех се тях дали не може по-нататък като (ако) минем успешно на ХА мляко.



Тема Re: Ха мляко и други работинови [re: Toby]  
Автор Чeтa ()
Публикувано14.04.05 17:20



Течащ нос + сълзящи очи. Кашлица, когато спи основно от стичащите се секрети от носа. Няма температура, гърлото е чисто и спокойно, гърдите също. Прилича на настинка, но проблемът е само в носа.



Тема Re: Ха мляко и други работинови [re: Чeтa]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано14.04.05 17:30



Супер, стига и ябълките да са домашни - идеално за проба!

А за петното, да, странно е много. Нали скоро друга мама пита за подобно петно, което бяха набедили за реакция към мляко. Нямат склонност да изчезват така бързо. Но е супер, че е успял да го види този път, за да имаш вече яснота.

Стискам палци за успешното минаване на ХА мляко! Ако приеме добре 1, след месец можеш да минеш на 2 предполагам.




Тема Re: Ха мляко и други работинови [re: Millena]  
Автор Чeтa ()
Публикувано14.04.05 17:35



Да, съвсем домашни са, на свеки от градината - с нищо не са третирани дори дървото не е мазано с вар или там с онова бялото дето мажат против насекоми.
Значи първо млякото пък после ябълки.



Тема Re: Ха мляко и други работинови [re: Чeтa]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано14.04.05 17:38



Това си е цяло богатство значи! Къткай ги за Бо и дано скоро да си ги хапва сладко. Все пак са и сварени малко, така че е редно да ги приеме по-леко

Стискам палци!

П.П. Взе забравям да те питам какво стана с домашното сирене?




Тема Re: Ха мляко и други работинови [re: Millena]  
Автор Чeтa ()
Публикувано14.04.05 17:45



Изкисвам го, че беше в саламура и е ужасно солено.
Чудя се колко време след пробата със сиренето да започнем новото мляко. Имам още няколко кутии Фризопеп...другата чуденка ми е постепено да минем на другото мляко, а не изведнъж, но в какво съотношение да започнем...



Тема Re: Ха мляко и други работинови [re: Чeтa]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано14.04.05 17:51



Т.е не си го пробвала още? Ако ще го даваш сега, преди млякото нека мине поне седмица-2, да си сигурна, че няма проблем със сиренето. То е козе все пак, де, но за всеки случай, да не му се натрупат белтъци. А с ХА-то разбира се ще го захраниш. Аз бих го въвела в междинен на сиренето ден - т.е. днес сирене, утре 1 лъжичка ХА мляко в някои хранане, следващият пак сирене, после малко повече мляко и така. Разчитам все пак, че са различни белтъци. Ако го приема добре можеш малко да ускориш въвеждането на ХА-то, но все пак да стигне пълната порция (за деня,м не на хранене) за 7-10 дни поне.

Много стискам палци!

А ти пита ли Мустаков за козето сирене между другото? Дано не бъркам, че беше козе, де Защото помня, че и овче споменаваше ти.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.