Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:31 04.07.24 
Здравна
   >> Алергии
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Преглед при Доц.Маринованови  
АвторLilioni_ (Нерегистриран)
Публикувано07.04.05 18:56



Здравейте, Мами! Е, заведох малката и там...резултатът от прегледа е алергия към белтъка на млякото. Доц. Маринова ни прегледа набързо и ни забрани всякакви млечни продукти за най-малко месец... Предложи ни Фризопеп и изброи алергизиращите храни, предписа ни Ериус.
За картофите, брашното и ориза каза, че трябва да давам...
Този Фризопеп не зная дали ще го иска- същеря ми е на 1г. 6 м - ако не го иска- оставаме на безмлечна диета и на добавки от Калций...Това е
Ако пробвам с Фризопеп и тя все пак реши да го пие, понеже си иска мляко сутрин към 6.00ч., трябва ли да я захранвам с новото мляко и има ли опасност от разстроено стомахче, ако наведнъж изпие цялото количество?
Ако трябва постепенно да включа Фризопеп как става това? Забравих да попитам Маринова
От друга страна си мисля, че детето е вече голямо и би трябвало да приема белтъка на млякото /още повече, че сме на Милулил НА/
Още повече ме обърка нейното мнение...нали уж сме на хомеопатия...
Жестоко е да си майка и да трябва да избираш м/у традиционна медицина и хомеопатия
Моля ви, дайте съвет как да въведа Фризопеп...
Благодаря, ви, майчета!



Тема Re: Преглед при Доц.Маринованови [re: Lilioni_]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано07.04.05 19:11



Много неприятно така :(

А как е сега детето? Има ли някакви проблеми? Какво друго аде/не яде? Хомеопатията дава ли резултат? Трябва да видя старите ти постинги, но ми е много кът времто сега, съжалявам.

От Фризопепа не би трябвало да има реакция, но най-малкото заради вкуса, а и все пак заради новото, опитай да й го въведеш постепенно. Иначе от сладкото Милупа на горчивият Фризопеп хич не вярвам да я "излъжеш"

Успех!




Тема Re: Преглед при Доц.Маринованови [re: Millena]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано07.04.05 19:28



Да допълня нещичко за Фризопепа - не се прави с гореща вода, защото горчи! Изчакай водичката да поизстине и тогава слагай млякото в нея.
Аз на Оги в началото му сипвах даже и малко захар (постепенно намалявах количеството й).



Тема Re: Преглед при Доц.Маринованови [re: Lilioni_]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано07.04.05 19:51



Една идея - слагай малко каша от разрешените ви в млякото за оправяне на вкуса. Иначе на нас Маринова ни каза да го дам директно, просто сменям едното с другото, аз изчаках до сутринта на следващия ден уж да е гладна, ама пак не го яде и много трудно свикна. А ние имахме и бурна реакция към Фризопеп, дано при вас няма такова нещо.



Тема Re: Преглед при Доц.Маринованови [re: Silvita]  
АвторLilioni_ (Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 09:08



В какво се изразяваше тази бурна реакция?
Ама, че съм объркана...Мустаков каза да си останем на Милумил На, а Маринова - Фризопеп...Аз съм съгласна за известно време да опитаме с Фризопеп, но ме е страх от реакции и дали ще го иска...... нали уж вече сме големи...а иначе Боряна няма кой-знае какви обриви - напоследък от диетата ли, от хомеопатията ли - бузките се позагладиха, но дано не е временно - чак не смея да го кажа ...



Тема Re: Преглед при Доц.Маринованови [re: Lilioni_]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано08.04.05 09:15



Всеки лекар си има собствен стил на лечение, затова е добре да се ориентираш само към единия лекар.
Алергията не се лекува за ден-два. Сега разминаването е за млякото, после ще е за нещо друго и ти все ще си объркана. Опитай да се хванеш само с един лекар и давай само по неговите съвети!
Успех!



Тема Re: Преглед при Доц.Маринованови [re: Teди]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано08.04.05 10:44



Напълно подкрепям Теди - избери единия или другия и давай по него.
А при нас бурната реакция беше жестока диария от пеп-а, но това се случвало много рядко, така че не значи, че ще получите и вие - повечето деца нямат такива облаквания.



Тема Re: Преглед при Доц.Маринова [re: Lilioni_]  
Автор Чeтa ()
Публикувано11.04.05 09:00



Аз го въведох отведнъж, но Борис беше на 2 месеца и не е имал претенции, така че от тази страна на въпроса не трябва да се притесняваш.
Ако мислиш, че от Милумил ХА детето се чувства добре, най-хубаво е да не го сменяш.



Тема Re: Преглед при Доц.Маринованови [re: Чeтa]  
АвторLilioni_ (Нерегистриран)
Публикувано11.04.05 10:18



Здравейте, пак! От два дни и давам Фризопеп сутрин когато се събуди в 6.00ч.
Засега е акала веднъж - нормално. Пие го миличката, защото е сънена и не му усеща вкуса...снощи и дадох шишето преди да заспи, тя само го опита и го изплю...
Знам, че смяната на млякото алергизира допълнително..., но вие как мислите - ако няколко седмици няма видим ефект по отношение на грапавите бузки и обрива, да се върна ли на Милумил На, или да останем на Фризопеп....
Засега изпива около 200мл.сутрин към 6.00ч., защото е полу-заспала.



Тема Re: Преглед при Доц.Маринованови [re: Lilioni_]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано11.04.05 17:07



Смяната на млякото не хубава идея, затова не бива да се прави, ако не се налага. Би трябвало ефекта да се появи до 7-10 дни, но е важно да говориш с Маринова какъв ефект точно очаква, за да можеш да прецениш да оставате ли на Фризопеп. Защото тъкмо ще свикне с него и хайде пак обратно...
Както всички и аз горещо препоръчвам само един лекар, защото всеки си има система и разбирания и макар и различни може и двата подхода да са добри или не, просто зависи от останлите обстоятелства. Имам предвид, че човек трябва да е последователен, а това не може да се постигне с 2-ма различни лекари.





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.