Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:28 02.07.24 
Здравна
   >> Алергии
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Принципни въпроси за захранванетонови  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано03.04.05 18:46



Нещо нищо не ми е ясно май вече.... Омотах се тотално
Първо да кажа за спанака: дадох в сряда 1 щипка с домашен картоф - прие се с ентусиазъм; после в петък - 5 щипки - омете го. Четвъртък, събота и днес - обичайното обедно меню: пюре Хип царевица с картофи и пуйка плюс каша царевица. Само дето снощи забравих да й дам Ериуса и днес имаше няколко пъпчици; освен това нощес в 2 часа - твърдо зелено ако в пампата, до днес следобяд - още 3 пъти, последния воднист.... Сега тоя спанак да го броя към забранените неща ли?
И пак започвам наново картоф плюс тоя път тиквичка?!
И ако и с тиквичката стане така - пак картоф с какво - броколи, карфиол, пащърнак?
И като пишете "връща ни назад няколко месеца" - това връщане към отново картоф с нещо вече въведено ли е при вас?
Тотална обърквация ми е в главата....

Иначе да кажа какво ядем:
от миналия понеделник до днес - вече 7 дни - увеличено количество Фризопеп - 210 гр с 6 мерителни лъжички пеп плюс 2 м.л. каша Фризо царевица.

И за протокола какво е яла Рая:
- това прословуто пюре на Хип (да ни сложат паметник в завода :))))
- онова на Сънвал "Тиква с ориз и пиле", дето го яде 5 дни и й избиха пъпки
- Несле Алете "Моркови с картофи и пиле", от 2 лъжички - пъпки и рядко ако
- каша Ориз - Несле - през декември в млякото за 2 седмици
- Синлак на Несле - неуспешен опит да яде като каша, не й хареса нещо
- каша Ориз и царевица на Фризо - в млякото 1 месец през януари
- домашен картоф целия декември до средата на януари, сега въведен наново.

Ама ако така ще въвеждам пак и пак с по 1 лъжичка - така ли се прави???

Въпреки този "богат" хранителен режим последния месец е качила 360 грама. Отложиха ни ваксината (3-та хепатитна) за вдругиден, вторник, иначе мислех утре да вдигна млякото с още една мерителна лъжичка - демек 7 за 210 - нормално разреждане.

Ама горкото утре какво да му дам да яде? Тъкмо се зарадвах, че й хареса спанака, пък нали имал желязо вътре... Иначе ще пуснем тази седмица изследване за желязо,че лекарката се колебаеше да й даде Малтофер, че са й гранични изследванията
И каша Хумана ябълка съм купила, и плодови пюрета, седят и мухлясват...
Тъкмо си викам - пъпки, пъпки, кво пък толкова, голяма работа - а сега в разстояние на 12 часа се запече и продриска с извинение....
Писна ми вече.

Мерси ви, че ме четете, че пак се излях тук на воля - добре, че ви има. Целувки!

Редактирано от Silvita на 03.04.05 18:57.



Тема Re: Принципни въпроси за захранванетонови [re: Silvita]  
Автор Чeтa ()
Публикувано03.04.05 19:27



Не знам какво да ти кажа...още повече затвърждавам мнението си да смените млякото.
Четох някъде, че не е възможно едно дете да е алергично едновременно към повече от 3 вида храна.



Тема Re: Принципни въпроси за захранванетонови [re: Чeтa]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано03.04.05 20:04



Ми тя Рая очевидно е алергична към мен, щото то друго не остана вече :)))))
Таман свикна с тоя Фризопеп, а нали е витаминизирин, поне това ме теши...



Тема Re: Принципни въпроси за захранванетонови [re: Silvita]  
Автор Чeтa ()
Публикувано03.04.05 20:38



Не знам, не знам...и при вас е една каша...





Тема Re: Принципни въпроси за захранванетонови [re: Silvita]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано03.04.05 22:14



аз пък мисля, че спанака не е много подходящ - Стела например яде вече доста неща, даже не й редувам и напоследък няма проблеми, но хапне ли спанак, веднага се зачервява. Това съм си го доказала - от спанака е.
Аз мисля, че броколите са много по-невинни, както и карфиола, чушката.
Картофите няма смисъл да ги въвеждаш отново - нали си ги яде. Сега след реакцията към спанака, най-добре изчакай седмица и тогава пробвай картоф и броколче примерно.
Все пак не съм сигурна как ще е най-добре за вас де, то ад за нас си не съм сигурна... та някой път експериментирам леко, какво да се прави...
Пожелавам ви успех и си слушайте докторите. При Мустаков ходихте ли в крайна сметка?
Поздрави



Тема Re: Принципни въпроси за захранванетонови [re: Silvita]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано04.04.05 00:17



Здрасти Силве и от мен.
Абе четох и си мисля.
Защо не изключиш напълно от менюто й готовите пюрета. Нали знаеш, че аз не съм им фен, и винаги предпочитам домашните.
Може би да има някакъв ефект. Знаеш ли какви химични и термични обработки им праскат...
Мойта мома е твърдо на дом пюрета за обед. След обед й давам една ябълка + 100 мл. вода, смляна на блендера + 3-4 с. л. от готовите каши (Милупа) (може и 5 с.л. зависи). Става супер разкошно плодово пюре. Същото с банан, банан + ябълка, банан+круша, ябълка + круша...
Де да знам дано тия скромни менюта са ти от полза...



Тема Re: Принципни въпроси за захранванетонови [re: Silvita]  
Автор Rampelina (мама на Вальо)
Публикувано04.04.05 08:50



Спанака по принцип действа разхлабващо. Ти замразен ли готвиш или пресен? Мустаков ни е казал да готвим само от замразения, защото пресния по това време си е отровен. Иначе желязо има, но не е толкова много, както си мислят хората (имаше една тема преди време в клуба на майките, че всъщност е станала печатна грешка при публикуването на някаква статия и затова хората мислят, че в спанака има много желязо, а всъщност има други храни, в които се съдържа много повече).
Иначе за захранването не мога да ти помогна със съвет, че и на Валери това му предстои. А и той яде доста неща, но е и много по-голям от твоето бонбонче. (Спанака му е едно от любимите и го понася добре).



Тема Re: Принципни въпроси за захранванетонови [re: Rampelina]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано04.04.05 09:37



Хващам се за теб, защото говориш за спанака...

Силве, що си го харесала този спанак?
Според мен по-лесно се приемат чушки, карфиол, броколи. И трите ги има по магазините в замразен вид.
Истина е, че някои плодове и зеленчуци разхлабват, може да го бъркаш с реакция.
На мен ми е много лесно да говоря отстрани, но ми се струва, че трябва да се хванеш с един лекар и да действаш само по неговите съвети. Случаят ви е достатъчно сложен, трябва някой лекар да ви обърне повече внимание и да ви напише точно кое, как и по колко.
Чета е права, може пък млякото да не ви понася.
Не знам как се доказва това с млякото, страх ме е и съвети да давам, но наистина е добре най-после някой лекар да ви обърне повече внимание

Вие тест правихте ли? При Мустаков ходихте ли?



Тема Re: Принципни въпроси за захранванетонови [re: Silvita]  
Автор iliana_g (непознат)
Публикувано04.04.05 13:32



Знам , че е сложно, защото и аз бях на това дередже, само че преди 1 година. Оказа се, че откакто сменихме лекаря и млякото няма никакви проблеми. Може наистина да не и понася това мляко, освен това аз съм против готовите пюрета и от самото начало готвя. Е, хапва си някое и друго плодово, но всичко друго е прясно приготвено. Хубаво е да си "хванете" един лекар и на него да вярвате, защото иначе объркването е още-по голямо.
Опитай с чушки, карфиол, броколи, брюкселско зеле.
Спанак давам винаги с ориз , за да няма изненадки



Тема Re: Принципни въпроси за захранванетонови [re: iliana_g]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано04.04.05 13:36



Ох, нали сме си хванали Маринова.... Ей сега пак говорих с нея, едва ли пъпките и запека били от спанака. Да карам на Хип с каша днес и утре зарави ваксината (евентуално).
Не съм ходила при Мустаков, щото мин.седмица разбрах, че се чакало по 20 дни - аз мисля днес се записваш, утре отиваш и все дебна да останат сто и ненам колко лева за кръвен тест, та затова.
А и той нали принципно сменя с Прего - поне с такова впечатление оставам, а това ми се вижда още по-голям риск... Абе мани.
Мерси ви за съветите.
ПС/ Сега запека се усили жестоко и днес не е ходило горкото до тоалетна...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.