Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:59 04.07.24 
Здравна
   >> Алергии
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема А това връщаненови [re: Silvita]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано04.04.05 17:12



назад какво значи? Моля ви, обяснете ми.
сега обрива поизчезна и акото се стабилизира и нарочно дадох пак спанак, ама тоя път не го щя. И това дете е с характер :)



Тема Re: Принципни въпроси за захранванетонови [re: Silvita]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано04.04.05 17:15



Дано не ми се обидиш, ама мисля да ти се накарам
Предварително се извинявам за това. Дано ме разбереш правилно.

1. Слушаш прекалено много лекари, което прави кашата (най-вече в главата ти!) още по-голяма, разбива ти доверието, а всичко това е пагубно първо за теб, после за детето. Ако вярваш на Маринова случай САМО нея, ако не - отиди при Мустаков, Попов (хубави неща чувам за него, но нямам никакви впечатления) или който и да е, но намери лекар, на който вярваш и който ви помага - на теб и Рая. Иначе и без това трудната борба става направо невъзможна!

2. Да потретя или попетя не знам, но според мен много бързаш с въвеждането на нещата, което усложнява проблема. Ако искаш да увеличиш млякото, прави САМО това. Ако искаш да въвеждаш нов продукт, пак прави САМО това. Иначе мазалото става пълно.

3. Спанака определено не е добър избор за първа нова храна, особено при разстроен стомах. И особено, ако е от пазара! Както и тиквата, към която сега гледаш. Ще го разстроят още повече, което ще те обърка в тълкуванието на реакцията. И аз съм за броколи, брюкселско зеле, чушка, замразени, едно по едно, с 2 дни пауза и по 1 лъжичка.

4. Ако си решила да отидеш при Мустаков не чакай да събереш пари за кръвен тест - не е ясно, че ще се наложи, а и консултацията си е важна, за да си избистриш проблема и диетата. Не е ясно, че сменя с Прего, може да даде Алфаре, заради диарията. Изобщо не можем да съдим как ще реагира той, все пак е специалист алерголог и педиатър. В случай, че имаш намерение да му се довериш и отиваш с отворено сърце и глава, а не предубедена и просто, за да "опиташ". Мисля, че ме разбираш.

5. Дано не ми се сърдиш за откровеността, но сме си говорили неща, които останалите тук не знаят, така че много се надявам да ме разбереш правилно и да не се сърдиш. Много поздрави на теб и Рая и дано скоро имате по-добри новини!




Тема Re: А това връщаненови [re: Silvita]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано04.04.05 17:18



Ако имаш предвид моето изказване за връщането назад, значи да се върнеш към диета и режим, които са били стабилни, т.е. детето не е имало проблеми като обриви, диарии и т.н. Оставаш на този режим поне седмица, за да се стабилизира стомаха, 2, ако положението е зле и едвяа тогава опитваш пак с нещо ново.




Тема Re: Принципни въпроси за захранванетонови [re: Millena]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано04.04.05 18:58



Оооо, хич не ти се сърдя даже, напротив - такъв поглед отстрани ми е безценен!
- за лекарите - вече и тях много-много не слушам, карам по инстинкт повече. А и те и двамата си съвпадат на 99% :)))) Права си, че няма да мога да се доверя на Мустаков и ще отида да "опитам".... Гадно, но е така. Но май трябва да събера още едно мнение.
- за бързането - иска ми се отведнъж тя всичко да почне да яде :)))) Все страдам, че вече не й е достатъчно само мляко с няколко лъжички пюре. Но, както казва Бърди, "не може 8 м.нищо да не е яла и да започне да яде като на президентски коктейл" и май е прав.
- Спанака ми го казаха и Маринова, и Бърди - 100% съвпадение, затова го дадох (замразен). Е, и двамата казаха първо тиквички, ама не ги послушах. Сега пак яде спанак в 4 ч., но няма пъпки, избледняха... Не го броя за негативен засега.

Ох, стискайте палци утре да сложим хепатитната ваксина!!! Че съм замислила да започна да ходя насам-натам и да нося Рая с мен :))))



Тема Re: Принципни въпроси за захранванетонови [re: Silvita]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано04.04.05 20:03



Радвам се, че ме разбра правилно и прие постинга ми по правилния начин. С Бърди този път съм съгласна, само дето не ми харесва, че цитираш него, а не нас, които го повтаряме това на теб и всеки друг вече повече от година. А и той беше човека, който отричаше диетите и беше по бързите захранвания. Но това си е твои избор, разбира се, просто ми стана малко... хм странно и донякъде криво. Но виждам, че Бърди все повече ти говори като нас, така че се радвам, че и на него помогнахме да понаучи някои неща . Както вече казах чакаме си хонорара

За Мустаков предположих, че така мислиш, което не е добре, но ... Не знам има ли смисъл изобщо да ходиш при това положение обаче. Той ще ти каже почти същото, което и ние, мое би ще смени млякото... Но ако ти не му вярваш, че знае какво прави ще последваш ли съвета му рискувайки да превърнеш Рая отново в опитно зайче? Помисли си добре и ако отиваш го направи с правилната настройка. Иначе просто избери друг лекар. Може пък бърди да препоръча някой, който разбира, сигурно все е останл поне някои такъв в БГ, знам ли.

Нищо толкова не й липсва на Рая, познавам деца, които до годинка са били само на кърма! Познавам и такива само на адаптирано мляко или хидролизат. Оцеляли са На всички ни се е и ни се иска децата ни да ядат всичко, но не става. Аз лично знам, че е възможно Вики цял живот да не прояде някои храни като прясното мляко и ядките (а и вчера каква реакция ми направи към орехи, но това е друга тема), но това е. Радвам се, че сме стигнали до тук и то е станало само, защото сме били внимателни, търпеливи и постепенни в опитите си.

Успех с ваксината! Сигурна съм, че ще мине добре!! Стискаме палци и чакаме да се похвалиш!




Тема Re: Принципни въпроси за захранванетонови [re: Silvita]  
Авторelliva (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 22:42



Незнам дали това ще те поуспокои но Криси (вече на 8 месеца) яде само ябълки, круши, тиква, картоф и морков, а от месото само пуешко. От кашите яде само Синлак. Опитах ябълковата на humama но се изприщи. И на мен ми е много мъчно като си помисля колко неща не може да яде, но поне е стабилна. В петък сложихме 3тата хепатитна ваксина и за щастие нямаше проблем. От вчера ядем и броколи. Аз също мисля, че трябва да се поуспокоиш и да не бъраш толкова с новите храни. Всичко ще се оправи само трябва повече търпение.



Тема Re: Принципни въпроси за захранванетонови [re: Millena]  
АвторSilvita (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 23:31



Хей, Миленски, ама моля те, недей така! Не се сърди! Не седя между вас и Бърди или пък предпочитам някой пред другиго - просто той ми го каза преди минути и затова го цитирах!
Не искам да изглеждам неблагодарна пред теб, Теди, Чета или някой друг - благодарение на вашата помощ оцелях психически в тая зима. Знаете колко съм ви благодарна и няма да го повтарям, че ще започне да горчи :)))) Нито при цялото ми уважение към него го следвам сляпо. Да съм дала иначе детско кисело мляко с плодове иначе за следобедна закуска (може и да се е шегувал де :))))
Тук се завихри страшна дискусия за Бърди, но на мен ми е наистина много полезен главно да си изливам емоциите и някой да ми повтаря, че съм добра майка - благодаря ти, Бърди, че ме изслушваш в последните 2 седмици. Благодаря ви, Миленче, че ме четете и ми отговаряте в последните 6 месеца.
А най-добре за детенце е да има спокойна майка - което съм на път да постигна благодарение на ВАС и на НЕГО в последно време.
Точка и ви целувам!
Има ли сърдити сега че съм станала една нежна теменуга напоследък, само това ми трябва да се карам с хората в нета, не ми стигат домашните



Тема Re: А това връщаненови [re: Millena]  
АвторSilvita (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 23:36



В много постинги съм го чела и затова се чудех какво е.
А ако имам въведен моя Хип примерно и месец не го давам, после пак ли по 1 лъжичка само? Като ново захранване? То това ми беше въпроса, ама съм го формулирала...



Тема Re: А това връщаненови [re: Silvita]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано05.04.05 05:23



Не, щом вече детето го е яло спокойно, то няма нужда от захранване. Идеята на захранването е постепенно да предложиш новата храна и да достигнеш количества за цяла порция. Ако веднъж организма го е приел то при равни други условия пак ще е така.

Успех с ваксината още веднъж!




Тема Re: Принципни въпроси за захранванетонови [re: Millena]  
Автор Rampelina (мама на Вальо)
Публикувано05.04.05 08:24



Миленче, само да кажа, че наистина няма смисъл да се бърза със захранването и да успокоя Силвето. Имам позната, на която зълва й живее в Ливан - там не дават на децата до 2г. НИЩО друго освен кърма/мляко. Аз бях направо шокирана като научих това, но децата си растат като нашите и не знам нещо да им става от това, че не ядат други неща, въпреки че 2г. ми се струва наистина много...
От друга страна имам приятелка, която даде на 3-месечното си бебе купешко кисело мляко, момиченцето вече е на почти 2г. и расте здраво и хубаво. Жалко, че нямаме такъв късмет с нашите слънчица...

Редактирано от Rampelina на 05.04.05 08:28.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.