Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:40 19.06.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Алергия към белтъка на кравето мляко  
Авторreni (Нерегистриран)
Публикувано03.04.05 16:35



Здравейте, ние сме на 6 месеца и от 13 дни сме с разстройство със слуз. Значи след като си изпие адаптираното мляко в рамките на половин час вече е акал. Това ме наведе на мисълта че може би става въпрос за алергия. В момента сме на AL 110 + чай от шипки, Смекта и Енерол. Дадох ме проба за иследване и тъпото ХЕИ 5 дена го чакам за резултат. Нямаме обриви, но мислите ли че може да става въпрос за алергия. Препоръчайте ми алерголог за Бургас. Предварително ви благодаря. Няма смисъл да ви казвам колко съм се шашнала!



Тема Re: Алергия към белтъка на кравето мляконови [re: reni]  
Автор Rampelina (мама на Вальо)
Публикувано04.04.05 09:01



Само на мляко лие детенце? По принцип разстройството е признак за алергия, но изчакай първо резултатите. Моя син преди година и половина имаше чревна инфекция, така че и товва е възможно. Пиши като разбереш резултатите и не се шашкай много, ще помагаме с каквото можем .



Тема Re: Алергия към белтъка на кравето мляконови [re: reni]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано04.04.05 11:49



В случай на алергия към кравето мляко се обърнете към детски гастроентеролог. В закованата тема гора има телефони и адреси. Само гастроентеролозите от Педиатрията имат право да издават протоколи за безплатно лечебно мляко.



Тема Re: Алергия към белтъка на кравето мляконови [re: reni]  
Автор krisy75 (непознат )
Публикувано04.04.05 15:36



При дъщеря ми също алергията се прояви със слуз в изпражненията. По принцип те не са така рядки, като при инфекциозна диярия, но за това пък са на често и то почти веднага след ядене. И до днес при ядене на някоя храна, която не я понася се случва същото, а кожни проблеми по принцип нямаме. Но препоръката ми е, ако можеш да доведеш детето на гастроентеролог в София. Мисля, че ако имаш направление за такъв специалист няма значение в кой град ще го използваш, но все пак провери. И не се шашкай!



Тема Re: Алергия към белтъка на кравето мляконови [re: reni]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано04.04.05 17:01



Какво стана преди 13 дни, за да провокира разстройството? Тогава започна млякото, дадохте сок или нещо друго различно? Защото, ако е признак на алергия би трябвало да се появи още при първоначалната среща с адаптираното мляко, а доколкото разбирам проблема е отскоро. Ако преди това е пило млякото без проблеми и няма въведена нова храна, по-вероятно сега се е появил някакъв стомашен проблем.
Силно се надявам да е това!




Тема Re: Алергия към белтъка на кравето мляконови [re: Millena]  
Авторreni (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 23:17



Значи единственото ново беше сок от ябълка, но той е захранен с пюре от ябълка. Излязоха ни изследванията - нямаме бактерии, но сега пък акахме кафяво?



Тема Re: Алергия към белтъка на кравето мляконови [re: reni]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано05.04.05 05:30



Значи почти сигурно е от ябълката. Пак не казваш от кога сте въвели адаптираното мляко. А сока какъв беше? Ако е бил домашен аз лично залагам на нитратни или обработени с химикали ябълки. Ако не е това ще трябва още да те поразпитам. Но във всеки случай спри сока докато се закрепи коремче. Ако отдавна яде мляко и чак при сока реагира, не е алергия към белтъка на млякото, това е сигурно




Тема Re: Алергия към белтъка на кравето мляконови [re: Millena]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано05.04.05 08:57



Сокчетата от ябълка разхлабват, т.е. възможно е разстройството да е обикновена реакция на организма, а не алергична.
Освен това разсторено стомахче не се оправя само за ден-два, особено при толкова малко бебе, което е предимно на мляко.
Миленчето ти е казала - изчакай стомахчето хубаво да се оправи и тогава давай нови храни.
Пиши как вървят нещата при вас

Редактирано от Teди на 05.04.05 08:58.



Тема Re: Алергия към белтъка на кравето мляконови [re: Teди]  
Авторreni (Нерегистриран)
Публикувано09.04.05 09:37



Сокът беше на Хип. Вече почти 20 дена не е ял нещо друго освен мляко. Вчера след като му спрях AL 110 и му дадох Аптамил и се наака 2 пъти пак рядко и аз от страх да не се подриска пак му дадох млякото на Нестле. Бъркам ли нещо по дяволите



Тема Re: Алергия към белтъка на кравето мляконови [re: reni]  
Автор marid ()
Публикувано09.04.05 11:11



All 110 е безлакозно мляко , нали така? И от него добре се повлиява детето, което мен поне ме навежда на мисълта че може би проблемът е лактозна непоносимост, а не алергия към кр. мляко. Какво мисли педиатърката ви? За съжаление не знам гастроентеролози в Бургас, не ми се е налагало да водя Мартин, но е добре поне още едно мнение на лекар да чуете, ако е необходимо на частно го заведете. Иначе за лактозната непоносимост има много в нета, вкл. ако ползваш английски - "lactose intolerance" - ако не, казвай да превеждаме.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.