Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:16 25.09.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Тема Алергия към насекоминови  
Автор bibi (вярваща)
Публикувано26.03.05 15:20



Моля помогнетеако можете!
Моят син Виктор на 1.7м има алергия от насекоми, по последно мнение от алерголожката. Установена за първи път на 11 месеца. Появяваше се няколко пъти след това и сега отново сме с обрив. Първо се появяват се малки точици, след това силно се зачервяват и превръщат в мехури като от изгорено.Сърбят много, защото се чеше и не може да спи. Изписаха финистил гел и капки, обаче аз ефект не виждам. Питах за превантивни мерки, GP -ито каза, че нямало спасение до като не я израсте до 4 годинки. Ужас до 4 годинки ли ще се мъчим, всеки път когато нещо го полази.
Ама ме е яд и на това ,че няма къде да си разхождаме децата без да има някое бъхлясало куче наоколо. как да го пазя незнам.
Ако може да помогнете с нещо ще бъда благодарна!

Виктор 17 08 2003



Тема Re: Алергия към насекоминови [re: bibi]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано26.03.05 17:19



Защо не я питаш нещо за репелент (препарат, с който се мажеш и не те хапят гадини). Аз съм любима храна на всяка кръвопиеща гнида в околността - ако има 20 души, аз ще имам 20 пъпки за 20 минути, а те - нула. Включително лятото детето не го хапеха комарите нощем, а мен - слава Богу де. Та аз се спасявам с репеленти и вечер, преди да си легна лятото, както и ако ще ходя някъде на открити пространства, се мажа цялата с един на Джонсън и Джонсън - Аутан се казва, 10-12 лв е мисля шишето 250 мл. Принципно ефекта е няколко часа - достатъчно обаче ако ще излизате по поляните.
Но не знам дали става за толкова малко бебе, а и мирише силно (приятно, но все пак дали става за детенце...)



Тема Re: Алергия към насекоми [re: bibi]  
Автор Dino (притеснителна)
Публикувано31.03.05 16:43



Сега виждам постинга.

Не се отчайвай! Само се въоръжи с търпение!
Моят, голямия има същото нещо. В момента е на 10 години и половина и продължава да го има. Това с 4-те годинки, въобще не е ясно. Стараем се да не го лазят буболечки. Но като го полазят, една добра лекарка ни препоръча следното: маже се обрива последователно със салицилов и ментолов спирт. За да не го сърби и да не се чеше. Струват стотинки в аптеката.

А за да не го лазят сме купили едно мазило около 5 лв, но в момента не си спомням името. Довечера като се прибера в къщи ще проверя и ще ти пиша бележка. А може и тук, заради други майки със същия проблем.

Ако не ти пиша, моля те подсети ме - нещо съм на зор и малко се отнасям.

Живота е хубав, въпреки гадните му номера!!!!


Тема Re: Алергия към насекоминови [re: bibi]  
Автор Finch ()
Публикувано31.03.05 17:26



Аз използвам OFF против ухапвания от насекоми и има ефект. Идея си нямам дали може да се лекува и дава нещо. Ако е ухапан вече използвам Фенистил, но няма ефект наистина за това спирт е за предпочитане... В къщи пръскам с Биокил и стените и таваните и подовете, става и против комари даже с него...



Тема Re: Алергия към насекоминови [re: bibi]  
Авторkrisy75 (Нерегистриран)
Публикувано01.04.05 15:14



Хомеопатите дават препарат от отровата на пчела, казва се Apis нещо си. напълно безвредно и за съвсем малки деца, но все пак трябва да се посъветваш в каква потенция и колко време да го пие. Гранулите се разтварят във вода или малките деца ги хрускат.



Тема Въпросченови [re: krisy75]  
Автор jenta (мама на Елица)
Публикувано07.04.05 11:49



Не съм наясно дали има тест, с който предварително да се установи алергия към жилещите насекоми. Ужасявам се от мисълта, че детето ми може да е алергично и да го ужили нещо в момент, когато наблизо няма спешна помощ. Моля, дайте ми някаква информация




Тема Re: Алергия към насекоминови [re: bibi]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано07.04.05 12:11



Здравей. Аз самата имам алергия към някакъв вид комари. Подувам се много. Като дете са ме жилили пчели, и докато се приберем в София гласът ми спаднал (от подуване на лимфните възли).
Синът ми се подува по същия начин. Но той има и силно изразена алергия към полени и му давам Кларитин на сироп.
Ако усетя, че се подувам много и аз си взимам алергозан или нещо подобно, въпреки мазането.
Относно разчесването - няма да ти казвам какво облекчение изпитвам като разчеша някое ухапване и изстискам малко кръв от там (ако не се е подуло прекалено много). Единсвеното ми притеснение тогава е от инфекция, ама досега не е ставало.



Тема Re: Алергия към насекоминови [re: bibi]  
Автор**** (Нерегистриран)
Публикувано07.04.05 12:51



Пробвай OFF на джонсън, помага против ухапване докато сте навън. Има го във вид на спрей и на кремче.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.