Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:38 27.06.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Защо е АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕН Калцият пер.ос (орално)нови  
АвторBirdie (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 13:23



Шокиран чета непрекъснато за изключително широкото разпространение на Калций и Vit.C като "средства за лечение" на алергични заболявания.
Оралното приложение на каквито и да е йонни препарати при бебета и малки деца (освен при определен много малък на брой заболявания) Е АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕНО и крайно рисковано.

Калцият приеман орално (както и венозно) е мощен алерген от самосебе си и при приемане се абсорбира, повишавайки системните калциеви нива в кръвта. Това води до състояния, наречени "хиперкалциемия". Какви проблеми може да имате от това:

http://www.anapsid.org/hypercal.html
http://www.mamashealth.com/blood/hypercal.asp
http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/article/000365.htm

Даването на Vit.C не дава никакъв положителен ефект. Макар и в по-малка степен и той е алерген.
Тези практики са БЕЗОТГОВОРНИ и характеризират ЯСНО професионалната квалификация на тези, практикуващи подобни "алхимични подходи", тъй като става въпрос не за дребен детайл, а за един много важен факт от общомедицинско значение.



Тема Re: Защо е АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕН Калцият пер.ос (орално)нови [re: Birdie]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано22.03.05 14:30



Бърди, това не би ли трябвало да го казват на студентите по медицина-бъдещи педиатри?
Как точно да кажа на моята лекарка, че ми трови детето? Или на всяка друга, за която съм чувала и съм се срещала? Или на всеки лекар, с когото мога да сменя моята педиатърка?
Това е ПЪРВОТО, което се изписва, наред с друго лечение. ОК, да кажем, че не го давам - аз, някоя друга майка, която има достъп до този форум или до източници в нета.
А останалите десетки хиляди български бебета?
Кауза пердута.



Тема Re: Защо е АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕН Калцият пер.ос (орално)нови [re: Birdie]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано22.03.05 19:58



За калцият не съм чела достатъчно, но за Вит. C съм, а и доста лични наблюдения имам. Знаеш ли, че си спомням много ясно как като малка си бях извадила извода, че получа ли оток на устата, ако изям един лимон ми минава за минути, никое лекарство не действаше толкова бързо. Случайно мое си откритие, което доведе до това винаги да имаме лимони у дома, дори и сега.
Години по-късно вече лекари ми пропоръчваха малка ампула витамин Ц за Вики, ако получи внезапен проблем и трябва да ти кажа, че работи безотказно.

Междудругото, как точно витамин Ц се явява алерген? Сериозно питам, не се заяждам




Тема Re: Защо е АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕН Калцият пер.ос (орално)нови [re: Birdie]  
Автор Чeтa ()
Публикувано22.03.05 23:15



Искам да попитам аскорбинова к-на Е330 едно и също ли е с вит.С, който продават в аптеката?



Тема И как точно Калция ще се превърне [re: Birdie]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано25.03.05 19:23



в алерген?
Имаш ли бегла идея що е то алерген?
На какви условя трябва да отговаря дадено вещество за да бъде алерген?
А стига идиотски изцепки - може ли?
Калция си го имаш в организма.
Защото в организма си имаш кости.
Е ти утепа рибата от всякъде.
Ай ся да си махнем костите, щото има калций в тях.

Алерген може да бъде само високомолекулно вещество - най-вече от сорта на белтъците. От там на сетне може да има хаптени - ниско молекулни вещества, които се свързват с белтъци в организма, и се превръщат в алергени.

Ама калция не е от тях.

Bеer? Mоre?




Тема Добре денови [re: Бъpдиe]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано25.03.05 19:28



а къде точно се споменава че калция може да бъде алерген?
Щото и аз уважавам адски много Harison...
Та къде точно е казано че калций не трябва да се дава и къде точно е казано че калций е алерген?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Защо е АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕН Калцият пер.ос (оралнови [re: Millena]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано25.03.05 19:30



Гарантирам ти вит Ц не може да бъде алерген.
Е няма да гарантирам че добавките - така де пълнежа не е алерген.
Ама самия витамин - не може да бъде алерген.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Защо е АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕН Калцият пер.ос (оралнови [re: Чeтa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано25.03.05 19:32



Ми аскорбинова киселина и вит Ц са синоними.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Защо е АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕН Калцият пер.ос (оралнови [re: bira_more]  
Автор Чeтa ()
Публикувано25.03.05 20:01



Това го знам. Питанката ми беше по-скоро дали мога да разчитам, че аскорбиновата к-на, която слагат в пюретата е истински вит.С или нещо ментят на етикетите.

Поводът да питам е това, което прочетох в една статия в нета.
Ето цитата, който ме смути:
Така например маргарините, произведени в Холандия и Германия, и внасяни в страните от Източна Европа, все по-често са консервирани с ракообразуващ емулгатор, означен на опаковката със символа Е 330. С други думи, поставяйки маркировка, производителят "честно" предупреждава потребителя: "Вие имате право да решите дали ще купите тази стока, която струва по-евтино, или ще предпочетете по-качествената, но и по-скъпа стока."

Редактирано от Чeтa на 25.03.05 20:03.



Тема Re: И как точно Калция ще се превърненови [re: bira_more]  
АвторБъpди (Нерегистриран)
Публикувано25.03.05 22:00



Опитай бързо вливане на недобре разреден венозен Калциев глюконат, ако не си много убедена... но не ти го препоръчвам...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.