Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:59 30.06.24 
Здравна
   >> Алергии
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Офф - бременност, надебеляване, алергии ...нови  
Автор Finch ()
Публикувано21.02.05 11:34



Попаднах на нещо интересно:
всички алергии започват в утробата

Според последните изследвания на руски учени, една от причините за алергия у децата е скритата хранителна алергия на майките им по време на бременността и кърменето. Към проявленията на тази скрита хранителна алергия не се отнасят само типичните алергични реакции и заболявания, а и прекомерното напълняване по време на бременност.

Свидетелство за нея са и усложненията от рода на отоци по краката, повишено артериално налягане, протеинурия. Децата на такива майки повече от другите страдат от алергии и перинатални поражения на нервната система, повишено вътречерепно налягане.

Бременните с подобни проблеми трябва да изключат от менюто си най-напред традиционно алергизиращи храни: цитруси, шоколад, яйца, ядки, мед, както и пушените храни, оцета, лютото и соленото. Скритата хранителна алергия се установява със специални изследвания, след което на бременните се изготвят т. нар. елиминационни диети, които те трябва да спазват за около един до три месеца.

На тестване подлежат и бременни жени, чиито съпрузи са с проявена алергия или в семейството вече има алергично дете.

........

Трябва да се знае и за хранителните алергии и тяхното негативно въздействие както на организма на майката, така и на плода.
През последните месеци на бременността е необходимо да се направят проби за алергии. Това ще позволи евентуалното откриване у вас на т.нар. ''скрита'' алергия, която може да няма външни прояви, но притежава целия спектър от негативни въздействия не толкова на майчиния организъм, а на този на плода.
Например, в последно време доста често се появява скрита алергия към ябълки. Докато няма външни прояви на алергията, бъдещите майки с всички сили поглъщат ябълки и ябълков сок. И продължават да ги ядат и по време на кърменето. В резултат на това, когато дойде време за захранване, първо като правило се въвежда ябълковият сок. А заедно с него и диатеза у любимото дете.
Навреме направената проба за алергия ще помогне не само да се избавите от неприятности, но тя може да стане великолепен помощник при избора на хранителни продукти, както в последните месеци на бременността, така и по време на кърменето.

Н. Г. Логачева, акушер-гинеколог в Семейно-медицински център ''Пангея''



Иска ми се да попитам и да си направя една статистика, дали наистина рязкото и прекомерно повишаване на теглото може да се смята за вътреутробна хранителна непоносимост на бебето? Как беше при вас? Знаете ли нещо повече за тестовете и изследванията, които могат да се правят? Лично аз наистина надебелях рязко още от 3-тия месец и бях качила 25кг до края на 8-мия месец, когато и родих...

Редактирано от Finch на 21.02.05 11:50.



Тема Re: Офф - бременност, надебеляване, алергии ...нови [re: Finch]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано21.02.05 11:50



Аз качих 15 кг (точно по 5 кг на всяко тримесечие). Не мисля, че това е много за една бременност.
Кръвното ми не е било високо, не съм имала алергични прояви по време на бременността, ям безсолно, не обичам пушени меса, не съм пила натурални сокове, цитруси почти не съм яла, шоколад и ядки хапвах, но не често.
Имах отоци по краката, но чак в края на бременността (донякъде го отдавах и на горещото време).

Отключих алергията на Оги докато кърмех.



Тема Re: Офф - бременност, надебеляване, алергии ...нови [re: Finch]  
Автор marid ()
Публикувано21.02.05 11:55



Аз качих 17 кг, нямах алергии, отоци само в края, но не бяха големи. Попаднах обаче на някакъв лекар по ТВто, според който нормалното наддаване за бременни било 14 кг и всичко над 14-те било патология?!?

Съвсем скоро се сетих обаче, че ядях сирене като за световно ( съвсем бях забравила и изведнъж след поредното премисляне и "светна") - мандрите само за мен работеха. А по принцип не обичам млечни продукти, само докато бях бременна - и ми идва да се наритам, но идея нямах тогава за възможните последствия.

Редактирано от marid на 21.02.05 12:02.



Тема Re: Офф - бременност, надебеляване, алергии ...нови [re: Finch]  
Автор Чeтa ()
Публикувано21.02.05 12:49



Аз качих общо 16 - 17 кг и не рязко, а постепено по време на бременността. Не съм прекалявала с нищо, не съм имала високо кръвно - напротив. Отоци също не съм получавала.
Не знам за тези тестове. За пръв път чувам.

Редактирано от Чeтa на 21.02.05 12:58.



Тема Re: Офф - бременност, надебеляване, алергии ...нови [re: marid]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано21.02.05 12:50



Ох, само ако знаех за тези неща преди!!!
За протокола: + 33 кг, отоци от 6-я до 9-я месец до края. Високо кръвно от 8-я м. Рязко качване още от 2, 3 м., но го отдавах на спирането на цигарите.
Някъде около 100 бидона течен шоколад, плюс по 1-2 кофички кисело мляко на ден, прясно в огромни количества също, сирене - "бабината рецепта" за калций. И аз не обичам млечни продукти и плодове, не ми се ядяха, но се насилвах. Плюс огромни количества фреш от цитруси, щото "е полезно и има витамини" и изпивах по ок.500 гр сок от портокал, лимон и грейпфрут вс.ден под зоркия поглед на татето-сокоизстисквач.



Тема Re: Офф - бременност, надебеляване, алергии ...нови [re: Finch]  
Автор Toby (Sunny)
Публикувано21.02.05 13:45



Качих около 17-19 кг. Отичах последните месеци. През цялата бременност почти изкарах на филии със сирене и домати(сиренето и киселото мляко в огромни количества).
Но аз си мислех, че алергията може да е от това, че пиех през цялата бременност нош-па(или на инжекции), първите три месеца бях на хормони прогестеро, а от 3-9 м Магнерич. Родих с грип и пиех антибиотик, след кето докато кърмех 14 дни различни антибиотици.(Ама никои доктор не ми каза да не ги пия...) Докато кърмех огромни количества ядки(орехи за кърма), мляко, телешко и моркови.
Пък после от какво била алергията.



Тема Re: Офф - бременност, надебеляване, алергии ...нови [re: Finch]  
Автор olivO3 (маслинката)
Публикувано21.02.05 14:06



Аз качих 30кг! Още от в 3-тия месец бях доста наедряла, но и много лежах, бях и на инжекции папаверин, и пиех но-шпа, и какви ли не още лекарства. В 1вия месец още преди да знаят, че съм бременна ме лекуваха с Ципрофлоксацин и се обринах, в 5-тия бях с гнойна ангина на антибиотик, към края кожата ми се люспеше и имах силно изразен невродермит, който не минаваше от нищо! Но бях през цялото време с доста ниско кръвно и даже на два пъти почти припадах. Сега за първи път чувам за тези тестове!





Тема Re: Офф - бременност, надебеляване, алергии ...нови [re: Finch]  
Авторelliva (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 16:40



Аз качих 23 килограма, 6 от които до 3тия месец. През цялата бременност пиех безвредния “Дуфалак” .Сега като се замисля може и от него да е непоносимостта на Криси към лактозата. Краката ми оттекоха в 6тия месец, но го отдаваха на килограмите и жегата. Последните 3 месеца получавах адски киселини от всичко което хапнех и общо взето ядях само хляб и сирене. След като родих пък се тъпчех с жито, орехи, яйца и мляко за повече кърма. Иначе кръвното ми беше много ниско.



Тема Re: Офф - бременност, надебеляване, алергии ...нови [re: elliva]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано21.02.05 16:51



Аз пиех Но-шпа, Магнерич, Магнерот и Магне Б6 в различни комбинации до 9-я м.



Тема Re: Офф - бременност, надебеляване, алергии ...нови [re: Silvita]  
Автор Finch ()
Публикувано21.02.05 16:59



и аз заради контракциите... а и също в началото поглъщах големи количества портокали, ябълки и поне две кисели млека на ден... трябваше по-рано да вляза в клуба за да се спра, но... Тази статия е от 2001 година, просто едва сега попаднах случайно на нея. Мисля си, защо не се разпространяват такива изследвания по женските консултации... Както Милена казва, превенция дори и да не се съмняваш е по-добре отколкото студен душ по някое време...

Редактирано от Finch на 21.02.05 17:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.