Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:39 18.06.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Да се представим  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано18.02.05 18:31



Тук предлагам всеки да напише накратко историята си. И тъй като темата е много динамична ще е добре да се променя периодично - като се въвеждат нови храни, детето се отбие и т.н. Надявам се да ни е полезно, за да даваме по-адекватни съвети без да се чудим непрекъснато какъв беше въпросният случай.

Ето накратко за мен и сина ми Вики.
Аз съм с вродена алергия към много неща и от доста силен вид. В семейството на съпругът ми също има алергии (майка му и брат му). Ето защо още като забременях с Вики имахме няколко на ум за силната му предразположеност. Още по време на бременността ми разчистихме максимално от "алергени" у дома, бях на диета, после кърмех и въпреки това, когато Вики беше на 3 месеца получи атопичен дерматит. С помощта на д-р Мустаков, мои лекар от 16 години, продължихме започнатите още преди да се роди мерки - диета и за бебето, още по-строга за мен. Много бавно и много постепенно го захранвахме. Не се мина и без инциденти, но все пак менюто му все повече се обогатяваше. От около 8 месеца, когато навърши 3 години не е имал обриви и други реакции, понякога се зачервява около устата - контактна реакция към храна. Вече яде яйца, по малко портокал, ядки и пие обикновена бебешка формула.

Така че светлина в тунела има. Желая го на всички!


Редактирано от Teди на 12.07.06 13:16.



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор magnoliamm (mama na Alex)
Публикувано08.02.05 10:15



Здравейте и от нас,
Ние сме нови в тази материя..
Александър полу4и атопи4ен дерматит преди около месец,след 4дневно боледуване с много висока температура.
Има съмнение 4е го е полу4ил от Норофена,но сега сме на пълна диета.До преди това си ядяхме вси4ко - той е на 1 годинка/без 11 дена/.
Оба4е си спомням,4е същите признаци той ги полу4и,когато беше на 2 месеца- силно за4ервени бузки,с кори4ка,грапава кожи4ка на тялото и ситен обрив на глезените.Тогава никой не ни каза , 4е може да е алергия.
Бях при двама лекари,последно при Мустаков,и сега сме на диета.
Все още ми е трудни4ко с разнообразието,но ще се справя с ваша помощ,надявам се.
Ние нямаме алергии,но явно и това не е достатъ4но да предпазим децата си.
Напоследък много се замислям за хомеопат,но все още мисля.
Надявам се ,да спрем алергията в ранен стадий и да не се стига до усложнения.
Това е нашата история на кратко.




Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор Чeтa ()
Публикувано08.02.05 18:40



Да се разпишем и ние.

Борис почти не е кърмен. Започна да пие Фризопеп, когато беше на почти 2 месеца, защото целият беше в обриви и лишеи. Още на следващия ден започна да се чисти и за една седмица нямаше и следа - без мазане - само на диета. От отгава пие само това мляко.

От млечните продукти за сега сме пробвали само масло - без проблеми. Ял е също и козе сирене/малко/.
Април 2003 направихме кръвният тест. Според него Бо е много алергичен към доста неща, главно ябълки и моркови, които не са предизвиквали обриви.
От септември до декември 2003г. спазвахме нестрога диета/без млечни, без домати, яйца, риба, ябълки, моркови, круши, дюли, глутен/.
В момента от гореизброените само глутена е включен в менюто.
Преди месец направи реакция към киви.

Ходим при д-р Мустаков вече една година.

Борис е наследствено обременен с алергии от баща си. Той като малък е имал астма в тежка форма на алергична основа.

Това са резултатите от кръвния тест:





Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор olivO3 (маслинката)
Публикувано09.02.05 11:46



Здравейте и от нас!
В нашето семейство аз съм алергичната към доста неща, най изявена кожна алергия имам към почти всички мазила и към слънчето също, към мухали и домашна прах и към някои лекарства.
Дъщеря ми е кърмена до годинка и четири месеца, но пак има алергия -атопичен дерматит. Това е от 7-8мия месец. Обрива се и тя от почти всички кремове и козметики, от някои лекарства, и около устата при по силни храни - кис. мляко, домати и други ако не се избърше бързо още докато се храни. От време на време и от допир на някои дрехи и материи пак се обрива. От конкретна храна не съм забелязала и сега ядем всичко. Не съм я водила при д-р Мустаков, но трябва да го направим в скоро време.



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано09.02.05 12:09



Рая е на 7 м, обременена с атопия и по двете линии. Никога не е кърмена. Захранена с Фризолак от 0 до 3 м., имаше запек и й давахме преварена овесена вода. След включване на сокчета в менюто получи диария, започна да регургитира много. Мина на запичащо безлактозно мляко АЛ 110, а след това опитахме с Нан АР и Фризовом, които отказа да яде.
Плюс неотминаващите колики и през четвъртия месец и с насочваща диагноза "алергия", отидохме в Педиатрията. Д-р Желев, без да я прегледа, даде диагноза "здраво кърмаче" и ни върна на Фризолак, като стабилизираната вече диария се появи отново и пак минахме на АЛ 110. Отидохме при д-р Янева, която отбеляза крустите, появил се вече обрив по врата и под окото и подсичането плюс другите симптоми като алергични и ни изписа Фризопеп. От него Рая получи пак диария и с диагнозата "инфекция" Янева й изписа Гентамицин. На четвъртия ден повърна на фонтан няколко пъти един след друг и отидохме в Педиатрията, където лежахме 3 дни.
Върнаха ни на АЛ 110 и я изписаха "здрава" (каквато е била приета според тях).
През януари отидохме при доц. Маринова, която ни диагностицира алергията (неминаващи пъпки, суха кожа, крусти, лишей зад ухото, още колики) и ни изписа Фризопеп. Рая направи реакция и към него и получи диария. Започна да яде каша Фризокрем ориз и царевица с по половин лъжичка фризопеп на денонощие. Сега лъжичките са 10, а кашата е само царевица, плюс две месни пюрета на ден (Хип, царевица с картофи и пуйка).
От тази седица кашля след прием на Проспан. Червените пъпки и едно голямо червено петно на бузата изчезнаха след спирането на сиропа и прием на противоалергичен сироп Ериус.

Не знам къде ще му излезе края вече.



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано09.02.05 12:43



Ето и нашата визитка

Съпругът ми е имал алергия към много неща като малък, най-силна към полени.

Оги е кърмен три месеца. На 15 дни получи обрив по цялото тяло, който въпреки моята диета, а по-късно Кларитина и Фризопепа, не се скриваше. Диагнозата "алергия към белтъка на кравето мляко" ни я постави педиатърката, след това и алерголог.
Захранен е на 6 месеца. Реакция е правил към киви. Започна да яде овче сирене на годинка, това е първият млечен продукт в менюто му.

Забелязала съм много силна зависимост между засилване на обривите и пробиването на зъби!
На година и четири месеца (след избиване на кучешките зъби) обривите се скриха сами и започнахме да даваме нови храни по-смело. До момента сме въвели всички млечни продукти без прясно мялко.
Оги все още е на диета и не е опитвал доста храни, но всичко с времето си



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор Finch ()
Публикувано10.02.05 10:04



Алергичните сме мъжа ми, свекърва ми и аз...
Калоян се роди по моите изчисления в началото на 9-тия месец/месец по-рано/, но защото си беше голям и да не се изнежва не го третираха като недоносен въпреки явни признаци. В родилния дом го наляха с Фризолак въпреки възраженията ми. Започнаха страхотни колики още от там и на 18 дена го оперираха от ингвинална херния, следва много силен антибиотик и от там се почна ходенето по мъките, докато на два месеца ми спряха кърмата и мина на Фризовом, после на Фризосой, докато попаднахме при Маринова и от 3 месечна възраст е на Фризопеп, с атопичен дерматит, диария, екземи по цялото тяло и забавяне в развитието на нервната система. Дава алергични реакции към всички видове лекарства, дори и противоалергичните. Приема само вит.С, парацетамол и калциев глюконат. По съвет на Маринова и педиатъра мина на хомеопатично лечение, но все още е на много строга диета. Захранването му всъщност започна след 7-мия месец, до тогава беше само на Фризопеп и оризова каша. Сега е на 2г. и 6м. и все още се проваляме в опитите за захранване с млечни продукти, но другото му меню "доста" се разнообрази: Месо-свинско, пилешко, пуешко, заешко; Зеленчуци-картофи, моркови, чушки, карфиол, домати; Плодове-ябълки, круши, сливи, череши, вишни, праскови и кайсии/белени; Други-ориз, царевица, макаронени изделия, солети хрус-хрус.



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор __milena__ (непознат )
Публикувано11.02.05 12:09



Здравейте,
Едва предишната нощ открих клуба, но съм очарована от възможността да споделя проблемите си и да прочета за доста сходните чужди.
Кирил не е обременен наследствено с алергии, но е с много светла кожа и засега светли очи и коса (когато се роди кожата му беше почти прозрачна). Кърмен е до края на 9тия си месец (сега е почти на 11). Направи алергична реакция при захранване с картофено пюре и Frisolac около средата на третия месец. В началото само се зачервяваше леко около устата, на което не обърнах нужното внимание, докато след 2 седмици, когато вече стабилно си хапваше на обед пюрето, и след втората ваксина ДТК, се зачерви целия от горе до долу като опарен с коприва. GPто му сложи метилпренизолон (което после разбрах било излишно, но в момента бях като паднала от облаците). От тогава при всеки опит да му дам пюре с адаптирано мляко се зачервяваше около устата и навсякъде където капне от млякото. По самоинициатива направих следния експеримент - капнах малко истинско прясно краве мляко на сгъвката на лакътя му - след няма и минута се зачервяваше. От доц. Маринова получихме диагноза АБКМ, както и протокол за Frisopep. И двамата минахме на диета, особено строга за мен, тъй като кърмех.
След няколко месеца нещата вървяха от добре по-добре. Никакви оплаквания! Повторих експеримента с капки мляко на лакътя - НИЩО, никаква реакция!!! Силно обнадеждена започнах да включвам някои плодове, които преди това избягвах. Много, наистина много внимателно добавих и жълтък. И отново - нищо нередно с детето!!!
Докато не се разболя през ноември, направи спастичен бронхит, бяхме няколко дни в пулмологията на МА. От тогава се започнаха - хреми, кашлици, лекарства (не беше пил нищо до 8мес. възраст, дори vit.C). За хремата и кашлицата е сигурно, че са вирусни инфекции (имам дъщеря, Катето, на 3г.10мес., без никакви алергии, изключително здраво дете, до тази есен, когато тръгна на детска градина и започна да носи в къщи зарази...). Без никаква промяна в хранителния режим на Кирил преди около 2 мес. се появиха петна по бузите му и леко суха кожа по бедрата. Началото на края на неалергичното ми дете беше преди седмица, когато след като изяде парченце ябълка (така както десетки пъти преди това) се зачерви около устата и врата както и първия път след ДТКто. Този път мина от самосебе си за 15тина мин., но от тогава теста на лакътя вече не минава - реакцията е много силно зачервяване след няма и минута... Отчаяна съм, следващия месец Маринова щеше да даде схема за захранване, а сега сме отново в началото...
Прегледах темите няколко страници назад и реших да го заведа при Мустаков.
Това е нашия случай.
Извинявайте за дългия постинг, но ми е първия и явно имам нужда да си изплача проблемите пред хора, които ще ме разберат.



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор Almira ()
Публикувано11.02.05 16:16



Накратко:

Аз сьм с астма (придобита преди 2 години), а детето ми е с някаква неустановена алергия. Обрива се от време навреме, но тестовете за алергия не установиха от какво точно.

The wind of God's Grace cannot lift us if we are carrying the load of desires and ego.


Тема Re: Важно: Кои сме ние [re: Almira]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано14.02.05 14:00



И аз накратко - малкия ми син има Астма.... много рядко толквоа малки деца имат, още като бебе на 5 месеца лежа в интензиво с диагноза бронхиолитис... после отново и отново и отново, докато накрая бяхме официално обявени с астма.
Сега имам палаво 2 годишно дете, което получава пристъпи като е на задимено, като се ядоса и е нервен, като му е прашна завивката, като гушне плюшена неизпрана играчка..... въобще почти. от храни не се влияе. (освен ако не му е отказах шоколада и се разреве като магаре)

не приемам сина си като инвалид, въпреки, че постоянно сме с небулайзерите "в спешна готовност", винаги нося спринцовки и лекарства ...
Взема лекарства ежедневно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.