Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:23 26.06.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Да се представим  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано18.02.05 18:31



Тук предлагам всеки да напише накратко историята си. И тъй като темата е много динамична ще е добре да се променя периодично - като се въвеждат нови храни, детето се отбие и т.н. Надявам се да ни е полезно, за да даваме по-адекватни съвети без да се чудим непрекъснато какъв беше въпросният случай.

Ето накратко за мен и сина ми Вики.
Аз съм с вродена алергия към много неща и от доста силен вид. В семейството на съпругът ми също има алергии (майка му и брат му). Ето защо още като забременях с Вики имахме няколко на ум за силната му предразположеност. Още по време на бременността ми разчистихме максимално от "алергени" у дома, бях на диета, после кърмех и въпреки това, когато Вики беше на 3 месеца получи атопичен дерматит. С помощта на д-р Мустаков, мои лекар от 16 години, продължихме започнатите още преди да се роди мерки - диета и за бебето, още по-строга за мен. Много бавно и много постепенно го захранвахме. Не се мина и без инциденти, но все пак менюто му все повече се обогатяваше. От около 8 месеца, когато навърши 3 години не е имал обриви и други реакции, понякога се зачервява около устата - контактна реакция към храна. Вече яде яйца, по малко портокал, ядки и пие обикновена бебешка формула.

Така че светлина в тунела има. Желая го на всички!


Редактирано от Teди на 12.07.06 13:16.



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор magnoliamm (mama na Alex)
Публикувано08.02.05 10:15



Здравейте и от нас,
Ние сме нови в тази материя..
Александър полу4и атопи4ен дерматит преди около месец,след 4дневно боледуване с много висока температура.
Има съмнение 4е го е полу4ил от Норофена,но сега сме на пълна диета.До преди това си ядяхме вси4ко - той е на 1 годинка/без 11 дена/.
Оба4е си спомням,4е същите признаци той ги полу4и,когато беше на 2 месеца- силно за4ервени бузки,с кори4ка,грапава кожи4ка на тялото и ситен обрив на глезените.Тогава никой не ни каза , 4е може да е алергия.
Бях при двама лекари,последно при Мустаков,и сега сме на диета.
Все още ми е трудни4ко с разнообразието,но ще се справя с ваша помощ,надявам се.
Ние нямаме алергии,но явно и това не е достатъ4но да предпазим децата си.
Напоследък много се замислям за хомеопат,но все още мисля.
Надявам се ,да спрем алергията в ранен стадий и да не се стига до усложнения.
Това е нашата история на кратко.




Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор Чeтa ()
Публикувано08.02.05 18:40



Да се разпишем и ние.

Борис почти не е кърмен. Започна да пие Фризопеп, когато беше на почти 2 месеца, защото целият беше в обриви и лишеи. Още на следващия ден започна да се чисти и за една седмица нямаше и следа - без мазане - само на диета. От отгава пие само това мляко.

От млечните продукти за сега сме пробвали само масло - без проблеми. Ял е също и козе сирене/малко/.
Април 2003 направихме кръвният тест. Според него Бо е много алергичен към доста неща, главно ябълки и моркови, които не са предизвиквали обриви.
От септември до декември 2003г. спазвахме нестрога диета/без млечни, без домати, яйца, риба, ябълки, моркови, круши, дюли, глутен/.
В момента от гореизброените само глутена е включен в менюто.
Преди месец направи реакция към киви.

Ходим при д-р Мустаков вече една година.

Борис е наследствено обременен с алергии от баща си. Той като малък е имал астма в тежка форма на алергична основа.

Това са резултатите от кръвния тест:





Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор olivO3 (маслинката)
Публикувано09.02.05 11:46



Здравейте и от нас!
В нашето семейство аз съм алергичната към доста неща, най изявена кожна алергия имам към почти всички мазила и към слънчето също, към мухали и домашна прах и към някои лекарства.
Дъщеря ми е кърмена до годинка и четири месеца, но пак има алергия -атопичен дерматит. Това е от 7-8мия месец. Обрива се и тя от почти всички кремове и козметики, от някои лекарства, и около устата при по силни храни - кис. мляко, домати и други ако не се избърше бързо още докато се храни. От време на време и от допир на някои дрехи и материи пак се обрива. От конкретна храна не съм забелязала и сега ядем всичко. Не съм я водила при д-р Мустаков, но трябва да го направим в скоро време.



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано09.02.05 12:09



Рая е на 7 м, обременена с атопия и по двете линии. Никога не е кърмена. Захранена с Фризолак от 0 до 3 м., имаше запек и й давахме преварена овесена вода. След включване на сокчета в менюто получи диария, започна да регургитира много. Мина на запичащо безлактозно мляко АЛ 110, а след това опитахме с Нан АР и Фризовом, които отказа да яде.
Плюс неотминаващите колики и през четвъртия месец и с насочваща диагноза "алергия", отидохме в Педиатрията. Д-р Желев, без да я прегледа, даде диагноза "здраво кърмаче" и ни върна на Фризолак, като стабилизираната вече диария се появи отново и пак минахме на АЛ 110. Отидохме при д-р Янева, която отбеляза крустите, появил се вече обрив по врата и под окото и подсичането плюс другите симптоми като алергични и ни изписа Фризопеп. От него Рая получи пак диария и с диагнозата "инфекция" Янева й изписа Гентамицин. На четвъртия ден повърна на фонтан няколко пъти един след друг и отидохме в Педиатрията, където лежахме 3 дни.
Върнаха ни на АЛ 110 и я изписаха "здрава" (каквато е била приета според тях).
През януари отидохме при доц. Маринова, която ни диагностицира алергията (неминаващи пъпки, суха кожа, крусти, лишей зад ухото, още колики) и ни изписа Фризопеп. Рая направи реакция и към него и получи диария. Започна да яде каша Фризокрем ориз и царевица с по половин лъжичка фризопеп на денонощие. Сега лъжичките са 10, а кашата е само царевица, плюс две месни пюрета на ден (Хип, царевица с картофи и пуйка).
От тази седица кашля след прием на Проспан. Червените пъпки и едно голямо червено петно на бузата изчезнаха след спирането на сиропа и прием на противоалергичен сироп Ериус.

Не знам къде ще му излезе края вече.



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано09.02.05 12:43



Ето и нашата визитка

Съпругът ми е имал алергия към много неща като малък, най-силна към полени.

Оги е кърмен три месеца. На 15 дни получи обрив по цялото тяло, който въпреки моята диета, а по-късно Кларитина и Фризопепа, не се скриваше. Диагнозата "алергия към белтъка на кравето мляко" ни я постави педиатърката, след това и алерголог.
Захранен е на 6 месеца. Реакция е правил към киви. Започна да яде овче сирене на годинка, това е първият млечен продукт в менюто му.

Забелязала съм много силна зависимост между засилване на обривите и пробиването на зъби!
На година и четири месеца (след избиване на кучешките зъби) обривите се скриха сами и започнахме да даваме нови храни по-смело. До момента сме въвели всички млечни продукти без прясно мялко.
Оги все още е на диета и не е опитвал доста храни, но всичко с времето си



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор Finch ()
Публикувано10.02.05 10:04



Алергичните сме мъжа ми, свекърва ми и аз...
Калоян се роди по моите изчисления в началото на 9-тия месец/месец по-рано/, но защото си беше голям и да не се изнежва не го третираха като недоносен въпреки явни признаци. В родилния дом го наляха с Фризолак въпреки възраженията ми. Започнаха страхотни колики още от там и на 18 дена го оперираха от ингвинална херния, следва много силен антибиотик и от там се почна ходенето по мъките, докато на два месеца ми спряха кърмата и мина на Фризовом, после на Фризосой, докато попаднахме при Маринова и от 3 месечна възраст е на Фризопеп, с атопичен дерматит, диария, екземи по цялото тяло и забавяне в развитието на нервната система. Дава алергични реакции към всички видове лекарства, дори и противоалергичните. Приема само вит.С, парацетамол и калциев глюконат. По съвет на Маринова и педиатъра мина на хомеопатично лечение, но все още е на много строга диета. Захранването му всъщност започна след 7-мия месец, до тогава беше само на Фризопеп и оризова каша. Сега е на 2г. и 6м. и все още се проваляме в опитите за захранване с млечни продукти, но другото му меню "доста" се разнообрази: Месо-свинско, пилешко, пуешко, заешко; Зеленчуци-картофи, моркови, чушки, карфиол, домати; Плодове-ябълки, круши, сливи, череши, вишни, праскови и кайсии/белени; Други-ориз, царевица, макаронени изделия, солети хрус-хрус.



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор __milena__ (непознат )
Публикувано11.02.05 12:09



Здравейте,
Едва предишната нощ открих клуба, но съм очарована от възможността да споделя проблемите си и да прочета за доста сходните чужди.
Кирил не е обременен наследствено с алергии, но е с много светла кожа и засега светли очи и коса (когато се роди кожата му беше почти прозрачна). Кърмен е до края на 9тия си месец (сега е почти на 11). Направи алергична реакция при захранване с картофено пюре и Frisolac около средата на третия месец. В началото само се зачервяваше леко около устата, на което не обърнах нужното внимание, докато след 2 седмици, когато вече стабилно си хапваше на обед пюрето, и след втората ваксина ДТК, се зачерви целия от горе до долу като опарен с коприва. GPто му сложи метилпренизолон (което после разбрах било излишно, но в момента бях като паднала от облаците). От тогава при всеки опит да му дам пюре с адаптирано мляко се зачервяваше около устата и навсякъде където капне от млякото. По самоинициатива направих следния експеримент - капнах малко истинско прясно краве мляко на сгъвката на лакътя му - след няма и минута се зачервяваше. От доц. Маринова получихме диагноза АБКМ, както и протокол за Frisopep. И двамата минахме на диета, особено строга за мен, тъй като кърмех.
След няколко месеца нещата вървяха от добре по-добре. Никакви оплаквания! Повторих експеримента с капки мляко на лакътя - НИЩО, никаква реакция!!! Силно обнадеждена започнах да включвам някои плодове, които преди това избягвах. Много, наистина много внимателно добавих и жълтък. И отново - нищо нередно с детето!!!
Докато не се разболя през ноември, направи спастичен бронхит, бяхме няколко дни в пулмологията на МА. От тогава се започнаха - хреми, кашлици, лекарства (не беше пил нищо до 8мес. възраст, дори vit.C). За хремата и кашлицата е сигурно, че са вирусни инфекции (имам дъщеря, Катето, на 3г.10мес., без никакви алергии, изключително здраво дете, до тази есен, когато тръгна на детска градина и започна да носи в къщи зарази...). Без никаква промяна в хранителния режим на Кирил преди около 2 мес. се появиха петна по бузите му и леко суха кожа по бедрата. Началото на края на неалергичното ми дете беше преди седмица, когато след като изяде парченце ябълка (така както десетки пъти преди това) се зачерви около устата и врата както и първия път след ДТКто. Този път мина от самосебе си за 15тина мин., но от тогава теста на лакътя вече не минава - реакцията е много силно зачервяване след няма и минута... Отчаяна съм, следващия месец Маринова щеше да даде схема за захранване, а сега сме отново в началото...
Прегледах темите няколко страници назад и реших да го заведа при Мустаков.
Това е нашия случай.
Извинявайте за дългия постинг, но ми е първия и явно имам нужда да си изплача проблемите пред хора, които ще ме разберат.



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор Almira ()
Публикувано11.02.05 16:16



Накратко:

Аз сьм с астма (придобита преди 2 години), а детето ми е с някаква неустановена алергия. Обрива се от време навреме, но тестовете за алергия не установиха от какво точно.

The wind of God's Grace cannot lift us if we are carrying the load of desires and ego.


Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Almira]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано14.02.05 14:00



И аз накратко - малкия ми син има Астма.... много рядко толквоа малки деца имат, още като бебе на 5 месеца лежа в интензиво с диагноза бронхиолитис... после отново и отново и отново, докато накрая бяхме официално обявени с астма.
Сега имам палаво 2 годишно дете, което получава пристъпи като е на задимено, като се ядоса и е нервен, като му е прашна завивката, като гушне плюшена неизпрана играчка..... въобще почти. от храни не се влияе. (освен ако не му е отказах шоколада и се разреве като магаре)

не приемам сина си като инвалид, въпреки, че постоянно сме с небулайзерите "в спешна готовност", винаги нося спринцовки и лекарства ...
Взема лекарства ежедневно



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор SilverElf (Celebrian)
Публикувано15.02.05 13:55



Аз съм фамилно обременена с алергия към прах и полени, както и с астма. От прабабами до баща ми и аз. Детето като фамилно обременено го пазих много внимателно от раждането му. За жалост не успях въпреки волята и желанието си да я опазя и за минути отделена от мен й бяха дали крем съдържащ силен консервант и ягоди. Мария беше на 9 месеца.
След прегледа при Д-р Мустаков, който препоръчвам горещо на всеки, преминахме на лечение с Урбазон, Фенистил и Кларитин. Най-сигурния фактор който оказа голяма роля при възстановяването и укрепването на имунната система на детето след шока беше и строгата диета.

Разделихме храните на три групи.
Първа група – храни, които не трябва да се ядат в продължение на 2 месеца. (строга диета – продължителност от 05. 11. 2004 до 05. 01. 2005)

Втора група - храни, които ще се консумират по време на диетата.
Следва консултация с д-р Мустаков след изтичане срока на двумесечната диета. Месец след започване да диетата е препоръчително да се направи кръвно серумно изследване за доказване на налична алергия към определени храни, ако я има разбира се.

Трета група – храни, които могата да се дават след изтичането на строгата диета. Т. е. със тях ще трябва да захраня Мария. Въвеждането на новите храни да става с постепенно захранване по схемата:
Първи прием – 10 гр. (да речем петък)
Втори прием – 20-30 гр. (понеделник)
Трети прием – 50-70 гр. (сряда)

Относно даването на Витамин Д – да, не беше проблем.

Козметика – препоръчително е да се редува. Да не се сменя праха за пране, защото е доказан произхода на обрива, а именно, че не е контактен дерматит, а уртикария. Препоръчителна козметика – Липикар, Триксена, Нахт.... по 1-2 мазания на ден. Не е проблем да се продължи с досега използваната козметика – олио и гел за измиване на Бюбхен.
Алергията ни е съчетана с никнене на зъби. Страхотна комбинация няма що! Да не се дава калгел или други локални препарати поради наличието на лидокаин. Те са по-опасни от вътрешния прием. Ако има висока температура по-добре е да се дава Панадол или Нурофен.

Относно храните – Забележки!
Прием на обикновенни бисквити – не е препоръчителен от гледна точка на това, че съдържат маргарин, хидрогенизирана растителна мазнина. Поне не, докато Мария е на диета. Пък и по-нанатък, просто са вредни. Може домашно приготвени.
Мляко – Хипоалергенно. Милумил ХА2. Прием от два до три месеца.
Краве масло – поставя се във вода на котлона и се стопява. След като образува пяна, тя се отсранява и маслото след изстиване е годно за консумация. Приема, се че така белтъка е отстранен до голяма степен.
Спанак – само домашен. Повишен риск на канцерогенност.
Тук искам да вметна, че Мария има един прием на противоменингитната ваксина. Не знам правилно ли запомних, но доктора каза, че няма проблем да я сложим след месец ако до тогава няма нови изпълнения. За целта три дни преди поставянето се назначава прием на Фенистил, след което се бие васкината и после още три дни пак се приема Фенистил. Ама нещо не хванах дозата и ще говоря пак с него.

Ето и хранителните групи както следва:

Първа група - извара, кашкавал, козе мляко кисело, козе мляко прясно, козе сирене, краве мляко кисело, краве мляко прясно, овче мляко кисело, овче мляко прясно, овче сирене, агнешко, пилешко, риба, телешко, ярешко, зехтин, соево олио, царевично олио, свинска мас, пшенично нишесте, царевично, нишесте, грах, зелен фасул, зрял фасул, леща, просо, соя, хляб – пълнозърнест, ананас, банан, грейпфрут, круша, къпини, лимон, праскови (нектарини), пъпеш, смокиня, ябълки, лимонена к-на 300, пектин, яйце кокоше – белтък, яйце кокоше – жълтък, домат, ,коприва, краставици, маруля, моркови, патладжан, цвекло, чушки, дафинов лист, мащерка, риган, чубрица

Втора група - заешко, патешко, пуешко, свинско, краве масло (обезмаслено), елда, ечемик, овес, ориз, пшеница, ръж, царевица, грис (пшеничен), грис (царев. - качамак), хляб – пшеничен, хляб – ръжен, арония, боровинки, вишни, грозде, джанки, диня, дюля, ,кайсия , касис, сини сливи, стафиди, тиква,череши, шипки, аскорбинова к-на Е330, желатин, броколи, брюкселско зеле, бяло зеле, картофи, карфиол, киселец, лапад, лозови листа, ,маслини, Спанак (домашен), тикви, тиквички, целина, анасон, джоджен, захар, захар – фруктова, канела, копър, кромид лук, магданоз, праз лук (на корем), сол, червен пипер, чесън

Трета група - краве сирене, леща , соя, банан, грейпфрут, круша, къпини, лимон, праскови нектарини), ябълки, лимонена к-на Е300, пектин, яйце кокоше – жълтък, домат, моркови, патладжан, цвекло, чушки мащерка, риган, чубрица

Скоро Мария направи 1 годинка и от началото на годината я захранвам по-постепенно и от бебе с новите-стари храни. За месец и петнадесет дни успешно е захранена с ябълка, свинско месо, круша, банан, козе сирене, морков и телешко месо. Въпреки факта, че Мария няма алергия към белтъка на млякото тепървя предстои даването на обикновена формула. Така, че ститкайте палци!

За този период от време тук открих истински приятели, съпричастни на проблемите ми, както и се възпитах на огромно търпение! Благодаря ви, момичета!
Стана дълго, но надявам се информацията ми да помогне на някой дори само като база за сравнение.

Поздрави!
Дани



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: SilverElf]  
АвторElianna (Нерегистриран)
Публикувано18.02.05 13:58



Здравейте и от мен! Днес открих този клуб-иначе съм от Бъдещи и настоящи майки, но отдавна се чудя къде да споделя за нашите проблеми.
София не е кърмена въобще. От МД продължихме да си се храним само с Фризолак. Педиатърката от поликлиниката ни каза към !?!? 1 месец да започнем да даваме по няколко лъжички ябълка като постеменно увеличаваме!?!?. София почти непрекъснато от самото си раждане беше все с някакви зачервявания и най-накрая нашата педиатърка ни прати на гастроентеролог-попаднахме при д-р Панталеева-в детския център на Н.Геров 2. Като видя бебка веднага сподели че има поне 50% вероятнот от алергия към протеина на млякото и ни каза да даваме оризова каша поне няколко дни и да изчистим всички други храни които й даваме.(в това число чайчетата на Хип, въпросната ябълка тъй като най-вероятно е алергична и към нея).Започна голяма борба, все пак София беше само на 3 месеца и половина и не можеше да се храни само с лъжичка. Пък и от мляко малко трудно да се скочи веднага на каша.Поради което след телефонна консултация, Панталеева каза да й даваме Алфаре-пак голяма мъка -2 дена нито яде нито пи вода - ужас, и за да подобрим вкуса, д-р Панталеева ни препоръча да слагаме по 1 лъжичка кажа-оризова или царевица и ориз (говоря за тези без глутен) и така позамазахме положението. По същата схема е и до сега-страх ме е да спра кашата защото миризмата на Алфарето е гадничка и не знам дали няма да ми откаже да яде.
Препоръчани ни бяха следните пюрета-круша, банан и !?!праскова-(смутих се за този плод защото като чуя праскова веднага правя асоциация с алергия), също така ни каза да даваме и картофче от 6-ти месец. Но малко по малко започнхме да даваме от тези плодчета и то от пюретата на Хип и за сега рядко за около 1/2 ден може да й се появят леки обривчета на тила, но все още не мога да преценя кое точно ги предизвиква.
Мажем се и се къпем с Линола Фет-олио и крем. В края на март ни изтича протокола за Алфарето и тогава пак ще ходим при Панталеева.



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор Rampelina (мама на Вальо)
Публикувано18.02.05 18:31



Ето ни и нас.
Историята е доста дълга и не мога да ви опиша колко гузно (меко казано) се чувствам, че не заведох детенце на доктор навреме. Ама кой да се сети... Идея си нямах, че можело да е толкова сериозно всичко. А и нали се лекувахме...
Не знам как да предам всичко накратко, но ще се опитам:
Валерий не е кърмен. Още от родилното е на Фризолак. Когато стана на около месец получи себороичен дерматит - диагнозата постави педиатъра. Прати ни и на дерматолог, който изписа кортикостероиди за мазане и крема на Др. Тайс – Нахткерзен. Казаха ми, че причините за дерматита не са ясни, така че не мога да предотвратя появата му. Така и не изчезнаха напълно сухите петна, въпреки че през лятото е много по-добре.
Захраних го късно. Започнах със сок от ябълка, от който той получи невероятен запек, спрях захранването за известно време и после отново.
През лятото, когато мъниче беше на 8-9 месеца се появи едно почти постоянно разстройство – уж мине за известно време и пак започне - другия симптом за алергия при Вальо. Доста често се получаваше и много трудно се повлияваше от лечение, защото и в диетичните каши има мляко (това сега го оценям). Последният път беше през септември и всичко започна след като му дадох Данао. Оправи се горе-долу от диетата и всички прахчета и хапчета, които педиатърката предписа, но до последно си му беше по-кашаво акото.
През лятото му ставаха направо рани ако го ухапе комар – подути много големи червени пъпки. Оправяше се с противоалергични сиропи.
Следва най-ужасния момент – в края на ноември получи астматичен пристъп и постъпихме в болница за 7 дена, през които беше на урбазон, вентолин и антибиотик (Фромилид). Акото му веднага се оправи и на мен ми просветна, че е от урбазона и веднага го свързах с алергия... Тъй като в болницата не ти дават никакви съвети за по-нататък, след като изписаха детенце, посетихме Др. Мустаков, който препоръча кръвните тестове. Оказа се, че Валери е алергичен към мляко, яйца, ябълки, моркови, целина, домашен прах, брезов полен, куче, кон, котка (животни нямаме у нас).
Вальо е на стриктна диета и лечение за 3 месеца, в края на март пак ще посетим Мустаков.
Лечението е: Зиртек и Ериус за 3 месеца, като се редуват на всеки 10 дни; Фликсоназе през 1-ия и 3-ия месец, Кузихром през 2-ия (според доктора има и ринит); Вентолин при нужда; Липикар за мазане и Елоком за дерматита при нужда.
В края на месеца, през който пръсках Кузихром, започна да му тече кръв от нослето, което е възможно като страничен ефект, така че практически около 25 дена сме го употребявали.

И така - въпреки предписаното лечение, детенце отново получи пристъп преди Нова Година, но много по-лек. Веднаха започнах да давам Вентолин и го овладяхме.
Дерматита на бузките си стои. Мажа го преди всяко излизане на разходка с колд крема на Клоран.
Дерматита се повлява много и от един друг крем – Секалия, знам че се продава в една малка аптека на Раковска (до Френската гимназия). Беше го предписал дерматолог на моя племенник, който е с екзема. (Не е кортикостероид, на билкова основа е).
Използваме за къпане Липикар или Клоран. Също и шампоан Мустела. Имаме и крем на Мустела, но не е този специалния за атопична кожа, така че напоследък избягвам да го мажа с него.
Може би е важно да кажа, че преди пристъпа и в периодите без разстройство, детенце си пиеше по около 1-2 литър прясно мляко на ден и ядеше за следобедна закуска от подсладените млека на Данон. Сега като връщам лентата назад смятам, че разстройството се появяваше в редките случаи, когато той е ял кисело мляко (или пил айрян например). Знам, че по принцип прясното мляко е по-често провокатор на алергията към белтъка, но май в нашия случай е обратното.
Както аз, така и баща му на Валери сме с алергии.
Сега го чака 10-дневна почивка на Сандански моя сладурко заедно с двете му баби. Педиатърката ме предупреди, че 2-3 дена преди да се отиде там трябва да се дава Вентолин, защото е възможно да получи пристъп от смяната на въздуха...



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор iliana_g (непознат)
Публикувано21.02.05 15:44



Най-накрая и аз да напиша.

В семейството няма алергии, астми, бронхити други подобни.
Гого е кърмен частично един месец. Дохранвах го с Фризолак, Нан ха. После мина на Фризолак и Фризовом и на 2 месеца след ваксина ДТК получи обриви. Да отбележа, че смяната на млеката беше по препоръка на педиатърката.Сега не бих се съгласила с нея, но тогава нямах понятие за нещата.
Оказа се алергия към белтъка. Ходихме при Маринова, изписа Фризопеп, закрепихме положението за 2 – 3 седмици. И после започна да става все-по зле. Обриви по цялото тяло, рани по бузите. Към 3 месец имаше рани по бузите, сгъвките на краката, ръцете. Кръв и лимфа течеше отвсякъде. Отново при Маринова, която ми каза, че детето е много добре и ни изписа антибиотик за мазане. Моето мнение беше че трябва да се смени млякото, но тя отказа, сещате се защо. Започнах да търся лекар, който би се съгласил да смени млякото. Пантелеева отказа и още при един ходихме, но не си спомням името му. Най-накрая чух за Мустаков. Бях решила че ако и той не се съгласи сама ще направя нещо. След прегледа той каза: Нека да започнем от смяна на млякото. С Прегомин. След 2 седмици нямаше и следа от раните. Останаха частични обриви при растенето на зъбите. И така до 8-я месец. Само вода и Прегомин. Захраних Гого с каша Синлак на 8 месеца. Сега е на 1г. и 3 м. и е захранен дори с козе сирене, кашкавал. Има вече разрешението да яде всичко освен краве мляко, сирене и яйца.
Започнахме слагането на ваксините. През всичкото това време не е пил никакви лекарства, въпреки че му изписваха какво ли не, не съм го мазала с никакви кортикостероиди, само с крем Липикар за поддържане на кожата. От 8-я месец до сега няма и следа от обриви по кожата или каквито и да е други прояви на алергия.

Тук искам да благодаря на всички от клуба. Това което постигнахме до момента го дължа и на този клуб.




Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор m_rusinova ()
Публикувано28.02.05 11:44



Дъщеря ми се казва Валентина и е на 2г.3м., с поставена диагноза атопичен дерматит.
Кърмена е до 7-ия месец + дохранване с Фризолак Н. Фамилно обременена е и от двете страни: баща и е с алергичен ринит,алергия към полени, прах, плесени, аз съм с алергия към антибиотици и козметика.
Считам, че отключващ фактор при детенце бяха ваксините ДТК. Като бебе след прием започваха зачервявания в областта на сгъвките на ръчичките и колената, суха кожа. Водихме я при дерматолог - изписа й Зиртек, крем за мазане-Тридерм.
По принцип се води захранена по българската схема, но честно казано игнорирах доста от препоръките на личната педиатърка на детето, защото тя настояваше и я водеше за напълно здраво кърмаче!, докато направи страхотната алергична реакция на 2г., след поредната ваксина ДТК. Давала съм плодове /без цитруси/, зеленчуци /без домати/, само домашно заешко и пилешко месо; винаги съм й готвела отделно, само с варене и чист зехтин, не рафиниран; не е яла никога прясно мляко, опитах с кисело след годинката - но усетих, че прави реакция е го спряхме. Купешки пюрета не е яла, с изключение на плодови на Хип.
Водим я специалист-алерголог, след 2г възраст, когато след приема на ДТК се изрина страхотно, беше свръхнеспокойна, плачлива. Оттогава минаха 3 месеца, няма нови изриви, на Фризопеп е. Диетата е ограничена, от млечните яде-козе сирене и кози кашкавал, но през ден и по мъничко /а толкова обича да хапва сиренце/. В момента от плодовете давам само ябълка и банан, компот от круши /домашни/ и сини сливи.
От козметиката - ползвам на Клоран, и то продукта с невен "сапун без сапун", прах за пране - Тео бебе. /в провинцията просто няма друг бебешки прах!/
Скоро ще ходим пак на преглед, за да ни даде алерголога схема за спирането на Зиртека. Наумили сме си семейна антиалергична почивка в Трявна.



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано24.03.05 11:03



Най-сетне намерих време и аз.
Ивета е с алергия към белтъка на кравето мляко. Прояви се, когато беше на 3 месеца. По принцип до средата на 6-тия месец беше само на кърма, но по онова време смятах да ходя на сватба в провинцията, нямах чак толкова кърма, че да изцедя за 3 дни и реших да я пробвам с адаптирано мляко. Купих й НАН, и то обикновен - глупава глава! И една вечер реших да й дам, да видя, дали ще го яде. Заместих й цяло кърмене и вечерта повърна на фонтан и направо припадна. Ужас! По-късно се изприщи цялата с ярко червени пъпки, които се сляха. Викнах бърза помощ, праснаха й инжекция и за няколко минути обривите се скриха.
Е, не отидох на сватба, продължих само с кърма. Не съм пазила някаква диета, което е било грешка. Но никога не се е обривала кой знае колко - само след дълго къпане се повявявахе обриви, които избледняваха след малко от самосебе си, сега си мисля, че са си съществували и през деня, но са ставали видими от водата.
Захраних я с каша, после с пюретата. Правила съм експерименти с банан и с каша, в която има цитруси - не е имала някакъв явен обрив. Постепенно включих Фризопеп, кърмех я частично да средата на 10-тия месец.
Сега яде всички пюрета, в които няма млечни продукти и бобови. Иначе такива работи като домати не й спестявам, според Маринова нямало нужда. От кашите яде само Фризопеп - царевица и ориз и царевица. Понякога й давам от нашата храна, но рядко, защото готвя солено, а ме мързи да й правя отделни неща. Храня я с готови храни.



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор tswete (usmihnato)
Публикувано24.03.05 13:25



Първо искам да подчертая, че ако не бяхте вие, момичета, и особено queenmabb, която тормозех по телефона, нещата нямаше така последователно да се развиват. Спазвала съм вашите указания и за сега не съм криввала в грешна посока! Дано така продължава...
Александър, роден на 25.04.04 г. В семейството ни няма алергични.
От първите четири дни в родилния дом – Фризолак – без реакция. След това на кърма. Захранване със сок от ябълка - 50-ти ден – без реакция (освен може би увеличение на коликите). Захранване със зеленчуково пюре от навършени 4 месеца – без реакция. На 5 м. и 13 дни захранване с Хумана – млечна каша с банан – без реакция, след четири дни І прием "ДТК и полиомиелит" и след още четири - реакция – зачервяване около устата, което се появява по време на самото хранене и изчезва до 40 минути, изглежда все едно кашата е била много гореща и е изгорила участък около устата. Няма релеф, не се отделя течност. Направи такава реакция и от млечна каша “Ябълка и морков” на Милупа. От безмлечна не направи.
От тогава – диета – никакви млечни изделия (добавка – кърма към кашата и зеленчуковото пюре), домати, грах, телешко, глутен, риба, бобови...
ІІ и ІІІ прием ДТК и полиомиелит – без реакция, но с подготовка Калергин или Фенистил.
постепенно захранване с месо – пуешко и пилешко, зеленчуци – моркови, картофи, царевица, ориз, пащърнак, броколи, копър, магданоз, тиква, лук, праз лук, спанак, алабаш, олио - рапично и слънчогледово,плодове – ябълка и бяло грозде, зърнени - пшеница, ечемик, царевица, овес (т.е. глутен) - никаква реакция при захранването с всички горепосочени храни. На 9 м. захранване с ад. мляко НАН ХА – 10 мл – постепенна реакция – суха кожа по коремчето – около последните ребра, по раменцата, малки участъци от горната страна на гърба и едното бедро – трудно забележима. Поставена диагноза от д-р Мустаков – лека форма на АД и предписание – третиране на кожата с Липикар всяка вечер след къпане. Да се захранва с ад. мляко – ХИП ХА – ІІ. По време на захранването да се спре приема на моркови и ябълки (не спрях ябълките). Захранването премина без нова реакция, останаха два участъка, около 3 кв. см всеки, по едното краче и на гърба, но постепенно и те изчезнаха. След контролен преглед докторът установи, че няма кожни реакции, каза, че детето е добре, но носната му лигавица е нарушена и изписа за един месец да слагам очни капки - Козихром 4% в носа. Наложи ни доста драстична диета, като преди това ми каза да отменя постепенно цялата диета, която сама съм наложила?! Това е от мен...



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор katerinat (грешно нова)
Публикувано17.06.05 11:23



Е,смятам,че е време и ние да се представим.
Накратко -дъщеря ми Анжи се роди на 07.10.2001г. и тъй като я родих със секцио първата й храна не беше кърма,а Фризолак.Резултатът -обрив по бузката веднага,т.е. като я видях след реанимация тя вече го имаше.И така се започна нашето ходене по мъките-доц.Ковачева и д-р Мустаков ,диети,Фризопеп,пак диети и накрая създадохме едно злоядо,необичащо храната дете!
Истината е,че докато бях бременна и през ум не ми е минавало,че детето ми може да има алергия-никой от моето семейство и семейството на съпруга ми не е страдал от подобно нещо/доскоро!/,така че бях повече от изненадана и уплашена. Но днес-вече 3год.и8м. по-късно разбрах,че това е бич,който те първа ще оставя белези след себе си...Имам впредвид,че алергиите все повече и повече се развиват и струва ми се вече няма човек,който да не е проявил реакция поне към едно нещо.Аз например преди 2год. получих много силна алергия към слънцето-нещо,което не съм вярвала че е възможно,тъй като толкова много го обичам,обожавам тенът си лятото,а сега се мажа с фактор 60+ и не смея и да помисля за плаж!
И така,Анжи се роди /или й беше провокирана/АБКМ и както се установи още на първата пролет-сенна хрема.Разбира се,направихме й кръвният тест при Мустаков още като беше на 1,6г.и се оказа,че не трябва да яде и ориз,картофи и т.н.Честно казано много уважавам д-р Мустакови,но истината е,че на този тест не повярвах!Провеждала съм винаги стриктно предписаното ни лечение,но диетата след този тест да си призная спазвах твърде кратко.Беше ужасно да предлагаш на дете,което и без друго не яде особено,някакви буламачи,без ориз,без картоф/ами то нищо за ядене не остана!/!И когато Анжи става на 2год.аз взех решение-ще я захранвам бавно-бавно със всичко пък каквото ще да става!!!В момента Анжела яде всичко/освен киви/ и страда единствено от сенната хрема и домашни прашни акари.Разбира се,това никак не е малко,но се надявам да се преборим и няма да се откажа!
Е,бях твърде многословна,затова стига толкоз!



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
АвторReuch (Нерегистриран)
Публикувано09.08.05 22:09



Здравейте, аз съм нова тук, много хубав клуб си имате, и много полезен.
Нашта история е следната, в хронологичен ред - първо за мен, после за дъщеря ми.

Като малка майка ми ме е кърмила до 3 месеца, после - кисели млека и т.н. - родена съм 77г. и тогава не е имало нито Фризопеп нити нищо подобно:)))
Имала съм силни дерматити и обриви по цялото тяло. С времето това премина. Сега си ям всичко.
Също така имам алергия към полени (цветята), която ми се появи хей-така отникъде преди 5 години една прекрасна пролет на 1ви май точно. Много ме е яд, защотото обожавам да прекарвам времето си сред природата, а сега май и юни не смея да си покажа носа навън.

Малката Кристина е родена 25 декември 2004. Когато тя беше на около 2 месеца, реших, че нямам достатъчно кърма и й дадох НАН (мисля, че беше НАН 1). След няколко дена даване по малко на НАН една вечер повърна и цялата се покри с оранжеви петна. Отидохме в Детската болница, кочто е към Мед-ката Академия. Тази студена (-10 град.) февруарска нощ на смяна беше д-р Желев, които ми изчете цяла лекция за ползата на кърмата, и в крайна сметка ми изписа Церукал. Това са таблетки против повръшане, обаче страничното им действие е, че увеличават лактацията. НАИСТИНА УВЕЛИЧАВАТ! Така че който има такива проблеми - питайте докторите си.
Кърмих Кристина до 6-тия месец, с малко дохранване с Фризопеп. После минахме само на Фризопеп. От 3-тия месец е захранена - почнахме с плодови прясно изцедени сокчета, после май бяха плодовите пюрета, после зеленчуковите, после - каша, и накрая - месо (САМО пиле, пуйка и заек). Утре смятам да й дам попара, приготвена, както доц. Маринова каза - 150 мл вода+2л. захар+4 мерителни л. Фризопеп. Тя каза, че сухара да е от ОБИКНОВЕН БЯЛ ЗАВОДСКИ хляб.

Жълтък не й давам, както и всички млечни неща от животински произход - сирене, мляко, сметана и т.н.

Кашите ни са безмлечни и безглутенови, от зеленчуковите пюрета й взимам това, което й харесва, но тези със сметана не съм й ги давала.

Та това е, в общи линии, ще се радвам да обменяме инфо и опит



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Reuch]  
Автор Dino (притеснителна)
Публикувано24.10.05 09:30



Всички в дира знаят много за мен. Представяла съм се няколко пъти. За да не се повтарям само с няколко думи.

Аз имам алергия към незнам какво. Проявява се когато слагам козметични продукти. Решавам проблема като не ги използувам. НИЩО не мога да сложа на лицето си. Когато не слагам - нямам проблеми. От известно време си позволих да пробвам серията на NATURAL BEENG. До тук е добре. Няма реакция. Но цените не са 2-3-5 лв.

За децата:
Голямия - вече на 11 години и има алергия към облазване и ухапване от насекоми. Голям зор. Де да знаеш кога ще кацне муха върху него.
Малкия - сега е на 9 години. Скосил ми е живота с неговите проблеми. В началото казаха алергия към домашна прах, акари, ... Направи бронхиална астма. След това разви алергия и към антибиотици и лекарствени продукти (от предозиране). Нямах избор. Ама никакъв избор. Отново се налагаше да чета, да се ровя, да експериментирам, да .....

И за двамата най-вече ми помогнаха системите на хранене. Сега пак са си алергични, но нямат пристъпи, нямат обриви. Голямите проблеми останаха в миналото. Но за този начин трябва време. Не става като с магическа пръчица. Писала съм достатъчно. Консултираме се с холистичен лекар. Предпочитаме да наблягаме на профилактиката, а не на лечението. До тук дава резултат.

Е това сме НИЕ !!!

Живота е хубав, въпреки гадните му номера!!!!


Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Teди]  
Авторmagi (Нерегистриран)
Публикувано06.01.06 11:49



Здравейте,

Казвам се Магдалена. В нашето семейство сме също обремемнени от алергия. Майка ми, аз, а отскоро разбрах, че и сина ми Илко също е със същите проблеми. От Варна съм. Като малка майка ми поливаше тялото ми със сладководна вода след като излизах от морето, защото ме сърбеше много. Нерядко съм виждала майка ми с подута устна и очи сутрин. Миналото лято на морето след консумация на мидна салата получих уртикария, която ме тормози 5-6 дена. Преди 2 месеца Илко започна да не чува. Оказа се, че има алергичен ринит(това е диагноза на личната му докторка - д-р Иванова, Студентска поликлиника). Средното му ухо е пълно с течност, вследствие на подута от алергия лигавица на канала, по който течността принципно се връща в носната кухина. Правихме му изследвания при Проф. Едрев УНГ(транспортна болница). Лекуваха го със първо със Зиртек , сега с Кларитин. Препоръчват ми ако до 20 дена не се повлияе да му се направи дренаж, в ушите, чрез който течността, която се задържа в средното ухо постепенно ще изтече. Ужасно се страхувам за детето си!!!



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор kristia (непознат )
Публикувано04.02.06 11:38



Здравейте и от нас - мама Крис и малък Дамян
Знам за този форум от нашя татко, но едва сега се регистрирах.
Макар и поводът да не е хубав, се радвам, че се присъединявам към вас! И дано по-скоро да нямаме много поводи да влизаме тук

Нашата история в опит да е накратко: Дамян е роден на 14 януари 2005г. От самото начало е на смесено хранене, защото тогава си мислех, че нямам достатъчно кърма и храненето на 3 часа беше закон за мен (грешки, които сега благодарение на информацията в нета осъзнавам) и педиатърката веднага реши добавка. Сменихме много млека - Фризолак, ХИП, Нан-Ха, ХИП-Ха, Омнио, Милумил ХА, Алфаре и сега слава Богу сме вече на Фризопеп. Кърмен е до 4 месеца. Нямаме силно изразена фамилна обремененост. Само моята майка има алергия към прах и мухъл.

Първият си обрив Дамян получи през вория месец. Споделихме с педиатърката - според нея слабо проявена алергя, за която препоръча хипоалергенно мляко. Обривите ту изчезваха, ту се появяваха. Захранихме юнака късно - на 5 месеца със сок от ябълка, от който отново се появи обрив и затова опитахме с череши - те бяха добре приети.
Към 6 месец се появи отново обрив - доста по-сериозен. Започна от лактите, колената и сгъвките, продължи по шията, гърдите, коремчето и накрая крачетата. Всичо ставаше потепенно - когато пъпките избиха по кормечето, тези по сгъвките почти изчезваха и т.н. Едва тогава педиатърката ни прати на специалист (и до сега съжалявам, че по-рано не бях по-настоятелна, защото аз й говорех за това откакто Дамян беше направил 3 месеца).

Препоръча ни д-р Панталеева. Изобщо не съм доволна от нея - прегледът мина за не повече от 5 минути, изобщо не поиска да види Дамян и веднага постави диагнова - атопичен дерматит, който може да се появи или от хранителна или от козметчна алергия. Подложи ни на безумна диета - 3 дни само на оризова каша, без никакво мляко, при условие, че Дамян дотогава изобщо не беше близвал ориз, както и да спрем всякакви бебешки козметики. На въпроса как ще разберем кой е причинителят като спираме и двата възможни алергена, тя ми отговори, че ако обривът отминел напълно за 3 дни - е от млякото, ако не - зот козметика. Каза да й се обадим по телефона, нямало смисъл да вижда бебчо. Тъй като беше неразумно да спра на детето изведнъж млякото за 3 дни, купихме Алфаре и започнахме постепенно да въвеждаме оризова каша. Е, за 3 дни обривът определено намаля, но не изчезна. Обадих се и с цялата си безумна честност й казах как стоят нещата. Тя ми заяви, че в такъв случай, нямаме нужда от лечебно мляко, препоръчва ни обкновено адаптирано, а обривът ще лекуваме с кортикостероидни кремове. Попитах я как може само за 3 дни да се разбере нещо толкова важно, тя почти не ми затвори телефона. После пратих таткото при нея и тя започнала да му обяснява пак същите истории, че неразумно сме използвали бебшка козметика (при условие, че дотогава сме ползвали само Бюбхен), че тя мляко няма да ни изпише и защо сме имали такова негативно отношение към кортикостероидните кремове и че ако не приемаме нейното лекарско мнение на дългогодишен специалист, да не се лекуваме при нея. Така и направихме.

Бях изпаднала в малък ужас, защото знаете какви са цените на Алфарето. Но благодарение на мама Деси от този форум, се сдобхме с цели 8 кути Алфаре подарък. Деси, отново мноого ти благодаря! За съжаление Дамян започна да получава ужасна диария от това мляко.

Отново отидохме при специалст и този път, за радост, по препоръки, при Мустаков! Беше много внимателен, прегледа Дамян, разпита ни подробно за предишни симптоми, беше учуден от предложеното лечение с кортикостероиди, а изписването на мляко изобщо не беше поставено под въпрос. И така се сдобихме със заветния протокол.

Сега пием Фризопеп, хапваме: ориз, царевица, елда, картофи, моркови, карфиол, череши, грозде, тиква, патешко, пуешко и пилешко месо, растително царевично олио. Два пъти пробвахме да въведем пшеница, но веднага се появиха обриви, сега сме решили, че третото въвеждане ще е мнооого бавно. Млечни продукт все още не смея да въвеждам.

"Наслушах" се на какви ли не обвинения, че съм предзвикала алргията на сина си, че ако съм го захранила рано, сега щял да яде боб и леща и мялко почти нямало да пие. А сега съм му давала някакви изкуствени млека, весто хубаво българско кисело мляко. В началото определено ми беше много тежко.
Сега вече съм приела алергията на Дамян като нещо временно, което с добра диета и с много любов, ще преоолеем във времето. Така че гледам позитивно на нещата.

Мами, постинга ми стана мнооого дълъг, но се надавям с този подробен разказ да съм от полза на някой, който е тръгнал по нашия път.
Пожелавам ви ЗДРАВЕ!



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор mamika_anika ()
Публикувано06.02.06 13:31



Да напиша и кои сме ние.
Казвам се Анета. Имам син - Стойчо - на 7 год. и дъщеря - Вяра - на 1 год. и 4мес.
Синът ми беше с диагноза "Малабсорбцион синдром; Алергия към хранителни протеини; IгА дефицит" - поставена в детска гастроентерология София. До 4 год. беше на Фризопеп / безплатен /, но в момента яде всичко, всеки ден пие прясно мляко и засега нещата са ок.
Вяра...Тя е родена в 36 г.с. със секцио и от раждането превантивно е на Фризопеп. На 3 мес. минахме на НАН-ХА и ефекта беше "разрушителен". Отново се върнахме на Фризопеп / купувам го - в друга тема съм писала защо /, но този път с лечебна цел.
По съвет на др. Мустаков първото немлечно нещо беше сок от сливи на Хип, второто оризова каша. Захранването не беше безпроблемно, но като цяло се справях до... Тримовакс-а - последва ал. реакция, атопичен дерматит /който беше под контрол/ и куп реакции към отдавна въведени храни.
Сега съм отново почти в началото и разчитам до голяма степен на всички вас!
Успех на всички, от все сърце!



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор mimeto79 (мама на Яна)
Публикувано16.02.06 16:36



Здравейте, казвам се Мария. Дъщеря ми Яна навърши годинка преди две седмици и е с АБКМ. Докато я докажат се влачихме по какви ли не "дофтори", мазахме я с какви ли не мазила, ужас
Но детенце от седмия месец е на диета с Фризопеп и колкото и да бях скептично настроена към тази доц. Маринова, това и помогна и почти се е изчистила от обривите
Ще се радвам да споделя опита си, както и да науча нещо от вас, все още сме на строгата диета и се притеснявам, че Яна яде неща, които се броят на пръсти и от пухкаво бебенце стана доста елегантна по принуда

Time goes by so slowly for those who wait, no time to hesitate


Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор ra1i (непознат )
Публикувано17.02.06 17:33



Дъщеря ми е с АБКМ. Аз не бях и чувала за подобна алергия. Още на 11 дена се изрина, а беше само на кърма. Цялото лице и главата бяха в пъпки. Личната лекарка ни прати на кожен лекар. Почна се мазане и къпане с бяла хумана. Изгорихме кожата на детето. Тогава кожната лекарка заключи, че кожата и е много чуствителна и ще си има пъпки до пубертета. После ходихме на детски гастроентеролог заради жълтеница. Докторката видя обрива, но не спомена нищо за алергия. След ваксина против жълтеница на 20 дни се отпусна за минута. Лежахме 1 ден в болница на системи. И ни изписаха без диагноза. Точно след 1на седмица кърмата ми намаля и дохраних с НАН 1. На втория прием направи алергичен шок. Със силно подуване на ушите. Лежахме 3 дни в същата болница. Отново изписани без диагноза. За алергията ни каза гастроентероложката, която наблюдаваше жълтеницата. Тя ми помогна да усиля кърмата и ми каза да пазя диета. За няколко дни като по чудо всички пъпки изчезнаха. От 4 месеца сме при доц.Маринова и съм много доволна, че най-накрая попаднахме на нея. В момента дъщеря ми е на 1г. и 6м. Сега пробвах захране с мляко за първи път, но нямах успех.



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор лю ()
Публикувано06.03.06 11:13



Здравейте и от мен.
Отдавна не съм влизала в форума за алергиите (по-долу ще разберете защо), но сега реших да се представя и да разкажа моята история - дано помогне на някой.
От дете страдам от алергии към полени, като с възрастта се появиха и алергии към различни плодове и зеленчуци. Лечения всякакви съм пробвала, вече не помня всичко, но имаше вкл. някакви ужсни инжекции. Брат ми има доста сходни на моите алергии, но далеч по-тежки. От родителите си знам, че са изкарали безбройни инфарктни нощи, когато се е задушавал от пристъпи на силна астма. Лекуван е (без особен успех) на времето си още от Мустаков - баща. Накрая родителите ми се обърнаха към билкар, който успя да му помогне. За себе си реших проблема така - избягвам храните, към които съм алергична и пролетно време преживявам със силна хрема и насълзени очи и само в крайни случаи взимам някакви мерки.
Та с такава фамилна предразположеност родих миналата година момченце. За да го защитя максимално реших да го кърмя дълго, което и до сега правя. За пръв път нямах никаква пролетна алергия!!! Въпреки това на около 5 месечна възраст се появи АД. Различни лекари се опитваха да ме уверят, че има алергия към 150 неща, вкл. краве мляко, а той тогава беше единствено и само на кърма (те дори не ме попитаха :), някак си полезрението на някои от съвремените лекари е доста ограничено). Според тях трябваше да спра да ям половината плодове и зеленчуци на света и да останат другата половина. Като казах, че това което според тях трябва да ям като напр. ябълки е алерген за мен - получих вдигане на рамене в отговор.
Попрочетох някой неща тук във форумите, поинтересувах се от приятели с опит и се свързах с лекар хомеопат. Детето започна да пие по схема предписаните лекарства. От около 3-4 месеца няма никакви следи от АД. Скоро навърши годинка и сега яде всички храни, които му предлагам, вкл. сирене, цитруси, ядки и т.н.
За мен хомеопатията помага. Препоръчвам я!!!



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано19.04.06 16:19



Здравейте и от мен!

Преди около месец и половина писах тук за алергичните реакции, които моето бебе Кари направи към АМ. Аз съм с хранителна алергия. Кари не е опитвала до края на 6-я месец нищо друго, освен кърма и въпреки това се оказа, че е с алергия към белтъка на кравето мляко. Проблемът е, че реакциите, които прави са мигновени и силни. Два пъти реагира при опит да й дам адаптирано мляко и трети път на безмлечна каша Фризокрем с 4 плода - третия път поне беше само със силно и продължително кихане + хрема. Първите 2 пъти - силен обрив по лицето, повръщане на фонтан, секрети от носа, затруднено дишане и посиняване.

Сега от Здравната каса ни изписаха Фризопеп, който тя категорично отказва да пие. Също така не приема никакви сокчета и пюренца, само отвреме навреме по малко пасирана ябълка (20 гр. максимум). Само на кърма е и не знам докога ще сме така. Иначе е опитвала без реакция следните храни: картоф, морков, тиква, лук, ябълка. Силно се надявам в един момент да се отпусне и да почне да си хапва повече зеленчуци и плодове (ако не като видове, като количество поне).

Желая успех в борбата с алергиите на всички в клуба (и извън него)!

Be yourself
no matter
what
they say...


Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: SilverElf]  
Автор s_m (непознат )
Публикувано06.07.06 15:50



Случайно попаднах във вашия клуб.Аз съм майка на 21годишно момиче,което преди 19години съвсем неочаквано прояви алергия и цялото й лице месеци беше червено,след това къфяво и така доста време.
Оправих я с много строга диета,която ми беше препоръчана от един руски ,военен лекар.Не бяхме в България и това беше единственият лекар,на който можехме да разчитаме.
Шест месеца беше на много строга диета и след това по-малко увеличавахме храните,които можеше да приема,но в общи линии доста забрани останаха.
Сега след 19години аз най-отговорно ви казвам,че лечението с алергиите изисква доста строг хранителен режим.
Той забрани приемането на млечни продукти,захарни и шоколадови изделия.
Месо-пилешко и то един ,два пъти в седмицата,но предварително сварено и първата вода се изхвърля задължително-птиците се хранят със смески и се дават доста антибиотици.
Зеленчуци-без моркови,задушени или сурови
Плодове-беше забранил портокали,мандарини,всички с мъхове по обвивката,ягоди,можеше банани,лимони,ябълки.
Яйцата и те са от забранените храни.
Доста тежко беше,но аз нямах избор и спазвах много строго диетата.
Може би много неща вече не помня,но в общи линии споделих опита си.
Сега дъщеря ми няма обриви,не получава разстройство при приемане на храна и лекарства и затова реших да споделя скромния си опит с вас.



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: Millena]  
АвторAnnaGaudi (Нерегистриран)
Публикувано11.07.06 10:59



Искам да благодаря на моята приятелка Fukla за банера в дира-а!



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: magnoliamm]  
Автор michel4e (непознат )
Публикувано14.09.06 17:08



Здравейте и от нас,
аз съм доста нова в тази област, но се обучавам бързо


Имам две дъщерички едната на 2години и 6месеца, другата-бебе. С голямото момиченце не съм имала проблеми досега и дано да нямам занпред, но вече си имам едно наум и сега съм много по внимателна и към нейните храни и евентуални обриви.
Дъщеричката ни Миа утре става на 3месеца и е с атопичен дерматит и алергия към белтъка на кравето мляко. В края на първия месец се обрина силно по бузките, но според Джи-пи-то било нормално. Обривите понамаляха и се поуспокоиха, както и ние, докато изведнъж след седмица не се появиха с пълна сила, но не само по лицето а и на свивките на крачетата и ръчичките, както и в гънката на гушката. Упоритото мазане не помогна, обрива само се промени от малки пъпчици, някои с връхче станаха червени сухи петънца и като цяло изключително суха кожа. На 2 месеца вече и поставиха тази диагноза. Сега обривите са по-слаби, но все още ги има и не са никак малко, понякога се засилват, но още не мога да установя причината. Миа е само на кърма, а аз съм на абсолютна диета.
Изкрено се надявам да овладеем нещата и с ваша помощ да се справим с проблема



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: magnoliamm]  
Автор vaniata (непознат)
Публикувано15.09.06 07:22



здравейте!да се представим и ние-какво ходене по мъките.
моята дъщеря е почти нагодинка-на 19 септември ще направи.аз имах след родилна депресия,следствие на което започнах да дохранвам още на първата седмица с НУТРИЛОН с пребиотици.след известно време ани се обрина.двама доктори-никой нищо.само кремчета ми изписаха и това беше.след известно времв обрива минано тотално отказваше 2 седмици да пие мляко-само рев по цял ден.и тъй катодо 3 месечна възраст бях при свекито,нямах достъп до компютър,та не бях посветена по нито един въпрос относно отглеждането на дете.на два месеца дадох кисело мляко(най-голямата глупост,за която още си бия главата).на консултация никой не ми разясни какви могат да бъдат последствията от ранно захранване с кисело мляко.дори не съм си и мислела,че съществуват такива алергии.но пък детето не реагира по никакъв начин на к.мляко.
към 6-ят месец(след като я бях записала на кухня)ми направи впечетление,че има слуз в акото.първо пробвахме с лечебната хумана-ефект никакъв.кошмара започно малко преди навършване на 8 месеца.първо от един сироп за зачервено гърло се обрина(суметролин),а след два дена ни приеха в месната болница леко обезводнена.беше на системи цял ден,след което минахме на AL-110-безлактозно мляко.два дена всичко добре.изписаха ни и вечерта анна наново се обрина.лекарката каза да сменим клякото с NAN HA-срашно разстройство.след пет дни борба без нулев ефект ни вкараха в плевен в болницата-а анна беше ни жива-ни умряла.три дена на системи,през които минахме от соево мляко на FRIZOPEP.две седмици само на мляко с безмлечна каша.след това почнахме захранването.но без никакво подобрение-тя акаше все като пребит белтък или слуз(много слуз).и естествено всичко на пърченца-така,както го е хапнала.
драпах с нокти и най-накрая стгнах до софия-университетска детска болница.там й смениха млякото с PREGOMIN и отново на диета.всички изследвания бяха наред,само ph-то на акото беше много високо,което обясниха с минала чревна инфекция(тя имаше коли бактерии малко преди това,които бяхме изликували).
и така след бавно захранване почна да ака по-добре,но пустата слуз още я има и всеоще каквотохапне така го изкарва-несмлени частици.
та такава е нашата история.
ден спокоен нямам,а хората около мен само ми се подиграват,защота много съм се втилясвала



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: AnnaGaudi]  
Авторenna31 (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 11:21



здсравейте и от мен. Казвам се Елза и това е накратко нашата история. Родих детенце Юлия секцио и затова тя е захранена от първия ден с НАН 1. После лекарите установиха че съм с положителен австралийски антиген. Пратиха изследвания на Юлето и се оказа, че тя няма подобно нещо, но ми забраниха категорично да я кърмя. И така тя си остана на адаптирано мляко НАН 1. След първия месец започна да се обрива по бузките с тия малки червени пъпчици, които не минаваха. Свекървата ме успокояваше, че това е нормално за бебенцата, да не се притеснявам. Но когато отидох при педиатъра на втория месец още като я видя, каза че това е от млякото. Минахме на хипоалергенно НАН. Давахме близо месец, обривите намаляха, но не изчезнаха. Ту се появяваха, ту изчезваха. И така докато не се видях с една позната, на която детето беше с АБКМ. Дотогава не бях чувала за подобно нещо. Тя видя Юлето и каза, че според нея и ние сме като тях и трябва да отида на гастроентеролог, за да съм сигурна. Казах за това на педито, но тя ми отговори че това са прибързани заключения и ни изписа фризосой. Давах точно една вечер - може би два или три пъти и за тази вечер се изакахме осем пъти, което ме накара веднага да го спра и да се обадя на педито. Минахме на хип хипоалергенно, което е отвратително на вкус и бебо не искаше изобщо да го пие. Издпихме с триста зора две кутии но обрива не изчезна. Тогава реших твърдо, че трябва да отида на гастроентеролог. Отидох при педито и й заявих, че искам направление за специалист и на другия ден я заведохме при доц. Ковачева. Останах малко разочарована от прегледа, който протече точно 5 минути. Изписаха ни протокол за Фризопеп и ни назначиха диета. И това беше. Добре, че е тази позната, която ми отвори очите за този вид алергия, та смятам, че я открихме по-навреме. Започнахме захранване с плодови пюрета след 4 месец, сама с разрешените плодове - ябълка, тиква, сливи, от зеленчуковите след 6 месец - картофи, моркови, спанак, лук, после месните. Ковачева ни забрани да давам каши, за да не затлъстее детето, но аз на моя глава й давам на фризокрем- ориз и царевица. Постепенно я захранвам с нови неща. От някои получава лек обрив- няколко големи червени петънца на едно две места по тялото. Кожата й иначе не е суха- нормална е. Сега сме вече на близо девет месеца и се надявам с времето всичко да отмине. На сайта на клуба попаднах съвсем случайно - търсех информация за фризопепа - кога ще го пуснат отново от здравна каса и така попаднах на този клуб и останах очарована. Просто можеш да научиш много полезни неща и да получиш много информация от хора с близки до твоите проблеми. Сега го посещавам редовно и съм много благодарна, че Ви има всички вас мами, които помагате на неориентирани като мен по доста въпроси. Супер сте. Желая на всички вас и бебчовците Ви да се оттървете от проблемите час по-скоро.



Тема Re: Важно: Кои сме ниенови [re: enna31]  
Авторkaliia (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 20:45



Здравейте ,
Имам двама сина големия е на 4 години и половина , малкия ще направи годинка този месец .Не съм кърмила заради заболяване ,големия към първия месец стана целия в обриви .Педито отсече претопляне и така в последствие до четвъртия месец имахме ужасни колики запек и повръщане .Понеже изобщо не знаех за какво става въпрос явно Господ ми е помогнал и когато започнах захранване с пюрета нещата се оправиха детето оцеля .Малкия по същия идентичен начин се обрина по същото време около първия месец диагнозата беше отново претопляне е да ама не бебо започна да ака кръв и слуз по 10-12 пъти на ден .Не ми се разказва за мъките през ,които минахме за да стигнем до Прегомин .
Сега сме на диета ядем си Прегомин и постепенно опитваме нови неща , обриваме се от лекарства от Нурофен се поду и обрина - биха му Урбазон , проявява алергии към морков и картоф .Изобщо има да дерзаем дълго надявам се с ваша помощ .



Тема Re: Да се представимнови [re: Millena]  
Авторtety (Нерегистриран)
Публикувано17.09.06 17:16



Срам ме е да си призная, но повече от година само воаьорствам тук. Открих клуба, когато бебето на моя приятелка получи съмнителен обрив и тя ме помоли да потърся информация в нета. Четейки тема след тема, бавно и с ужас открих, че детето ми също е алергично. ДОБРЕ, ЧЕ ВИ ИМА!

Синът ми се роди месец преди термина, но с тегло над 2.500 и никой не го третираше като недоносен. Първите пет дни беше в кувьоз и естествено са го наливали с АМ-там е станала белята. Имаше два месеца ситни обриви за които естествено педито каза, че са от топлото. Получи колики още на вторият ден като се прибрахме от родилното- и това било нормално. След захранване със сок от ябълка и морков на 1 месец, постъпихме в болница с диагноза бронхит. От толкова доценти и професори никой не разбра каква е причината за обрива, запушения нос, разстройството и леката температура-просто го натъпкаха с антибиотик, но Т не спадаше и си ни изписаха така. Принудих педито да пуснем микробиологично изследване. Оказа се, че е заразен със стомашно чревна бактерия. Пак пихме антибиотик. Започна да ака зелено, на следващия месец и да повръща. Обърнах се към друг педиатър, който виках на платен прием вкъщи. Детето започна да наддава слабо. Задавах безброй въпроси, бях силно притеснена, но и двете лекарки ми казваха, че аз много се притеснявам, престаравам се и т.н. Сега не мога да си простя, че не потърсих и друго мнение.

На осем месеца, при поникване на първото зъбче, направи страшна ангина с близо 40 градуса Т. Пи какви ли не лекарства и получи копривна треска. Лекарката взе да пелтечи, каза да спрем всички медикаменти и да не го мокрим, смънка, че обрива се дължи на кокси врус, взе парите и си отиде.
Смених педито, намерих този клуб и чорапчето се разплете. Отидох при Мустаков, направихме теста и избихме скалата. Бяхме на изключително строга диета-без глутен, без картофи, без ориз, от месата- само пуешко, броколи, карфиол, царевица, елда, тиквички, НАН-ХА/забравих да спомена, че кърмих 1г/. Вече ядем освен пуешко и свинско месо, не реагира на домат, козе сирене,краве масло, кайсии, боровинки, картофи, ориз и пшеница. При захранването с кисело мляко се провалихме. Не давам никакви медикаменти. Лекуваме се при класически хомеопат.



Тема Re: Да се представимнови [re: Millena]  
Автор evelyn (непознат)
Публикувано13.10.06 15:28



Да се представя и аз:
Казвам се Евелин. Синът ми Наси в края на месеца ще навърши три години.
Ето и нашата история
Честото боледуване започна точно преди година. От миналия септември до сега с всяка безобидна хрема за отрицателно време стигахме до антибиотици. Хрипове в гърдите. Три бронхита, една пневмония. За първи път GP-то даде направление за уточняване на диагноза Астма през май тази година. Тогава ходихме в Александровска при д-р Рачева. Правиха му изследване на дишането и всичко беше в норма. Започнахме с Кетотифен и цяло лято беше супер. За четири месеца - само гадния вирус с повръщането и разстройството хвана. И сега в миналия петък потича носа, в неделя сутрин се прокашля за първи път. До вечерта - кашлицата беше сериозна. В понеделник с ново направление от личната вече за диспансеризация отидохме при алерголожката в ДКЦ-то, защото не намерих д-р Рачева. Тя ни подхвана със Зиртек и Алергодил в носа. Обаче аз усещам, че Наси се задръства. Трябва да изкарва този секрет все пак. Записах час при д-р Рачева на свободен прием и вчера бяхме при нея. Поставяйки слушалката на гърдите каза - задръстен е. И така, положителен бронходилататорен тест (мисля, че така беше изписано) - два пъти изследване на дишането с интервал 15 мин., като след първото направихме пробна инхалация с Вентолин.
Постави диагнозата, изписа ни 3х2 инхалации с Буто-асма (Вентолин) с Волуматик до понеделник. Тогава сме пак на преглед. И продължаваме с Кетотифена при положение, че се чувства добре с него, а спираме Зиртека и Алергодила.
Сега, като за начало непрекъснато ми изникват нови и нови въпроси и ми е доста разхвърляно в главата, признавам си. Надявам се чрез вас да успея да си отговоря на някои от тях.
Благодаря!



Тема Re: Да се представимнови [re: Millena]  
Автор дeлфинчe (непознат )
Публикувано01.11.06 17:48



Здравейте и от мен! Имам син Боби на 10 месеца и много горчиви моменти с неговото захранване.
Още на 40 - я си ден, направи изключително тежка алергична реакция с големи обриви, подуха му се ръчичките, крачетата, бузките бяха червени и петната по цялото му тяло се сливаха... Всичко стана за няколко часа и веднага ни приеха в Педиатрията в София, ние сме си от тук и бързо отидохме слава Богу. Там направо мивдигнаха скандал как можело да пия толкова прясно мляко докато кърмя и в добавка, че от няколко дни го дохранвах с Фризовом просто ме направиха на две стотинки. В последствие разбирам от майка ми, че и аз съм имала алергия към белтъка на кравето мляко, но само за един ден и ми било минало. Супер, нали?!?
Както и да е много ми се струпа наведнъж и кърмата съвсем намаля, но въпреки желанието ми да кърмя никой не ми изписа нещо за повече лактация, тогава нямах Интернет и не знаех какво мога да пия. Разбрах месеци след това и исках да пробвам релактация, но педиатърката ми ме разубеди, че може и нищо да не стане, шанса бил малък, а последиците за мен - неблагоприятни. Не съм егоист, но прецених че може би няма смисъл да се правя на герой и да кърмя порастнало вече бебе, което си се развива чудесно независимо от зверската диета и има и други начини да му помогна.
Отплеснах се...
До 5- я месец нямахме проблеми със захранването - картофи, моркови, ябълки, спанак, тиква, тиквички, круши и дори кайсии и праскови. Точно опитахме пилешко и нямаше проблеми, когато му поникнаха първите два зъба - от тогава се почна. Алергия към домат, към яйце, грах, банан, овче сирене, накрая и към глутен. Посетихме доц. Маринова и тя ме посъветва да си сменя GP - то, че тези продукти не се дават изобщо на деца с АБКМ и още много други, които прилежно си записах. От тогава сме на нейната диета, която изключва и кайсии и праскови, въпреки че тях аз отдавна съм му ги давала и нямаше проблем, както и много други неща изключва, но я спазвам. Готвя си му пюренцата за обяд и понякога за вечеря, правя си му кашите на Frisocrem с Frisopep за закуска, давам грис от ориз или от царевица за следобедна закуска, за вечеря неговото мляко с ориз или нещо друго и към 21,30-22ч - Frisopep с малко каша за да не стане през нощта умрял от глад.
Е, това сме ние с Боби и нашата история, радвам се че открих този клуб, защото никой от познатите ми не се е сблъсквал с проблема АЛЕРГИЯ и ми беше много трудно сама и неопитна да се чудя за толкова много неща.
Дано намеря това, което търся тук! Успех на всички!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.