Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:32 29.06.24 
Здравна
   >> Алергии
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема тестовете  
Авторsonar (Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 11:06



Здравейте. Искам да попитам за тестовете, които се правят при Мустаков. Как се избира кои точно да се направят, доколкото знам, са доста. Според симптомите и съмненията, или пациентите избират. И още, колко струват. В Александровска и на "Прага". Предполагам, че няма разлика. И още един въпрос, трябва ли направление за МА, за дете? Благодаря ви много.



Тема Re: тестоветенови [re: sonar]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано05.01.05 19:36



Ето

има два линка, свързани с тестовете.
Ето още един .
Сигурно скоро ще се включат и майки, които са правили този тест на дечицата си, те ще помогнат повече от мен.



Тема Re: тестоветенови [re: sonar]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано06.01.05 04:08



Зависи от възрастта на детето. Ако се правят кожните (след 3 годишна възраст), тогава наистина се преценява спрямо детето. Прави се един доста дълъг разговор, в който доктора пита какво ли не и преценява рисковите групи.
Ако детето е малко и имаш предвид кръвният, той работи с около 20 алергена, които са точно определени и типични - краве мляко, някои меса, прах, плесени и т.н.




Тема Re: тестоветенови [re: sonar]  
Автор Чeтa ()
Публикувано07.01.05 19:15



Лекарят преценява кой тест да се направи в зависимост от възраста и проявите на алергия, а също и по преценка на пациетна. Кръвният тест е доста скъп и не може на сила да те накара да го направите.
Кръвния струва 98лв. само теста. Обикновено го искат с кръвна картина, но ако имате скорошно такова изследване не е задължително. Мисля, че
В Александровска е безплатно, на "Прага" е платено/консултацията, не теста/. Тестът се плаща.
Не разбирам въпроса ти "трябва ли направление за МА, за дете", уточни моля те.
Ако те интересува още нещо, питай!



Тема Re: тестоветенови [re: Чeтa]  
Авторsonar (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 15:55



Здравей :)
Ами имах предвид дали трябва направление от личен лекар, защото срещнах противоречиви мнения, но, така или иначе, този въпрос отпада, защото попитах по телефона и се оказа, че трябва. Утре ще водя сина ми в МА. Днес обаче джипи-то ме обърка с друго инфо - две седмици преди теста не трябва да се пият никакви антихистаминови медикаменти, пък сина ми си пие Зиртек. Е, предполагам, че и това ще науча утре "от извора". Дано не е пречка. За консултациите знам. Интересуваше ме ориентировъчно плащането на тестовете, за да не се окажа неподготвена. Детето ми е на 5 год.



Тема Re: тестоветенови [re: sonar]  
Автор Чeтa ()
Публикувано12.01.05 16:42



Щом е на 5, Мустаков може да препоръча и кожните тестове. Те са доста по-точни и са май 5лв. на алерген. Правят се на деца над 5 години и по изключение над 3.
Това за антихистаминовите е вярно. Целта е да не са притъпени алергичните реакции на организма, за да може да са по-точни тестовете. Иначе може да се окаже, че има алергия към нещо, но тя е подтисната и на теста няма да даде резултат.



Тема Re: тестоветенови [re: Чeтa]  
Авторkoя ли (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 13:37



Пулмолозите от МА казват, че кожните тестове могат да провокират алергии, които не съществуват при теста. Същото го каза и моето джи пи...Не знам дали е така. В МА предлагат, ако няма явна хранителна алергия, да ни направят само тест към кои полени сме алергични...



Тема Re: тестоветенови [re: koя ли]  
Автор Чeтa ()
Публикувано13.01.05 14:12



Възможно е...не знам. Борис е малък за такива. Правиха му само кръвен, но пък той не е хич точен.



Тема Re: тестоветенови [re: Чeтa]  
Авторsonar (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 10:41



Наистина, Мустаков ми каза, че за да се направят тестовете, трябва поне една седмица да не е пил Зиртек, предложи ми да ги направим на "Прага", защото там са по 50 ст!! /на алерген, предполагам/, докато в МА са лев и нещо. Това, че се провокират несъществуващи, не е причина да не се направят, пък нали има и ниво на показателите. За дете на 5 год не е обосновано да се прави кръвен, който освен всичко друго, струва 98 лв. Много готин човек е Мустаков. Доволна съм, че отидох при него. Между другото, сградата, в която се помещава алергологията в МА, е абсолютен хел, аз се въртях като в омагьосан кръг, препускайки със сина ми/знаете колко може да бърза едно дете/, докато науча, че точно тази рушаща се, приличаща на изоставен обор жълта къща, е тя.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.